FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-10-2011, 10:56   

Cytat:
Nie wejdę do koalicji, w której nie będę mógł dokonać żadnych zmian w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz która nie przestawi polskiej gospodarki na eksport. To są bezwzględne warunki.


Gadanie o przestawianiu na eksport w dzisiejszych czasach...

Czy to pomogłoby komukolwiek poza samym Palikotem? Przecież póki co radzimy sobie z kryzysem nienajgorzej właśnie dlatego, że nasz rynek jest zróżnicowany i tąpnięcie jednego filara nie powoduje katastrofy. Oparcie na eksporcie oznaczałoby, że jeszcze mocniej dostawalibyśmy po dupie przez kretyńskie pomysły np. strefy euro.

Co zaś do Środy - nie bardzo widzę jak kobieta o tak anachronicznych poglądach miałaby cokolwiek unowocześniać. I to moim zdaniem dużo większy problem niż jej antyreligijny fanatyzm.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2011, 11:39   

Crushmaker napisał/a:
http://finanse.wp.pl/wybory_ankieta.html

Ło jeeeny... ale głupie pytania (a raczej odpowiedzi). Wyszło mi PO na 44%. Reszta prawicowej bandy dostała 40%. SLD i JKM dostali jakieś ochłapy. W zasadzie się zgadza. Aczkolwiek na PO nie zagłosuję.

Urawa napisał/a:
brzmi naprawdę groźnie. Ojciec Rydzyk a'rebours szefem MEN? Strach się bać...

Pani Hall była beznadziejna (poza paroma fajnymi pomysłami). Wcześniej był Giertych. W zasadzie MEN utrzymałby stały poziom.

Cytat:
Gadanie o przestawianiu na eksport w dzisiejszych czasach...

W każdych czasach jest dobre. Rozwijają się ci, którzy eksportują. Wystarczy popatrzeć na Słowację, która jest obecnie bogatsza od Polski. Nawet eksperci PiS twierdzą, ze eksport to kluczowa sprawa. Dzisiaj bilans wymiany kapitałowej równoważony jest ubytkiem oszczędności, kapitałem inwestycyjnym z zagranicy i deficytem. W oparciu o sam rynek krajowy nie da się tworzyć silnej gospodarki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cal
Gość
PostWysłany: 01-10-2011, 12:21   

Ordoliberalizm

Twoje odpowiedzi wskazują, że ideą, do której jest ci najbliżej, jest ordoliberalizm. Gospodarką w zasadzie rządzi wolny rynek. Jednak dopuszczasz, podobnie jak inni przedstawiciele tego nurtu, możliwość interwencji państwa w wolny rynek. Chodzi o ochronę przed monopolami, jeśli zagrożone jest swobodne konkurowanie podmiotów gospodarczych. Ordoliberałowie przeciwstawiają się również traktowaniu pracowników jak maszyn.


Twoje poglądy gospodarcze najbardziej zbliżone są do poglądów:
Polska Jest Najważniejsza


Procent zgodności Twoich odpowiedzi z odpowiedziami partii politycznych:
PJN 40 %
PO 36 %
PSL 28 %
NPJKM 24 %
PiS 20 %
SLD 16 %
Powrót do góry
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 01-10-2011, 13:11   

Jak koledze powyżej.
Tylko staty są trochę inne:
PJN 52 %
PO 48 %
PSL 44 %
SLD 40 %
PiS 20 %
NPJKM 16 %

Coś mi się zdaje, że zryty jest ten sondaż. PJN ma minimalne poparcie, a wedle wyników na stronie jest najpopularniejszy. Ich pomysły, taki jak zamrożenie Franka, czy obniżenie podatków są zwyczajnie bezsensowne, głupie i niemożliwe do zrealizowania. Ciężko mi się zgodzić z wynikami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-10-2011, 13:54   

Slova - tak z ciekawości, czym Ci zawiniła PJN?

