FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2012, 11:37   

Mówiąc skrótowo, odciążmy przedsiębiorców i przerzućmy ten ciężar na konsumentów. Tylko że popyt konsumencki się skurczy znacząco i na czym niby przedsiębiorcy się rozwiną?

Państwo zamiast kombinować nad swoimi dochodami powinno nauczyć się prawidłowo dysponować posiadanymi środkami. Póki co budżet jest niczym perpetuum mobile pierwszego rodzaju i zwyczajnie nie może istnieć.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2012, 17:54   

BOReK napisał/a:
Mówiąc skrótowo, odciążmy przedsiębiorców i przerzućmy ten ciężar na konsumentów.

Likwidacja PIT-u odciążyłaby przecież każdego, również pracowników – dostaliby więcej do kieszeni. Bogatsi podatku i tak płaciliby więcej (z racji kupowania więcej i droższych towarów), a dużo trudniej byłoby podatku uniknąć. Bo żeby uniknąć VAT-u trzebaby kupować wszystko na czarnym rynku. Co jest jednak trudniejsze, niż ukrywanie swoich dochodów (w wersji dla bogatych: chowając je gdzieś za granicą; w wersji dla biednych: pracując na czarno). System promuje zresztą oszczędzanie: im mniej wydasz, tym mniej zapłacisz podatku.

Nie mówię że to koniecznie jest dobry pomysł, ale jednak niespecjalnie rozumiem panikę ankietowanych.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2012, 18:17   

Morg napisał/a:
Likwidacja PIT-u odciążyłaby przecież każdego, również pracowników – dostaliby więcej do kieszeni.

Nie zapominaj, że ludzie zwracają małą uwagę na otrzymane bonusy i bardzo dużą na fakt, że za kilogram cukru muszą zapłacić nie 4, a 5 złotych. ;]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-04-2012, 16:15   

Aleksander Smolar o "ludzie smoleńskim" - wreszcie ktoś zauważył prosty fakt, że obrzucanie pomyjami i wyzywanie od pomyleńców kiepsko nadaje się do uspokajania nastrojów społecznych.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2012, 17:31   

Jeszcze wrócę do tematu podatków, bo trochę zajęło mi przemyślenie całej sprawy. Tak na prawdę stracą najubożsi, a zyskają najbogatsi. Inaczej być nie może o ile wpływy budżetowe miały by być identyczne. Dlaczego? Brak progresji podatkowej dla VAT. Podwyższenie VAT byłoby zatem rozsądne nie przy likwidacji CIT i PIT, ale przy podwyższeniu kwoty wolnej od podatku.
Co do unikania podatku VAT, to będzie to banalne. Wliczać się będzie ceny produktów w koszta związanych z nimi usług (chociażby wymyślonych na potrzeby sprzedaży) i w połączeniu z umową o dzieło, nie będzie płacić się prawie nic. Oczywiście pieczywa tak się nie sprzeda, ale pewnie znajdzie się wielu kombinatorów.

Ysengrinn napisał/a:
Aleksander Smolar o "ludzie smoleńskim" - wreszcie ktoś zauważył prosty fakt, że obrzucanie pomyjami i wyzywanie od pomyleńców kiepsko nadaje się do uspokajania nastrojów społecznych.

Tak samo jak nazywanie zdrajcami i pachołkami komuny każdego, kto nie jest za PiS. Granice tolerancji dawno zostały przekroczone i nie ma spirali nienawiści w języku politycznym nie da się już powstrzymać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2012, 18:14   

Ysengrinn napisał/a:
Aleksander Smolar o "ludzie smoleńskim" - wreszcie ktoś zauważył prosty fakt, że obrzucanie pomyjami i wyzywanie od pomyleńców kiepsko nadaje się do uspokajania nastrojów społecznych.

Co typowe, ta sama Wyborcza, publikuje tekst, w którym Maziarski obraża i poniża tych ludzi. Wot, równowaga musi być.
Ciekawe, czy któraś telewizja odważyłaby się np. przeprowadzić debatę z udziałem ekspertów od Millera i od Macierewicza?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2012, 18:31   

Urawa napisał/a:
Ciekawe, czy któraś telewizja odważyłaby się np. przeprowadzić debatę z udziałem ekspertów od Millera i od Macierewicza?

