FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-05-2014, 22:34   

Kara no Kyoukai, Fate/Zero dla fabuły i pewnej ilości krwawych walk.

Z pokręconych komedii może Gintama i Senyuu.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2014, 22:40   

Kara no Kyoukai

Na obecną chwilę wydaje się ciekawe, sprawdzę, dzięki :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-05-2014, 15:57   

Ryuzoku napisał/a:
Ewentualnie czegoś zupełnie porąbanego jak lucky star, gurrenlaggan, czy właśnie FLCL

Pani Poni Dash, DiGi Charat, Nurse Witch Komugi-chan magikarte, Renkin 3-kyuu magical pokhan.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-05-2014, 16:17   

A może by tak dwa na raz >> Brigadoon da plot jest krok do przodu dwa w tył i jeszcze raz kłodą w kolana głównej bohaterki (w przenośni). Tylko szeroko omijać amerykański dubbing.
A z odjechanych i bez fanserwisu ... Ika Musume
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Quayle Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Cze 2013
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2014, 09:22   

Mam dosyć nietypową prośbę... Znacie jakieś fajne anime lub mangi dziejące się w powojennnej, ale nie współczesnej Japonii (Wiem, że to dosyć dziwne kryterium, ale ja często oglądam anime w tak dziwny sposób, kiedys np. oglądałem anime i czytałem mangi dziejące się na Hokkaido)? Mogą być to zarówno tytuły stare (powiedmy do początku lat dziewięćdziesiątych) jak i współczesne, osadzone w tych czasach (jak np. Sakamichi no Apollon). Gatunek i tematyka zasadniczo dowolne. Anime które juz znam to wspomiane już Sakamichi no Apollon, Kimagure Orange Road, Touch, Sanctuary oraz Showa Monogatari.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-05-2014, 18:10   

Tetsujin 28 (np. 2004 tv) Key the Metal Idol ma fabułę z lat 80 w latach 90-tych ale większość wątków sięga starych naukowców z czasów 2 wojny światowej. Nie wiem jak zakwalifikować Sakura Wars TV , bo to może być steampunk przedwojenny, podobnie jak Steel Angel Kurumi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 20-05-2014, 19:54   

Quayle, polecam Mai Mai Shinko to Sennen no Mahou .

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-05-2014, 20:13   

Powojenne, jeśli tematyka dowolna, to może np. film Makowe Wzgórze? I dla odmiany Mouryou no Hako? <--- tytuł mocno specyficzny, ale osadzony nie tak długo po wojnie i przez to ma ciekawą atmosferę. Może jeszcze Glass no Kamen? Raczej wersja z 2005 roku, ale w duchu mangi. I jeśli Touch to może też H2? Teoretycznie młodsze, acz dokładnie w tym samym stylu (acz 2: niestety nie jest dokończone anime...).

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Quayle Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Cze 2013
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2014, 18:08   

Dziękuję wszystkim, na pewno obejrzę Makowe Wzgórze, Mai Mai Shinko to Sennen no Mahou oraz Mouryou no Hako. Rzucę też pewnie okiem na Glass no Kamen i Key the Metal Idol.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-06-2014, 18:26   

W zasadzie głupio mi pytać w tym temacie, ale czy ktoś nie podrzucił by jakiegoś starszego animca z wątkiem przygodowo-fabularnym, niezależne jak niedorzecznym? (dolną granicę dajmy , niech będzie rok 1980, górną 2005, co by bez hd było)

Na fanserwisie jak wiadomo mi nie zależy, na komedii bardziej, ale przede wszystkim poszukuję czegoś co ma kompletną fabułę w łuku przygodowym z ciekawym wrogiem, którego widać. Fajnie by było gdyby scenarzyści się nieco poznęcali nad głównym bohaterem, nie koniecznie robiąc z niego(lub niej) inwalidę społecznego.

Długość w zasadzie dowolna, ale półsezonowce tylko jeśli sama opowieść jest krótka, czyli 12+ ale raczej 22-48 lub większa skończona ilość.