Vries napisał/a:
Pani Hall była beznadziejna (poza paroma fajnymi pomysłami). Wcześniej był Giertych. W zasadzie MEN utrzymałby stały poziom.


Indeed, co wcale nie znaczy, że będzie się z czego cieszyć.

Ciocia Wiki napisał/a:
Ordoliberalizm był próbą modyfikacji anglosaskiego klasycznego liberalizmu i przystosowania go do warunków i mentalności niemieckiej. Poszanowanie dla własności prywatnej i reguł gospodarki rynkowej łączono z katolicką nauką społeczną i konserwatyzmem obyczajowym.


Znaczy chadecja pożeniona z liberalizmem. Cóż, wychodzi na to, że jestem ordoliberałem - but we can still be friends, right?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2011, 14:02   

Cytat:
Znaczy chadecja pożeniona z liberalizmem. Cóż, wychodzi na to, że jestem ordoliberałem - but we can still be friends, right?

Same here.
Co nie znaczy, że na PJN zagłosuję (acz faktycznie, mają dla mnie najlepszą ofertę).

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-10-2011, 14:16   

Cóż, głosowanie na idee jakie partia jakoby wyznaje to w ogóle idiotyzm i jakieś naiwniactwo, które nie wiem czemu wszystkie media namiętnie propagują. Partia jest tylko sumą należących doń ludzi, zatem głosować również należy na ludzi - i wtedy nie będzie się miało wyrzutów sumienia, że głosowało się na "centrowe" PO, które dokooptowało sobie Gowina czy Arłukowicza.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2011, 14:47   

Ysengrinn napisał/a:
Cóż, głosowanie na idee jakie partia jakoby wyznaje to w ogóle idiotyzm i jakieś naiwniactwo, które nie wiem czemu wszystkie media namiętnie propagują. Partia jest tylko sumą należących doń ludzi, zatem głosować również należy na ludzi - i wtedy nie będzie się miało wyrzutów sumienia, że głosowało się na "centrowe" PO, które dokooptowało sobie Gowina czy Arłukowicza.

Nie mogę się z tym zgodzić. Ludzie w dużej mierze to tylko maszynki do głosowania. No chyba, ze mają miejsca w jakichś komisjach, składają projekty i takie tam. Ale w zasadzie nie są aż tak istotni w naszej odmianie demokracji (bo ich reelekcja w sporej mierze zależy od wierchuszki partyjnej). Inna sprawa, że warto sprawdzić na kogo się głosuje. Ja zazwyczaj sprawdzam.

Ysengrinn napisał/a:
Indeed, co wcale nie znaczy, że będzie się z czego cieszyć.

Się zobaczy... Mnie by nie przeszkadzało, gdyby wyprowadzili religię ze szkół. Myślę, ze nawet wyszłoby to na zdrowie kościołowi. Poza tym jest marnie pomimo faktu, że co piąty poseł to nauczyciel. W sumie sam nie wiem dlaczego...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-10-2011, 14:47   

Ysengrinn napisał/a:
Slova - tak z ciekawości, czym Ci zawiniła PJN?

Przede wszystkim nic o nich nie wiem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-10-2011, 14:54   

... To sobie poszukaj? Ja zamierzam głosować na ich kandydata, ale przede wszystkim dlatego, że zasięgnąłem języka i wiem, że nie będzie to głos zmarnowany.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2011, 15:00   

Luik napisał/a:
Coś mi się zdaje, że zryty jest ten sondaż. PJN ma minimalne poparcie, a wedle wyników na stronie jest najpopularniejszy. Ich pomysły, taki jak zamrożenie Franka, czy obniżenie podatków są zwyczajnie bezsensowne, głupie i niemożliwe do zrealizowania. Ciężko mi się zgodzić z wynikami...

Jak by się przyjrzeć programom wyborczym niektórych partii to każda z nich obiecuje nam w rożnym stopniu obniżenie podatków. Np. takie SLD bije w tym a głowę PJN.
Choć na PJN nie zamierzam glosować, to czytałem ostatnio opinie poszczególnych ekspertów, że pod względem gospodarczym ze wszystkich partii mają najlepszy program.

