FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Gumi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2012, 14:32   

kokodin napisał/a:
Dziwne pytanie:
Jesteście w stanie polecić tytuł godny 600-nego obejrzanego w całości anime?
Proponuję polecenie i zareklamowanie jakiegoś waszego ulubionego lub najbardziej cenionego tytułu. Gatunek obojętny za wykluczeniem Akiry i Deth Note. Czarodziejek z ... też wolał bym uniknąć. Chociaż dobra komedia, na poziomie (ale nie majtek) też jest mile widziana.
Oczywiście najbardziej zagadkowa była by propozycja Gamera, bo choć gatunek kojarzę to nie mam pojęcia co on i 616 potrafili by wyciągnąć.
Tak więc zanim spapram sobie 600-kę czymś losowym, wielka prośba o coś dobrego. (lub absurdalnie wręcz kiepskiego)

Szczerze mówiąc zdziwiłem się, że na tak długiej liście nie masz tak znanych i dobrych tytułów jak Mushishi i Honey and Clover czy trochę mniej znane Saraiya Goyou lub Yojouhan Shinwa Taikei.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2012, 14:39   

kokodin napisał/a:
Dziwne pytanie:
Jesteście w stanie polecić tytuł godny 600-nego obejrzanego w całości anime?
Proponuję polecenie i zareklamowanie jakiegoś waszego ulubionego lub najbardziej cenionego tytułu. Gatunek obojętny za wykluczeniem Akiry i Deth Note. Czarodziejek z ... też wolał bym uniknąć. Chociaż dobra komedia, na poziomie (ale nie majtek) też jest mile widziana.



Gintama..... w niej znajdziesz wszystko. Zresztą idealna pozycja na lato.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-07-2012, 15:16   

A prosiłem o pewną reklamę. :] Z suchej wyliczanki nie skorzystam, bo nie przedstawiono powodu dla którego warto :P.
Sebaar napisał/a:
w niej znajdziesz wszystko. Zresztą idealna pozycja na lato.

Proszę rozwinąć, czym jest wszystko. Mnie pora roku obojętna, cały rok pracuję.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-07-2012, 15:38   

kokodin napisał/a:
Proszę rozwinąć, czym jest wszystko.

Wszystkim. Serio, mam problem z wymyśleniem czego NIE było w Gintamie na którymś etapie. Myśl w kategorii: zakręcona parodia, gdzie głównym bohaterem jest leniwy i niezdyscyplinowany samurai żyjący w epoce Edo po najeździe kosmitów, który jest fanem Shounen Jumpa. Poza tym wszyscy bohaterowie posiadają media awarness i dyskutują o tym jak seria się sprzedaje. I nie ma żadnej świętości.

Dalej jest tylko bardziej.

I seriously, kokodin, gdzie się uchowałeś, że nie słyszałeś o Mushishi?

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-07-2012, 16:04   

Kto powiedział, że nie słyszałem. Pytam tylko dlaczego powinienem to zobaczyć gdy kreska mnie nie przekonuje (lekko mówiąc). Jestem wzrokowcem. Trzeba mnie jak dziecku wytłumaczyć, że plusów jest więcej, wymieniając je. Inaczej wrażenie pierwotne przeważy szalę. Przekopywanie się przez recenzje nie ma tu sensu, gdyż zdanie subiektywne i rzeczywiście słodka pigułka będzie tu bardziej żywa i aktualna>>> przekonująca.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
MaDeR Levap Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2012, 16:42   

Sądząc po awatarze... czemu nie Moyashimon Returns? :) Jeśli już zacząłeś, to oświadcz samemu sobie, że to właśnie jest 600-tne anime i basta :P

_________________
Sanity is overrated.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2012, 16:43   

Cytat:
Oczywiście najbardziej zagadkowa była by propozycja Gamera, bo choć gatunek kojarzę to nie mam pojęcia co on i 616 potrafili by wyciągnąć.

