FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Następny
  O futbolu dywagacje
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2013, 16:13   

alosza napisał/a:
vries, nie cytując konkretnych zdań z posta - to nie jest specyfika polskich zorganizowanych grup kibiców, bo tak jest wszędzie na świecie i nie ogranicza się to tylko do piłki nożnej, odnosi się także do innych dyscyplin sporotwych.

Owszem, wszędzie jest tak samo, w sensie kibice są tacy sami. Co najwyżej inne są przepisy i ich egzekwowanie. Ale nie zgodzę się, ze stwierdzeniem, że każdy sport generuje takie zachowania. Potrzebne są odpowiednie warunki socjologiczne. Do tego niektóre dyscypliny (większość) w żadnym razie nie dają możliwości rozwoju agresywnych zachowań.

alosza napisał/a:
Generalnie mam wrażenie, że zorganizowane grupy kibicowskie stały się medialnymi chłopcami do bicia, zwłaszcza po tym, jak podskoczyły mediom i niektórym partiom politycznym. A czy nie mogłoby być normalnie? W sensie, że reakcje adekwatne do ich przewin? Czy nie można by było medialnie wstrzymywać się z rozstrzyganiem o ich winie? Tu może być kolejny zwrot, że to jednak nasi kibice to sprowokowali, ok, ale właśnie dlatego zaczekajmy.

Bo sobie zasługują. Sam napisałeś, że na mecze ludzie przychodzą, by się wyżyć. Znaczy to, że jest to jakiś tam nieszczególny poziom kultury wśród tych ludzi. Podczas spotkań (jak również po i przed) mamy sporo przejawów chamstwa w postaci wulgaryzmów. Wokół klubów powstają grupy przestępcze (w każdym razie u nas, na Śląsku). Kibice nierzadko dopuszczają się aktów wandalizmu mienia publicznego i prywatnego. I ogólnie wzbudzają strach. Czy są jakimiś potworami? Nie. Ale nie są to grzeczni chłopcy. A skoro tak, to łatwo można zrobić im PR-owy łomot. Szczególnie że ludzie nie są ślepi i swoje widzą. Nie mają tu znaczenia pozytywne akcje kibiców i nigdy znaczenia mieć nie będą.

Urawa napisał/a:
Nie zauważyłem, by inne sporty generowały wokół siebie bandyckie zachowania kibiców.
Od czasu do czasu coś tam się przebije. Żużel też ponoć ma twardych kibiców (aczkolwiek się nie znam, wiec to luźne spekulacje). Może jakieś sztuki walki. W skali światowej coś by się tam znalazło.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2013, 16:45   

vries napisał/a:
Urawa napisał/a:
Nie zauważyłem, by inne sporty generowały wokół siebie bandyckie zachowania kibiców.
Od czasu do czasu coś tam się przebije. Żużel też ponoć ma twardych kibiców (aczkolwiek się nie znam, wiec to luźne spekulacje). Może jakieś sztuki walki. W skali światowej coś by się tam znalazło.

Na hokeju nie raz się już kibole lali.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2013, 17:46   

Ja chodzę się wyżyć na siłownię, też prezenuję nieszczególny poziom kultury? No a tam się przecież czasem zabluźni. Niektórzy wyżywają się treningami MMA, pływaniem, seksem z prostytutką. Mój kolega lubi pływać i ciągle w wodzie bluźni. Oni też prezentują nieciekawy poziom kulturowy.
Jakie to sporty nie generują agresji? Np. w Grecji kibolstwo funkcjonuje na piłce wodnej http://www.youtube.com/watch?v=qoEMVKGiXZA czy na koszykówce http://www.youtube.com/watch?v=u0rMe2Vyb9E - tak licznego młyna to w Polsce nie ma wiele piłkarskich ekip.
I nikt nie próbuje wciskać ciemnoty, że kibice to grzeczne, uładzone chłopulki. Chyba tylko Gazeta Wyborcza, Lis i inne Kuźwary próbuje wmawiać, że oni tak innym wmawiają.
Urawa napisał/a:
Wiem, że w początkach były jakieś dymy, ale sponsor jasno postawił sprawę i od wielu lat burd niet.
Burd nie ma, ale kary finansowe są.
I jaki masz na myśli doping we Włocławku, że solidny? Ze strony wrednego, endecko-nazistowskiego kibolstwa, czy ze strony hali? Bo że sektor na parkiecie czasem zabluźni to fakt, ale hala odzywa się prawie wyłącznie po to, żeby bluzgać (szczególnie na sędziów) i z całą mocą zagłusza ultras. To się ponoć nazywa prawdziwe, kulturalne kibicowanie.