Tylko w formie walki gladiatorów.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-04-2012, 18:45   

Znaczy debatę o brzozie? Niewątpliwie byłaby fascynująca. Ja wiem tylko, że czytałem uwagi jakiegoś speca odnośnie symulacji komputerowej katastrofy - jeśli mu wierzyć to eksperci Macierewicza faktycznie odstawili fuszerkę, ale prawdę mówiąc był to tak abstrakcyjny technobełkot, że nawet bym nie zauważył, gdyby wyssał wszystko z palca.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2012, 19:19   

To można by im dać to udowodnić, albo i nie. Jedni twierdzą, że brzoza, inni że dwa wybuchy - niech więc przedstawią swoje racje i je skonfrontują publicznie. Problem w tym, że TVP ani TVN raczej by się nie odważyły tego zrobić. Może Polsat?

A przy okazji, triumf Gosiewskiego z za grobu.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2012, 07:57   

Urawa napisał/a:
niech więc przedstawią swoje racje i je skonfrontują publicznie.

Znaczy o tym, czy samolot może się rozbić o brzozę czy nie, zadecyduje liczba głosów publiki? Dobre! Niemal tak logiczne, jak sprawdzanie czarownic przez ich topienie. :D

Maciej Dutkiewicz z PKP PLK. napisał/a:
Pociągom nikt nie kazał zatrzymywać się we Włoszczowej. Robią to, bo jest popyt na przewozy

Mta, maszyniści zatrzymywali skład jak im ktoś machał z peronu. Jeśli ktoś ma nadzieję na szybki transport w Polsce, to niech sobie kupi samochód. ==


Tymczasem palikotowcy mocno przeginają, aż nie wiem czy się turlać ze śmiechu czy szykować do odstrzału idiotów...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-04-2012, 08:07   

Można się turlać za śmiechu strzelając do idiotów. Ja tam już przywykłem do wypowiedzi Spółki Janusza (choć Roman jest w niej dość szczególnym osobnikiem) - oni po prostu tak mają.

A odnośnie debaty o brzozie to mam wrażenie, że pan Smolar (którego pierwszy raz słyszałem/czytałem mówiącego coś ciekawego, ale może zbyt rzadko mam z nim styczność zwyczajnie) nie do końca takie działania miał na myśli... bo tu nie chodzi o to, by się spotkać i ustalić w miarę obiektywnie, kto ma rację (z pewnych powodów jest to awykonalne), tylko o ograniczenie obrzucania się błotem... bez względu na to czy "Ci drudzy" też tak uczynią ^^

edit.
Przeglądam ten wywiad z Kotlińskim i dochodzę do wniosku, że... redaktor Nizinkiewicz robi sobie z niego niezłe jaja. Nie jest to może poważne dziennikarstwo, ale przecież obiekt wywiadu takoż nijak poważnym nazwany być nie może.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2012, 08:46   

Cytat:
Tymczasem palikotowcy mocno przeginają, aż nie wiem czy się turlać ze śmiechu czy szykować do odstrzału idiotów...

Więcej takich wywiadów, a być może w następnej kadencji nie zobaczymy już tej zbieraniny w sejmie.
Najbardziej mnie facet rozbawił, mówiąc, że stracił wiarę po przeczytaniu "Wielkiego Boju". Czytałem toto kiedyś. Nawiedzone jak cholera, swobodnie manipulujące faktami, idealne do zrobienia prania mózgu jakiemuś niedouczonemu cymbałowi, który ma się za osobę mądrą.

EDIT: Mazurek o obchodach rocznicy katastrofy, czyli krytyka Jarkacza z prawej strony.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2012, 17:49   

No dobrze... Co w tym wywiadzie jest takiego zabawnego?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-04-2012, 19:36   

Wyszedł nowy miesięcznik historyczny (mam wrażenie, że ostatnio każde wydawnictwo ma ambicję taki prowadzić) - Uważam Rze Historia. Ma tę przewagę nad konkurencyjnymi, że faktycznie mówi o rzeczach, których tytuły bardziej na lewo nie tkną kijem (Żydzi w UB, na przykład*), jak również tę przewagę nad "klasycznym" Uważam Rze, iż nie zajmuje się współczesnością. A zatem unika tematów o których nie ma większego pojęcia.

* Artykuł całkowicie merytoryczny i obiektywny, jak nakazywałaby wyjątkowo śliska tematyka. Co nie zmienia faktu, że dziwnie się czułem czytając go w pociągu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2012, 20:01   

Ysengrinn napisał/a:
mam wrażenie, że ostatnio każde wydawnictwo ma ambicję taki prowadzić

To może mieć związek z powiedzeniem, że historię piszą zwycięzcy. Widocznie zrozumieli je odwrotnie...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 103 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group