FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 249, 250, 251 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 07-11-2014, 15:35   

alosza napisał/a:
Jak pierwszy raz zobaczyłem nagranie, to widziałem tyle: podchodzi Wipler, jakieś zamieszanie, z którego kompletnie nic nie widać (ani na korzyść, ani na niekorzyść żadnej ze stron), po czym widzę jak idą za Wiplerem, ten upada i go pałują. Pierwsza część - nie wiadomo co było; druga część - Policja stroną atakującą.
Ja przede wszystkim widziałem to, że nagranie było zmontowane z pociętych kawałków. Co się działo przed i pomiędzy? Nie mam pojęcia - dlatego wolę się wstrzymać z bardziej zdecydowanymi osądami aż się dowiem.
Owszem, akcja policji wyglądała dość ekscesywnie, ale na nagraniu widać na tyle mało, że naprawdę ciężko jest mi stwierdzić czy policjanci mieli podstawy do takiego zachowania czy nie. Na razie wiem tylko tyle, że obie strony w tej sprawie kręcą.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 07-11-2014, 20:06   

ja tam widziałem na nagraniu pałowanie leżącego który ich próbuje odepchnąć. Takie zachowanie w moim mniemaniu nie jest czymś dobrym nawet gdyby on kogoś tam wcześniej zabił.... tam jest wyraźnie pokazane jak padł na ziemie i pałowali go w momencie gdy nic wielkiego nie robił. To tak jakby strzelać z broni palnej do skutego człowieka bo sie trochę szarpie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-11-2014, 23:17   

I tu jest następny problem - co to za policjanci, którzy nie potrafią poradzić sobie z pijanym, wierzgającym mężczyzną i muszą się posunąć do pałowania, by go uspokoić? Jasna cholera, jak człowiek dostaje pałą, to jeszcze bardziej wierzga, nawet niewielki ma wpływ na to. To obezwładnienie samo w sobie jest karykaturą, już pomijając osobę pacyfikowaną.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-11-2014, 14:19   

Kurde, Tusk, Sikorski, Rostowski, a teraz Hofman. Naprawdę naszedł czas zmian na scenie politycznej.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2014, 09:47   

Chciałem zwrócić uwagę na jedno... Ludzie nie mają wymalowanych na głowach słowa "poseł" (lub chociaż "oseł"). Tym bardziej, że akcja jest po ciemku. Sam nie pamiętam parszywych twarzy większości posłów.

Jak siedzisz na akcji i jakiś pijak zaczyna ci wołać, że jest posłem. To co robisz? Wierzysz w każde słowo?

Co do samego filmu wystarczyłoby, że 5 sekund przed "zderzeniem" policjant zawołał, że nie ma przejścia, albo żeby się zatrzymał, bo chce wylegitymować.
O ile człowiek może iść "nabombany", o tyle policja nadal może takiego wylegitymować, a nawet odstawić na izbę wytrzeźwień.

Oczywiste jest też niestety to, że policjanci nie wiedzieli jak unieruchomić unieruchomić pijaka bez użycia ekscesywnej siły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-11-2014, 10:26   

Cytat:
Jak siedzisz na akcji i jakiś pijak zaczyna ci wołać, że jest posłem. To co robisz? Wierzysz w każde słowo?


Masz rację, policja powinna bić i kopać do nieprzytomności jak każdego zwyczajnego obywatela.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-11-2014, 11:08   

Powinni bić i kopać mocniej niż zwykłego obywatela. Kto wie kiedy podobna okazja znowu wpadnie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2014, 15:58   

Slova napisał/a:
I tu jest następny problem - co to za policjanci, którzy nie potrafią poradzić sobie z pijanym, wierzgającym mężczyzną i muszą się posunąć do pałowania, by go uspokoić?
A to osobna sprawa. To, że nasza policja jest niedoszkolona, niedowyposażona i słabo umotywowana do właściwej pracy (i to niestety od dawna) nie podlega wątpliwości.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2014, 19:04   

NiBl napisał/a:
Jak siedzisz na akcji i jakiś pijak zaczyna ci wołać, że jest posłem. To co robisz? Wierzysz w każde słowo?

Sens immunitetu i nietykalności cielesnej posła jest taki, by pod pozorem zarzutów karnych nie pozamykać opozycji w aresztach, skompromitować i przegłosować, co się chce. Idea zostaje kompletnie wypaczona, jeśli byle policjant może się wytłumaczyć stwierdzeniem: "a bo ja nie wiedziałem". Obserwując tę sprawę dochodzi się do wniosku, że zrobienie drugiej Berezy nie byłoby żadnym problemem. "Bo nie wiedziałem".

