FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
scyllus Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Mar 2013
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2013, 20:02   

Witam. Po 10-tym chyba re-watchu Crest Of The Stars szukam serii o podobnym poziomie kreacji bohaterów, dialogów i świata przedstawionego. Gatunek nie gra większej roli.Inne odnośniki co do oczekiwań to Spice&Wolf czy Legend Of Galactic Heroes. Romans nie ugryzie:) Próba re-watchu macrossa f kończy się tylko co chwilową rozpaczą nad moeblobizacją.Pozdrawiam. Może dodam że Twelve Kindoms, Last Exile czy Now and Then,Here And There także zawierały elementy których szukam.
Rozbudowany świat z własnym "życiem", dialogi nie wyjęte z elementarza a także bohaterów którzy potrafili porozmawiać dłużej niż przez minutę nie czerwieniąc się co kadr. Co nie znaczy że humorowi mówię nie, ale to raczej w stylu Admirał Spoor niż slapsticu.
P.S Jako że prośby o "serie poważne" były już do znudzenia powielane w miarę możliwości prosił bym się o nieograniczanie do anime i mang. J-rpgi, visual czy light novelki były by bardzo cennym odnośnikiem.[/b]


Ostatnio zmieniony przez scyllus dnia 05-04-2013, 21:04, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-04-2013, 20:24   

Przyznaję, że z wymienionych miałam do czynienia tylko ze Spice and Wolf, więc nie wiem na ile dobrze celuję z woimi poleceniami.. Ale może manga (nawet nie próbuj anime) Magi? Ma naprawdę ciekawie wykreowanych bohaterów i ciekawy świat oraz sporo polityki. Poza tym jak nad tym pomyślę to One Piece nieźle pasuje. Olbrzymi i rozbudowany świat oraz od metra bohaterów z różnorodnymi motywacjami. Także manga Fullmetal Alchemist lub anime Brotherhood, Katanagatari, manga Pandora Hearts (anime zaadaptowało tylko kawałek). No i Baccano!, które ma bardzo dobre anime i równie dobre oraz w znacznej części przetłumaczone nowelki.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
scyllus Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Mar 2013
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2013, 20:51   

Dzięki za odpowiedź Tren :) Z wymienionych Katanagatari zdecydowanie wzbudziło moje zainteresowanie. Co do pozostalych oglądałem, czytałem albo 6rok męczę(OP). Pandora Hearts nie tchnie yaoi?Przyznam że po Shin Sekai Yori mam troszkę zmiękczone podejście do tematu ale tragedii No.6 nie mogę przeboleć do dziś. Wracając do tematu czekam na kolejne sugestie. Może coś slice-of-life?
P.S Jesli lubiłaś Spice And Wolf to Cresta naprawdę warto obejrzeć, podobne tempo, tak samo dobry romans:) I tak btw. Magiego to przeczytalem po twoich podsumawaniach :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-04-2013, 21:13   

scyllus napisał/a:
Pandora Hearts nie tchnie yaoi?

Jeśli ktoś ma bardzo nadaktywną wyobraźnię co najwyżej. Wszystkie pairingi są zdecydowanie hetero. Na ile mi wiadomo żaden pan nie żywi romantycznej miłości do innego pana, ale znajdzie się dużo bardzo głębokich przyjaźni i co najmniej jeden nadopiekuńczy brat.

I wierzę, że jest dobre, ale mam całą masę innych bardzo dobrych anime do obejrzenia na ten moment i zdecydowany deficyt czasu. ^^"

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2013, 21:51   

scyllus,
Tytuły które są dobre i przychodzą na myśl po tym co napisałeś.
Kosmos, rozbudowany własny świat, obcy i dobra fabuła (romansu nie widać ale jakieś tam zalążki są): Yamato 2199
Kosmos, dobra fabuła, rozbudowany własny świat i wewnętrzne problemy ludzkości: Terra e...
Rozbudowany własny świat (zawsze kojarzy mi się z Last Exile): Bounen no Xamdou
Obcy, średnio rozbudowany świat i świetne dialogi: Level E
Dobra fabuła, rozbudowany własny świat: Kemono no Souja Erin, Seirei no Moribito
Dialogi i relacje pary (hetero jakby były wątpliwości):Bakemonogatari
Jeśli chodzi Ci tylko o świetne dialogi z wymienionych cech to Gintama (część odcinków).

