FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 204, 205, 206 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2013, 10:01   

Erotyczna sesja na cmentarzu żydowskim - Wyborcza grzmi z oburzenia.
Podobna sesja na cmentarzu polskim - to już tylko, według GW, "niewinne prace nie naruszające powagi cmentarza". Cóż, jaki pan, taki kram, można powiedzieć o pisemku z Czerskiej.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2013, 14:19   

W Wiedniu powstanie pomnik Sobieskiego. Oczywiście, polskie MSZ, wydające kupę kasy na wietnamskie grobowce, nie ma z tym nic wspólnego. Jedno mnie tylko rozbawiło:
Cytat:
Według wstępnych ustaleń odlany z brązu pomnik ma przedstawiać Jana III Sobieskiego z jego charakterystycznymi atrybutami.

Czyli brzuch słusznych rozmiarów też?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2013, 17:05   

Był taki pisarz Charles Bukowski i bohater jego ksiązki - Henry Chinaski - wyobrażał sobie, jak grób jego rodziców ocieka spermą. Ciekawe na jakim cmemtarzu zostali pochowani i w Wyborczej ktoś studiował literaturę amerykańską.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-08-2013, 18:49   

Postanowiłem założyć nową ankietę, bo temat mnie trochę interesuje, a na razie nie widzę, by ktoś miał kontrpropozycje;P. Jeśli ktoś uważa, że brakuje jakiejś opcji niech ją zaproponuje.

Przykłady:

Niezwyciężona Armia Różowa
Przyozdobiony pomnik "Walthera" Świerczewskiego

To oczywiście te delikatniejsze formy, bo można też pomnik po prostu zwalić dźwigiem z cokołu albo wręcz wysadzić w powietrze. Jaki jest Wasz stosunek do tego zjawiska? Jest pozytywne? Negatywne? Potrzebne? Szkodliwe? Tak, zdaję sobie sprawę, że sam sposób w jaki zadaję to pytanie jest tendencyjny ;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2013, 19:12   

Ja bym takie pomniki przeniósł tam, gdzie ich miejsce - Świerczewskiego do Muzeum Socrealizmu, sowietów na sowiecki cmentarz. Na pewno nie powinny one się znajdować w przestrzeni miejskiej polskich miast.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-08-2013, 19:35   

Dewastacja to dewastacja ^^

A pomniki mnie nie przeszkadzają, było nie było rzetelnie oddają prawdę historyczną. Jakąż to prawdę? A taką, że stawiono takie pomniki. I jak długo pozostaną oznaczone zgodnie z obowiązującymi normami ideologicznymi (z dowolną ilością radosnych określeń typu "napaść", "reżim", "zbrodniarz" itp.) to niech sobie stoją.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2013, 19:41   

Na naszym cmentarzu komunalnym jest alejka sowiecka i nigdy mi do głowy nie przyszło, aby bądź co bądź żołnierzy wykopywać i przenosić. Poza tym zawsze sobie urządzam ni ą spacerek. w każdym razie nie uważam, że Marchlewski pozdrawiający wiernych udających się do kościoła św. Jana dokonałby dalszej demoralizacji. III RP zrobiła już swoje.

Wg mnie brauje opcji w stylu "Nie uważam za złe, ani barbarzyńskie, może nawet mi się ciut podoba i to rozumiem, ale samorząd powinien takie rzeczy zdejmować bądź warunkowo może zostać jako relikt przeszłości".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-08-2013, 21:07   

Swarga napisał/a:
Wg mnie brauje opcji w stylu "Nie uważam za złe, ani barbarzyńskie, może nawet mi się ciut podoba i to rozumiem, ale samorząd powinien takie rzeczy zdejmować bądź warunkowo może zostać jako relikt przeszłości".


