FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 49, 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2013, 14:51   

K.R napisał/a:
Mai_chan napisał/a:
...Znaczy, naprawdę uważasz, że dzieci trzynastoletnie powinny decydować, czy chcą się uczyć matmy?

Tak samo jak w przypadku nauki o bzykanku do 18 roku życia to rodzice powinni decydować.

Bo rodzice jako ogół są TAK BARDZO KOMPETENTNI w tym temacie. I możesz nie próbować mnie przekonywać, że są. Jako dziecko nauczycielskie zdążyłam się nasłuchać o wielu przypadkach "z frontu".
CZĘŚĆ - tak, inna część - nie jest kompetentna do podejmowania decyzji poważniejszych niż "bułki czy chleb na śniadanie", a i to niekoniecznie...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2013, 15:37   

GoNik, to w takim razie odbierzmy tym nieodpowiedzialnym rodzicom ich dzieci , skoro nie potrafią zadbać o ich edukacje to czy są w stanie zadbać o inne cenne wartości w ich życiu ?

Morg napisał/a:
Seksualność jest doświadczana i wyrażana w myślach, fantazjach, przeżyciach, przekonaniach, wartościach, zachowaniach, rolach i związkach. Seksualność powstaje na skutek interakcji czynników biologicznych, psychologicznych, społecznych, ekonomicznych, politycznych, kulturowych, etycznych, prawnych, historycznych, religijnych i duchowych”

I co uważasz że szkoła powinna dostarczać tych bodźców na lekcji o seksualności ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-12-2013, 16:03   

K.R napisał/a:
I co uważasz że szkoła powinna dostarczać tych bodźców

Nie, powinna o nich uczyć.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-12-2013, 16:12   

Tam kit z seksualnością, ponawiam pytanie - skoro twoim zdaniem rodzice powinni decydować, to czy powinni decydować również o tym, czy dziecko będzie się uczyło matmy? Biologii? Historii? I zdecyduj się, albo chcesz, żeby rodzice decydowali o tym, czy dziecko się edukuje, albo odbieramy im dzieci jeśli nie dbają o ich edukację. To są dwie zupełnie sprzeczne sytuacje.

Also, tak naprawdę wszystko, co uczymy dzieci jest im zbędne. Matma poza najprostszymi działaniami jest zbędna dzieciakowi lat 13. Biologia w ogóle jest dzieciakowi zbędna. Tak naprawdę edukacja nie służy temu, żeby uczyć dziecko - służy temu, aby uczyć DOROSŁEGO, którym to dziecko kiedyś się stanie. Dlatego zakuwamy biologię i matmę - bo może (nie musi, ale może) nam się przydać w dorosłym życiu. Tak samo wiedza o szeroko pojętej seksualności - począwszy od czysto "technicznej" strony jak antykoncepcja, menstruacja, ciąża itd. po kwestie emocjonalne takie jak budowanie relacji, rozwiązywanie konfliktów, negocjacje w związkach (również negocjacje w sprawach seksu!) czy społeczne (co to jest orientacja seksualna, czym jest płeć, czym się różnimy, jakie jest postrzeganie płci w społeczeństwie, jak rozpoznać przemoc na tle seksualnym - zdziwilibyście się, jak wielu tego nie potrafi). Wszystko to powinno być poruszane w edukacji młodzieży - bo dorośli generalnie się nie bardzo uczą, a nawet jak chcą to skąd mają czerpać fachową (!) wiedzę, z internetu? Da się, pewnie, ale to trzeba umieć i wiedzieć gdzie szukać. A ludzie niechętnie przyznają się do niewiedzy, skoro całe życie mówiono im "dorośniesz, to sam wszystko zrozumiesz".

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2013, 16:30   

Mai_chan napisał/a:
- skoro twoim zdaniem rodzice powinni decydować, to czy powinni decydować również o tym, czy dziecko będzie się uczyło matmy? Biologii? Historii?

Oczywiście rodzice powinni decydować o wszystkim czego uczą ich dzieci.


Mai_chan napisał/a:
I zdecyduj się, albo chcesz, żeby rodzice decydowali o tym, czy dziecko się edukuje, albo odbieramy im dzieci jeśli nie dbają o ich edukację. To są dwie zupełnie sprzeczne sytuacje.

To było raczej przyjecie Twojego toku myślenia niż moje zdanie.

Also to rodzice powinni decydować co przyda sie ich dzieciom w dorosłym życiu a nie państwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-12-2013, 17:05   

O tym co sie przyda w zyciu decydowac moze tylko los jaki bedzie im dan. Notabene - najnowsze badania pokazuja ze dzieci wyksztalconych rodzicow maja w Polsce o wiele lepsze mozliwosci edukacji niz dzieci ludzi bez studiow. Propozycja by to oni decydowali jeszcze poglebilaby przepasc.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2013, 17:48   

K.R napisał/a:
Also to rodzice powinni decydować co przyda sie ich dzieciom w dorosłym życiu a nie państwo.

