FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-01-2013, 17:19   

RavenV, jeżeli mogą być komedie, to Sunabozu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-01-2013, 20:40   

RavenV napisał/a:
Otóż szukam anime o świecie post-apokalipytcznym. Świat po wielkiej wojnie, zarazie, etc.
(...)
EDIT: Jeszcze fajnie by było, gdyby bohater/bohaterka podróżowali z osobnikiem płci przeciwnej i rozwijała się między nimi przyjaźń/miłość. No i też przydałoby się jakby bohaterowie nie byli bardzo irytujący (zwłaszcza dziewczyna, bo to plaga w anime ;/ ) ;P

Przede wszystkim klasyka, czyli Ima, Sokoni Iru Boku (tutaj jest przyjaźń zamiast watku romantycznego), a jako seans nadobowiązkowy - Green Legend Ran.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-01-2013, 22:30   

Wiec tak dla LooQ Powiedzmy:
Blue Gender, chociaż ta ciapa później przestaje być ciapa ale za to
Spoiler: pokaż / ukryj
jego przyjaciółka też straci grunt pod nogami

Jigoku Shoujo dużo tego, generalnie każda postać traci wszystko i później się mści, ale są wyjątki oraz ukryty watek główny wiążący przynajmniej 3 postaci (plus laleczki) też związany ze stratą wszystkiego (z życiem włącznie).
Wisienka na torcie Pom Poko od studia Ghibli czyli o tym jak tanuki straciły wszystko. (i stały się kotatsu :P) Dobra metafora przesadzona.
RavenV, dla ciebie jest seria filmów Gall Force
Tutaj też pasuje idealnie Blue Gender z nowych produkcji nie pamiętam wielu apokalips.
Oreki
Twoja prosba jest mocno nieprecyzyjna, ale może coś ci się spodoba, z mojej strony:
Kurau Phantom Memory, Baccano! (co? też pasuje :P) Blood+ i na deser Kyoran Kazoku Nikki, chociaż to jest komedia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SzogunPL Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Sty 2013
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2013, 01:24   

Witam.
Na wstęp powiem,że jestem amatorem w Anime i Mandze. Mam za sobą z Anime, to będzie tak: Bleach, Full Metal Alchemist Brotherhoord , Code:Breaker i Death Note.
Mangę natomiast, zacząłem czytać od niedawna, obecnie skończyłem szósty tom Bleach.
Najpierw chcę skończyć jedną Mangę, a potem jak coś mnie zainteresuje, zacznę nową. Dlatego Mangi w tym przypadku odpadają. Szukam Anime, które ma świetną fabułę, oprawę graficzną (kreska?) , ciekawe dla oka postacie, a przede wszystkim musi mieć chwile dramaturgi. Coś podobne do Death Note czy FMB, ewentualnie Code:Breaker. Obecnie oglądam Btooom!, planuję też zacząć Zettai Karen Children The Unlimited – Hyoubu Kyous, gdy skończę Btooom!. Długość? Nie patrzę na to. Oczywiście wolę, gdy seria ma 20-60 odcinków. Dlatego serie poniżej 14 odcinków moim zdaniem nie są godne uwagi, ale jak Anime dobre, to i pokuszę się na te 14 odcinków. Byłbym wdzięczny za propozycję. Czekam. Pozdrawiam,
SzogunPL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 18-01-2013, 02:25   

RavenV napisał/a:
Po pierwsze pragnę podkreślić, że do anime wraca po chyba 2 latach. Stąd mogą być moje braki. Otóż szukam anime o świecie post-apokalipytcznym. Świat po wielkiej wojnie, zarazie, etc.
(...)

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje ;)

EDIT: Jeszcze fajnie by było, gdyby bohater/bohaterka podróżowali z osobnikiem płci przeciwnej i rozwijała się między nimi przyjaźń/miłość. No i też przydałoby się jakby bohaterowie nie byli bardzo irytujący (zwłaszcza dziewczyna, bo to plaga w anime ;/ ) ;P


Freedom Seven
. Zawiera powyższe wszystko i dokłada rakiety.

Z bierzących, Psycho Pass wpisuje się w motyw miasta.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-01-2013, 10:15   

SzogunPL, Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc o dramaturgii, przynajmniej nie do Deth Note, ale wnioskując po Bleachu i FMA widowiskowy shounen podchodzi. Tak więc idąc tym tropem bierzemy dobre 50-ki od Bones: Eureka Seven i Suol Eater, póżniej coś od Gonzo Last Exile i Solty Rei, po drodze można jeszcze zahaczyć o Blood+
Dla efektu psychologicznej nagonki polecam Monster Możesz też zobaczyć Baccano (+3 odcinki special tworzące zakończenie) no i a wisienkę Katanagatari (odcinki po 45 minut)
Mógł bym jeszcze poleć Figure 17, ale nie podejrzewam, abyś był zainteresowany dramatyzmem 10-ciolatki (tu też ep 45min)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SzogunPL Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Sty 2013
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2013, 10:29   

Pisząc o dramaturgii, miałem na myśli chwile wzruszenia,strachu. Ból, który odczuwa bohater z jakiegoś istotnego powodu, co nadaje serii kolorystyki. Na pewno za chwilę zobaczę w google, o czym dokładnie są te wyżej wymienione tytuły, które napisałeś/napisałaś. Arigato.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-01-2013, 16:28   

SzogunPL napisał/a:
Szukam Anime, które ma świetną fabułę, oprawę graficzną (kreska?) , ciekawe dla oka postacie, a przede wszystkim musi mieć chwile dramaturgi

Futakoi Alternative. Właśnie zbliżam się do końca i jestem zachwycony.

