FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-12-2012, 23:28   

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Fantastic Children, gdzie o ile pamiętam naukowcy mieli dość sporą rolę w fabule, choć niekoniecznie musi to być od razu widoczne. Choć, wróć. Jest Moyashimon czyli studenci akademii rolniczej i tyle kuchennej chemii ile zdołasz udźwignąć

Z rzeczy które pasują bardziej odlegle. Matematyka/fizyka jest też w serii Toaru Majutsu no Index, ale tam z kolei naukowcy jako tacy mają zwykle drugoplanową rolę, a seria ogólnie dzieli czas między naukę, a magię. Ewentualnie jeśli matematyczno-fizyczny bełkot zamieni się na medyczno-psychologiczno-supernaturalny to Ghost Hound mogłoby przypasować.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-12-2012, 23:44   

Kojarzę większość tych tytułów (poza Indexem, pewnie go dorzucę do moich planów, tak czy inaczej), ale raczej nie o to mnie się rozchodziło. Dzięki w każdym razie.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 14-12-2012, 15:12   

Mocno jestem do tyłu. Co ciekawego jest w jesieni. nie ma czasu na oglądanie głupot, bo wiosenne i letnie zaległości dobijają.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
VXAXAX
Gość
PostWysłany: 15-12-2012, 21:43   ...

shugohakke napisał/a:
Zastanawia mnie czy widział ktoś anime o nauce tudzież naukowcach, ale z naukowym "bełkotem" wyraźnie obecnym i występującym w ilościach zauważalnych. Może być sf, ale takie w którym ma znaczenie JAK fantastyczne technologie działają, a co ważniejsze, więcej jest o nich samych niż o ich wykorzystaniu (nie dbam o to ile myśliwców galaktycznego imperium zestrzelą bohaterowie, ani kto z kim i kiedy, a raczej jak to strzela, kto to wymyślił i niech biegają ludzie w białych kitlach).
Bardziej obrazowo:
- sceny pod kolosalną zabazgraną tablicą mile widziane,
- długie dialogi/monologi o fizyce/matematyce/chemii jak najbardziej,
- nocne przebijanie się bohaterów przez tony papierzysk zawsze w cenie.

Ja wiem, że dziwaczna prośba, ale jakoś naszła mnie ochota na coś "życiowego" ^^


STEIN;GATE
Powrót do góry
nie jestem otaku
Gość
PostWysłany: 18-12-2012, 17:17   

Szukam anime typu Ouran Koukou Host Club. Chodzi o harem z interesującą i dającą się lubić główną bohaterką.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-12-2012, 20:47   

Wallflower :p Motyw zwie się "Reverse Harem" i należą do niego takie kultowe tytuły jak Fruit Basket, Saiunkoku Monogatari czy Fushigi Yugi. Zaryzykować mozna jeszce Cheeky Angel czy nawet Skip Beat. Niestety nie jest kanoniczny do szkolnych komedii i nawet lepiej rozwija się w "zasiedmiogórogrodach"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
arudian Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Gru 2012
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2012, 16:09   Poszukuje Anime

Mam nadzieje że nie umieszczam tego postu w złym dziale.

Witam, Poszukuje jakiegoś ciekawego tytułu anime który ma z 50 odcinków (Im więcej tym lepiej :P lubie tasiemce :P)

Co lubie mieć w anime

Fantasy (elfy, potwory i inne stwory)
walke ( najlepiej broń biała, ale i sztukami walk czy mechami nie pogardze)
romans ( uważam że każde dobre anime powinno mieć go chociaż troszke, nie musi być to główny wątek ale dobrze żeby coś było)

Czego nie trawie i mnie odrzuca od tytułu

yoai/yuri - Jesli tak to sie pisze, nie chce dyskryminować czy coś ale mnie to odrzuca i nie moge tego oglądać.
Lolicon - To samo co pkt wyżej, ale nie aż w takim stopniu


Widziałem już sporą część popularnych tytułów jak Bleach/Naruto/Dragon Ball/D.gray man/ Hitman Reborn/Rurouni Kenshi/FAiry tail/One Pice ( widziałem pierwsze 30 odcinków, jakoś mnie nie urzekło) Detektyw konan ( po 2 odcinkach zrezygnowałem)

Wiem że mam spore wymagania :P Ale bardzo lubie oglądać anime a nie bardzo wiem gdzie szukać dalej większych serii. Proszę o waszą pomoc :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-12-2012, 16:23   

Scalono do właściwego tematu, Dział może i jest właściwy, ale nim założysz nowy temat należałoby sprawdzić czy nie istnieje już temat odpowiadający twoim potrzebom nim złożysz nowy.


