FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 211, 212, 213 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2013, 14:22   

alosza napisał/a:
https://www.facebook.com/gronkiewiczwaltz?fref=ts
Fuj!

Nie korzystam, więc dla mnie to nie problem.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2013, 15:30   

Tabris napisał/a:
Nie korzystam, więc dla mnie to nie problem.

W sensie, że coś jest obrzydliwe tylko wtedy, kiedy Tabris ma z tym problem?

Natomiast jeśli nie masz dostępu do fb, to proszę umiakowanie uprzejmie:
https://twitter.com/hannagw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2013, 15:40   

alosza napisał/a:
W sensie, że coś jest obrzydliwe tylko wtedy, kiedy Tabris ma z tym problem?

Ależ oczywiście! Dobrze, że to napisałeś.

Ale jak chcesz sobie jaja robić z Hanki na Facebook, to idź z tym do humoru.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2013, 15:53   

Podejrzewam, że to reakcja (głupia, owszem) na pisowskie W. Ale tak to jest, zniżanie się do pewnego poziomu kończy się w ten właśnie sposób. Cóż, u mnie referendum też się szykuje, ale nie wiem, czy pójdę, bo z jednej strony komucha dobrze odwołać, z drugiej - nie widać na horyzoncie sensownej alternatywy.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2013, 16:39   

Cytat:

Podejrzewam, że to reakcja (głupia, owszem) na pisowskie W.

HGW umieściła to zdjęcie 31.07, czyli na długo przed użyciem przez PiS-owców "W". Czy ktoś zwrócił na to uwagę? Nie, dotychczas nie. Dopiero teraz warte dla wykazania stosowania podwójnych standardów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2013, 16:53   

Nie no, w takim razie data jak najbardziej uzasadniona w przypadku tego symbolu. Jeśli upamiętnia on powstanie i zniknie po dacie jego zakończenia (3.X) to nie mam pretensji.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-09-2013, 19:24   

To chyba stosowne, by prezydent stolicy upamiętniała najważniejsze wydarzenie w historii swojego miasta.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2013, 22:09   

Slova napisał/a:
To chyba stosowne, by prezydent stolicy upamiętniała najważniejsze wydarzenie w historii swojego miasta.

A niestosowne, jak robią to PiSiory.
Urawa napisał/a:
Nie no, w takim razie data jak najbardziej uzasadniona w przypadku tego symbolu. Jeśli upamiętnia on powstanie i zniknie po dacie jego zakończenia (3.X) to nie mam pretensji.

jw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2013, 22:14   

No na litość... Hanka jest prezydentem Warszawy. To, że upamiętnia rocznicę istotnego dla tego miasta wydarzenia, to nic zdrożnego. Gdyby używała tego symbolu w trakcie kampanii wyborczej - wówczas owszem, byłby to poziom Kaczyńskiego.
Nie wiem, kto w sztabie PiSu to wymyślił, ale mam brzydkie wrażenie, że może się to odwrócić przeciwko PiSowi. W sumie dziwne, bo pod kątem polityki historycznej PiS wydawał się zawsze partią sprawną.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2013, 22:44   

Nie dyskutuję o tym czy pomysł fajny, czy niefajny; czy estetyczny, czy nieestetyczny; czy skuteczny, czy nieskuteczny. Odnoszę się do aj waj, że motywowane politycznie, kampanią, no i że obrzydliwe, Sodoma i Gomora.

Że zacytuję:
Ysengrinn napisał/a:
Jeszcze raz przeczytam, że ktoś "działa z motywów politycznych", a strzeli mnie ciężki szlag. Zupełnie jakbym słyszał Kaczyńskiego jak był u władzy - wtedy wszyscy którzy robili coś opozycyjnego byli sługusami systemu, teraz jak ktoś próbuje przepchnąć coś co jest nie w smak rządowi, to jest motywowany politycznie. No do ciężkiej cholery, oczywiście, że motywowany politycznie, każdy kto chce wpłynąć na rzeczywistość polityczną jest motywowany politycznie. Dlaczego niby miałoby to być naganne!?


I teraz:
Urawa napisał/a:
Hanka jest prezydentem Warszawy. To, że upamiętnia rocznicę istotnego dla tego miasta wydarzenia, to nic zdrożnego.

No dokładnie. Osoba publiczna. Jej decyzje, zwłaszcza w wymiarze ideologicznym, mają wymiar polityczny i następnie jest rozliczana w wyborach. Zatem na użytek wyborów.
Urawa napisał/a:
Gdyby używała tego symbolu w trakcie kampanii wyborczej - wówczas owszem, byłby to poziom Kaczyńskiego.

Hehe, 165 cm, hehe
Urawa napisał/a:
Nie wiem, kto w sztabie PiSu to wymyślił, ale mam brzydkie wrażenie, że może się to odwrócić przeciwko PiSowi.