Oczywiście jedno z pierwszych anime które w życiu obejrzałem, czyli Candy Candy!
=D



A tak na serio.
Są dwie opcje. Jedna to 6 odcinkowa OVA, druga to 26 odcinkowa seria + film.
Obydwie łączy to, że są na podstawie twórczości Mitsuteru Yokoyamy i są reżyserowane przez Yasuhiro Imagawę, którego znasz z Shin Mazingera, oraz są bardzo retro.
Różni je głównie to, że pierwsza ma więcej niesamowitej akcji, gdy druga ma więcej przyziemnej dramy.

Giant Robo - The Day the Earth Stood Still
6 odcinkowa OVA odwołująca się do całokształtu twórczości Yokoyamy. Mamy stowarzyszenie superprzestępców BF Group oraz przeciwnym im Experts of Justice zmagający się ze sobą niczym COBRA i G.I.JOE. Do Ekspertów dołączył ich najświeższy nabytek Daisaku, chłopiec dowodzący tytułowym Giant Robo, zaś BF Group wszczyna swój zakrojony na szeroką skalę plan przejęcia władzy na światem.
Ma to wspólne elementy z Shin Mazingerem. Jest tutaj wiele różnych postaci (lepszych od głównego bohatera :P), ale najważniejsze poznajemy już na samym początku. Historia jest pełna melodramatu, zwrotów akcji i fabularnych oraz dzieje się w różnych miejscach na globie. Nie kończy jednak ona walki Big Fire i Ekspertów, zakończenie miało prowadzić do sequela, który niestety powstał tylko w formie mangi Siege of Babel i to wciąż nieprzetłumaczonej. Jednakże wewnętrzne wątki dorastania Daisuke, jego własnego starcia z pewnym członkiem BF Group oraz tajemnicy Shizuma Drive zostają zakończone.
Warto też odnotować fenomenalną ścieżkę dźwiękową, każdy odcinek posiada swój własny soundtrack.
Zaznaczam jednak, że niedługo będzie wydanie BD z oczywiście znacznie lepszą jakością, więc osobiście bym z tym się wstrzymał.

Tetsujin 28-gou z 2004 roku.
Adaptacja mangi o pierwszym japońskim wielkim robocie. Osadzona w powojennej Japonii historia o tragedii, stracie i zbrodniach przeszłości. Dziesięcioletni detektyw Shotaro wchodzi w posiadanie dzieła swego zmarłego ojca, tytułowego zdalnie sterowanego robota Tetsujina 28. Jest to dopiero początek powracającego koszmaru związanego z Projektem Tetsujin oraz innymi zapomnianymi ciemnymi sprawami z czasów wojny na Pacyfiku.
Tytuł jest znacznie bardziej przyziemny od GR, gdyż chciano zachować wierność oryginałowi. Pierwsze 2/3 serii składa się z 1-3 odcinkowych historii, niejedna z nich kończy się w gorzki sposób i posiada bardzo tragicznego antagonistę. Ostatnia 1/3 jest poświęcone najbardziej skomplikowanej finałowej sprawie - góruje ona nad resztą zwrotami fabularnymi, ale ma słabszych złoczyńców. Seria ma sporo nawiązań do historycznych incydentów i wydarzeń powojennej Japonii, świat też ma swój powojenny klimat drugiej połowy lat 50.
Część postaci występuje także w Giant Robo. Bohaterowie są z reguły prości, choć mentor bohatera był zaangażowany w Projekt Tetsujin i wie więcej niż mówi, zaś noszący różowy płaszcz i kapelusz Kenji Murasame jest interesującym antybohaterem/antyzłoczyńcą. Jest parę niedociągnięć fabularnych, głównie ostatecznie BARDZO rozczarowuje postać obecnego od początku tajemniczego agenta, ale wszystkie wątki zostają pozamykane.
Jest jeszcze film Tetsujin 28-gou: Hakuchuu no Zangetsu, który stanowi osobne ujęcie na finałową przygodę serii. Nie jest on z serią bezpośrednio związany, jedynie używa te same postacie, choć parę ma inną role.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Gumi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2012, 18:14   

kokodin napisał/a:
A prosiłem o pewną reklamę. :] Z suchej wyliczanki nie skorzystam, bo nie przedstawiono powodu dla którego warto :P.

