FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2013, 10:04   

Bezimienny napisał/a:
alosza napisał/a:
Urawa napisał/a:
Swoją drogą, że też ci, którym dziś Grodzka tak przeszkadza, nie pamiętają, że wicemarszałkiem był m.in. Lepper. I jakoś im to nie przeszkadzało...
Ale komu "tym"?
Np PiSowi (i jego obecnym odłamowcom), który wtedy na Leppera w całości głosował.

Dwa razy nawet. A skoro prawym i sprawiedliwym nie przeszkadzał facet z całym naręczem wyroków i procesów (do tego stopnia, że zrobili go potem wicepremierem), to aż dziw, że taką odrazę budzi w nich nienotowana i w zasadzie apolityczna przez większość życia osoba, jaką jest Grodzka. Wychodzi słoma z butów i tyle. Zresztą, dostali co chcieli, bo po tym, jak sejm odrzucił związki partnerskie, byłem pewien, że Palikot wystawi Biedronia albo Grodzką. O ile jednak Biedroń jest dość narwany i agresywny, tak Grodzka pasuje o wiele lepiej. Poza tym, mieliśmy tam wcześniej kobietę o poglądach takich, że naprawdę Grodzka wydaje się przy niej gołąbkiem pokoju.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 04-02-2013, 22:33   

Serio, niektórzy są niereformowalni...
Craftsmen, już kilka razy byłeś proszony o zmianę tonu i nie obrażanie innych użytkowników. Ponieważ z uporem godnym lepszej sprawy postanowiłeś jednak ignorować upomnienia moderacji, jestem zmuszona zablokować Ci dostęp do forum, na zawsze. I nie, nie chodzi o twoje poglądy, a sposób w jaki je wyrażasz. To jest "Bardzo kulturalna rozmowa o polityce", a ja nie mam ochoty tego przypominać po każdym Twoim poście.

alosza, Mai odpowiadała na pytania Craftsmena, dlatego nie widzę powodu by odpowiadać jej tak niegrzecznie i traktować ją z góry (zresztą niezależnie od tego, co pisze, nie widzę powodu by zwracać się do kogoś w taki sposób). Podobnie jak kolega zasłużyłeś na osta, w tym przypadku czasowego.

Naprawdę nie mam zamiaru co chwila przypominać, że jest to temat pod specjalnym nadzorem i wymagam od dyskutantów wyjątkowej kultury wypowiedzi. Jeżeli ktoś ma ochotę porzucać błotem, jest mnóstwo innych miejsc w internecie, gdzie można to zrobić. Nie będę zamykać tematu, tylko dlatego, że niektórzy nie potrafią się zachować. Natomiast chętnie wlepię kilka ostów, więc proszę mnie nie prowokować, bo następnym razem nie będzie ostrzeżenia, zwłaszcza że wypowiadający się w temacie są na forum nie od dzisiaj i doskonale znają zasady. To upomnienie dla wszystkich.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-02-2013, 23:14   

Ależ się zrobiło niemiło...
Coby zatrzeć złe wrażenia rzućmy czymś nie związanym z wicemarszałkowaniem (choć swoją drogą wygląda na to, że Nowicką odwołać nie będzie tak łatwo ^^).
El presidende spotkał się z dziećmi.
Niby nic niezwykłego, ale jest fajny cytat:
Cytat:
Wowrzeczka pytała, czy w szkołach nie powinno się uczyć dzieci form sprzeciwu, jak organizowanie protestu. „Jeżeli zaczynacie od uczenia protestów, to nie spodziewajcie się wielkich osiągnięć w kształtowaniu cech przydatnych w życiu i dających możliwość własnych sukcesów” – stwierdził Komorowski.

Według niego sztuką nie jest kształtowanie postawy protestu, lecz wykształcenie w człowieku gotowości do niego, gdy zaangażowanie mogłoby się wiązać z kosztem. „Protest oczywiście dopiero po wyczerpaniu wszelkich innych możliwości załatwienia sprawy” - dodał.

To bym sobie nawet w ramkę oprawił.

I w ramach kolejnej dygresji:
Świetlica Krytyki Politycznej? Jakim szaleńcem trzeba być, by puszczać dziecko w takie miejsce?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-02-2013, 08:21   

Starostowie stają okoniem Gowinowi [alt. link]

Cóż, rację ma tu najpewniej Ministerstwo, ale wytrwałość przeciwników reformy, którzy znajdują coraz to kolejne jej wady niestety pokazuje, że organizacja tego wszystkiego to takie Waaagh!

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2013, 09:41   

Cytat:
I w ramach kolejnej dygresji:
Świetlica Krytyki Politycznej? Jakim szaleńcem trzeba być, by puszczać dziecko w takie miejsce?

Wizja podsuwa mi grupę kilkulatków skupionych wokół Szczuki, która tym swoim głosem czyta im dzieła Marksa i Lenina.

Swoją drogą, pamiętacie posła PO Węgrzyna? Za swoją wypowiedź o gejach poleciał z PO. Tymczasem temu panu za ostrzejsze w sumie słowa raczej nic nie grozi. Czasem fajnie być czarnym...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2013, 10:11   

Pewnie jakby połowa posłów była czarna, to ten kolor skóry nie robiłby żadnego wrażenia i też by poleciał. Natomiast odnośnie meritum wypowiedzi to chyba nigdy nie widziałem reakcji takiego człowieka na kontragument, że przecież według nich wszystko stworzył Bóg, homoseksualizm również...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2013, 10:44   

Cytat:
Natomiast odnośnie meritum wypowiedzi to chyba nigdy nie widziałem reakcji takiego człowieka na kontragument, że przecież według nich wszystko stworzył Bóg, homoseksualizm również...

