FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2011, 22:21   

Morg napisał/a:
Uwierz, że nie. Facet miał na pierwsze imię Public, a na drugie Relations.

Całe szczęście, że nie Achtung Mine! Ja oceniam go trochę pod innym kątem. Jego poprzednicy Ćwiąkalski i Czuma, osobnicy niby mniej platformerscy od Kwiatkowskiego wykorzystywali swój urząd głównie do walki z opozycją. Może Czuma w mniejszym stopniu od Ćwiąkalskiego, ale i tak robił dużo konferencji na których walił w PIS. Chłopaki bardzo obiektywni byli... Oczywiście to tylko moja ich ocena. Kwiatkowski za to był neutralny, ja w ogóle nie pamiętam ani jednej jego brudnej zagrywki wymierzonej w opozycje. Gowin natomiast dla mnie jest zbyt radykalny w niektórych sprawach, dlatego też wolałbym Kwiatkowskiego. Facet mi po prostu nie przeszkadza.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-11-2011, 22:42   

Tabris – ale Minister Sprawiedliwości nie jest przecież od nadzoru nad prokuraturą, ani od nadzoru nad orzeczeniami sądów. Jego możliwości wpływania na powyższe są zerowe. Minister nadzoruje co prawda sądy, ale tylko pod względem administracyjnym (tj. w sprawach organizacji pracy w sądach i pracy sądu jako urzędu państwowego, ale już nie Sądu jako organu władzy sądowniczej), no i ustala budżety sądów i Prokuratury, choć to ostatnie chcą przekazać Ministrowi Finansów (IMHO totalna pomyłka). Tyle, nic więcej. Minister Sprawiedliwości nie ma żadnej możliwości, odkąd przestał być Prokuratorem Generalnym, aby prześladować opozycję.

To co się obserwuje w telewizji, to głównie są popisy medialne kolejnych Ministrów, którzy muszą się "wykazać" przed Premierem, albo nie dociera do nich, że zakres ich kompetencji nie rozciąga się na sferę niezawisłości sędziowskiej.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 18-11-2011, 17:05   

Wzrost składek o 2% u pracodawców i zwiększenie emerytur do lat 67. Pytanie kogo będzie zatrudniał pracodawca po zwiększeniu składek jak będzie mniej opłacało niż teraz, bo pójdą dodatkowo koszta utrzymania(gaz, prąd i benzyna-mowa o akcyzie tak słyszałem).

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2011, 17:09   

Caladan napisał/a:
Wzrost składek o 2% u pracodawców i zwiększenie emerytur do lat 67. Pytanie kogo będzie zatrudniał pracodawca po zwiększeniu składek jak będzie mniej opłacało niż teraz, bo pójdą dodatkowo koszta utrzymania(gaz, prąd i benzyna-mowa o akcyzie tak słyszałem).

Szara strefa mode on.

Policjant, który kopał demonstranta nie wróci do pracy - wot różnica między np. Polską i USA. Tam państwo musiałoby wypłacić kilka milionów zielonych skopanemu...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-11-2011, 17:35   

Urawa napisał/a:
Tam państwo musiałoby wypłacić kilka milionów zielonych skopanemu...

Bez przesady, że kilka milionów... jasne, tam odszkodowania są wysokie, ale nawet słynna sprawa odszkodowania za poparzenie kawą ma więcej sensu, niż ludzie myślą...

Zresztą, nie jest przesądzone, że odszkodowania nie dostanie. Pytanie czy wytoczy proces cywilny, czy pójdzie na jakąś ugodę z Policją (czy dokładniej: ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez odpowiedni organ Policji).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Kurt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2011, 17:57   

Urawa napisał/a:
Caladan napisał/a:
Wzrost składek o 2% u pracodawców i zwiększenie emerytur do lat 67. Pytanie kogo będzie zatrudniał pracodawca po zwiększeniu składek jak będzie mniej opłacało niż teraz, bo pójdą dodatkowo koszta utrzymania(gaz, prąd i benzyna-mowa o akcyzie tak słyszałem).

Szara strefa mode on.