Nie wiem na ile trafiłem w to czego oczekujesz (świat nie nasz, ale podobny i rozbudowany, dobre dialogi i fabuła). Seria Seikai no... jest dosyć specyficzna i w tym jej urok (świetnie zrobiony element "obyczajowy" w serii nie będącej obyczajówką - poza elementami sci-fi, w naszej rzeczywistości o podobne serie chyba łatwiej), ale stąd też trudno o coś podobnego. No i przydałaby się jakaś lista tego co oglądałeś, bo jeśli sporo widziałeś, to takie strzelanie tytułami nie ma najmniejszego sensu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
scyllus Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Mar 2013
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2013, 22:38   

No na MAL-a nie wchodziłem chyba cztery lata ale jednak pamiętam passy;)
http://myanimelist.net/animelist/scyllus
Mój największy problem jest taki że około 2007 zupełnie się z anime wypaliłem, jednakże dzięki seansowi Uteny która czekała właśnie od 2007 na dokończenie znowu mnie dopadło:D
Propozycje bardzo fajne i napewno się Level E i Bakemono przyjrzę bliżej. Wiesz właśnie z powodu że sporo widziałem napisałem o rozszerzeniu u VN,LN czy jRPGi. Ale to chyba nie do końca właściwy temat;). A serie obyczajowe przywitam z otwartymi ramionami:) W każdym razie dziękuję za pomoc i dobrej nocy życzę;)
P.S Yamato chyba nową ma mieć ekranizaję za dwa dni i zacieram łapki;D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aluvara Płeć:Kobieta
Dracophilia


Dołączyła: 08 Kwi 2013
Skąd: Faerun
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2013, 16:50   

Witam,
Ostatnio mam wielką chęć obejrzeć jakieś dobre anime z rodzaju "odwrócony harem" (czyli bohaterka otoczona stadkiem przystojniaków). Miło by było, gdyby zawierało elementy komediowe, wolałabym także, żeby protagonistka nie była całkowicie pozbawionym rozumu, wywołującym próchnicę stworzeniem, które nie potrafi przejść paru kroków bez potknięcia się o własne nogi.
Oczywiście Ouran High School Club mam już zaliczone, a Yamato Nadeshiko Shichihenge kompletnie mi nie podeszło (zarówno manga jak i anime).
Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mógł coś sprawdzonego polecić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2013, 17:01   

Cytat:
wolałabym także, żeby protagonistka nie była całkowicie pozbawionym rozumu, wywołującym próchnicę stworzeniem, które nie potrafi przejść paru kroków bez potknięcia się o własne nogi.

W takim razie może "Hanasakeru Seishonen"?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Aluvara Płeć:Kobieta
Dracophilia


Dołączyła: 08 Kwi 2013
Skąd: Faerun
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2013, 18:21   

Urawa napisał/a:
Cytat:
wolałabym także, żeby protagonistka nie była całkowicie pozbawionym rozumu, wywołującym próchnicę stworzeniem, które nie potrafi przejść paru kroków bez potknięcia się o własne nogi.

W takim razie może "Hanasakeru Seishonen"?


O, dzięki wielkie, nie znałam wcześniej tego tytułu. Wygląda bardzo obiecująco, na pewno się z tą serią zapoznam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-04-2013, 18:32   

Zdecydowanie Saiunkoku Monogatari. Odwrócony harem, mądra kobitka, nieco romansowania a wszyscy potykają się raczej o nogi głównej bohaterki niż ona o czyjeś (chociaż rzucają jej kłody pod nogi) Fakt jest faktem, do komedii szkolnej temu daleko, chyba że kostiumowej (bo szkoła też tam występuje) Poza tym najbardziej melodramatyczne anime świata czyli Miyakaaaaaa!! .. Fushigi Yuugi, chociaż ta główna bohaterka podpada raczej pod te głupie ale z siłą charakteru.

ps zapomniałem kliknąć wyślij godzinę temu i zacząłem grać w Bubble Bobble
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aluvara Płeć:Kobieta
Dracophilia


Dołączyła: 08 Kwi 2013
Skąd: Faerun
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2013, 18:48   

kokodin napisał/a:
Zdecydowanie Saiunkoku Monogatari.


To mam kolejne do obejrzenia, dziękuję. Widzę nawet, że drugi sezon jest, to trochę czasu przy tym zleci.