W takim razie niech im obowiązkowo zrobią przeszkolenie z twarzy posłów i niech se to wryją na pamięć. To już tak sprowadzam do skrajności, bo to i tak by było mniejsze zło. Od tego oni są, by takie rzeczy wiedzieć. Zresztą przecież Wipler to był i jest znany poseł. Może w top 10 (pośród Kaczyńskich, Palikotów, Millerów, Pawlaków, Piechocińskich) bym go nie umieścił, ale w top 30-50 jak najbardziej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smoq Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Lis 2014
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2014, 06:39   

Hmm, pewnie nie najlepszy temat na mój pierwszy post, ale jako że przykuł moją uwagę, no to... łaj not :).

alosza napisał/a:
W takim razie niech im obowiązkowo zrobią przeszkolenie z twarzy posłów i niech se to wryją na pamięć. To już tak sprowadzam do skrajności, bo to i tak by było mniejsze zło. Od tego oni są, by takie rzeczy wiedzieć. Zresztą przecież Wipler to był i jest znany poseł. Może w top 10 (pośród Kaczyńskich, Palikotów, Millerów, Pawlaków, Piechocińskich) bym go nie umieścił, ale w top 30-50 jak najbardziej.


Wszystko sprowadza się do tego, co dokładnie tam mówili - a tego się nie dowiemy. Jeżeli ktoś mówi, że jest posłem to powinien to udowodnić, prawda?

O tym jak w tej sytuacji policja się zachowała... cóż, już chyba wszystko zostało powiedziane - w skrócie - błazenada.

A jeszcze może odniosę się do pytania z ankiety - sądzę, że JKM w ostatecznym rozrachunku znowu gdzieś zniknie, będzie pewnie jeszcze przebłyskiwał, ale nic konkretnego raczej nie osiągnie. Na pewno jednak ma znacznie większe szanse się wybić niż Palikot - na Palikocie wszyscy się już raczej poznali (dziwi mnie, że nadal tyle osób na niego głosuje). Nie udało mu się praktycznie nic przez ponad 20 lat, ale w tej chwili nie jest już tłumiony przez telewizyjne media, mamy rozwinięty internet i to w nim należy upatrywać dla niego szansy. Sam jestem nastawiony do JKM dość neutralnie, ale prawdę mówiąc, to chciałbym zobaczyć, co się stanie, jeśli uda mu się zdobyć władzę :).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-11-2014, 09:18   

alosza napisał/a:
W takim razie niech im obowiązkowo zrobią przeszkolenie z twarzy posłów i niech se to wryją na pamięć.


...to raczej posłów niech wyślą na seminarium pod tytułem "Okazywanie legitymacji poselskiej, krok po kroku". Zachowanie policji było, jakie było, nic nowego, ino pech chciał, że trafili na sytuacje jeden na milion. Znaczy na osła. Jest nagonka, przez 2 tygodnie będą uważać. Ot, tyle.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 10-11-2014, 22:57   

Smoq napisał/a:
Wszystko sprowadza się do tego, co dokładnie tam mówili - a tego się nie dowiemy. Jeżeli ktoś mówi, że jest posłem to powinien to udowodnić, prawda?

O tym jak w tej sytuacji policja się zachowała... cóż, już chyba wszystko zostało powiedziane - w skrócie - błazenada.

Ja powiem tak... nawet w Rosji ludzie są dość zamożni, by w zasadzie w każdym aucie była kamerka (okej, to efekt korupcji w ichniej milicji i konieczność, ale...).
W Australii wszyscy policjanci mają osobisty rekorder z kamerką i mikrofonem w wyposażeniu, i w zamkniętym obiegu rejestrują bodaj ostatni kwadrans służby, z możliwością otagowania segmentu do save'a (np. interwencja...). Tak samo jest ze wszystkimi radiowozami w USA... no do jasnej ciasnej, nie możemy naszych służb wyposażyć? Nie nagrał - winny, won. Nie było by teraz problemu.

A co do Wiplera... no ja rozumiem, ale poseł na sejm musi sobie zdawać sprawę, że jego życie już nie jest tylko jego, i nie ma prywatności ani końca pracy "reprezentanta" - w sensie, nie w miejscach publicznych. Reprezentuje naród, jak koniecznie musi się zalać to niech to robi w zaciszu domowym, albo w eskorcie trzeźwych kolegów którzy go dopilnują. Bez względu jak się sprawa skończy, Wipler i tak sporej części polaków napluł w twarz przez to, że będąc posłem, w miejscu pubiicznym robił za chwiejusa.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-11-2014, 23:22   

wa-totem napisał/a:
nie możemy naszych służb wyposażyć? Nie nagrał - winny, won. Nie było by teraz problemu.

Ostatnie wybryki straży miejskiej w Szczecinku pokazują, że kamerki, rejestratory i nadajniki mogą się momentalnie i zupełnie przypadkowo wyłączać w newralgicznych momentach.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2014, 22:32   

Wszyscy przeżywają te potworne zamieszki w Warszawie, chociaż straty materialne mniejsze niż na pielgrzymce do Częstochowy, kiedy to mają 3 punkty w okolicy: Lubraniec-obżartwo, Milżyn-chlańsko, Izbica-ruchańsko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-11-2014, 05:27   

Swarga, nie masz się co dziwić, jedynym sposobem aby wiedzieć jak naprawdę wyglądają pielgrzymki jest mieszkać w pobliżu. Jako osoba mieszkająca 500 metrów w linii prostej od parafii salezjan, tj. strefy ataku pielgrzymki wrocławskiej, spokojnie mogę stwierdzić, że przygody po drodze to ino rozgrzewka.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 250 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 249, 250, 251 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group