I to

SzogunPL napisał/a:
miałem na myśli chwile wzruszenia,strachu. Ból, który odczuwa bohater z jakiegoś istotnego powodu, co nadaje serii kolorystyki.


Do tej serii pasuje idealnie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SzogunPL Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Sty 2013
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2013, 22:53   

Slova napisał/a:
SzogunPL napisał/a:
Szukam Anime, które ma świetną fabułę, oprawę graficzną (kreska?) , ciekawe dla oka postacie, a przede wszystkim musi mieć chwile dramaturgi

Futakoi Alternative. Właśnie zbliżam się do końca i jestem zachwycony.

I to

SzogunPL napisał/a:
miałem na myśli chwile wzruszenia,strachu. Ból, który odczuwa bohater z jakiegoś istotnego powodu, co nadaje serii kolorystyki.


Do tej serii pasuje idealnie.


Arigato. Jak skończę obecnie oglądać Monstera, zobaczę ten tytuł.
Monster - Ciekawe Anime, tak myślę. Skończyłem oglądać jedenasty odcinek, muszę przyznać, zapowiada się interesująco. Słyszałem,że studio, które stworzyło Monstera, również miało swój wkład w produkcji Death Note. Jednak, mogę się mylić. Cóż, siedemdziesiąt odcinków, ciekawa fabuła, zapowiada się obiecująco.
Teraz pytanie.
Ogląda ktoś systematycznie Anime pt. Zetsuen no Tempest ?. Czytałem kawałek recenzji i muszę przyznać,że to wygląda nawet nie najgorzej. Chciałbym być pewny czy tytuł jest godny polecenia, nie chcę tracić czasu na słaby tytuł. Interesują mnie tylko "ciężkie" tytuły, jak wspomniałem, w klimatach dramatu, bólu. Nie chcę znać dokładniejszych szczegółów fabularnych, ale byłbym wdzięczny, jakby ktoś napisał czy wyżej wymieniony tytuł jest godny polecenia.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bushi
Gość
PostWysłany: 24-01-2013, 23:03   

Witam. Poszukuję anime tego typu do "Air", "Kannon" czy "Clannad" ( w tych tytułach za najwieksze zalety uważam świetną kreakę (choć projekty niektórych postaci są za bardzo przesłodzone), klimat i całkiem znośnych jak na adaptację visual novel protagonistów). Od razu stwierdzam, że wszystkie dzieła KyoAni już widziałem.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-01-2013, 01:27   

Ano Hi Mita Hana no Namae o Boku-tachi wa Mada Shiranai.
Z tego co po listingach można wywnioskować. (to jest jeden tytuł :P)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
dzak Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Sty 2013
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2013, 02:52   

Troche anime już obbejrzałem (nie wliczając tych najpolpularniejszych typu blech to możan za przykład dać mirai nikki albo ao no exorisct) ale szczerze od dawna szukam jakiegoś w który bohater jest podobny do Leloucha z Cede Geass'a. Mam na myśli to żeby nie było jakimś wyidealizowany dobrym lelum polelum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-01-2013, 11:20   

Death Note?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Haramaki Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Sty 2013
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2013, 20:46   

dzak napisał/a:
Troche anime już obbejrzałem (nie wliczając tych najpolpularniejszych typu blech to możan za przykład dać mirai nikki albo ao no exorisct) ale szczerze od dawna szukam jakiegoś w który bohater jest podobny do Leloucha z Cede Geass'a. Mam na myśli to żeby nie było jakimś wyidealizowany dobrym lelum polelum.
Darker then Bleck?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-01-2013, 22:30   

Uwielbiam kiedy ktoś poszukuje czegoś a za przykład daje coś czego nie znoszę :]
Z całą pewnością Deth Note ale więcej klonów raczej niema, znaczy wyidealizowanych przez widownię idiotów.
Nie wiem jakich cech tego bubka poszukujesz ale clampowska kreska i inny setting z całą pewnością były dominującymi plusami.
Jeżeli szukasz czegoś z fajnymi bohaterami ciemnej strony mocy obejrzyj Baccano, Darker Than Black lub Ergo Proxy, chociaż w dwóch ostatnich klimat bywa bardziej ponury. można zobaczyć Black Lagoon, Monstera, Blood+ albo Witch Hunter Robin, Ale wszystko będzie już różne od szkolnej maskarady z robotami.
Może jakiś Gundam? Gamer co pan na to? Jest jakiś z czarnymi typami w obsadzie?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 45 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group