Fushigi Yuugi kiedyś nawet zaczęłam, ale to raczej nie mój styl, trochę zbyt naiwne i cukierkowate. W ogóle ekranizacje mang Yuu Watase wspominam raczej średnio.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-04-2013, 01:31   

Nic do twojego opisu nie można dopasować lepiej niż Saiunkoku Monogatari. Jeżeli jednak głodna jesteś większej ilości tytułów, to dodam Fruits Basket, gdzie główna bohaterka, co prawda, zbyt rozgarnięta nie jest, ale anime bez problemu nadrabia ten fakt wieloma innymi walorami. I w zasadzie, dodając już wymienione, to wyczerpuje zakres tytułów, które szczerze uważam za warte polecenia, choć jest jeszcze dużo popularnych tytułów w tym gatunku. Dodam jeszcze tylko Yumeiro Pâtissière, na końcu, bo sam tego tytułu nie widziałem, ale "osiem" od Ave zobowiązuje. Choć próchnica od tego tytułu bije z miejsca :]

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-04-2013, 06:23   

Costly napisał/a:
Yumeiro Pâtissière, na końcu, bo sam tego tytułu nie widziałem, ale "osiem" od Ave zobowiązuje. Choć próchnica od tego tytułu bije z miejsca :]

To "osiem" to prawdopodobnie nie za odwrócony harem a za staranność ukazania drogi do zostania genialnym cukiernikiem, lub cukiernicą :P W każdym razie tytuł jest o biednej dziewczynie, której nic nie wychodzi a jedynym jej talentem jest jedzenie. Ta dziewczyna dzięki nadzwyczajnemu zmysłowi smaku (np odróżnia pochodzenie serów w serniku lub rodzaj ziemi w której rósł określony gatunek truskawek !!!) trafia do szkoły cukierniczej i z miejsca zostaje skierowana do pro grupy z racji tego kto ją do szkoły rekomendował. A że pro grupa składa się z trzech mikrobizonów i jeden nawet jest love interest, ale dopiero w drugim sezonie tak na prawdę.
Schemat 3 bizony kształcą genialną łamagę do światowego konkursu.
Nie należy też zapomnieć o magicznych stworkach podążających za genialnymi cukiernikami.
Poza tym tytuł na poziomie wiekowym Shugo Chary, Pretty Cure, DoReMi itp
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aluvara Płeć:Kobieta
Dracophilia


Dołączyła: 08 Kwi 2013
Skąd: Faerun
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2013, 07:37   

Costly napisał/a:
Nic do twojego opisu nie można dopasować lepiej niż Saiunkoku Monogatari. Jeżeli jednak głodna jesteś większej ilości tytułów, to dodam Fruits Basket, gdzie główna bohaterka, co prawda, zbyt rozgarnięta nie jest, ale anime bez problemu nadrabia ten fakt wieloma innymi walorami. I w zasadzie, dodając już wymienione, to wyczerpuje zakres tytułów, które szczerze uważam za warte polecenia, choć jest jeszcze dużo popularnych tytułów w tym gatunku. Dodam jeszcze tylko Yumeiro Pâtissière, na końcu, bo sam tego tytułu nie widziałem, ale "osiem" od Ave zobowiązuje. Choć próchnica od tego tytułu bije z miejsca :]


No, apetyt to mam, choć niekoniecznie na słodkie... właśnie ciężko znaleźć jakiś naprawdę dobry tytuł z tego rodzaju (a męski harem + josei to jeszcze trudniej), z kolei w haremówkach dla panów można przebierać jak w ulęgałkach.

A Fruits Basket nie jest zbyt dziecinne? Zawsze wydawało mi się, że to seria raczej dla młodszych... kreska też na to wskazywała.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-04-2013, 09:45   

Aluvara napisał/a:
A Fruits Basket nie jest zbyt dziecinne? Zawsze wydawało mi się, że to seria raczej dla młodszych... kreska też na to wskazywała.

Jakby to powiedzieć, anime jest jeszcze w miarę bo realizuje tylko ten kawałek mangi z mniejszą ilością traum i socjopatii. Natomiast manga to już festiwal przemocy i dysfunkcji w rodzinie oraz tragicznych przeszłości, pokazany jednak bardzo zgrabnie, więc osobiście zachęcałabym do zapoznania się z mangową wersją. Jak normalnie nie trawię shoujo tak to jest całkiem dobre. Niemniej, zdecydowanie nie nazwałabym tego "serią dla młodszych".

Aluvara napisał/a:
(a męski harem + josei to jeszcze trudniej)

Osobiście polecałabym mangę Hatenkou Yuugi - naprawdę silna główna bohaterka, poruszane dość poważne i niełatwe wątki, a jednocześnie seria ma spory dystans do siebie i specyficzny humor. I jest pewna liczba panów zainteresowana bohaterką. I wiem, że kreska w pierwszym tomie jest paskudna, ale później naprawdę się poprawia.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 55 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group