Co do wydarzeń z Gdyni, z kibicami Ruchu w tle: Fajnie, że pojawił się kolejny motyw do walki z polskim, agresywnym i rasistowskim motłochem wychowanym na bezrefleksyjnym przyjmowaniu antyżydowskich tezach znanego żydożercy Dmowskiego i jego wsppołczesnych naśladowców. Problem polega jednak na tym, że kibice Ruchu to Ślązacy nie poczuwający się do polskiej narodowości, co mediom jednak, zgodnie z moimi oczekiwaniami, umknęło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2013, 22:21   

Cytat:
Ja chodzę się wyżyć na siłownię, też prezenuję nieszczególny poziom kultury? No a tam się przecież czasem zabluźni. Niektórzy wyżywają się treningami MMA, pływaniem, seksem z prostytutką. Mój kolega lubi pływać i ciągle w wodzie bluźni. Oni też prezentują nieciekawy poziom kulturowy.

Ja uważam, ze człowiek w swojej naturze nie potrzebuje niczego szczególnego, by wyzbyć się agresji. A jeśli jest inaczej, to jest niebezpieczny (bo ze stymulantami różnie bywa). Osobiście uważam, ze kibicowanie to hobby jak każde inne.
U mnie nikt na basenie nie przeklina na całe gardło. Ale dawno byłem, więc nie wiem.

Swarga napisał/a:
Jakie to sporty nie generują agresji?

Dam przykład: kolarstwo. To kwestia konstrukcji sportu.

alosza napisał/a:
Stanowisko po nagraniach z monitoringu.

Stanowisko prokuratury (zmienili zdanie XD) + film

Swarga napisał/a:
Fajnie, że pojawił się kolejny motyw do walki z polskim, agresywnym i rasistowskim motłochem wychowanym na bezrefleksyjnym przyjmowaniu antyżydowskich tezach znanego żydożercy Dmowskiego i jego wsppołczesnych naśladowców.

A tam, a tam...
Od razu przypominają mi się moi miejscowi kibico-faszyści. "Co prawda nie lubimy Warszawy, ale i tak złożymy hołd powstańcom" w koszulkach ze znaczkiem zakaz pedałowania na cmentarzu. Ech... trochę tak jak mój kolega, który głosował na Palikota jest fanem autonomii i ONR.
GW nie ma się czym zajmować, a kibice to łatwy cel.

Swarga napisał/a:
. Problem polega jednak na tym, że kibice Ruchu to Ślązacy nie poczuwający się do polskiej narodowości

Dobrze widzieć, ze mamy jakieś bojówki :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2013, 10:20   

Polscy kibice napadnięci w Rumunii.
Polscy kibice napadnięci w Hiszpanii.
I co? Robimy ogólnoświatowy ajwaj? Naturalną koleją rzeczy jest, że teraz przeproszą nas władze i gazety rumuńskie oraz władze i gazety hiszpańskie?

Maksiu sensownie o tym, co było na plaży w Gdyni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2013, 10:49   

Cytat:
I co? Robimy ogólnoświatowy ajwaj? Naturalną koleją rzeczy jest, że teraz przeproszą nas władze i gazety rumuńskie oraz władze i gazety hiszpańskie?

