FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 167, 168, 169 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2013, 19:01   

Premier techniczny przedstawił techniczny rząd.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2013, 19:38   

Ciekawe czy będą mieli równie dobre pomysły jak becikowe w wysokości 1000 zł na dziecko do osiemnastki?

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2013, 12:30   

Dembol napisał/a:
Ciekawe czy będą mieli równie dobre pomysły jak becikowe w wysokości 1000 zł na dziecko do osiemnastki?

Dawanie stypendiów za urodzenie dziecka to akurat jeden z najelpszych pomysłów w Sejmie w ostatnich latach. Wątpliwości mam tlyko co do wysokości kwoty, dałbym niżej.

Bo czemu nie? Lepiej dawać na to, niż cokolwiek innego. Rzecz w tym, że zasiłki już są, tylko w większości tam, gdzie powinny, z reguły nie do osób biednych, ale właściwie ich niepotrzebujących. Często też one są wątpliwe, idąc na skróty tu na szybko znalazłem przykładowe ich wyliczenie:
http://www.lipnicawielka.pl/ops/index.php/wiadczenia-rodzinne/zasiki-rodzinne.html

Rybiński więcej o swoim pomyśle:
http://babyonline.pl/mamo_to_ja_strefa_mamy_artykul,13568,0.html

Podobno w Czechach mają wdrożony w życie taki pomysł, 1000 koron, ale do sprawdzenia. Ciekaw jestem jak w innych państwach.

Gwiazdowski uważa, żeby raczej poobniżać podatki rodzinom z dziećmi, co też jest niegłupie.
http://www.wykop.pl/ramka/1416203/stypendium-demograficzne-gwiazdowski-o-propozycji-rybinskiego-1000zl-dziecko/

I serio, katastrofa demograficzna to to jest prawdziwy problem, a nie czy Grodzka trans, czy Dorn Żyd, czy Nowicka od premii będą na stołku wicemarszałka. Ok, powiecie, że pomysł głupi, nie wypadli, bo XYZ, ale w takim razie jakie inne remedium? Czy zgadzacie się w ogóle, że jeste problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2013, 15:18   

Wg mnie to obniżenie podatków i zaprzestanie finansowania wielu durnot. Chociażby rozrośniętej administracji, która sama nie wie co robi. Bo co, zapłacimy co miesiąc 1000 złotych, żeby potem je dostać na dziecko?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2013, 16:37   

Gwiazdowski ładnie napisał, że polityka prorodzinna to ładny slogan. Powinniśmy się zająć problemem z innej strony. To nie katastrofa demograficzna jest problemem tylko system emerytalny (i podatkowy). Jeśli nie ulepszymy fundamentów to nawet jak nam skoczy dzietność te wszystkie dzieci stwierdzą (słusznie), że mają to gdzieś i polecą tam gdzie jest lepiej.

Ogólnie tak jak pisze swarga. Oszczędzać gdzie się da na pierdołach (typu premie dla wicemarszałków) i na skutek z tego zmniejszyć obciążenia podatkowe. Złotówka zaoszczędzona w milionie przypadków da nam milion złotych, a śmiem twierdzić, że w Polsce tych złotówek dałoby się zaoszczędzić całkiem sporo. Niestety nie sądzę, żeby ktoś pokusił się o dogłębną reformę systemu emerytalnego (i jeszcze zrobił to na tyle dobrze, żeby zminimalizować ciężar dla społeczeństwa oraz przetrwać do kolejnej kadencji).

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2013, 19:39   

Sąd odebrał ojcu dziecko, bo ten był "głęboko wierzący i praktykował katolickie obrzędy."

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2013, 19:54   

Swarga napisał/a:
Wg mnie to obniżenie podatków i zaprzestanie finansowania wielu durnot. Chociażby rozrośniętej administracji, która sama nie wie co robi. Bo co, zapłacimy co miesiąc 1000 złotych, żeby potem je dostać na dziecko?

Pełna zgoda. Dodam jeszcze, ze należało by zrobić coś z sądownictwem. Nie wiem jak to się dzieje, że u nas jest ono tak tragicznie niewydolne.

alosza napisał/a:
Podobno w Czechach mają wdrożony w życie taki pomysł, 1000 koron, ale do sprawdzenia. Ciekaw jestem jak w innych państwach.

