FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 240, 241, 242 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-06-2014, 09:28   

Czyżby jednak zbliżał się Budapeszt nad Wisłą?

Tusk już niejedną aferę przetrzymał, zobaczymy jak mu pójdzie z tą, gdy sam jest wypalony, a kohorty popleczników mocno się przerzedziły. Sam fakt, że miały miejsce takie rozmowy, specjalnie nie bulwersuje, chyba nikt nie spodziewa się, że kuchnia polityki stosuje się do zasad bhp. Natomiast uwaga Belki, że przecież kilka miesięcy wcześniej ostrzegał Tuska w sprawie Amber Gold... Nooo, tu może być ciekawie.

Zupełnie osobna kwestia to kto za tymi przeciekai stoi. Najbardziej oczywiste wydaje się sprawstwo polskich służb, które mają swoje powody by zatopić Sienkiewicza, ale z drugiej strony... Chyba nikt nie oczekiwał, że Tusk et consortes wykręcą się sianem z naruszania rosyjskiej strefy wpływów?

Raul napisał/a:
Prosze bardzo. Prof. Chazan nie złąmał tego punktu przyrzeczenia lekarskiego?


Gdzie napisałem cokolwiek o sprawie dr Chazana?

Jeśli wyglądało to jak przedstawia pacjentka (Chazan przedstawia zupełnie inną wersję, ale umówmy się, że nie jest do końca wiarygodny), to nawet w świetle deklaracji wiary jego postępowanie było całkowicie nieetyczne i karygodne. Klauzula sumienia nie mówi ani słowa o używaniu podstępu i kłamaniu w żywe oczy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2014, 10:24   

Cytat:
Jeśli wyglądało to jak przedstawia pacjentka (Chazan przedstawia zupełnie inną wersję, ale umówmy się, że nie jest do końca wiarygodny), to nawet w świetle deklaracji wiary jego postępowanie było całkowicie nieetyczne i karygodne. Klauzula sumienia nie mówi ani słowa o używaniu podstępu i kłamaniu w żywe oczy.

Swoją drogą, czytałem, że w Anglii ludzie deklarujący się jako wierzący w religie uniemożliwiające im pełne wykonywanie usług lekarskich, nie są po prostu przyjmowani na specjalizacje związane z seksuologią i ginekologią. Problem klauzul rozwiązuje się zatem sam.

Cytat:

Zupełnie osobna kwestia to kto za tymi przeciekai stoi. Najbardziej oczywiste wydaje się sprawstwo polskich służb, które mają swoje powody by zatopić Sienkiewicza, ale z drugiej strony... Chyba nikt nie oczekiwał, że Tusk et consortes wykręcą się sianem z naruszania rosyjskiej strefy wpływów?

Też mi to przyszło do głowy, ale czy Putin w takiej sytuacji nie zagrałby raczej Smoleńskiem?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2014, 10:29   

Urawa napisał/a:
czy Putin w takiej sytuacji nie zagrałby raczej Smoleńskiem?

Nie jest tak bezmyślny, żeby używać oczywistych sposobów. Taka aferka to ładny atak z flanki.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-06-2014, 18:00   

Gowin proponuje Hausnera na szefa rządu technicznego - czyżby powoli leczył się z dogmatycznego taczeryzmu?

Robi się coraz weselej...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2014, 17:37   

Afera taśmowa.

