FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 67, 68, 69  Następny
  Kto mi powie... - Edycja 2
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 25-10-2011, 22:37   

Morg wybacz, ale naprawdę nie rozumiesz mnie, mimo dobrych chęci, albo nigdy nie składałeś papierów do urzędu. Pisałem Chodzi mi czy one są sobie równorzędne i przypadku dania jednego, a nie drugiego dyskwalifikuje drugą osobę w oczach HR jakiegoś tam urzędu. Zazwyczaj jest podane w wymaganiach danej fuchy Kopia dowodu osobistego, lub oświadczenie o posiadanie obywatelstwa Polskiego. Ale nie jest tak zawsze. Dlatego pytam się ponownie czy niezależnie od dania jednego, lub drugiego nie zostanie zdyskwalifikowana kandydatura na stanowisko.


P.S specjalnie podkreśliłem wyrazy, na które chciałbym znać odpowiedź. Żeby nie było, iż ktoś znowu tłumaczy, albo daje linki do danych oświadczeń, które mam na kompie od wieków.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-10-2011, 23:23   

Dowód osobisty jest dowodem posiadania obywatelstwa polskiego, tak mówi ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych. O kopiach nic w niej nie ma i ogólnie wątpię, żebyś znalazł w prawie coś na ten temat.

Dalej nie rozumiem zresztą czemu kserować dowód, zamiast składać oświadczenie, ale Twoja sprawa, nie wnikam.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-10-2011, 10:12   

Nie tylko ty nie rozumiesz. Ja też, ale pod innym względem. Na jakich przesłankach jest tak .Dlaczego czasem dają jedną. Muszą gdzieś być wytyczne w formie prawnej.

Daje przykładową ofertę pracy w urzędzie.

oferta

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 26-10-2011, 18:42   

Morg wyjaśnił to moim zdaniem bardzo jasno - obydwa dokumenty nie są ani równorzędne, ani zamienne. Wytyczne raczej dotyczą formalnych wymagań (tu: posiadania obywatelstwa polskiego) - jak te wymagania zechce sprawdzić urzędnik piszący ofertę pracy, zależy już raczej tylko od niego.
Wniosek: jeżeli urzędnik prosi o jeden, a nie o drugi, to należy mu dostarczyć ten o który pytał.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-10-2011, 19:01   

Podstawę prawną masz w Kodeksie Pracy:

Cytat:
Art. 22(1). § 1. Pracodawca ma prawo żądać od osoby ubiegającej się o zatrudnienie podania danych osobowych obejmujących:
1) imię (imiona) i nazwisko,
2) imiona rodziców,
3) datę urodzenia,
4) miejsce zamieszkania (adres do korespondencji),
5) wykształcenie,
6) przebieg dotychczasowego zatrudnienia.
§ 2. Pracodawca ma prawo żądać od pracownika podania, niezależnie od danych osobowych, o których mowa w § 1, także:
1) innych danych osobowych pracownika, a także imion i nazwisk oraz dat urodzenia dzieci pracownika, jeżeli podanie takich danych jest konieczne ze względu na korzystanie przez pracownika ze szczególnych uprawnień przewidzianych w prawie pracy,
2) numeru PESEL pracownika nadanego przez Rządowe Centrum Informatyczne Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności (RCI PESEL).
§ 3. Udostępnienie pracodawcy danych osobowych następuje w formie oświadczenia osoby, której one dotyczą. Pracodawca ma prawo żądać udokumentowania danych osobowych osób, o których mowa w § 1 i 2.
§ 4. Pracodawca może żądać podania innych danych osobowych niż określone w § 1 i 2, jeżeli obowiązek ich podania wynika z odrębnych przepisów.
§ 5. W zakresie nie uregulowanym w § 1–4 do danych osobowych, o których mowa w tych przepisach, stosuje się przepisy o ochronie danych osobowych.


Czyli: generalnie składa się oświadczenie, chyba że pracodawca chce, żebyś mu udowodnił, a nie tylko oświadczył. Ponadto można żądać podania innych danych, jeśli to wynika z odrębnych przepisów. W przypadku jakiejkolwiek pracy w urzędzie prawie na pewno takie wymagania są, ale do tego trzeba by zajrzeć do odpowiedniej ustawy – prawdopodobnie do ustawy o służbie cywilnej, albo o urzędach i izbach skarbowych, albo jakiejś innej – w zależności od tego na jakie stanowisko aplikujesz i czy na urzędnicze, czy pracownicze (wnioskuję, że na pracownicze, bo na urzędnicze się mianuje, a nie zatrudnia na umowę o pracę).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-10-2011, 12:09   

Dzięki Morg. Takiego wyjaśnienia szukałem. Podpunkt 4. Teraz tylko zorientować nad ustawami, które będą mnie interesować. Tym akurat sam się zajmę.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
kto pyta nie błądzi
Gość
PostWysłany: 29-10-2011, 19:35   

Oglądałem Bleach do momentu
Spoiler: pokaż / ukryj
zabicia Aizena
, później weszły fillery. Moje pytanie: od którego odcinka akcja wraca do wydarzeń z mangi? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-11-2011, 11:59   

Gdzie można naprawiać metalowe krzesła? Coś czuję, że moje będzie wkrótce wymagało pierwszej pomocy spawarki...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-11-2011, 17:00   

Cytat:
Coś czuję, że moje będzie wkrótce wymagało pierwszej pomocy spawarki...
Na Szarych Szeregów w Warszawie jest "zagłębie" warsztatów specjalizujących się w spawaniu różnych rzeczy których teoretycznie nie powinno się spawać - jak np. tłumiki, wydechy, dziury w katalizatorach itd.