Pytanie brzmi także, czy którakolwiek z tamtejszych partii politycznych będzie próbowała na tym ugrywać kapitał, krzycząc, że to nie był żaden napad, ale rumuńscy/hiszpańscy "żołnierze wyklęci" bronili tamtejszych dziewic przed polską dziczą. A druga strona będzie krzyczała o państwowym monopolu na przemoc. Jeśli nie, to znaczy, że możemy się od nich czegoś nauczyć...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2013, 17:38   

Na miejscu tego pana z PO, który wyłapał butelką czy czymś takim to bym asekuracyjnie założył, że ten Rumun to naturalizowany Polak, co by nie zrobić jakiegoś faux pas względem Rumunów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2013, 07:41   

alosza napisał/a:
Polscy kibice napadnięci w Rumunii.

Zapewnienie bezpieczeństwa na meczu jest obowiązkiem organizatora.

Urawa napisał/a:
Polscy kibice napadnięci w Hiszpanii.

Polska the Tomes stanęła na wyskości zadania
Kibice nie zawiadomili policji o incydencie, z którą zresztą pobili się podczas meczu. Brawo. Zresztą jak ma mi ich być żal, gdy sami robią tak samo idiotyczne akcje.

Dlaczego polskim mediom lepiej jest atakować na polskim terenie, a nie zagranicą? Bo koszty wyjazdu są zbyt duże. Jakby kibice nagrali filmik komórką lub zrobili jakieś dobre zdjęcia, to MOŻE byłoby co innego. Nawet przychylny środowisku GaPol nie ruszy tyłka. A bez afery nie ma co mówić o skandalu politycznym.
Za to rewanż we Wrocławiu będzie miał swoją reprezentację dziennikarzy, bo ci na 100% poczuli krew. Ogólnie nie jestem pewien czy to wszystko dobrze, czy źle. Jak ktoś napisał w komentarzach, kiedyś za granicą dochodziło do większych incydentów i było o tym cicho. Obecnie zapewne by to nie przeszło.

alosza napisał/a:
Maksiu sensownie o tym, co było na plaży w Gdyni.

Ma tu rację, że marynarze, to nie aniołki. Ale problemem pozostają nagrania. Tam widać wyraźnie szarżę kibica Ruchu, za którą podążyła reszta. Nie bardzo jest czego bronić.

PS. Może moderacja wydzieli temat o kibicach, by ten pozostał o piłce w sensie sportowym?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2013, 15:54   

O dziwo, nasze kibolstwo potrafi zrobić trolla bez chamstwa, a z pomysłem i dowcipem.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2013, 19:57   

Oprawa wyglądała bardzo efektownie i pomysł super. Tyle że później odpalili race w dużej ilości i UEFA znów dowali Legii karę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2013, 10:51   

Coś takiego jest regułą, a nie wyjątkiem (no pomijając zapełniony stadion, z reguły będzie ze 2 razy mniej kibiców):
http://www.youtube.com/watch?v=HkXzmr3eiJY
a poza tym, na oficjalnym, hiszpańskim koncie Sevilli:
https://twitter.com/SevillaFC/status/373351823010463744

No ale nie pasuje do narracji... :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2013, 14:50   

0-5 u siebie w plecy, rzeczywiście gościnni byli...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2013, 16:53   

Śląsk Wrocław złożył wniosek o upadłość. Swego czasu w moim mieście śpiewało się mało przystojne piosenki o pewnej drużynie z Wrocławia, więc w sumie powinienem się cieszyć...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2013, 00:05   

No widzisz. Ale jak wytłumaczysz to, że faszysty z Włocławka za największe dobrodziejstwo nadchodzącego sezonu uważają powrót Śląska do ektraklasy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2013, 09:34   

Swarga napisał/a:
No widzisz. Ale jak wytłumaczysz to, że faszysty z Włocławka za największe dobrodziejstwo nadchodzącego sezonu uważają powrót Śląska do ektraklasy?

Masochizmem?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 28 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group