Ja widziałem (a raczej - słyszałem). Brzmiała ona mniej więcej tak: "Owszem, bóg stworzył homoseksualizm i go nie potępia. Bóg potępia akt homoseksualny".

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-02-2013, 10:48   

Urawa napisał/a:
Swoją drogą, pamiętacie posła PO Węgrzyna? Za swoją wypowiedź o gejach poleciał z PO. Tymczasem temu panu za ostrzejsze w sumie słowa raczej nic nie grozi. Czasem fajnie być czarnym...

Wypowiedź faktycznie ostra, ale mimo wszystko uważam że jest różnica między wyrażaniem swojego światopoglądu religijnego (Godson jest protestantem, był nawet przez kilka lat pastorem), a "żartami", że z gejami to dajmy sobie spokój, ale na lesbijki fajnie popatrzeć...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2013, 11:29   

Urawa napisał/a:
"Owszem, bóg stworzył homoseksualizm i go nie potępia. Bóg potępia akt homoseksualny".

Spodziewałem się trochę innego tekstu, ale ten też jest przedni. XD

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2013, 12:46   

Bo Murzyn nie jest ani homofobem, ani ciemniakiem, ani Polakiem-katolikiem-alkoholikiem.
Tak poza tym, tak się w Polsce rozwinęła młodzież antykatolicka, która wyzwoli kraj spod okupacji księży, ale jakoś żaden młodziak nie zreflektuje nad tym, czym jest protestantyzm. Kojarzy się on głównie z wylajtowanymi gostkami, dla których Jezus jest kosmetycznym dodatkiem do życia, coś na kształt postępowych żydów z Ameryki. W każdym razie fajnie by było, jakby protestanci (a w Polsce występują raczej ci konserwatywni a nie skandynawscy, którzy żenią się metodą pastor na pastora) zaczęli rządzić krajem, a rzesze młodzieży na kolanach *zapieprzały* do Częstochowy z kasą, byle tylko Kaczor z Rydzykiem wrócili.
A jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. W Polsce jak się otwiera jakąś halę, dworzec, fabrykę, drogę czy coś tam, to przychodzi jakiś ksiądz z kropidłem. No i w związku z tą praktyką powstała internetowa satyra młodych, wykształconych z wielkich miast na temat otwarcia stadionu w Warszawie. No miała być msza, komunia, obfita tacka na 50-tysięczniaku. Ostatnio jakoś czytałem, że będzi na nim jednak masza z jakimś afrykańskim księdzem-czarodziejem czy kimś takim. No i teraz próbuję sobie wyobrazić, jak się owi młodzi i ucywilizowani Polacy, nie takie mordy ogorzałe jak ja, Craftsmen i alosza, czują. Stawiam, że myślą: "Kurde, no czarnuch głupi, gdyby był biały to bym tak zjechał jak burą sukę. Poczekam aż jakiś poloczek wyskoczy gdzieś z jakimś konserwatywnym "pieprzeniem* to go zjadę podwójnie, bo jeszcze za tego czarnucha".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2013, 14:04   

Nie lubię kibolstwa i uważam je za zarazę, ale nawet kiboli należy szanować, gdy składają wieńce na grobach. A ekipa Komorowskiego nie potrafiła zrobić nawet tego. Chyba, że to nadgorliwość miejscowych, co by mnie też nie zdziwiło.
EDIT:
Jeszcze odnośnie Godsona, czyli finał sprawy z "adwokatem", który wyzywał go od "czarnuchów" po wiadomym głosowaniu.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-02-2013, 15:33   

Morg napisał/a:
Godson jest protestantem, był nawet przez kilka lat pastorem

Zdolność lewomediów do ignorowania tego faktu i bycia permanentnie szokowanym, że "czarny jest przeciw gejom" naprawdę mnie zadziwia. Co więcej przenosi się też mocno na elektorat i potem się takie rzeczy dzieją:
Cytat:
Dostałem wiele listów. Ludzie nie rozumieją, że ciemnoskóry może być konserwatystą. Słyszę argumenty, że ciemnoskóry powinien być szczególnie wyrozumiały dla potrzeb mniejszości, ale przecież bycie ciemnoskórym nie jest wypaczeniem od normy, a homoseksualizm wypaczeniem od normy jest - mówi w RMF FM John Abraham Godson.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2013, 17:30   

Kaczyński, na dodatek z sensem:
Cytat:
W Polsce po 1989 r. wmawia się ludziom, że partie to zło, bagno, sitwy. Nie mam wątpliwości, że celem takiego działania jest zniechęcenie do jakiejkolwiek aktywności, redukowanie zainteresowania sprawami państwa, czyli polityką. Tymczasem miejsca, w których udział w życiu partyjnym jest najbardziej liczny, to jednocześnie tereny największego rozwoju gospodarczego.

Tylko czemu mam wrażenie, że akurat w wykreowaniu takiego obrazu naszej polityki ów pan ma także spore zasługi...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-02-2013, 17:36   

Może i spory, ale nie kluczowy. Jak widzę kolejnych dziennikarzy (reporterów bardziej) puentujących relację frazesami typu, "...ale zgoda, jak wiadomo, w polityce raczej nie buduje." I wypisanym na twarzy, jacy to my jesteśmy ponad to bagno...
Niedobrze mnie się robi.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-02-2013, 18:45   

Cytat:
Świetlica Krytyki Politycznej? Jakim szaleńcem trzeba być, by puszczać dziecko w takie miejsce?


Mnie raczej ciekawi czemu głowa państwa legitymizuje to czerwone tałatajstwo swoją obecnością.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 162 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group