FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2012, 16:41   

Morg napisał/a:
ale przede wszystkim jest się chyba człowiekiem. I jak ktoś prosi w takiej sytuacji o pomoc, to należy jej udzielić, a nie gapić się jak wół, czy filmować.

A jak się nie potrafi pomóc? To co mieli się pchać i pogorszyć sytuacje? Wezwali odpowiednich ludzi do tego. A poza tym ci co potrafili to starali się pomóc płk. Przybyle w takim stopniu jakim mogli. A, że inni robili mu zdjęcie no cóż.. taki zawód. Ja osobiście nie mam do nich pretensji, ale rozumiem tych których to drażni. Sam zresztą nie wiem co bym zrobił w tej sytuacji na miejscu danego dziennikarza.

A tak już na marginesie płk. Przybyle na pewno zależało na tym by zrobiona z jego tragedii "Super Newsa". Przecież nie bez powodu zaprosił tych wszystkich dziennikarzy.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-01-2012, 17:17   

Tabris napisał/a:
A jak się nie potrafi pomóc?


Pomocą jest już wezwanie pomocy. Za nie udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji gdy możesz ją udzielić (czyt Twojemu życiu nic nie zagraża) grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. C'mon, człek dorosły i nie ma podstawowej wiedzy o pierwszej pomocy?
Gome za offtop, ale podejście do pomocy na zasadzie "ojej, nie, bo pogorszę sytuacje" jest tak paskudne, że nie można na to patrzeć. Pomaga się zawsze, chyba ze jest obok ktoś kto się lepiej na tym zna. Natomiast nie robienie niczego jest zerwaniem od początku łańcucha przeżycia.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2012, 17:20   

Koranona napisał/a:
Pomocą jest już wezwanie pomocy. Za nie udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji gdy możesz ją udzielić (czyt Twojemu życiu nic nie zagraża) grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. C'mon, człek dorosły i nie ma podstawowej wiedzy o pierwszej pomocy?

Napisałem dość wyraźnie, że pomoc niektórych ograniczyła się tylko wyłącznie do wezwania pogotowia.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2012, 17:22   

Cytat:
C'mon, człek dorosły i nie ma podstawowej wiedzy o pierwszej pomocy?

Częściej niż byś się spodziewała. Poza tym przypominam, rana postrzałowa głowy - to nie jest zwichnięta ręka czy coś, z czym można się spotkać codziennie. Więc nie wiem, jak można mieć pretensje do ludzi, którzy poza wezwaniem pogotowia nie bardzo nawet wiedzieli, co w takiej sytuacji zrobić.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-01-2012, 17:27   

Urawa napisał/a:
Poza tym przypominam, rana postrzałowa głowy


Postępowanie w przypadku krwotoków jest dość jasne. Kuli w głowie się nie ruszy, natomiast duża utrata krwi jest niebezpieczna.

Urawa napisał/a:
Częściej niż byś się spodziewała.


Gah, to żałosne. Mi jest głupio, że jestem w wieku w jakim jestem i ostatni kurs miałam dawno a tak to uzupełniam wiedzę czysto teoretyczną. Ludzie umieją wyprowadzać wzory, liczyć całki, wymienić stolice w europie czy odmieniać czasowniki a udzielać pierwszej pomocy nie. Foka pogardy.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-01-2012, 17:30   

Mmmm. Udzielenie pomocy to kwestia chęci, a nie umiejętności. "Nie potrafię" to tylko wyjątkowo wredna wymówka. Tyle.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-01-2012, 17:42   

Nie życzę żadnej z powyższych osób, żeby musiała się zająć osobą z tego typu raną, ale jestem bardzo ciekawy, jak wszyscy mędrkujący zachowaliby się w tego typu sytuacji (żeby było jasne, nie mówię tu o wyborze czy kręcić/robić zdjęcia czy pomagać). Bo tak, teoria swoje, ideały swoje, ale jeśli spojrzeć na samą sytuację z udzieleniem pomocy w tego typu przypadku, to wydaje mi się, że wielu po prostu by spanikowało. I nie, to nie jest racjonalna decyzja, ale nie wszyscy są w stanie podejmować takowe pod presją i trzeba się z tym pogodzić, bo innego wyjścia wydaje mi się nie ma.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-01-2012, 17:52   

Keii napisał/a:
Nie życzę żadnej z powyższych osób, żeby musiała się zająć osobą z tego typu raną, ale jestem bardzo ciekawy, jak wszyscy mędrkujący zachowaliby się w tego typu sytuacji (żeby było jasne, nie mówię tu o wyborze czy kręcić/robić zdjęcia czy pomagać). Bo tak, teoria swoje, ideały swoje, ale jeśli spojrzeć na samą sytuację z udzieleniem pomocy w tego typu przypadku, to wydaje mi się, że wielu po prostu by spanikowało. I nie, to nie jest racjonalna decyzja, ale nie wszyscy są w stanie podejmować takowe pod presją i trzeba się z tym pogodzić, bo innego wyjścia wydaje mi się nie ma.