Patrząc tak mocno powściągliwie:
1) Bartłomiej Sienkiewicz - zarzuty karne; np. przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego, może łapownictwo bierne; za "dotowanie pod stołem" Ryanair, Wizzair,
2) Marek Belka - nie wiem czy wystarczy na zarzuty karne, więc co najmniej Trybunał Stanu za delikt konstytucyjny; ponieważ będąc apolitycznym w założeniu Prezesem NBP wpływał na skład Rady Ministrów, uzależniając od tego korzystną polityką finansową banku względem rządu;
3) Adam Parafianowicz - zarzuty karne; za przekroczenie uprawnień, za poplecznictwo;
4) Sławomir Nowak - zarzuty karne, zarzuty karnoskarbowe; przekroczenie uprawnień, łapownictwo bierne; narażenie podatku na uszczuplenie, oszustwo podatkowe, wprowadzenie w błąd organu podatkowego;
5) Donald Tusk - skoro ostrożnie, to chyba nic; jasne, że wiedział o większości ww. spraw i targach Belki z Sienkiewiczem, ale tego się mu nie udowodni; wyszło, że wiedział wcześniej o niewypłacalności Amber Gold, w której był jego syn (i zapewne właśnie dlatego był), w związku z czym kłamał na mównicy sejmowej, ale wprowadzanie opinii publicznej w błąd, nie jest przestępstwem; jasne, że na Węgrzech rząd poleciał za słowa nagranego premiera, że "kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem" i do dzisiaj, przez ok. 10 lat, jego partia się nie może pozbierać, ale tam są jednak wyższe standardy; zmierzam do tego, by powiedzieć: odpowiedzialność polityczna, a następnie: czyli żadna.

Pewnie coś pominąłem.

Wipler u Rymanowskiego powiedział, że afera Rywina to był pikuś w porównaniu do tej i jak się nad tym zastanawiam, to rzeczywiście ma rację. Tam rozdmuchano, bo źle zarządzano kryzysem, wypięła się na nich prorządowa GW, dopuścili do komisji śledczej, która efektem świeżości zrobiła furorę, w dodatku jeszcze ich tam zdradzili, bo się zrobił podział w SLD na dodatkowe SDPL. Większa zatem otoczka i rwetes, natomiast materialnie dużo więcej oraz cięższe gatunkowo przekręty tutaj.

No ale Polacy będą mieli to w d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-06-2014, 17:46   

alosza napisał/a:
Marek Belka - nie wiem czy wystarczy na zarzuty karne, więc co najmniej Trybunał Stanu za delikt konstytucyjny; ponieważ będąc apolitycznym w założeniu Prezesem NBP

Apolityczność Prezesa NBP wyraża się w art. 227. ust. 4. Konstytucji, gdzie czytamy że „Prezes Narodowego Banku Polskiego nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z godnością jego urzędu.”

Abstrahując już od oceny treści pogaduszek, to ta rozmowa w pokoiku w restauracji to według Ciebie „działalność publiczna”? No litości…

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2014, 18:10   

alosza napisał/a:
jasne, że wiedział o większości ww. spraw i targach Belki z Sienkiewiczem, ale tego się mu nie udowodni;

Do takich spraw należy podchodzić jak w matematyce - jeśli nie da się udowodnić, to teoria nie działa. Nie piszę tego dlatego, że to jakiś konkretny polityk (akurat bym się chyba ucieszył gdyby Tusk popłynął na fali odpowiednich dowodów, ot tak z czystego powinowactwa do chaosu), tylko dlatego ze bardzo irytują mnie podobne podchody. Gorsze zachowania to już tylko "wiem ale nie powiem" oraz "mam dowody ale nie pokażę".

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2014, 18:45   

Akurat pierwsza dwójka jak dla mnie nie zrobiła nic nielegalnego. Wręcz przeciwnie. Rostowski powinien odejść za zadłużanie państwa w walutach obcych. NBP powinien ratować budżet jeśli ma taką możliwość.
alosza napisał/a:
za "dotowanie pod stołem" Ryanair, Wizzair,

Um... nie wiem czy wiesz, ale taki mamy klimat. Lotniska płacą, by linie na nie latały. Wszystko dzięki nadgorliwości samorządowców, którzy tworzą sztuczną konkurencję. A taki LOT nie dostaje rabatów i upada.

