FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-05-2015, 23:48   

Jestem pod wrażeniem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2015, 10:48   

Ostatnio jestem na etapie nadrabiania ogólnie pojętych klasyków i obiecałem sobie, że po obejrzeniu Ideona i wyczyszczeniu mojej listy serii do obejrzenia wezmę się za Legend of Galactic Heroes. Takie pytanie do znawców tego uniwersum. Co tutaj warto obejrzeć i w jakiej kolejności? Po prostu serię od deski do deski i tyle, czy coś jeszcze jest tam warte sprawdzenia?

Jeszcze jedno pytanie. Które Gundamy są najbardziej warte obejrzenia? :D Do tej pory oglądałem tyko Unicorna i 0080. Nie zależy mi na wszystkich seriach, bo jest tego zbyt dużo i nie jestem aż takim fanem mechów, ale jednak z najlepszymi/najważniejszymi seriami bym się z chęcią zapoznał...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-05-2015, 17:40   

fleischman napisał/a:
Które Gundamy są najbardziej warte obejrzenia?

G Fighter i Build Fighters.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 28-05-2015, 19:51   

Witam, szukam anime fantasy w klimacie Dungeons and Dragons, tudzież Warhammera, które powinno zawierać:
- elfy, krasnoludy, niziołki i inne rasy
- Rycerzy i potężnych Magów
- klimat magii i miecza
- Smoki i inne bestie
- stylizacje na średniowieczną Europę
- magiczne artefakty
- (ewentualnie) nieumarłych i demony

Pomożecie?
Powrót do góry
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2015, 20:04   

Gość napisał/a:
Witam, szukam anime fantasy w klimacie Dungeons and Dragons, tudzież Warhammera, które powinno zawierać:
- elfy, krasnoludy, niziołki i inne rasy
- Rycerzy i potężnych Magów
- klimat magii i miecza
- Smoki i inne bestie
- stylizacje na średniowieczną Europę
- magiczne artefakty
- (ewentualnie) nieumarłych i demony

Pomożecie?

1. Nie ten temat: Link
Scalone. T

2. Szukasz kilku różnych serii.
3. Przykłady: Slayers, Log Horizon, Bastard!!, Shingeki no Bahamut, Record of Lodoss War, być może też Hitsugi no Chaika
4. Najbliżej tego co szukasz - Lodoss i Slayers.

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-05-2015, 00:11   

fleischman napisał/a:
Ostatnio jestem na etapie nadrabiania ogólnie pojętych klasyków i obiecałem sobie, że po obejrzeniu Ideona i wyczyszczeniu mojej listy serii do obejrzenia wezmę się za Legend of Galactic Heroes. Takie pytanie do znawców tego uniwersum. Co tutaj warto obejrzeć i w jakiej kolejności? Po prostu serię od deski do deski i tyle, czy coś jeszcze jest tam warte sprawdzenia?

OAVki prequelowe może nie mają takiego rozmachu (w końcu nie od razu dowodzi się całymi flotami), ale są całkiem zacne. W przypadku Golden Wings bolą tylko trochę projekty postaci.

Cytat:
Jeszcze jedno pytanie. Które Gundamy są najbardziej warte obejrzenia? :D Do tej pory oglądałem tyko Unicorna i 0080. Nie zależy mi na wszystkich seriach, bo jest tego zbyt dużo i nie jestem aż takim fanem mechów, ale jednak z najlepszymi/najważniejszymi seriami bym się z chęcią zapoznał...

Z U.C. najlepsze za Tobą, ale warto jeszcze zobaczyć The 8th MS Team - wyróżnia się ta seria dorosłym protagonistą i brakiem supermocy. Fani U.C. wskazują zwykle jeszcze na Zeta Gundam, ale jak dla mnie jest on trochę przereklamowany (a przynajmniej zbyt często na pierwszy plan wysuwają się nastolatki w fazie buntu).

Z innych linii czasowych - Gundam Seed (osobiscie mi się podobał, ale ma sporo zagorzałych przeciwników - głównie wśród ortodoksyjnych fanów U.C.) i balansujący na granicy pastiszu i powagi Gundam 00.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2015, 00:53   

Cytat:
Jeszcze jedno pytanie. Które Gundamy są najbardziej warte obejrzenia? :D Do tej pory oglądałem tyko Unicorna i 0080. Nie zależy mi na wszystkich seriach, bo jest tego zbyt dużo i nie jestem aż takim fanem mechów, ale jednak z najlepszymi/najważniejszymi seriami bym się z chęcią zapoznał...


Mobile Suit Gundam, filmowa trylogia. Znać trzeba, choć teraz wychodzi poniekąd remake w postaci Origina.