Żeby nie było – ja bynajmniej nie mam pretensji do tych, co spanikowali. Sam nie wiem czy bym nie spanikował, nie mam więc zamiaru nikogo za to potępiać. Nie mam też pretensji do osoby, która zadzwoniła po pomoc. Natomiast jak ktoś jest w stanie w takiej sytuacji robić zdjęcia, czy kręcić film, to trudno raczej uznać, że jest w zbyt dużym szoku, żeby pomóc...

Tabris napisał/a:
A jak się nie potrafi pomóc? To co mieli się pchać i pogorszyć sytuacje?

Cytat:
A chodziło tylko o to, by przewrócić na bok leżącego twarzą w kałuży krwi prokuratura

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2012, 18:31   

Koranona napisał/a:
Postępowanie w przypadku krwotoków jest dość jasne.

W przypadku krwotoku w okolicy mózgu chyba nie na tyle jasne, by obejmował to kurs pierwszej pomocy (dziennikarze nie wiedzieli gdzie dokładnie się postrzelił, z dużym prawdopodobieństwem mogli założyć uszkodzenie czaszki). Poza tym na tyle głośno się trąbi o możliwości zaszkodzenia komuś z urazem głowy lub kręgosłupa, że powstrzymywanie się od akcji mnie nie dziwi.

O ile ogólnie wyśmieję szkolenia BHP w miejscach pracy, o tyle podobnie wyglądające szkolenia z pierwszej pomocy już takie śmieszne nie są. I to wszystko tylko dlatego, że liczy się jedynie podpis na kwitku... tyle odnośnie dorosłych ludzi i "oczywistej" wiedzy i praktyki.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zenmaru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2012, 19:59   

Witam, jako nowy użytkownik, i od razu przechodzę do tematu. Fakt, iż większość dziennikarzy, jak i spora część społeczeństwa, zapomniała o etyce, jest oczywiste (widzimy to codziennie w mediach. Których? Już nie będę wymieniał). Człowiek, który pomógł prokuratorowi zachował się zgodnie ze swoją wiedzą, spanikował, ale przynajmniej wszczął jakiekolwiek działanie. Natomiast mnie bardziej zastanawia powód owej próby samobójczej. Być może miał po prostu pecha i mu się nie udało, może wiedział, jak strzelić do siebie i się nie zabić. Być może. Ale bardziej prawdopodbne jest, że spotkało go to samo, co "zabójców" Olewnika i śmierci Leppera. Ci, co siedzieli w więzieniu, musieli się zabić, bo zabitoby pewnie ich rodziny - takie rzeczy dzieją się w naszym kraju. Lepper nie był typem człowieka, który by się wieszał - z pewnością ktoś mu pomógł. Natomiast co do prokuratury wojskowej - podejrzewam, iż miało to wiele wspólnego z planami miłościwie nam panującego Tuska, który chce zlikwidować prokuraturę wojskową (!), która chce dojść do prawdy np. o takim Smoleńsku. Pan prokurator prawdopodobnie też miał np. rodzinę "pod nożem" w taki, czy inny sposób, ale chciał coś przy okazji ugrać. Nie tyle dla siebie, ale dla opinii publicznej. By zrozumiała szwindle, jakie wyczynia ta władza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2012, 20:59   

Cytat:
Lepper nie był typem człowieka, który by się wieszał - z pewnością ktoś mu pomógł.

Syn ciężko chory, kredyty do pospłacania, wyroki na karku i brak immunitetu, polityczny koniec i seksafera jako coup de grace. Niejeden po czymś takim miałby ochotę się powiesić.
Cytat:
Natomiast co do prokuratury wojskowej - podejrzewam, iż miało to wiele wspólnego z planami miłościwie nam panującego Tuska, który chce zlikwidować prokuraturę wojskową (!), która chce dojść do prawdy np. o takim Smoleńsku.

Jak Tusco nie trawię, tak nie wiem, co ma piernik do wiatraka. W sensie, Tusku zestrzelił Tupolewa dziadkowym panzerfaustem i teraz chce ukryć o tym prawdę?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
zenmaru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2012, 21:17   

Urawa napisał/a:
Jak Tusco nie trawię, tak nie wiem, co ma piernik do wiatraka. W sensie, Tusku zestrzelił Tupolewa dziadkowym panzerfaustem i teraz chce ukryć o tym prawdę?