alosza napisał/a:
3) Adam Parafianowicz - zarzuty karne; za przekroczenie uprawnień, za poplecznictwo;
4) Sławomir Nowak - zarzuty karne, zarzuty karnoskarbowe; przekroczenie uprawnień, łapownictwo bierne; narażenie podatku na uszczuplenie, oszustwo podatkowe, wprowadzenie w błąd organu podatkowego;

Tu akurat pewnie postępowanie pójdzie, ale nic nie znajdą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2014, 18:52   

Morg napisał/a:
Abstrahując już od oceny treści pogaduszek

Dobrze. Abstrahujmy od tego, czyli od wszystkiego.
Odniosę się do Twojego postu, poprzez abstrahowanie od Twojego postu.
"Pogaduszek", "pokoiku"...
Co do reszty:
Cytat:
Apolityczność Prezesa NBP wyraża się w art. 227. ust. 4. Konstytucji, gdzie czytamy że „Prezes Narodowego Banku Polskiego nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z godnością jego urzędu.”

Abstrahując już od oceny treści pogaduszek, to ta rozmowa w pokoiku w restauracji to według Ciebie „działalność publiczna”? No litości…

Jak tylko napisałeś tego posta, to od razu odświeżyłem i od tego czasu odebrało mi mowę.
Efekt Korwina.
"Nie ma dowodu, że Hitler wiedział o Holokauście".
To Adolf Hitler był za Hitlera. Hitlerowski pomysł Hitlera. https://www.youtube.com/watch?v=zQRrGihXuXo

Masz:
http://tvn24bis.pl/informacje,187/konstytucjonalista-norma-konstytucyjna-jest-apolitycznosc-prezesa-nbp,440186.html
http://tvn24bis.pl/informacje,187/marek-belka-naruszyl-niezaleznosc-nbp,439904.html

I wiesz, że ja nie potrzebowałem ekspertów, by samemu dojść do takich samych wniosków?

BOReK napisał/a:
Do takich spraw należy podchodzić jak w matematyce - jeśli nie da się udowodnić, to teoria nie działa. Nie piszę tego dlatego, że to jakiś konkretny polityk (akurat bym się chyba ucieszył gdyby Tusk popłynął na fali odpowiednich dowodów, ot tak z czystego powinowactwa do chaosu), tylko dlatego ze bardzo irytują mnie podobne podchody. Gorsze zachowania to już tylko "wiem ale nie powiem" oraz "mam dowody ale nie pokażę".

Jaka teoria?
Jeśli minister spraw wewnętrznych targuje się z Prezesem NBP w przedmiocie uwalenia innego ministra na rzecz kolejnego ministra w zamian z finansową pomoc dla rządu, to doświadczenie życiowe wskazuje, że wie o tym jego szef, Prezes Rady Ministrów i jest jego mocodawcą. Bo to od niego ostatecznie zależy czy odwoła jakiegoś ministra.
Przekładając to na realia sądowe. Gdyby chodziło o szarego obywatela i relacje na poziomie firmy czy nawet samorządu, to oczywiście, że sąd założyłby tu świadomość szefa. Zastanawianoby się czy to jest już dowód, czy zaledwie poszlaka, która układa się w nieprzerwany łańcuch zdarzeń. I wystarczyłoby.
Nie będzie jednak wystarczyć w przypadku najważniejszych osób w państwie, ponieważ one są najważniejszymi osobami w państwie. "Prawo jest jak pajęczyna, bąk (Józef Bąk) się przebije, ugrzęźnie muszyna".

edit:
vries napisał/a:
Akurat pierwsza dwójka jak dla mnie nie zrobiła nic nielegalnego. Wręcz przeciwnie. Rostowski powinien odejść za zadłużanie państwa w walutach obcych. NBP powinien ratować budżet jeśli ma taką możliwość.
alosza napisał/a:
za "dotowanie pod stołem" Ryanair, Wizzair,

