FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 03-05-2014, 10:31   

fafarafa napisał/a:
1. Macie do polecenia coś w klimatach artystyczno/ambitno-mistycznych? Coś jak Mushishi albo Mononoke (serial, nie księżniczka). Teoretycznie pasowałby też Natsume Yuujinchou ale wolałabym dorosłych bohaterów (nie uczniów liceum) i trochę... hmm, nie wiem, 2 pierwsze tytuły były dla mnie stanowczo bardziej tajemnicze.


Kara no Kyoukai winno pasować do zapotrzebowań.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2014, 12:22   

fafarafa napisał/a:
1. Macie do polecenia coś w klimatach artystyczno/ambitno-mistycznych? Coś jak Mushishi albo Mononoke (serial, nie księżniczka). Teoretycznie pasowałby też Natsume Yuujinchou ale wolałabym dorosłych bohaterów (nie uczniów liceum) i trochę... hmm, nie wiem, 2 pierwsze tytuły były dla mnie stanowczo bardziej tajemnicze.


Oprócz wspomnianego wyżej Kara no Kyoukai polecam Ayakashi - 3 osobne historie, z czego trzecia to w zasadzie prequel wspomnianego przez Ciebie Mononoke :) Nieco zbliżone do Mushishi czy Mononoke jest też Kousetsu Hyaku Monogatari.
Byc może spodoba Ci się też Seirei no Moribito - bardzo klimatyczne fantasy, lub ewentualnie Shinsekai yori, ale tu bohaterami są, niestety lub stety, dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michiyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2014, 19:19   

A ja ostatnio jestem kompletnie nie na bieżąco dlatego chciałam was zapytać cz w ostatnich 3-4 sezonach było coś godnego uwagi?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-05-2014, 20:05   

Kyousougiga?, Uchouten Kazoku? a konkretnie to w jakiej kategorii?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-05-2014, 00:15   

Mroczne i dobre jest też Hundred Stories i Boogiepop Phantom.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Aopolods Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Maj 2014
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2014, 12:31   

Witam,

chciałbym uzyska od was propozycje anime, które by spełniło parę kryteriów:

1. Romans/okruchy życia z elementami humorystycznymi - z wiekiem bohaterów od liceum a najlepiej już dorosłymi w naszych albo lekko wcześniejszych czasach.
2. Błagam tylko bez magii, ecchi i haremu już jestem za stary na to i chcę poogląda jakieś bardziej stateczne anime.

Każda ilość mile widziana a im więcej tym lepiej.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2014, 16:02   

Nodame Cantabile, Toradora, Honey & Clover, Kuragehime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-05-2014, 17:53   

Masz jakąś listę obejrzanych tytułów z tego gatunku, co byśmy mogli lawirować w około i nie powtarzać ?
Ja bym postawił na Lovely Complex, ale zakładam, że to, Wallflowera i Kimi ni Todoke większość zna.
Kuragehime było by genialnym tytułem, gdyby nie amputacja dalszej części mangi, ale i tak warto popatrzeć na te wrzaski :] Są cudne. Ze staroci można sięgnąć po Maison Ikkoku, chociażby dla ciekawych obyczajów lat 80-tych, kreska pani Takahashi nie jest może najnowsza, ale powoli się starzeje, w zasadzie inuyasha final act i stare Ikkoku maja bardzo podobny charadesign, mimo różnic technicznych. Ah! My Goddess, serie tv plus nowsze ovki w oczekiwaniu na koniec serii, chociaż tutaj jest odrobinkę haremiasto.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aopolods Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Maj 2014
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2014, 01:28   

Z tego co wymieniliście wszystkie są już za mną i to od dawna, chociaż ostatnio powtórzyłem nodame, wallflowera i kimi ni todoke (wiosna więc co się dziwić).

Wracając do listy to już wszystkiego nie pamiętam sporo tego było z ostatnich co sobie obejrzałem to mogę dodać: lovely complex, Sukitte Ii na yo, Kaichou wa Maid Sama.

Skleroza ale nie pamiętam wszystkich tytułów.

Oprócz komedi/romansu bym był zainteresowany anime podobne do Usagi drop (uwielbiam sam nie wiem dlaczego może przez kreskę)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-05-2014, 07:58   

Cytat:
Wracając do listy to już wszystkiego nie pamiętam sporo tego było z ostatnich co sobie obejrzałem to mogę dodać: lovely complex, Sukitte Ii na yo, Kaichou wa Maid Sama.

Samo to jest powodem do założenia i prowadzenia darmowego listingu na jednym z popularnych serwerów (myanimelist.net, anime-planet.com, itp) Wbrew pozorom ma się wtedy lepszą pamięć niż się przypuszczało.
Emma?
Mahoraba?
Wolf Children?
Aishiteruze Baby?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-05-2014, 08:57   

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aopolods Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Maj 2014
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2014, 13:54   

Bardzo dziękuję propozycje, które mi zaproponowaliście/łyście będą z przyjemnością obejrzane - więc na tydzień, może dwa mam do oglądać.

Następnym razem przygotuję listę obejrzanych anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2014, 23:24   

Czy ktoś może mi polecić coś na około poziomowo-podobieństwowym stylu:
(z takich które pewnie większość widziała) Higurashi, Mirai Nikki,
(z takich których pewnie nikt nie widział) Shiki, Bokurano,
Lub z innego typu, coś na poziomie FLCL ?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-05-2014, 23:27   

Może powiedz jakich cech tutaj konkretnie poszukujesz, bo po ogólnych podobieństwach zwykle ciężko trafić. Jakiś gatunek, konkretne wątki?

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2014, 23:31   

Hmmm, mniej treści polegającej na fanserwisie (DA PLOT), a więcej skupienia się na tym co konkretnie się dzieje + ewentualna krew, flaki, czerwono malowane ściany (bynajmniej nie olejną).

Ewentualnie czegoś zupełnie porąbanego jak lucky star, gurrenlaggan, czy właśnie FLCL
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 84 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 83, 84, 85 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group