Do tego jeszcze genialne posunięcie z podniesienie płacy minimalnej ...

Oprócz oprócz zatrudniania "na czarnucha" i innych kombinacji u mniejszych pracodawców (np.cześć wypłaty oficjalnie reszta w kopercie pod stołem) przybędzie umów śmieciowych i ludzie, którzy dzisiaj zasuwają w marketach co miesiąc przedłużając zlecenia (gdzie coś takiego jak urlop, chorobowe czy płaca minimalna nie istnieje) mogą już całkiem zapomnieć o zatrudnieniu na etacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2011, 18:42   

Morg napisał/a:
Zresztą, nie jest przesądzone, że odszkodowania nie dostanie. .

Ależ dostał... 3 miesiące za pobicie policjanta. Nie wiem już, czy śmiać się czy płakać. To jest poziom bezczelności, który nawet komuchy rzadko osiągały.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 18-11-2011, 18:46   

Jedyne co mnie pociesza, to zabranie się wreszcie za grupy uprzywilejowane, czyli np. górników. Chociaż podejrzewam, że nie obędzie się bez awantur. Poza tym zastanawia mnie skąd on chce wytrzasnąć po te 300 zł podwyżki dla służb mundurowych? Nie to, że im się nie należy, ale skoro wszędzie tnie... No i jakoś nie zauważyłam prób walki z kryzysem na "swoim podwórku". Sięgamy do kieszeni zwykłych podatników, ale żeby tak zlikwidować kilka stanowisk, obciąć pensyjki chociaż o tysiaczek czy ograniczyć biurokrację (czyli panie "urzędniczki" popijające kawusię przez pół dnia), to już nie bardzo...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-11-2011, 18:57   

Urawa napisał/a:
Morg napisał/a:
Zresztą, nie jest przesądzone, że odszkodowania nie dostanie. .

Ależ dostał... 3 miesiące za pobicie policjanta. Nie wiem już, czy śmiać się czy płakać. To jest poziom bezczelności, który nawet komuchy rzadko osiągały.

Cóż, ja akurat mam w sobie dość pokory, aby nie wyrażać jednoznacznych sądów tylko i wyłącznie na podstawie relacji samego zainteresowanego. Jeśli został aresztowany, to w ramach środka zapobiegawczego, a nie w ramach kary (napaść na funkcjonariusza to przestępstwo, nie wykroczenie) – i to środka o którym musiał zdecydować Sąd. Jak sam oskarżony zresztą zapowiada (choć dość mętnie), będzie się od tego odwoływał.

Możliwe zresztą, że leje wodę i jest oskarżony nie o tą sytuację, a o coś innego, próbuje natomiast ugrać coś na tym, że został pobity przez policjanta. Nie takie rzeczy już się zdarzały. Możliwe zresztą, że jeśli będę miał czas (i znajdę kiedy to będzie), to się na rozprawę wybiorę i sam zobaczę... no, chyba, że utajnią, ale w sumie nie wiem czemu by mieli.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2011, 21:46   

Kurt napisał/a:
Oprócz oprócz zatrudniania "na czarnucha" i innych kombinacji u mniejszych pracodawców (np.cześć wypłaty oficjalnie reszta w kopercie pod stołem) przybędzie umów śmieciowych i ludzie, którzy dzisiaj zasuwają w marketach co miesiąc przedłużając zlecenia (gdzie coś takiego jak urlop, chorobowe czy płaca minimalna nie istnieje) mogą już całkiem zapomnieć o zatrudnieniu na etacie.

Przecież tam się płaci składki ZUSowskie, więc podniesienie składki nie ma tu większego wpływu.

moshi_moshi napisał/a:
Jedyne co mnie pociesza, to zabranie się wreszcie za grupy uprzywilejowane, czyli np. górników.

Nie da się zrobić. Górnik nie może pracować do 65 roku życia i w żadnym cywilizowanym państwie tak się nie dzieje. Taka specyfika zawodu. Oczywiście mówię, by zachować obecny stan rzeczy, ale fakty są niezaprzeczalne. Obawiam się, że z rolnikami również nie wyjdzie, bo nasz KRUS to rodzaj subsydium pozwalającego konkurować naszym rolnikom z zachodem, gdzie mają większe dopłaty do rolnictwa.