Um... nie wiem czy wiesz, ale taki mamy klimat. Lotniska płacą, by linie na nie latały. Wszystko dzięki nadgorliwości samorządowców, którzy tworzą sztuczną konkurencję. A taki LOT nie dostaje rabatów i upada.

alosza napisał/a:
3) Adam Parafianowicz - zarzuty karne; za przekroczenie uprawnień, za poplecznictwo;
4) Sławomir Nowak - zarzuty karne, zarzuty karnoskarbowe; przekroczenie uprawnień, łapownictwo bierne; narażenie podatku na uszczuplenie, oszustwo podatkowe, wprowadzenie w błąd organu podatkowego;

Tu akurat pewnie postępowanie pójdzie, ale nic nie znajdą.


Nie... Trollujecie. Ok, przyznaję, dałem się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2014, 20:16   

U Moniki Olejnik Sienkiewicz twierdzi, ze to wszystko o czym mówił w nagraniach(np. dotowanie pod stołem) jest dużym skrótem myślowym. Uffff, kamień spadł mi z serca. Martwiłem się już, ze się coś poważniejszego stało.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-06-2014, 20:21   

Przeczytałem na zimno artykuł we WPROŚCIE i rzecz jest rzeczywiście ciekawa, choć zupełnie nie z tych powodów o których się trąbi. Wnioski, po kolei:

1. Panom wyraźnie szumi we łbach, zwłaszcza Belce, co tłumaczy trochę odważne tezy i rynsztokowe słownictwo;
2. W diagnozach i receptach, nie wiem czy świadomie, bardzo zbliżają się do Jarosława Kaczyńskiego i w ogóle idei IV RP, rozumianej jako wzmocnienie państwa, zwiększenie jego możliwości działania i wykorzystanie tego do zwalczania różnych szkodliwych grup interesów (aka "układów"). Proszę Was, po co niby Kaczyński dawał śp. Skrzypka na prezesa NBP? Po to właśnie, by w razie potrzeby mieć właśnie takie wsparcie. W zasadzie jedyna różnica jaką widzę to fakt, że Sienkiewicz i Belka próbowali "lewarować" siłę rządu po cichu, a Prezes* trąbił o tym jak kto głupi, żeby wszystkie byznesy wiedziały, że Polska zamierza majstrować przy gospodarce;
3. Mając na uwadze powyższe - nie, nie wierzę, by Sienkiewicza do Belki wysłał Tusk. To by bowiem oznaczało, że Tusk jest zaangażowany w walkę z (jak to ujął bodaj JarKacz) "imposybilizmem" i bezwładem państwa, żywo interesuje się jego usprawnieniem i ograniczaniem znaczenia układów zamkniętych. A alkomaty dla pedofilów i kastracje kierowców służyły tylko mydleniu oczu złym ludziom.
4. Ponieważ w zasadzie podejście Sienkiewicza i Belki mi się podoba - pokazuje, że są przytomnymi ludźmi którzy dostrzegają neokolonialne problemy naszego kraju - jedyny wątek który naprawdę obciąża rząd to informacja, że Tusk wiedział o Amber Gold odpowiednio wcześniej. I nie widzę czemu Belka miałby w tym temacie kłamać.
5. W sumie ciekawe jak zagraniczni inwestorzy zareagowaliby na zwycięstwo PiS. Może wizja Sienkiewicza jest przesadzona, ale z jednej strony Kaczyński faktycznie jest mało obliczalny dla zachodniego oka, a z drugiej - zachodnie oko patrzy przez soczewkę lokalnych kontaktów, a biorąc pod uwagę, że te zwykle powiązane są z Wybroczą... Go figure. Niewiele trzeba by mieć samospełniającą się przepowiednię.
6. Rostowskiego na pewno nie będę żałował
7. Kwestia kto nagrywał - jedna cholera wie, osobiście typuję Ruskich. Mieli ewidentny motyw, żeby wywołać zamęt u najbardziej zawziętego sojusznika Ukrainy, wywrzeć zemstę, a jednocześnie wypuścili bombę już po eurowyborach, bo na cholerę im silniejszy głos PiSu w Brukseli?
8. Patrząc z perspektywy całej sprawy - nagle wynik głosowania ws. immunitetu Kamińskiego staje się o wiele bardziej zrozumiały. Możemy być wkrótce świadkami interesującego ciągu dalszego, do którego najwyraźniej niektórzy już się szykują.