To tak jakby kwota innego rzędu - mniej niż 200zł. Poza tym te pieniądze nie biorą się z powietrza. By je wydać trzeba je najpierw ludziom zabrać.

alosza napisał/a:
I serio, katastrofa demograficzna to to jest prawdziwy problem

Jest, ale trudno tak naprawdę powiedzieć, co można zrobić, by zatrzymać kryzys demograficzny.

Dembol napisał/a:
pokusił się o dogłębną reformę systemu emerytalnego

Jak dla mnie wymaga zmiany konstytucji, bo ludziom trzeba zabrać przywileje już przyznane. Mało realna sytuacja.

Urawa napisał/a:
Sąd odebrał ojcu dziecko, bo ten był "głęboko wierzący i praktykował katolickie obrzędy."

Jeśli nie mam wgląd w oryginał nie uwierzę w żadne słowo, które wypisuje Fronda na podstawie cudzego tekstu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-02-2013, 19:59   

vries napisał/a:
Jeśli nie mam wgląd w oryginał nie uwierzę w żadne słowo, które wypisuje Fronda na podstawie cudzego tekstu.

Amen. "donosi Dziennik Gazeta Prawna" tyle że jakoś na stronach DGP po tym donoszeniu śladu nie ma...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-02-2013, 20:26   

Fronda naturalnie źródeł nie podaje nigdy, ale dzielni komentatorzy są znacznie bardziej uczynni i już w pierwszym komentarzu są linki do DGP i na wspolczesna.pl, ale... czytać współczesnej mi się nie chciało, a DGP wymaga rejestracji, więc nic konkretnego nie wiem ^^ Zwłaszcza, że niespecjalnie mnie to interesuje.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2013, 21:16   

vries napisał/a:
Jak dla mnie wymaga zmiany konstytucji, bo ludziom trzeba zabrać przywileje już przyznane. Mało realna sytuacja.
Bardziej byłbym za tym, żeby zmienić dla kolejnych. Bo kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera, a nasze pokolenie i tak już jest stracone. W wieku 65 lat tylko eutanazja albo śmierć głodowa bo przecież nie emerytura ;)

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2013, 21:50   

shugohakke napisał/a:
Bardziej byłbym za tym, żeby zmienić dla kolejnych. Bo kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera, a nasze pokolenie i tak już jest stracone. W wieku 65 lat tylko eutanazja albo śmierć głodowa bo przecież nie emerytura ;)

W wieku 65 i tak emerytura się nam nie będzie należeć...
Osobiście też nie jestem wielkim fanem zabierania należnych świadczeń, ale trzeba zwrócić uwagę, że dopłacamy srogo z budżetu do obecnych emerytur. A pieniędzy na to nie posiadamy i musimy się zadłużać. A z tego powodu płacimy kupę kasy na odsetki od kredytów i obligacji. A świadczenia niektórych grup społecznych bulwersują.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2013, 13:18   

Wzorem Żydów, doczekaliśmy się polskiej wersji Ligii Przeciw Zniesławieniom.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2013, 15:07   

Tylko od tej żydowskiej odróżnia ją to, że o niej nigdy nikt nie usłyszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-02-2013, 15:53   

Ruch Palikota chce usunięcia ks. prof. Franciszka Longchamps de Bérier z Uniwersytetu Jagiellońskiego... nie jestem tu co prawda obiektywny, bo to mój były wykładowca, ale nie podobają mi się takie akcje. Wypowiedź oczywiście jaka była każdy widzi, ale ksiądz na wykładach o in vitro nic nie mówi, a jest naprawdę świetnym znawcą prawa rzymskiego i znakomitym nauczycielem. Co ma więc dać jego usunięcie? Jak dla mnie to jest to niestety kolejna polityczna hucpa... :/

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2013, 16:00   

Cytat:
kolejna polityczna hucpa...

A czy od momentu, w którym RP weszło do sejmu, zajmuje się ono czymś innym?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 168 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 167, 168, 169 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group