To jest skierowane do mnie? Od tego masz recenzje na Tanuku, masz wymienione wszelkie plusy i minusy, nie widzę sensu żeby to tu powtarzać. Szczególnie, że nie podałeś żadnych konkretnych wytycznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-07-2012, 18:31   

Ale napisałem, że chodzi o opinie własne, cytowanie recenzji mnie nigdy do niczego nie przekonało. Znany i dobry tytuł może być mi znany i wcale mnie nie interesować. Recenzje również mogłem już czytać i wcale się nie przekonać, dlatego pytałem o "waszym zdaniem" najlepsze i dlaczego. Nie masz własnych ulubionych fragmentów podanych tytułów? Czy zwyczajnie pokrywają się z recenzją w 100 procentach i nie chce ci się przepisywać? W życiu nie spotkałem dwojga ludzi o identycznych poglądach, wiec druga opcja była by czymś nienaturalnym dla mnie. ( z resztą to jest byłe forum Tanukowe :P Więc do recenzji mamy raczej blisko)

Ps
Kilka razy czytanie recenzji zniszczyło mi całą przyjemność z oglądania serialu. Były to właśnie recenzje na Tanukach więc od tej pory ich raczej unikam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2012, 19:13   

Kuuchuu buranko. Nie wiem czy jest na twojej liście, bo coś nie styka. Mnie się bardzo podobało, bo jestem fanką oryginalnych kresek, a do tego tez idzie nietuzinkowa fabuła. Oryginalne pod każdym względem, interesujące można się nawet utożsamić z jakimś bohaterem, pod warunkiem, że cierpi się na jakieś zaburzenia psychiczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 14-07-2012, 19:15   

Wiesz, tu nikomu nie płacą za to że ktoś obejrzy polecaną serię. Więc nie oczekuj entuzjazmu jeżeli będziesz zbyt marudny. Moim zdaniem samo rzucenie tytułem który jest w temacie daje sporo. Przy takiej ilości anime jaka istnieje dowiedzenie się że coś istnieje jest najważniejsze. Całą resztę można sobie sprawdzić samemu. Jeżeli nie w recenzjach, to chociażby oglądając kilka odcinków.

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2012, 19:23   

Ja jestem za Gintamą. To jedno z tych anime, które są niesamowite, gdy ma się sporo tytułów na koncie, bo jest w nim całe mrowie nawiązań. A co ważne anime i bez tego broni się jako komedia dzięki niesamowitym bohaterom. I jest to parodia, dla której nie ma świętości. Wyjątkowa w swej bezczelności.

kokodin napisał/a:
Kto powiedział, że nie słyszałem. Pytam tylko dlaczego powinienem to zobaczyć gdy kreska mnie nie przekonuje (lekko mówiąc). Jestem wzrokowcem. Trzeba mnie jak dziecku wytłumaczyć, że plusów jest więcej, wymieniając je. Inaczej wrażenie pierwotne przeważy szalę. Przekopywanie się przez recenzje nie ma tu sensu, gdyż zdanie subiektywne i rzeczywiście słodka pigułka będzie tu bardziej żywa i aktualna>>> przekonująca.

Mushishi ma być magiczne. Dla mnie jest magiczne. Jeśli chcesz zobaczyć anime o duchach, to jest to najlepszy wybór (choć mushi duchami tak do końca nie są). Ważne jest tu tempo prowadzenia akcji - zazwyczaj dość wolne. Do tego świetnie dobrana muzyka podkreślająca nastrój.