Kurt napisał/a:
Do tego jeszcze genialne posunięcie z podniesienie płacy minimalnej ...

Konieczne, bo za płace minimalną nie da się przeżyć. Zgadzam się z postulatem, że płaca minimalna powinna być wielkością połowy średniej krajowej.

moshi_moshi napisał/a:
No i jakoś nie zauważyłam prób walki z kryzysem na "swoim podwórku". Sięgamy do kieszeni zwykłych podatników, ale żeby tak zlikwidować kilka stanowisk, obciąć pensyjki chociaż o tysiaczek czy ograniczyć biurokrację (czyli panie "urzędniczki" popijające kawusię przez pół dnia), to już nie bardzo...

To jest właśnie arogancja obecnej władzy. Dlatego na nich nie głosowałem.

Osobiście również nie widzę skąd wzięła się reguła 38 lat? Jakiś kolega premiera ma 39 lat? To co robi premier to przerzucani obciążeń na kolejne pokolenia, czyli na nas. A co z odpowiedzialnością za decyzje obecnie rządzących?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2011, 21:48   

moshi_moshi napisał/a:
Poza tym zastanawia mnie skąd on chce wytrzasnąć po te 300 zł

Dopiero jak zobaczymy projekt ustawy będzie można coś więcej powiedzieć. Na pewno komuś zabiorą... A co do expose to Tusk nie zawarł w nim żadnego sztandarowego programu takiego choćby jak Orliki 2012.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-11-2011, 21:57   

vries napisał/a:
Konieczne, bo za płace minimalną nie da się przeżyć. Zgadzam się z postulatem, że płaca minimalna powinna być wielkością połowy średniej krajowej.

Jak płaca minimalna będzie wyższa, to wynagrodzenie wcale nie będzie wyższe, tylko będzie jeszcze mniej umów o pracę, a jeszcze więcej zleceń, umów o dzieło i zwykłej pracy na czarno. Zwiększanie tej kwoty do niczego nie prowadzi. Jak pracodawca nie będzie chciał za daną pracę zapłacić więcej, to nie zapłaci i już – i nikt go nie zmusi do czegoś innego, bo jeśli mu się nie będzie opłacać, to zwinie interes. Jedyne co go może zmusić, to konieczność znalezienia pracownika i rynek pracy, na którym za taniej niż X takiego pracownika nie znajdzie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 18-11-2011, 22:19   

vries napisał/a:
Przecież tam się płaci składki ZUSowskie, więc podniesienie składki nie ma tu większego wpływu.


Ja to nazywam kosztami pracy i zwiększenie ich naprawdę obciąża pracodawcy. Wzrost ich oznacza mniejsze prawdopodobieństwo, że małe i średnie firmy zatrudnią pracownika, bo będzie ich nie stać. One są motorem każdej gospodarki. Pamiętam jak rok temu zwiększyła stawka zdrowotna czy coś i moja pensja się obniżyła.
Zwiększy się bezrobocie przez ten ruch i konkurencyjność, i większe spółki będą miały monopol, a to idzie z cenami w górę. Tak jak powiedzieli inni rozszerzy się ciemna strefa i będą podpisywane umowy śmieciowe, gdzie za bardzo na emerytury nie będziemy mieli na co liczyć.

Krus jest reliktem komunizmu. Obecnie chłopom lepiej się żyje niż miastowym. Jesteśmy w Unii i prawie każdy na wsi ma rozum teraz do dotacji. Inna sprawa jest to ogromne obciążenie dla przyszłych pokoleń tak samo jak płacenie emerytury prokuratorom w wieku 40.

Broń cie Boże przed podwyższeniem płacy minimalnej. Czcze gadanie. Powinno się zmniejszyć koszty pracy i ułatwić ludziom otwieranie nowych firm. Teraz trzeba szereg formalności, aby je załatwić.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-11-2011, 22:23   

Caladan napisał/a:
Inna sprawa jest to ogromne obciążenie dla przyszłych pokoleń tak samo jak płacenie emerytury prokuratorom w wieku 40.