* to urocze, że jeśli mowa o prezesie bez żadnych dodatkowych oznaczeń, to wiadomo, że chodzi o Kaczyńskiego.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2014, 21:19   

Najgorsze jest to już nawet nasi "politycy" u władzy nie wierzą w twór polityczny zwany Rzeczpospolita Polska. Także bądźmy szczerzy poziom rozmów nie odbiega od tego co wiemy o poziomie naszych "polityków".

Oprócz strat w sondażach, paru rezygnacjach oraz "nielegalnego zgromadzenia" narodowców pod Sejmem, cała afera nie przyniesie żadnych poważniejszych w polskiej polityce.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2014, 08:04   

Sebaar napisał/a:
Najgorsze jest to już nawet nasi "politycy" u władzy nie wierzą w twór polityczny zwany Rzeczpospolita Polska.

Że w sensie wypowiedzi Sienkiewicza? Bo wszyscy mu zarzucają że powiedział "państwo polskie nie istnieje", ale to jak zwykle tylko fragment. Myślałem, że z Korwinem media rżną głupa, ale tutaj to już w ogóle przegięły. Mało kto cytuje dłuższy kawałek tej wypowiedzi, a przypomnę, że brzmi ona tak:
Cytat:
Państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje, dlatego że działa poszczególnymi swoimi fragmentami, nie rozumiejąc, że państwo jest całością

Ja się w tym dopatruję tego, że politycy (a przynajmniej Sienkiewicz) zdają sobie sprawę z nadmiernej i nieskoordynowanej biurokracji w kraju. Choćby ten przykry fakt, że urzędy skarbowe na niekorzystne dla siebie wyroki sądowe reagują zwykle słowami "sądy nie są prawodawcą w Polsce" i olewają wyroki... I bardzo dobrze, że mają te świadomość, bo jest ona pierwszym krokiem do naprawy błędów. Oczywiście nie znaczy to, że ktoś będzie chciał naprawiać błędy tak, żeby żyło się lepiej. ;)

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-06-2014, 08:15   

Alosza, dyskusję na autorytety uprawiaj sobie z kim innym. Mnie w takie bezproduktywne przepychanki służące podbiciu własnego ego nie wciągniesz.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2014, 10:56   

Morg napisał/a:
Alosza, dyskusję na autorytety uprawiaj sobie z kim innym. Mnie w takie bezproduktywne przepychanki służące podbiciu własnego ego nie wciągniesz.

Wiesz stary, obiorę Twoją metodę, w zaparte: zacytowany przez Ciebie artykuł Konstytucji, choć mówi o Prezesie Narodowego Banku Polskiego, tak naprawdę nie mówi o Prezesie Narodowego Banku Polskiego i należy to odczytywać przez skrót: Prezes NBP, co jest z kolei zaszyfrowaną wiadomością, dotyczącą Prezesa Nadleśnictwa Bielska Podlaskiego, które niekoniecznie istnieje, dlatego ten przepis nie ma tutaj zastosowania.

---

Ale generalnie tak myślę i myślę i dochodzę do wniosku, że:
1) Nie rozumiecie o czym Belka mówił względnie nie doczytaliście;
2) Myślicie życzeniowo z uwagi na sympatie i antypatie polityczne i - metaforycznie - mówicie, że to deszcz pada, gdy ktoś Wam pluje w twarz; psychologicznie wygodniej jest nie widzieć tu problemu.
Z naciskiem jednak na: nie kumacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 241 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 240, 241, 242 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group