FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-01-2013, 12:56   

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1170-stranger-mukou-hadan/rec/1205 to jest dobre, ale tylko film.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 15-01-2013, 21:17   

Witam.
Zastanawia mnie czy istnieje jakieś godne uwagi anime w którym główny bohater stracił wszystko i nie widzi dalszego celu w życiu? Może to być też anime w którym, ktoś za wszelką cenę stara się kogoś odzyskać i nie przejmuje się tym w jaki sposób to zrobi, albo co się z nim stanie. Chodzi mi o postać, która porzuciła własne życie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-01-2013, 22:14   

LooQ napisał/a:
Zastanawia mnie czy istnieje jakieś godne uwagi anime w którym główny bohater stracił wszystko i nie widzi dalszego celu w życiu?

Czyli taki z wielkim dołem, tak? To najlepiej Casshern Sins - on ma wielkiego, nie jest nagi, ale poza tym nie ma nic, nawet wspomnienia zgubił i prawie wszyscy go nienawidzą.

LooQ napisał/a:
Może to być też anime w którym, ktoś za wszelką cenę stara się kogoś odzyskać i nie przejmuje się tym w jaki sposób to zrobi, albo co się z nim stanie. Chodzi mi o postać, która porzuciła własne życie.

Co prawda bez utraty życia, ale z ryzykiem - The Place Promised in Our Early Days. To z tych lepszych, bo motyw walki o odzyskanie kogoś, nawet za cenę życia jest częsty, szczególnie w shounenach (ryzykuje a czasem nawet umiera, co prawda często go wskrzeszają, by ratować kogoś itd.).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-01-2013, 22:18   

Cytat:
Zastanawia mnie czy istnieje jakieś godne uwagi anime w którym główny bohater stracił wszystko i nie widzi dalszego celu w życiu? Może to być też anime w którym, ktoś za wszelką cenę stara się kogoś odzyskać i nie przejmuje się tym w jaki sposób to zrobi, albo co się z nim stanie.

Manga Pandora Hearts to i jeszcze więcej traum. Stężenie obu tych elementów jest silne w serii, a anime niestety ledwie liznęło czubek tego wszystkiego.

Z anime. Sayonara Zetsubou Sensei ma głównego bohatera, który nie widzi sensu w życiu, ale mam wrażenie, że nie o to ci chodzi. Jeśli chodzi o odzyskiwanie kogoś za wszelką cenę to jest Princess Tutu, choć to raczej podpada pod "ratowanie za wszelką cenę". Poza tym jest też oczywiście Utena.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 15-01-2013, 23:07   

Aby trochę rozjaśnić o co mi chodzi, to podam przykład anime, które spowodowało u mnie chęć obejrzenia właśnie takiego a nie innego anime, a mówię o Katanagatari(Jak ktoś nie widział to nie czytać spoilera.)
Spoiler: pokaż / ukryj
Jak ginie Togame i nasz główny bohater atakuje szogunat, to odrzuca własne życie, bo tak naprawdę straciło ono dla niego sens.

O coś takiego mi chodzi, a póki co to Casshern Sins przykuł moją uwagę i możliwe, że za to anime się niedługo zabiorę, dzięki za propozycje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-01-2013, 23:20   

Przepraszam za offtop, ale ciężko się powstrzymać...
Cytat:

Spoiler: pokaż / ukryj
Jak ginie Togame i nasz główny bohater atakuje szogunat, to odrzuca własne życie, bo tak naprawdę straciło ono dla niego sens.


Spoiler: pokaż / ukryj
Chciałeś powiedzieć zyskuje życie. Przecież dopiero w finale historii Shichika objawia się jako człowiek, a nie miecz, czego najlepszym dowodem jest fakt, iż po wykończeniu szogunatu idzie spokojnie żyć własnym życiem.


A w poszukiwaniu postaci przepełnionych "pustką" Kozure Okami spełnia część wymagań, ale nie wiem czy jest jakaś ekranizacja mangi (wszak to temat o anime).