Jeżeli zależy ci na tym by stać się hardcorowym fanem Gundama i pojąć do czego wszystkiego Unicorn silnie nawiązuje, to Oryginalna Saga Gundama: MSG -> Zeta -> ZZ -> CCA.

G Fighter i Build Fighters podoba się nawet takim malkontentom jak Slova. Są to serie niezależne, pierwsza świadomie stawia idea Gundama na głowie, druga to turniejówka dla dzieci i młodzieży.

Osobiście poleciłbym Turn A. Ludzie zarzucają że seria jest powolna, ja tego nie odczułem. Po prostu jest skupiona na świecie i postaciach. Jest to odległa przyszłość świata UC, choć także i odległa przyszłość każdego innego świata Gundama.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Anginsan Płeć:Mężczyzna
Doryjczyk


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Kłodzko (Krakos)
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2015, 23:50   

Czy istnieje anime, które głównie skupia się na walce wręcz, ale wedle sztuk walki typu karate itd oprócz kenshiego i coś w miarę młodszego tak po 2005 ?
Może to być komedia

_________________
Celuj w Księżyc ,bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9096179
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-06-2015, 08:56   

Przemóż się i obejrzyj coś 15 lat starszego jak np Ranma 1/2. O walkach wręcz w uber. Czyli "sztuki walki co się nawinie". Komedia i z całą pewnością nie trzyma się to zasad karate, ale choreografia tych idiotycznie skonstruowanych sportów jest ciekawa, plus bardzo fajny border line gender główny bohater.

Ale to tylko taka moja preferencja.


A tak z tej innej beczki, może Sumomomomomomo? Chociaż tam chyba był ktoś z mieczem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2015, 14:27   

Obawiam się, że w ciągu ostatniego dziesięciolecia tego typu serii raczej brakuje. Jest Kenishi, jest Tenjou Tenge, są jeszcze odgrzewane kotlety w stylu Ikkitousena czy Fist of the North Star, ale tak naprawdę po tego typu treści trzeba sięgnąć do mang.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-06-2015, 14:42   

A może Seirei no Moribito?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2015, 21:31   

Anginsan napisał/a:
Czy istnieje anime, które głównie skupia się na walce wręcz, ale wedle sztuk walki typu karate itd oprócz kenshiego i coś w miarę młodszego tak po 2005 ?
Może to być komedia

Katanagatari
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-06-2015, 22:06   

Głupie i nurtujące mnie od dawna pytanie.
Czy istnieje jeszcze jakiś klon Yumeiro Patissiere , którego nie widziałem?
Przydała by mi sie teraz porcja rozrywki z tą szczyptą autoironii. Chocola miała widelec!!! (brutal)

Czyli reasumując seria shoujou-kodomo z pokraką nawiedzaną przez jakieś stworki. Wiek dowolny byle dało się zrozumieć. Mile widziany bezużyteczny pomocnik i cała masa sztampowania. (i dużo odcinków)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Anginsan Płeć:Mężczyzna
Doryjczyk


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Kłodzko (Krakos)
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2015, 22:31   

Potrzebuję:
Anime po 2004r, żeby kreska mnie nie zabiła ;)
Fabuła nie ma znaczenia
Główny wątek w serii ginie postać, lub kilka postaci, których śmierć jest zaskakująca dla widza smutna, wkurzająca, że akurat ta postać zginęła.
Np. Tengen Toppa Gurren-Lagann, lub full metal alchemist (wersja 1) (luźne porównania)
Śmierć postaci nie musi być głównym wątkiem.
Aha i prosiłbym bez żadnych szpitalnych wyciskaczy łez itd (choroby) bo już to się przejadło.

Z góry dziękuje

http://myanimelist.net/animelist/Anginsan

_________________
Celuj w Księżyc ,bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9096179
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-06-2015, 01:23   

Człowiecze, przecież przy ak postawionym pytaniu rujnuje ci się cła zabawa z faktu istnienia takiego triku fabularnego. Spoiler factor.

Tak więc nie podając postaci ani momentu
Kaiba, Katanagatari, byćmoże nawet Lolek z jego Code Geass, Mahou Sensei Negima! wersja pierwsza, Mahou Shoujo Madoka Magica ale to akurat trochę nagina wytyczne, Panty & Stocking with Garterbelt o dziwo oraz pewnie któraś część Vandread-a Ale raczej tak spektakularnej śmierci jak Kamina nigdzie niema. Poza tym odczucia subiektywne mogą się różnić, nie mówiąc o odbiorze serii.

Edit,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sorki wydaje mi się że z pośpiechu kilka serii może się pokrywać z twoją listą. Ale sam jesteś sobie winny bo link otwiera się na krótką listę obecnie oglądanych serii a nie na całość. Widzę, że nawet Tren się na tym złapała.


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 26-06-2015, 06:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 99 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group