A co jeśli to czego chcą rodzice jest kompletnie inne od tego co chce dziecko? Rodzice wiedzą lepiej i posyłają dziecko na zajęcia ścisłe, w czasie gdy dziecko jest fascynatem historii, ale nie pozwalają mu na nią chodzić "bo po tym nie będziesz miał zawodu"? Zastanów się może nad negatywami swojej propozycji, zamiast unikać odpowiedzi, bo jak na razie na zarzuty odpowiadasz własnymi pytaniami.

To co proponujesz prowadzi do kompletnego ubezwłasnowolnienia dzieci i nie pozwala im podjąć żadnych własnych decyzji, bo gdy osiągnął pełnoletniość nie będą w stanie nadgonić braków jakie będą miały do tego czasu. Poza tym tak jak mówi Ysen, nikt nie wie co mu się przyda w życiu. Z mojej własnej humanistycznej klasy co najmniej trzy osoby wylądowały na politechnice i gdyby program nie przewidywał że humaniści też mają pewną ilość ścisłych przedmiotów to mieliby pewnie poważny problem z dostaniem się.

Tak więc, obecny system nie jest idealny, ale to co proponujesz jest jeszcze gorsze, bo ma straszny potencjał do zamordowania szans uczniów którzy posiadają konkretne zainteresowania i motywację do nauki, a to moim zdaniem najgorsze co system szkolnictwa może zrobić.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-12-2013, 18:23   

K.R napisał/a:
Oczywiście rodzice powinni decydować o wszystkim czego uczą ich dzieci.

Wskaż mi rodzica, który po tym weźmie odpowiedzialność za swoje błędne decyzje, gdy ich dziecko będzie źle wyedukowane.

K.R napisał/a:
Also to rodzice powinni decydować co przyda sie ich dzieciom w dorosłym życiu a nie państwo.

A w którym momencie rodzice są tu bardziej kompetentni od państwa? Mają wgląd w przyszłość, bo nie rozumiem?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2013, 18:25   

Cóż, to po prostu przebłyski dawnego poglądu że dzieci są własnością rodziców. Tego że nie są sporo dorosłych wciąż nie jest w stanie przyjąć do wiadomości.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2013, 19:23   

Tren napisał/a:
A co jeśli to czego chcą rodzice jest kompletnie inne od tego co chce dziecko?

Przepraszam ale czy teraz dzieci mają jakiś wybór? Czy ja idąc do liceum miałem jakikolwiek wybór ? Nie musiałem sie uczyc fizyki i chemii ale z tego co piszesz wynika że to dobrze bo może by mi sie to przydało z tym że nie miałem do ścisłych przedmiotów żadnego talentu , i gdyby to właśnie rodzice mogli o tym decydować to może udało by mi sie ich przekonać że nie chce sie uczyć ścisłych przedmiotów. Wiec przepraszam że znowu pytam ale jak dziecko ma przekonać państwo do tego czego ono chce ? Istnieje program i ma być zrealizowany niezależnie od potrzeb dziecka , także Twój argument jest kompletnie nie trafiony.Oczywiście jestem wstanie sobie wyobrazić że ktoś uważa że ten program jest dobry i przygotowuje bardzo dobrze młodych ludzi do dorosłego życia kreuje ich osobowość itd itd .. Aczkolwiek ja sie z tym nie zgadzam bo wiem na swoim przykładzie że sztywny ramy edukacji zahamowały mój rozwój , i nie tylko mój a masy młodych ambitnych ludzi. Jeśli unikam jakiegoś pytania prosze mi je wskazać staram sie tego nie robić.


Slova napisał/a:
Wskaż mi rodzica, który po tym weźmie odpowiedzialność za swoje błędne decyzje, gdy ich dziecko będzie źle wyedukowane.

Kompletnie nie rozumiem , przed kim rodzic miałby brać odpowiedzialność ? Chodzi Ci o to że sie nie przyzna ? A co to zmienia


Slova napisał/a:
A w którym momencie rodzice są tu bardziej kompetentni od państwa? Mają wgląd w przyszłość, bo nie rozumiem?

A Mógłbyś mi wskazać organ który zajmuje sie badaniem potrzeb naukowych młodzieży ? Minister edukacji sie tym zajmuje? Rodzice są bardziej kompetentni bo lepiej znają swoje dzieci , lepiej wiedzą do czego mają talent a czego nie potrafią. Dzieci to nie roboty tylko bardzo złożone istoty ludzkie których nie da sie wrzucić do jednego worka , tak jak robi to powiedzmy system edukacji w Polsce.