Zgadzam się, ale to już inna sprawa.

Generalnie to tak jakby mówić, że PO zawłaszczała w 2005 ideę podatku liniowego i powinna być z tego powodu obsobaczana, bo zawłaszczać - tak jak szałtboksa - NIE WOLNO! Zaprosić należy z tego tytułu profesorów etyki, którzy na tę okoliczność będą się wypowiadać czy to bardzo bardzo niemoralne, czy też umiarkowanie bardzo niemoralnie, a ten, co powie, że w sumie indyfrentne moralnie - no to wiadomo - ekspert Macierewicza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2013, 22:58   

Primo, decyzję PiS krytykowałem tu głównie z tego powodu, że jest zwyczajnie głupia - bo, per analogiam, to trochę tak, jakby jakaś partia szła do odbywających się we wrześniu wyborów pod hasłem "Kampania wrześniowa".

Secundo, pewnie, każda czynność Hanki może być określana jako polityczna. Jeśli jednak na czas rocznicy powstania wpięła sobie na FB symbol Polski walczącej, to ma to swoje uzasadnienie i nie widzę powodów do aj waj. Zresztą, zrobiła raczej coś wbrew temu, co prawica zarzuca jej ugrupowaniu, bo w końcu zdaniem PiS platformersi nie dbają o historię i tradycję.
Więcej, gdyby np. Lech Kaczyński w wyborach prezydenckich podpierał się powstaniem warszawskim, to jako twórca muzeum tego, miałby do tego nawet pewne prawo. Jaruś, który wywalił z PiS za nie odpowiedzialnych, wypada tu już cokolwiek groteskowo.

Przy okazji, PO wymyśliło sobie "akcję społeczną" z niepójściem na referendum. Serio, mogli zrobić coś, co nie pokazuje tak dobitnie, że mają cykora koło tyłka.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-09-2013, 23:32   

Alosza - ja bym jednak rozdzielił obie rzeczy. Jedno to kontrowersyjne inicjatywy, które zdaniem prorządowych są motywowane politycznie, a jeśli motywowane politycznie, to automatycznie niemoralne. Jest to oczywiście podejście bzdurne i szkodliwe, gdyż polityka to przecież całokształt metod wpływania na rzeczywistość.

Natomiast zupełnie inna rzecz, to kampania wyborcza danej partii - nikt oczywiście nie może zabronić przyjęcia określonej konwencji, czy to powstaniowej, czy nie wiem, walentynkowej. Można natomiast i należy rozpatrywać to w kategoriach smaku i użyteczności. I wtedy nasuwa się pytanie - dlaczego PiS uparcie stawia się obok AK-owców, na tle których wygląda jak kulawy konik biłgorajski w stajni pełnej wspaniałych arabów.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 27-09-2013, 17:39   

Cóż za obywatelska postawa PO - zgodzę się, szczyt hipokryzji;p

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-09-2013, 08:07   

Jatka w komisji specsłużb

Ja pierniczę, zaczynam zgadzać się z Yubem że ingerencja cywili w sprawy wojska wyjątkowo temu ostatniemu nie służy. A Tusku powinien się chyba trochę opamiętać, bo póki co to Nosek nie został odwołany, a jedynie wszczęto odpowiednią procedurę. I nie wiem co jest dziwnego w tym że część komisji która ma wniosek o odwołanie Noska zaopiniować chce tego ostatniego przesłuchać. Co w ogóle z dawnym, dobrym zwyczajem że szefem komisji ds. służb specjalnych jest przedstawiciel największej partii opozycyjnej? I jakie kompetencje ma posłanka Radziszewska do zajmowania się służbami?!

Już nie mówię o tym że szefa SKW nie można przecież odwołać ot tak sobie, bo premier z ministrem mają taki humor. Z ustawy:

Cytat:
Art. 17. 1. Odwołanie Szefa SKW albo Szefa SWW z zajmowanego stanowiska następuje w przypadku:
1) rezygnacji z zajmowanego stanowiska;
2) zrzeczenia się obywatelstwa polskiego lub nabycia obywatelstwa innego państwa;
3) skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
4) utraty predyspozycji niezbędnych do zajmowania stanowiska.
2. Odwołanie Szefa SKW albo Szefa SWW z zajmowanego stanowiska może nastąpić w przypadku niewykonywania obowiązków z powodu choroby trwającej nieprzerwanie ponad 3 miesiące.


Pogarda PRM dla demokratycznych procedur i rządów prawa w ogólności jest równie porażająca co za PiSu… nie żeby nie było wiadomo tego wcześniej.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-09-2013, 11:52   

Cytat:
I jakie kompetencje ma posłanka Radziszewska do zajmowania się służbami?!


Porównywalne z kompetencjami Niesiołowskiego do zajmowania się obroną narodową?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 212 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 211, 212, 213 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group