FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Następny
  O futbolu dywagacje
Wersja do druku
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2009, 19:54   

Altruista napisał/a:
Wystąpi w nim nasz nowy nabytek Ludovic Obraniak.

To nie jest przesądzone bo Leo jest szalony i na pozycje gdzie mógł wystawić Ludovica, który gra w dobrym klubie we Francji wystawił Rogera, który grzeje ławę w Legii i Ebiego, któremu ewidentnie odbiło i którego nikt nie chce. Super. Aha, i nie mamy lewego obrońcy tylko wystawiamy tam Krzynówka, który jest ofensywnym piłkarzem. Krzynówka, który już ma swoje lata i nie grał przez ostatni rok. Już Brożek byłby lepszy na tej pozycji bo tam gra w klubie. W czerdziestomilionowym kraju nie ma w miarę dobrego lewego obrońcy. Jakim cudem?

_________________
Evil Manga
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-08-2009, 00:10   

Niestety meczu nie miałem okazji obejrzeć (inne "zajęcia"), ale sądząc po dwóch bramkach do Obraniak chyba na stałe znajdzie miejsce w naszej reprezentacji. W ogóle sam wynik mocno mnie zaskoczył - spodziewałem się w najlepszym razie remisu. A tu patrzę i 2:0 widzę - no, no...

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-08-2009, 13:26   

Co mnie boli, to fakt, że z ławki na ten mecz wszedł Łobodziński. My naprawdę nie mamy już lepszych piłkarzy do kadry...? No ale, dwa gole Ludo pewnie przełamią opór niechętnych. I dobrze, wartościowych zawodników u nas policzyć można na palcach jednej ręki (a i zostanie palców), więc kolejnego w tym gronie przywitać należy z otwartymi rękami.

Swoją drogą - Jan Zapotoka podpisał dziś kontrakt z Lechem. To tak w ramach potwierdzenia moich wcześniejszych komentarzy odnośnie transferów.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-08-2009, 14:51   

W sumie ja też się nie spodziewałem remisu. Oceniając kadrowiczów to napisze tak. Bardzo dobrze w tym meczu zaprezentował się Błaszczykowski. Ta jego wrzutka po której padła bramka na 2-0 to cudo ;-) Oby do wrześniowych meczy eliminacyjnych nie nabawiał się żadnych kontuzji. Wasilewski też nieźle wypadł, po jego akcji padła pierwsza bramka. Boruc jakiś większych błędów nie popełnił, wyłapał to co miał wyłapać. Murawski coś słabo wypadł. Jeśli w pierwszej połowie miał jakieś akcje, to w drugiej był zupełnie niewidoczny. Smolarek za to pokazał, że jest w ogóle bez formy. Szkoda mi chłopa. Roger za to miał taki przeciętny występ, kilka podań miał dobrych, ale moim zadaniem za często mu piłki odbierali. Krzynówek, Dudka i Żewłkaow wypadli przeciętnie, beż żadnych rewelacji. Mariusz Lewandowski mnie pod koniec wkurzył gdy stracił piłkę. Grecy po jego stracie mogli nam wbić bramkę kontaktową. Do tego momentu mi się podobał. Miał kilka przechwytów. Co drugiego z Lewandowskich(napastnik) to powiem tylko tyle, że zaprezentował się trochę lepiej od Smolarka. W pierwszej połowie miał kilka udanych rajdów. Tylko, że nic nie strzelił, a okazji ku temu miał kilka.
Obraniak za to mnie zaskoczył. Dwie bramki i to jeszcze w debiucie(nawet jeśli pierwsza należy się bardziej Wasilewskiemu)Na tle słabych Greków prezentował się naprawdę dobrze. Jest szybki i dobrze wyszkolony technicznie. Ciekawe jak wypadnie w następnym meczu.
No ale to był tylko mecz towarzyszki. Zobaczymy jak nasi poradzą sobie w meczach o punkty. Niedługo wszystko będzie jasne.
Powrót do góry
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-08-2009, 21:22   

Lech więźniem własnego stadionu? Coś w tym chyba jest, nawet jeśli stadion Amiki trudno nazwać ich domem. Zastanawia to, że, podobnie jak w zeszłym sezonie, Lech nie potrafi sobie poradzić przy wsparciu własnych kibiców (którzy zresztą wiele mogli by się nauczyć od kibiców Zagłębia Lubin, szczególnie gdy zespołowi nie idzie).

Lech jak Brugia? Oba zespoły wpadły w tej kolejce. Jedyna różnica jest taka, że Brugia 2:1 przegrała ze słabym Mechelen, grając przez większość meczu w przewadze, a Lech przegrał 2:4, kończąc mecz w dziesięciu. No i Polonia, pomimo fatalnej wpadki z Koroną w pierwszej kolejce, pokazuje, że grać potrafi. I gra do końca. Mam nadzieję, że Lech przed czwartkowym meczem poprawi swoją grę defensywną, bo dzisiaj popełnił wiele prostych błędów (z najlepszym przykładem Djurdjevicia przy trzeciej straconej bramce) - przynajmniej w drugiej połowie, bo pierwszej nie widziałem.

A współpraca polsko-japońska kwitnie (heh, aż by się chciało powiedzieć - wiśniowo). Drugi rok dochodzi do wymiany sędziów, dzięki czemu dzisiejszy prowadził Kenji Ogiya. I naprawdę jestem zadowolony z jego postawy (pomimo jednej, dość fatalnej pomyłki, po której Lech z wolnego strzelił na 2:2) - pewny siebie, zdecydowany, widać, że czuje grę - dał piłkarzom pograć, nie gwizdał z byle powodu (co naszym arbitrom często się zdarza, albo popadają w przeciwną skrajność). Ciekawe, czy Japończycy są tak samo zadowoleni z polskich arbitrów. ;)

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-08-2009, 22:21   

Ho, ho, ho...