Co do katastrofy smoleńskiej, to nie da się ukryć winy jego i jego gabinetu, nie tylko politycznej. Nie mówię, że Tu-154 został zestrzelony, tylko to, iż celowo nie chcą tego wyjaśnić, jak i nie chcieli kontynuować genialnego projektu przymierza państw okalających Rosję z południowego zachodu, bo by ucierpiały na tym "stosunki dyplomatyczne". I tak ucierpiały, bo Polska teraz w Europie nic nie znaczy, ale wróćmy do tematu. Pan prokurator, jak mniemam, a z natury jestem dość podejrzliwy, jest w armii, która stopniała i doprowadzona została do ruiny po dwukatastrofcu Klichu. Jak większość wojskowych sprzeciwia się likwidacji prokuratury wojskowej (organ władzy sądowniczej w wojsku - bardzo ważna rzecz.). To jakby zlikwidować prokuraturę w sądach administracyjnych. Poza tym, teraz przyszło mi do głowy, że mógł zmuszony do takiego zachowania, żeby zakryć kolejne niedbalstwa, jak np. nową ustawę dotyczącą leków refundowanych. Jakkolwiek nazywamy się demokratycznym krajem to Tusku aspiruje do bycia Putinem, jak świnka do bycia morską. Mamy mediokrację, która obrzydziła nam Smoleńsk, chowa ustawy, o których się dowiaduję tak, jak ostatnio, z subskrypcji treści Korwina, że ograniczono możliwość bezpłatnego studiowania do sześciu semestrów dla lic./inż. Nie wierzę, żeby to była prywatna sprawa rzeczonego prokuratora, jak i nie wierzę, że winę za Smoleńsk ponoszą tylko nasi piloci oraz, jak się insynuuje, prezydent. I za to obecna władza dostaje ode mnie fokę pogardy. Za olewanie interesów państwa w imieniu "dobrych stosunków dyplomatycznych", które de facto nic nie dają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2012, 21:30   

Cytat:
Nie mówię, że Tu-154 został zestrzelony, tylko to, iż celowo nie chcą tego wyjaśnić,
Powstał w końcu Raport Millera, który wyjaśniał co doprowadziło do katastrofy. Wskazano tam zaniedbania obydwu stron, tak Polski jak i Rosji.
Cytat:
Mamy mediokrację, która obrzydziła nam Smoleńsk

Mi Smoleńsk obrzydzili nade wszystko Antoś Maciarerwicz et consortes. I mam wrażenie, że nie tylko mi. Szczególnie, że ze mendiami w rodzaju GWna czy Tusk Vision Network nie mam do czynienia.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
zenmaru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2012, 21:50   

nie tylko TVN czy wyborcza tak mówią. Antoś Macierewicz jest starym KORowcem. Nie dziwię mu się, że stosuje, czasami może zbyt ostry, język. Polityk z niego mierny, ale doszedł do pełniejszych i bardziej rzetelnych wniosków z komisją parlamentarną i profesorami z wyższych uczelni (nie polskich, bo wtedy straciliby pracę), którzy prowadzili swoje badania na podstawie ujawnionych i dostępnych materiałów, niż komisja Millera, która nic właściwie nie pokazała. Prokuratura wojskowa była blisko rozwiązania tajemnicy - ale, rzecz jasna, teraz chce się ją zlikwidować. Nieliczne media cytują merytoryczne wypowiedzi, a w szczególności te, które wygłasza opozycja (bo te natychmiastowo zbijałyby większość argumentów rządzących). To jest PR, zresztą, wszyscy o tym wiemy, a daliśmy się znowu na to złapać (patrz: wynik wyborów). A jeszcze, co do raportu Millera - wskazywał błędy obu stron, ale szef BORu nie stracił stanowiska (za niewypełnienie obowiązków ochrony najważniejszych osób w państwie), a nawet dostał awans. Szef MSWiA także był szczęśliwy, choć to jemu podlegała ta służba. Minister Obrony Narodowej stracił stanowisko ponad rok od tragedii w Smoleńsku i jeszcze dłużej od upadku cessny. Co nam po raporcie, skoro władz rosyjskich czepnięto się tylko o przygotowanie lotniska? I to nawet nie w zdecydowany sposób, poza tym raport Millera nie jest raportem oficjalnym, gdyż oficjalny jest raport Anodiny. A żaden nie wskazuje, że niemożliwe było, by rzekomo brzoza (którą ścięto niemal od razu po katastrofie) spowodowała utratę skrzydła, bo samolot stracił zasilanie już się wznosząc po owym kontakcie. I był na wysokości powyżej tych 18m, czy ile ich tam było, gdzie brzoza ich trafiła. każdy BORowiec, z którym porozmawiasz prywatnie, każdy pilot Ci powie, że to niemożliwe, by to była wina kogokolwiek z tych służb. Raport Anodiny i Millera można wrzucić do kosza. Macierewicz, wbrew pozorom, walczy o prawdę. Nie ze wszystkimi jego tezami się zgadzam, ale spora część dowodów daje do zastanowienia (jak i to, że np. wrak samolotu do nas nie wrócił, czarne skrzynki w Rosji, etc.). No, brawo. A kiedy jedyny cywil w prokuraturze wojskowej zaczyna odkrywać skrawki prawdy, to go wyrzucają, potem postrzelił się w policzek prokurator, a teraz Tusku mówi o likwidacji prokuratury wojskowej. Efekt? Profit!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-01-2012, 02:39   

Tylko nie Smoleńsk...

Z innej beczki: Tusk skłamał w sprawie kontroli w skarbówce po samospaleniu? Jak dla mnie powinien w tym momencie zacząć się gęsto tłumaczyć... nie, żebym w to wierzył. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że to przemilczy i nic się nie stanie...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 82 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group