Morg napisał/a:
Cóż, to po prostu przebłyski dawnego poglądu że dzieci są własnością rodziców. Tego że nie są sporo dorosłych wciąż nie jest w stanie przyjąć do wiadomości.

Nie znam takiego poglądu , ale to rodzice są odpowiedzialni za swoje dzieci stąd wynikają moje przekonania na ten temat.


edit:
Zresztą ktokolwiek twierdzi że obecny system jest odpowiedni czy skuteczny musi być oderwany od rzeczywistości , bo stan polskiej młodzieży jest tragiczny.Idąc waszym tokiem myślenia nie można tego stanu rzeczy zwalić na rodziców tylko na system.Ja uważam że to zarówno rodzice jak i system ponosi odpowiedzialność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2013, 19:52   

K.R napisał/a:
Nie musiałem sie uczyc fizyki i chemii ale z tego co piszesz wynika że to dobrze bo może by mi sie to przydało z tym że nie miałem do ścisłych przedmiotów żadnego talentu , i gdyby to właśnie rodzice mogli o tym decydować to może udało by mi sie ich przekonać że nie chce sie uczyć ścisłych przedmiotów. Wiec przepraszam że znowu pytam ale jak dziecko ma przekonać państwo do tego czego ono chce ?

Nie musi państwa do niczego przekonywać, bo podstawy są już w programie.

W obecnej chwili nawet jeśli mamusia stwierdzi, że nie interesuje ją, że Jasio woli historię od chemii to Jasio i tak może zdobyć podstawową wiedzą z historii, którą może później samemu rozszerzyć. Podobnie jeśli Jasiu nagle stwierdzi, że on jednak nie chce iść na żadne kierunki ścisłe, tylko zostać humanistą. Jest to dla niego możliwe, bo ma podstawową wiedzę z którą może coś zrobić.

W twoim scenariuszu. Jeśli mamusia stwierdzi, że Jasio ma być ścisłowcem to wszystkie pozostałe drogi rozwoju zostają dla niego zamknięte, bo Jasiu nie posiada podstawowej wiedzy z innych przedmiotów. Innymi słowy, Jasiu z winy swojej matki skończy w sytuacji, gdzie nadrobienie wiedzy jaką chciałby obecnie posiadać jest bardzo trudne.

Wiem, że strasznie upraszczam i że są plany by zmienić jakoś w najbliższej przyszłości sposób nauczania, ale chciałam pokazać różnicę.

Nie zmienia to faktu, że to co proponujesz daje narzędzie, które może bardzo zaszkodzić przyszłości dziecka w ręce rodziców. Ja wiem, że i bez tego rodzice mogą kompletnie zniszczyć dziecku życie, ale naprawdę nie musimy im dawać kolejnych i to legalnych sposobów na zrobienie tego.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-12-2013, 20:00   

Cytat:
Zresztą ktokolwiek twierdzi że obecny system jest odpowiedni czy skuteczny musi być oderwany od rzeczywistości ,


Nikt tak nie twierdzi. Obecny system ma wiele wad, z całą pewnością nie jest idealny. Problem w tym, że ten proponowany przez ciebie jest zwyczajnie jeszcze gorszy.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2013, 20:22   

Tren napisał/a:
W obecnej chwili nawet jeśli mamusia stwierdzi, że nie interesuje ją, że Jasio woli historię od chemii

Ale przecież jeśli jasio bedzie bardziej zdolny z historii niż z chemii to przecież oczywiście że rodzice wybiorą to w czym jest lepszy w ogromnej wiekszości. Ale ok rozumiem to o podstawach , w takim razie pozwólmy decydować o drodze nauki już na poziomie szkół średnich.

Mai_chan napisał/a:
. Problem w tym, że ten proponowany przez ciebie jest zwyczajnie jeszcze gorszy.

Dlaczego jest gorszy , wiec zmuszanie przyjmijmy już licealnej młodzieży do uczenia sie pod górke czegoś czego nienawidzą jest lepsze od skupienia sie na swoich zainteresowaniach i talentach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2013, 20:25   

K.R napisał/a:
Ale przecież jeśli jasio bedzie bardziej zdolny z historii niż z chemii to przecież oczywiście że rodzice wybiorą to w czym jest lepszy w ogromnej wiekszości.

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Protip, sporo ludzi NIE jest logicznych, a już zwłaszcza, gdy przychodzi do dzieci i ich dobra.

Cytat:
Dlaczego jest gorszy , wiec zmuszanie przyjmijmy już licealnej młodzieży do uczenia sie pod górke czegoś czego nienawidzą jest lepsze od skupienia sie na swoich zainteresowaniach i talentach ?

1. To się nie wyklucza.
2. Powiedziałabym, że to doświadczenie doskonale przygotowuje ludzi na studia...

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2013, 20:27   

O rodzicach próbujących realizować swoje marzenia za pomocą dzieci nie słyszał?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 50 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 49, 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group