Nie będę udawał - miałem zamiar mocno "zjechać" Lecha za jego grę w dzisiejszym meczu. Miałem taki zamiar do ostatnich sekund spotkania.

Ale w ostatniej chwili zmieniłem zdanie. 1:0! To naprawdę dobry wynik.

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-08-2009, 23:48   

Ja tam liczyłem na 2 : 0, które ustawiałoby Lecha przed awansem wprost idealnie. Ale co tam, najważniejsze, że jest dobry wynik. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że do domu wróciłem ledwo przed kilkoma minutami i o samym przebiegu meczu nie wiem prawie nic.

Jedna rzecz mnie nurtuje - z tego co widzę, to dłuższą chwilę miał okazje pograć Golik. Zastanawiam się jak wypadł, ktoś zwrócił uwagę?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-08-2009, 06:43   

Nie pytaj... Był jednym ze słabszych zawodników na boisku. Nie potrafił skonstruować/rozpocząć akcji, a jego zagrania ograniczały się do podań wszerz lub do tytuł. Na dodatek w 70min. powinien wylecieć z boiska, za brutalny atak od tyłu w nogę rywala, nie mając praktycznie szans na wyłuskanie piki - dostał tylko żółtą, a zawodnik rywali musiał opuścić boisko.

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-08-2009, 09:04   

Lech rozegrał jedno ze słabszych spotkań, a i tak wygrał. Dziwne nie? Strzelić zwycięską bramkę w doliczanym czasie, to naprawdę trzeba mieć wielkie szczęście. Lech potwierdził tylko swoją klasę, oraz to, że gra się do samego końca. Mam nadzieję, że na wyjeździe lepiej zagrają, bo głupio będzie odpaść z taką średnią drożyną.
Kurcze żeby tylko środek tak nie szwankował i napad był bardziej skuteczny, to będzie dobrze.
Powrót do góry
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2009, 05:16   

No to dzisiaj dzień prawdy dla Lecha. Po ostatnich "popisach" w lidze mam wątpliwości czy Poznaniacy podołają. No ale mimo to, wierzę. Szkoda tylko, że Peszko nie zagra, bo w krytycznych momentach, jak nikt potrafi poderwać zespół do walki... W konfrontacji z Belgami właśnie tego może nam zabraknąć. W każdym razie, boisko zweryfikuje - a ja trzymam kciuki.

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-08-2009, 10:49   

Patrząc całościowo na grę Lecha od kiedy pojawił się Zieliński (okres przygotowawczy i pierwsze mecze sezonu) to spokojnie mogę uznać wynik z Cracovią i Polonią za zwyczajną wpadkę i w żadnym stopniu nie narusza to mojej pewności co do awansu Lecha dziś. Ja tam trzymam kciuki za dobre losowanie w fazie grupowej ;)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-08-2009, 10:55   

Ano zobaczymy. Żebyśmy tylko nie zaczęli murować własnej bramki, bo jak mają nam strzelić to i tak nam strzelą ;p Wierze, ze w tym meczu obudzi w sobie bestie Lewandowski.
Powrót do góry
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-08-2009, 16:38   

Mimo słabiutkiej postawy Lecha w ostatnim meczu i w pełni zasłużonej porażki (gdy pierwszy celny strzał oddaje się w 80min, do przerwy mając ledwie dwa - niecelne...). Owszem, trochę niepokoi mnie to duże wahanie formy (było 6:1, było 5:0, a teraz szczęśliwe zwycięstwo, dwie porażki ligowe), ale Lech jest na tyle już doświadczoną drużyną, że jest w stanie sobie z tym poradzić. Zresztą czym jest Club Brugge? W lidze wcale nie idzie im rewelacyjnie, a o sile ligi belgijskiej niech świadczy dwumecz Anderlechtu (obecnego lidera tamtejszej ligi, z czterema zwycięstwami) z Lyonem - u siebie 1:5, a na wyjeździe 1:3 (dla Olympique). Myślę, że szanse na awans są wyrównane.

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-08-2009, 21:19   

Do przerwy 0-0. Kurde za bardzo się cofamy, a jak już mamy piłkę to atakujemy małą ilością zawodników. Sędzia to tez aparat, bramki nam nie uznał, a jak już kartkuje to tylko naszych.
Powrót do góry
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-08-2009, 16:48   

Chyba jednak przeceniłem możliwości Lecha... :?

Jedyny plus tego meczu jest taki, że... go nie oglądałem. :)
Dziś jednak wystarczająco dużo usłyszałem, by móc sobie wyobrazić, jak to wyglądało. Granie na 0:0 "musiało" się tak skończyć. Heh, podobno Lewandowski i Rengifo pokazali, na co ich stać (hmm... swoją drogą ciekawe, kto niedawno puścił famę, że za Lewandowskiego ktoś chce dać 7-8mln euro - kpina; a nawet jeśli ktoś był tak szalony - po wczorajszym meczu pewnie mu przeszło ;) ). Lech, nie mając ataku nie mógł tego meczu wygrać inaczej niż w karnych. Heh, z wielką ciekawością obejrzę ten już legendarny rozbieg Djurdjevicia. :)

Szkoda, że Lech nie awansował, ale jedno jest pewne - na awans nie zasłużył.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group