A co do poleceń: Fullmetal Alchemist:Brotherhood, Inuyasha, Eureka Seven, Shaman King. Ewentualnie możesz też spróbować z Gundamami - Gundam Seed ma całkiem fajne wątki romantyczne i sporo walk.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
arudian Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Gru 2012
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2012, 16:35   

Przepraszam i dziękuję za przeniesienie tematu.

wszystkie te pozycje już widziałem :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-12-2012, 16:39   

W takim razie radziłabym ci stworzyć listę tego co widziałeś na myanimelist.net lub tanuki.pl i tu ją podać, żebyśmy wiedzieli czego ci już nie polecać.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
arudian Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Gru 2012
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2012, 16:41   

http://www.anime-planet.com/users/reszkov/anime

^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-12-2012, 16:48   

Znacie moją opinię :P na pierwszy rzut Bones: Eureka Seven, Soul Eater, FMA (obojętnie które bo oba dobre, ale ja za pierwszym) Potem jeszcze Blood+. Inuyasha ma 200 odcinków około z filmami, filmy jeden na sezon odcinków lub raczej co 30 około. Od Takahashi pasował by jeszcze Ranma 1/2 (dużo odcinków a dwa ostatnie najlepsze :P mimo, że po nich jest jeszcze parę ładnych tomików mangi. Pierwsze sezony są jednak jeszcze mało wypasione, najlepsze są 3-5 a jest ich chyba z 7. Dla innego podejścia można polecić jeszcze Shugo Chara :P Ale to już jest shojec. Pozostaje jeszcze z dłuższych serii Beelzebub oraz Kemono no Souja Erin a bez romansu Twelve Kingdoms i potworów Monster ewentualnie troch krótszy GTO.

Edit-------------------
O listing, fajnie. Mimo wszystko trochę się nie pokrywa :P

Edit 2-----------------
Fajna długa lista, ale połowa to dropy o odrzuty wstępne, niektóre możesz nawet kiedyś polubić :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
arudian Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Gru 2012
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2012, 17:26   

Dzięki wielkie :) Przypomniałeś mi o soul eater za ktorego od jakiegoś czasu miałem się zabrać, tak samo Blood+. Mam co robić :) Dzięki wielkie kokodin, i Tren, za pomoc ;) jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie chętnie dopisze je sobie do listy :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
KonAI
Gość
PostWysłany: 26-12-2012, 12:08   

1.Szukam anime gdzie istnieje problem identyfikacji bohatera z jego własną płcią, kiedy to ona nie zgadza się na to że jest mężczyzną/dziewczyną :) Najlepiej by było, gdyby to był główny temat filmu, serii.Byłbym wdzięczny za pomoc.

2.Czy są anime, w których bohaterami są przedstawiciele jednej płci? Zawsze mnie interesowała czy istnieje animowana wersja "Seksmisji"

3.Bardzo często w anime spotykałem się z motywem chłopaka, który z różnych powodów przebiera się za dziewczynę. Czy są podobne tytuły gdzie dziewczyna musi przebrać się za mężczyznę??:)
Powrót do góry
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-12-2012, 12:46   

1. Horou Musuko

2. Od groma, K-on! najlepszym przykładem ;] Znajdzie się sporo anime których akcję umiejscowiono w szkołach jednopłciowych, albo to moe serie w których faceci nie są potrzebni... Chodzi ci o cokolwiek z samymi babami czy konkretniej, coś fabularnie podobnego do Seksmisji?

3. Ouran Highschool Host Club

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 42 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group