Yojouhan Shinwa Taikei - to tez jest całkiem fajny wybór na 600-tny tytuł. To anime stosuje ciekawy zabieg fabularny cofania się w czasie, by bohater mógł wybrać inną ścieżkę osobistej kariery na studiach i za każdym razem kompletnie polec. Zabawa polega tu na tym, że każda ścieżka ilustruje coraz dokładniej bohaterów drugoplanowych i w ten sposób poznajemy ich od różnych stron. Poza tym ma najszybciej gadającego bohatera w historii anime (trzeba szybko czytać napisy). Dodam jeszcze, że bohaterowie są dość niezwykli jak na anime. Przez niezwykli mam na myśl dość zakręceni i jednocześnie normalni zarazem. Sam główny bohater jest bezimienny. Co prawda kreska nie jest zbyt wspaniała, ale muzyka jest dobra (genialny op i ed). Jest to pierwsza seria TV, która wygrała Japan Media Arts Festival.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2012, 20:03   

kokodin, z wielką chęcią bym Ci pomógł ale...
Nie podałeś linku do swojego MAL-a.
Zajrzałem do tutejszego tematu o MALu, znalazłem Twoje posty, dowiedziałem się, że nie korzystasz, ale masz konto na anime-planet. Szkoda, że nie podałeś linku do swojego profilu.
No nic, czuję w sobie dzisiaj spore pokłady dobrego serca, więc postanawiam, że zajrzę na stronę i spróbuję Cię wyszukać, licząc w duchu, że masz tam ten sam nick co na kotatsu.
Niestety, strona jest aktualnie nieczynna.
No to mogę co najwyżej zaproponować jedną z dwóch serii, którym zakładałem tematy, nie są zbyt popularne, wiec możliwe, że którejś nie znasz.
Czegoś innego rekomendować w tej chwili nie będę, gdyż ryzyko nie trafienia wydaje się zbyt wysokie.

Mam nadzieję, że rozumiesz moją postawę :)

/zdecydowanie odradzam Gintamę, kloc ma 220 epów [e: poprawka - 201 + kilka OVA], wiec pewnie skończy jako 620. tytuł, a nie 600., do tego pierwszych kilkanaście odcinków niestety przynudza.


Ostatnio zmieniony przez Progeusz dnia 14-07-2012, 20:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gumi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2012, 20:19   

kokodin napisał/a:
nie chce ci się

Tu masz rację :P

A tak serio to tak, zgadzam się z recenzjami do tych tytułów w zasadzie w 100% procentach, a ulubionymi fragmentami nie chcę ci spoilerować.

Progeusz napisał/a:
Nie podałeś linku do swojego MAL-a.

Ma podane w profilu - klik. Inna sprawa, że w tej chwili anime-planet nie działa.


Ostatnio zmieniony przez Gumi dnia 14-07-2012, 20:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-07-2012, 20:20   

Progeusz napisał/a:
Zajrzałem do tutejszego tematu o MALu, znalazłem Twoje posty, dowiedziałem się, że nie korzystasz, ale masz konto na anime-planet. Szkoda, że nie podałeś linku do swojego profilu.

Podał. Jeśli się przyjrzysz pod jego postem jest taki pasek, gdzie znajduje się Profil, P.W., Email i do tego link do Anime Listy. Niektórzy mają też podpięty link do tanuka po lewej.

Progeusz napisał/a:
zdecydowanie odradzam Gintamę, kloc ma 220 epów, wiec pewnie skończy jako 620. tytuł, a nie 600., do tego pierwszych kilkanaście odcinków niestety przynudza.

Pierwsza seria ma 201 odcinków. I jedyna tak naprawdę tragiczna rzecz to odcinek wprowadzający który jest potwornie chaotyczny i rzuca w widza wszystkimi postaciami naraz. Potem jest już w porządku.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"


Ostatnio zmieniony przez Tren dnia 14-07-2012, 20:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 27 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group