Wprawdzie nie pytałem nigdy o nic niezwiązanego z mechaniką pojazdową, ale spawarka to spawarka, a pytanie nic nie kosztuje.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 06-11-2011, 19:11   

kto pyta nie błądzi napisał/a:
Oglądałem Bleach do momentu
Spoiler: pokaż / ukryj
zabicia Aizena
, później weszły fillery. Moje pytanie: od którego odcinka akcja wraca do wydarzeń z mangi? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Wnioskując po http://randomc.net to tak od 342-343 odcinka.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-11-2011, 12:57   

Muszę w najbliższej przyszłości przygotować na ogólnojapońskie zajęcia wystapienie o problemach środowiskowych w Polsce, ale... Mamy takie w ogóle? Pomijam fakt, że ponoć według jakichś starych badań na Śląsku nie powinno być życia, bo brzmi mi to bardziej jak urban legend. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mnie oświecił, co w tym temacie obecnie jest na topie, bo już dawno wypadłem z obiegu.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 11-11-2011, 13:29   

Największe problemy

A) emisje globalne i powietrze

1) dominacja energetyki węglowej (98%) w tym 35% węgiel brunatny - to jest tzw. "brudna" energetyka, i to że średni wiek instalacji wytwórczych to 45 lat, wcale nie pomaga. Bilans jest in plus w stosunku do pre-1990, ale to wynika z upadku przemysłu ciężkiego, obecnie dominuje lekki i maszynowy, a wartościowo usługi.

2) FAIL ekologiczny - mimo kosmicznych dopłat, wiatr i inne to ułamki produkcji. Najlepiej z "ekologicznych" radzi sobie biomasa, czyli palenie w kotłach nie węglem, a drewnem itp. Tak powstaje 11% energii, i doprowadziło to do ruiny przemysł meblarski - bo krajowa produkcja drewna idzie do pieca.

3) wytwarzanie skojarzone i termoenergetyka są pewno bardziej rozwinięte niż w świecie zachodnim, większość dużych miast ma centralne ogrzewanie, ale koszty "czystych" paliw (gaz itp) oraz spory narzut kosztów infrastruktury CO sprawiają, że postępy w eliminowaniu tzw źródeł niskiej emisji są niewielkie. Na to nakłada się brak polityk w zakresie wydajności energetycznej i energooszczędności.

B) emisja ścieków

1) Wystarczy powiedzieć że 2-milionowa stolica ponad połowę gówna spuszcza do Wisły... to się skończy dopiero za rok; w ostatniej dekadzie zbudowano prawie 1000 oczyszczalni ścieków, ale to wciąż za mało. Ogólna jakość wód jest poniżej klasy C.

2) Nikt nic nie robi z milionami ton obornika, proces zgazowywania (biogazownie rolnicze) dopiero wystartował - są takie dwie, a potencjał mamy taki że możnaby uzyskać istotną w skali kraju ilość metanu.

3) Drogi są zimą masowo solone, i to coraz intensywniej, co bardzo źle wpływa na faunę i florę, jak i wody podskórne.

C) gospodarka odpadami

1) gospodarka odpadami nie istnieje - podział na "dni" wg rodzaju śmieci jak w Japonii nie istnieje, wszystko trafia na zwałkę. Pilotażowe spalarnie i sortownie są i zyskują na znaczeniu, ale ich udział wciąż nie jest statystycznie istotny

2) nowe prawo już na tym polu jest, ale i tak zajmie kilka lat zanim coś się zmieni


D) problemy ogólne

1) Irracjonalny opór przed atomem - 3cia generacja reaktorów jest bezpieczna, gdyby tepco nie oszczędzało i wyremontowało/wymieniło reaktory kiedy pojawiła się 3cia generacja, Fukushimy by NIE było. Na szczęście, u nas atom i tak będzie, bo przy samej granicy budują siłownie rosjanie.

2) irracjonalna, absurdalna biurokracja przedłuża do kilku lat cykl przygotowania nowej inwestycji w energetyce, co preferuje duże instalacje (atom, gaz, węgiel) Przestarzałe prawo wodne w praktyce uniemożliwia (dekady starań i pozwoleń) budowę lub zagospodarowanie małych spiętrzeń na potrzeby elekrowni wodnych.

3) zaniedbana sieć przesyłowa bardzo utrudnia generację rozproszoną (małe elektrownie wodne, wiatrowe). w 1939 r w Polsce było 6'500 zarejestrowanych małych zapór i stopni wodnych generujących prąd; teraz jest niecały 1'000. Dostanie warunków przyłączenia w terenie nawet na średnie napięcie (~50kV) zaczyna być trudne, w praktyce domagają się budowy i przekazania przyłącza, to podnosi koszty,

4) LEGACY pollution - np. w zbiorniku zapory we włocławku leży nawet milion ton rtęci która zebrała się tam w namułach, a przypłynęła ze śląska ze ściekami kopalnianymi które przez kilka dekad zrzucano do Wisły bez oczyszczania. Jakakolwiek katastrofa zabije wszelkie życie w Bałtyku na 130 lat. Ten sam problem dotyczy wielu miejsc; jedyne co się udało to utylizacja azbestu który w zasadzie usunięto.

5) kolejny udany przykład to prze-nawożenie w rolnictwie - w europie polscy rolnicy przebijają się ekoprodukcją, a zużycie nawozów (głównie azotanów) i pestycydów/herbicydów znacząco spadło. Po części odpowiada jednak za to zaporowy koszt tych środków.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-11-2011, 13:51   

Dzięki, totem <3

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-11-2011, 13:22   

Czy zna ktoś jakąś dobry program/stronkę do oglądania telewizji przez internet? Możliwie darmowy, ale jakiś nieduży abonament jestem w stanie przeżyć.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2011, 13:48   

IPLA może być?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 51 z 69 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 67, 68, 69  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group