To akurat nie jest wielkim obciążeniem, bo nie dotyczy wszystkich prokuratorów, a jedynie kilkunastu, którym przy oddzielaniu Prokuratury od MS-u podziękowano za pracę.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2011, 22:26   

Morg napisał/a:
Jak płaca minimalna będzie wyższa, to wynagrodzenie wcale nie będzie wyższe, tylko będzie jeszcze mniej umów o pracę, a jeszcze więcej zleceń, umów o dzieło i zwykłej pracy na czarno. Zwiększanie tej kwoty do niczego nie prowadzi. Jak pracodawca nie będzie chciał za daną pracę zapłacić więcej, to nie zapłaci i już – i nikt go nie zmusi do czegoś innego, bo jeśli mu się nie będzie opłacać, to zwinie interes. Jedyne co go może zmusić, to konieczność znalezienia pracownika i rynek pracy, na którym za taniej niż X takiego pracownika nie znajdzie.

To jest zadanie dla aparatu państwa. Umowy o dzieło i umowy zlecenie mogą być wykonywane tylko w konkretnych przypadkach. Dziś tego nikt nie kontroluje. Pracy na czarno nie da się do końca uniknąć. Tak naprawdę zatrudniania ludzi na czarno na długi termin, to również żadne rozwiązanie. Pracodawca nie robi nikomu łaski, że go zatrudnia. Potrzebuje ludzi, którzy wykonają dla niego konkretną pracę i za tą pracę płaci. Pracownik pracujący bez perspektyw na czarno może takiemu powiedzieć "sela vi" w każdym momencie i zostawić pracodawcę na lodzie. Poza tym stawka rentowa już i tak była parę lat temu wyższa. Bezrobocie się jakoś diametralnie nie zmieniło.

Caladan napisał/a:
Ja to nazywam kosztami pracy i zwiększenie ich naprawdę obciąża pracodawcy. Wzrost ich oznacza mniejsze prawdopodobieństwo, że małe i średnie firmy zatrudnią pracownika, bo będzie ich nie stać. One są motorem każdej gospodarki. Pamiętam jak rok temu zwiększyła stawka zdrowotna czy coś i moja pensja się obniżyła.

W wypadku firm średnich i większych firm małych będzie to miało zastosowanie. Mikroprzedsiębirstwa to jakoś przełkną (np. obniżą pensje).
Ale jak już wspomniałem, obniżenie składki nie przełożyło się na zmniejszenie bezrobocia. To może mieć inne podstawy.

Caladan napisał/a:

Broń cie Boże przed podwyższeniem płacy minimalnej. Czcze gadanie. Powinno się zmniejszyć koszty pracy i ułatwić ludziom otwieranie nowych firm. Teraz trzeba szereg formalności, aby je załatwić.

Nie do końca się z tym zgodzę, formalności związane z otwarciem samej firmy są do przełknięcia. To inne aspekty prowadzenia działalności są problemem. Do tego 900zł składek miesięcznie w wypadku firm jednoosobowych będących dłużej na rynku (ustawa pisana pod Warszawę). Innymi słowy, istnieje ryzyko i spore bariery finansowe.

Caladan napisał/a:
Krus jest reliktem komunizmu. Obecnie chłopom lepiej się żyje niż miastowym. Jesteśmy w Unii i prawie każdy na wsi ma rozum teraz do dotacji. Inna sprawa jest to ogromne obciążenie dla przyszłych pokoleń tak samo jak płacenie emerytury prokuratorom w wieku 40.
Rolnictwo to biznes jak każdy inny. Rolnik to biznesmen, który tworzy miejsca pracy. Inna sprawa, że 10% rolników produkuje 90% produkcji rolnej. To jest problem rolnictwa. Nasze rolnictwo to wciąż skansen. Oczywiście KRUS nie ma tu nic do rzeczy, można go zlikwidować i włączyć rolników do systemu ZUS (przy zachowaniu preferencji).


Ostatnio zmieniony przez vries dnia 18-11-2011, 22:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 68 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group