FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
  Figurki
Wersja do druku
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2011, 15:05   

Yaiba, to zdjęcie wygląda mi na bootlega, tu masz zdjęcie oryginału: http://myfigurecollection.net/item/3_suzumiya_haruhi_no_yuuutsu_suzumiya_haruhi_1_8_max ^^

Łiiii, jutro już będę mieć nendoroida BGS. I idzie do mnie ta BRS z Mandarake - 177 zł za nendo. Nigdy więcej >.>
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
yxam Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2011, 15:52   

Mój Zack już jest w Warszawie :) a tak na marginesie Urufu nie wiesz czym to idzie w Polsce? Jakiś kurier czy poczta polska?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2011, 16:16   

SAL i SAL Reg idzie pocztą, EMS kurierem (a przynajmniej powinien).

Swoją drogą to SAL Reg w porównaniu do zwykłego SALa jest naprawdę szybki - BGS została wysłana 27 kwietnia, a dzisiaj jest już w moim mieście (i jeszcze wczoraj był dzień wolny).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-05-2011, 21:38   

Urufu napisał/a:
EMS kurierem

Kurierem pocztowym, czyli Pocztexem :)

Poza nowym wcieleniem emobizona, odebrałam awizowaną paczkę z (przede wszystkim)Azaką, dwoma klonami Haruhi i mini panienkami z Lucky Star. Buhah.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2011, 21:49   

Cytat:
Kurierem pocztowym, czyli Pocztexem :)

Gut tu noł. Cóż, ta BRS to moja 1-sza paczka EMS - i raczej nie będę często korzystać z tego rodzaju wysyłki (wolę te 3-4 dychy zaoszczędzone na wysyłce dołożyć do kolejnej figurki) ;p

GoNik napisał/a:
mini panienkami z Lucky Star

Zdjęcia, zdjęcia~! C:
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
yxam Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2011, 21:52   

Moja przesyłka jest już w Warszawie, tylko w szczegółach pisze, że "Przyczyna niedoręczenia nie ujęta w klasyfikacji". Oznacza to, że może będę musiał zapłacić jeszcze podatek, cło czy jak to się tam nazywa :/

Tu można śledzić przesyłki pocztexu http://www.pocztex.pl/sledzenie-przesylek.php


Ostatnio zmieniony przez yxam dnia 04-05-2011, 21:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2011, 21:56   

Cytat:
Oznacza to, że może będę musiał zapłacić jeszcze podatek, cło czy jak to się tam nazywa :/

A ile wynosi wartość Twojej paczki razem z wysyłką?

Warszawski UC (z tego, co słyszałam od kolekcjonerów, którzy u nich cło płacili) nakłada cłovat na paczki, których wartość przekracza 100 dolarów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
yxam Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2011, 22:01   

Za figurkę + koszt płaciłem niecałe 180zł czyli jakieś 65 - 70 dolców
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2011, 22:03   

E tam, to nie masz co się martwić cłem - mnie przechodziły przez Wawę o wiele droższe paczki, i jeszcze ani razu nie płaciłam haraczu :)


Ostatnio zmieniony przez Agon dnia 04-05-2011, 22:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
yxam Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2011, 22:05   

Mam nadzieje :) dam znać jak się skończyła sprawa (oby szybko ;))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2011, 15:08   

Yay, odebrałam dzisiaj mój skarb~

Swoją drogą to te częste wycieczki na pocztę robią się powoli męczące, a jeszcze mam 3 paczki w drodze, a pod koniec miesiąca zacznie się kolejna tura >.>

I małe spostrzeżenie co do przesyłki EMS - jak na razie wcale nie posuwa się szybciej niż SAL Reg, a nawet SAL Reg idzie szybciej. Na nasz czas wysłali ją z wtorku na środę o piątej nad ranem (04.05), na międzynarodową pocztę dotarła wczoraj po 19.00, i jeszcze z niej nie wybyła. W Japonii mamy teraz godzinę 23.00 z minutami, więc paczka najprawdopodobniej opuści jej granice dopiero jutro (06.05).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
yxam Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2011, 19:31   

Zapomniałem napisać jak się skończyła sprawa :) W piątek w domu cały czas ktoś był, chociaż jak patrzyłem w necie to tam pisało, że o 12.15 był kurier i zostawił awizo. Oczywiście w skrzynce nic nie było. Jeśli chodzi o problemy związane z przesyłką na granicy to były prawdopodobnie spowodowane tym, że japończycy napisali wagę przesyłki ok. 0,850 kg, a w Polsce paczka ważyła już ponad 1 kg. W Azji muszą mieć jakieś inne wagi ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2011, 12:52   

yxam, GoNik, czy wy też mieliście taki komunikat na stronie Poczty Polskiej - Zdarzenie: Zatrzymanie w cle. Szczegóły: Przyczyna niedoręczenia nieujęta w klasyfikacji. Czy to oznacza, że dowalą mi cło, czy po prostu moja paczka jest sprawdzana, ale nie wiadomo jeszcze, czy coś na nią nałożą? Nigdy nie miałam takiego komunikatu przy śledzeniu paczki SAL Reg... Wartość paczki to niecałe 180 zł, więc nie powinni nałożyć cła .__.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-05-2011, 14:22   

Nie, na moje 4 EMSy żaden nie został zatrzymany.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2011, 14:31   

Może coś im się podejrzane wydało? Były na świecie przypadki, że przesyłki z Japonii zatrzymywano na kontroli, bo spodziewano się w nich materiałów nielegalnych (komiksy hentai z nieletnimi itd).

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group