Wolał bym uniknąć fabuły opartej o wątek miłosny a w szczególności rozdartej pary, zemsta lub heroizm jak najbardziej wchodzą w grę, oraz nie przeszkadza mi juwenalny główny charakter, byle nie pokonywał wrogów płaczem(co z drugiej strony mogło by być ciekawe), drużyna może się pojawić, ale nie musi.
Wyjątkowo zezwalam na mechy, pod warunkiem, że będą traktowane jako część normalnego krajobrazu, żadnych super robo, cudownych pilotów i niezniszczalnej czerwonej farby, wiec mile widziani złośliwi mechanicy, lekarze, lub ekonomiczna strona konfliktu. Oraz oczywiście zniszczenia pojazdów.
Miejsce akcji dowolne, mile widziane różnorodne wzdłuż serii.

Tak wiec jeśli ktoś mimo przeczytania mojego posta ma jakieś propozycje wszystkie rozpatrzę i nawet podziękuję.(niezależnie od trafności)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-06-2014, 18:49   

Hm, może Get Backers? Sama oglądałam to wieki temu, ale fabuła była jako tako zamknięta (acz widać było, że zakończenie było robione cokolwiek w pośpiechu). Natomiast powinno pasować klimatem, bo seria jest raczej komediowa poza okazjonalnymi poważniejszymi wątkami i radośnie przygodowa, acz cokolwiek niedorzeczna. Jedyne czego brakuje to chyba jakiegoś większego antagonisty.

Shaman King jest też dość dobrym shounenem. I adaptacją niedokończonej mangi, która mimo to zakończyła się w satysfakcjonującym stylu. Już za to serii należą się brawa.

Poza tym jest jeszcze Chrno Crusade, acz dodam że osobiście nie lubię tego anime, ale ogólnie to też jest przygodówka w starszym stylu. Przy czym ostatnie kilka odcinków kompletnie traci komediowy charakter i jest mhrok. Ale za to seria ma porządnego antagonistę. To trzeba oddać. Na podobnej zasadzie mogę wspomnieć Triguna, bo ta seria też przestaje być komediowa w drugiej połowie.

I tak po pewnym namyśle - pierwsza seria Digimonów? W zeszłym roku zrobiłam sobie rewatch więc seria zdecydowanie nadaje się do oglądania i jest sympatyczno-przygodowa. Jak przypadnie zawsze można też sięgnąć po drugi sezon.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ren Płeć:Mężczyzna
蓮 <-- To moje imię.


Dołączył: 25 Cze 2010
Skąd: Manticore
Status: offline

Grupy:
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 22-06-2014, 07:51   

A może ktoś polecić jakieś dobre animadło o zombie ?
Może być film jak i serial.
Fanserwis mile widziany choć komedia nie koniecznie ale jak wiadomo nie przeszkadza.
Coś po prostu na dziś do obejrzenia.
pozdrawiam !

_________________
Yoake umare kuru mono yo,
Keshite miushinawa naide,
You are you shoujyo yo ima koso!
Furi hodoki tachi agare!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1146958
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-06-2014, 11:44   

Highschool of the Dead dla standardowego podejścia, Kore wa Zombie desu ka dla parodii i haremówki.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Ren Płeć:Mężczyzna
蓮 <-- To moje imię.


Dołączył: 25 Cze 2010
Skąd: Manticore
Status: offline

Grupy:
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 22-06-2014, 13:12   

Highschool of the Dead oglądałem - podobało się ;)
Kore wa Zombie desu ka zaraz zassam ;)

_________________
Yoake umare kuru mono yo,
Keshite miushinawa naide,
You are you shoujyo yo ima koso!
Furi hodoki tachi agare!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1146958
gryzelda
Gość
PostWysłany: 25-06-2014, 11:24   

A czy możecie polecić jakąś ogarniętą serię opartą na grach? Bo właśnie kończę SAO, chociaż nie wiem czy dam radę dokończyć :P I sam pomysł bardzo mi się podoba ale wykonanie to inna historia. A chętnie bym obejrzała coś w takim stylu, o ile nie będę czuć zażenowania podczas seansu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 85 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group