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-01-2013, 23:51   

Jak dla mnie to brzmi jak Terra e. Może nie do końca ale bardzo to podobne do losu Soldiera Blue, Soldiera Shina i dalej Toniego właśnie stąd. Poza tym pomyślałem o Code Geas ale ugryzłem się w mózg, Bo ten jest masochistą dla idei.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2013, 00:55   

Od groma spolierów Katanagatari, nie czytać jak się nie oglądało.
shugohakke napisał/a:
Przepraszam za offtop, ale ciężko się powstrzymać...
Cytat:

Spoiler: pokaż / ukryj
Jak ginie Togame i nasz główny bohater atakuje szogunat, to odrzuca własne życie, bo tak naprawdę straciło ono dla niego sens.


Spoiler: pokaż / ukryj
Chciałeś powiedzieć zyskuje życie. Przecież dopiero w finale historii Shichika objawia się jako człowiek, a nie miecz, czego najlepszym dowodem jest fakt, iż po wykończeniu szogunatu idzie spokojnie żyć własnym życiem.



Spoiler: pokaż / ukryj
W pewnym sensie się zgadzam, ale to dzieje się już po wykończeniu Shogunatu, a ja mówiłem już bardziej o samej walce, w której nie obchodzi go własne życie, bo jak sam mówił, przyszedł zginąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-01-2013, 09:33   

Powiedz tylko czy chodzi o motyw przewodni, o którym wiadomo od początku (jak w Terra e czy Cassernie) czy może właśnie o wątek , który rozwija się w taką walkę finałową bez hamulców?
Ps
Jak się nie oglądało, to imiona i twarze nie pasują. Innymi słowy przeczyta się i się zapomni. Gorzej jak ktoś już ogląda i jest w połowie.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2013, 15:30   

@kokodin.
Oba pasują, nie jestem jakoś wyjątkowo restrykcyjny jeżeli o to chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
RavenV Płeć:Mężczyzna
Power is Back...


Dołączył: 20 Kwi 2010
Skąd: się biorą dzieci?
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2013, 19:38   

Po pierwsze pragnę podkreślić, że do anime wraca po chyba 2 latach. Stąd mogą być moje braki. Otóż szukam anime o świecie post-apokalipytcznym. Świat po wielkiej wojnie, zarazie, etc. Dla przykładu mogę podać film Jestem legendą albo grę Enslaved (http://gry.wp.pl/videoSD/nieczyste-zagrywki-kontra-najbardziej-niedoceniane-gry-tej-generacji-odcinek-1-enslaved,4796.html - videorecenzja gry dla tych, którzy jej nie znają). Mile widziane zagadki, gdzie z czasem poznajemy np. co się działo.

Ewentualnie może być motyw jak w Ergo Proxy, gdzie mamy miasto, które jest ocięte od reszty zniszczonego świata. Władza kontroluje i zaślepia obywateli.

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje ;)

EDIT: Jeszcze fajnie by było, gdyby bohater/bohaterka podróżowali z osobnikiem płci przeciwnej i rozwijała się między nimi przyjaźń/miłość. No i też przydałoby się jakby bohaterowie nie byli bardzo irytujący (zwłaszcza dziewczyna, bo to plaga w anime ;/ ) ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Oreki
Gość
PostWysłany: 16-01-2013, 20:35   

Chętnie obejrzałbym jakieś anime z supermocami. Ostatnio ukazało się kilka ciekawych poozycji tego typu ("The Unlimited - Hyoubu Kyousuke", "Zetsuen no Tempest", "Kotoura-san" czy "Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?") jednak tytuły te nadal sie ukazują lub wręcz dopiero zaczynają, a ja nie lubię oglądac anime w trakcie emisji (wyjątkiem są tasiemce do nadrabiania, ale tych już nie ma). Czy możecie polecić mi jakiś godny uwagi tytuł (ogladałem z tego gatunku tylko "Darken than black")?
Powrót do góry
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-01-2013, 21:10   

Toaru Majutsu no Index, Code Geass, Ga Rei:Zero, K, Kara no Kyoukai, Sengoku Basara, Tengen Toppa Gurren Lagann, Tiger & Bunny.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2013, 21:28   

Fate/Zero, Katanagatari, Soul Eater, Kore wa zombie desu ka?, Ichiban Ushiro No Daimaou, Densetsu no yuusha no densetsu, Shigurui(Chociaż nie wiem czy to można nazwać super mocami).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
MaDeR Levap Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2013, 01:29   

RavenV napisał/a:
Otóż szukam anime o świecie post-apokalipytcznym. Świat po wielkiej wojnie, zarazie, etc.

Casshern Sins.

_________________
Sanity is overrated.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 44 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group