Przeczytaj jeszcze raz czego dotyczy ankieta i nie drzaźnij mnie więcej.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2013, 21:28   

Przeczytałem, dotyczy zbrodniarzy i totalitarnych organizacji. Armia Czerwona nie została uznana za zbrodniczą, ale wiadomo, że masę zbrodni i niegodziwości popełniała. Urawa wspomniał o Sowietach i jakoś cię to nie ruszyło. A, wydaje mi się, że nie dałem po sobie poznać, że ich niby lubię czy coś. Bo skoro piszę, że nawet mi się to może podobać, to znaczy że mam negatywny stosunek. Samorząd sprawuje pieczę nad różnymi pomnikami, więc powinien móc zdjąć bądź zostawić jako relikt przeszłości. Nie miejsce chwały, składania kwiatów tylko jako wspomnienie o historii. Wybacz, że cię zdenerwowałem.
Jestem ciekaw w jaki sposób moja opcja jest bardziej skandaliczna i denerwująca od "Jest barbarzyńskie i stanowi zagrożenie dla ładu społecznego"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-08-2013, 22:05   

Cytat:
Przeczytałem, dotyczy zbrodniarzy i totalitarnych organizacji. Armia Czerwona nie została uznana za zbrodniczą, ale wiadomo, że masę zbrodni i niegodziwości popełniała. Urawa wspomniał o Sowietach i jakoś cię to nie ruszyło. A, wydaje mi się, że nie dałem po sobie poznać, że ich niby lubię czy coś. Bo skoro piszę, że nawet mi się to może podobać, to znaczy że mam negatywny stosunek. Samorząd sprawuje pieczę nad różnymi pomnikami, więc powinien móc zdjąć bądź zostawić jako relikt przeszłości. Nie miejsce chwały, składania kwiatów tylko jako wspomnienie o historii. Wybacz, że cię zdenerwowałem.
Jestem ciekaw w jaki sposób moja opcja jest bardziej skandaliczna i denerwująca od "Jest barbarzyńskie i stanowi zagrożenie dla ładu społecznego"?


Przeczytaj jeszcze raz czego dotyczy ankieta i nie drzaźnij mnie więcej.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-08-2013, 23:33   

Śmieszno-smutna tajność, czyli SKW twierdzi że nie dysponuje majątkiem publicznym. Znaczy, opłacają ją obce państwa?

+ Terlikowski przeprasza o. Mądela.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2013, 10:03   

Oficjalne już wyniki wyborów na szefa PO. Zwraca uwagę frekwencja - wynika z niej, że tylko połowa platformersów zainteresowała się wyborami. Cóż, partia przewodnią siłą narodu, to i zainteresowanie wyborami - jak w narodzie.

I jeszcze co do pomników - niechętny jestem ich burzeniu z tej przyczyny, że są one w Polsce i tak burzone regularnie. W latach 20 burzono masowo to, co zbudowana za czasów zaborców. Po 1939 burzono to, co powstało w latach 20 i 30. Po 1945 burzono na ziemiach zachodnich wszystko, co powstało tam wcześniej. Po 1989 burzono to, co zbudowano w latach 1945-1989. Po 1989 zalała Polskę fala "papieży", zwykle tandetnych i stawianych często z kiepskiej jakości materiałów. Gdy PiS dojdzie do władzy, czeka nas zapewne fala "Kaczyńskich" (na których trzeba będzie zrobić miejsce, więc pomniki "niesłuszne" albo "mniej ważne" trzeba będzie pousuwać). Stanowczo, kiepsko jest być pomnikiem w Polsce...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-08-2013, 11:08   

Wcześniej czy później każdy Cezar doczeka chwili, gdy do jego drzwi zastuka Republika – wspólnota wolnych ludzi.” – pisze Gowin na Twitterze. Wynik oczywiście bardzo dobry (za sukces należałoby uznać już kilkanaście procent), ale obawiam się że niestety Gowinowi w związku z tym co raz bardziej woda sodowa do głowy uderza... trzymając się tej analogii powinien pamiętać jak skończył Brutus.

Ale zobaczymy. O trzynastej ma mieć konferencję.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-08-2013, 15:22   

Młodych Niemców przegoniono z deptaka w Opolu

Jak słusznie zauważył ktoś w komentarzu: "Umundurowani, krótko ostrzyżeni chłopcy, z koszulami równo zawiniętymi nad łokieć. Jeden trzyma coś w rodzaju proporca. Śpiewają sobie w Opolu sentymentalne niemieckie piosenki. Co może pójść nie tak?"

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2013, 18:03   

Tiaaaaa... i wielce dziwne, że Włosi, Grecy i Austriacy nic do nich nie mieli, a Polacy jak na złość... Szczerze przyznam, że o ile do Niemców i ich piosenek nie czuję nic negatywnego, o tyle takie "bezmyślne myślenie" wywołuje we mnie żądzę mordu, niezależnie od tematu.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 205 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 204, 205, 206 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group