A co do wyborów to ja osobiście ze względu na to, że środowisko z Krytyki Politycznej woli nadal siedzieć na czterech literach i ględzić mam zamiar zagłosować na SLD. Na Ruch Palikota glosować nie zamierzam ze względu na to jego "egzotyczne" towarzystwo. PO to dla mnie osobiście banda dyletantów i ludzi nieodpowiedzialnych, na PIS w ogóle nie rozważałem możliwości oddania głosu...
Co do PSL-u to czasem odnoszę wrażenie, ze z pomysłów gospodarczych Pawlaka można by napisać książkę science fiction równie dobrą jak "Pole Bitewne Ziemia".

Ysengrinn napisał/a:
Partia jest tylko sumą należących doń ludzi, zatem głosować również należy na ludzi - i wtedy nie będzie się miało wyrzutów sumienia, że głosowało się na "centrowe" PO, które dokooptowało sobie Gowina czy Arłukowicza.

I Kluzik

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-10-2011, 15:02   

Ysengrinn napisał/a:
To sobie poszukaj?

Jeżeli partia nie umie się wypromować dostatecznie, bym cokolwiek konkretnego o niej wiedział, to dobrze o niej nie świadczy.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2011, 15:13   

Cytat:
Jeżeli partia nie umie się wypromować dostatecznie, bym cokolwiek konkretnego o niej wiedział, to dobrze o niej nie świadczy.

No nie wiem... To świadczy bardziej o lepszych powiązaniach innych partii z prasą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 01-10-2011, 15:18   

Przy obecnym tandemie 4 , która jest finansowana przez budżet państwa nie dziwię się. Mniej kasy mniej się słyszy. Gdybym miał glosować wybrałbym PJN, lub Ruch Palikota, aby wzmocnić opozycję. Jak rządziła jedna partia nigdy nie było tego widać. Kowala i Palikota cenię, bo wydaja się jacyś bardziej kumaci niż Kaczyński, Napieralski, czy Tusk. Jedynie problem z Palikotem jest taki, że jest on sam i nie ma rozsądnego zaplecza, które jest udziwnione. Mam nadzieje, że nie przejdzie PSL. Na szczęście nie mam problemu aby zagłosować kogoś ze swojego regionu do senatu.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 01-10-2011, 15:45   

Tabris napisał/a:
Choć na PJN nie zamierzam glosować, to czytałem ostatnio opinie poszczególnych ekspertów, że pod względem gospodarczym ze wszystkich partii mają najlepszy program.
Partie polityczne skutecznie udowadniają, że każdą tezę i pomysł da się podeprzeć opinią jakiegoś eksperta. Wystarczy odpowiednio poszukać. Szczerze powiedziawszy to, to jeśli chodzi o politykę, czy ekonomię, już dawno przestałem się przejmować zdaniem "ekspertów". Oni, tak samo jak politycy, są gotowi podpisać się pod wszystkim, w imię tam czegoś. A poza tym często ekspertskość tych ludzi jest mocno wątpliwa. Nie wiem czyją opinię czytałeś, więc nie piszę konkretnie o niej, a o ogólnej wartościowości większości takich wypowiedzi.
Sam pomysł "mrożenia Franka" jak dla mnie całkowicie dyskwalifikuje PJN. W przedbiegach.
Co do obniżenia podatków, to oczywiste jest, że nikt tego nie zrobi, bo to po pierwsze niewygodne dla rządzących, a po drugie w obecnej sytuacji niemożliwe, jeśli nie chcemy podążyć śladem tych krajów, które właśnie zżera głód i bankructwo zagląda w oczy.
Ale to zawsze podnosi poparcie, więc warto o tym wspomnieć.
Z tym, że SLD robi to przez dziwaczne kombinacje, jakieś bredzenie o większej ilości progów itd, a PJN wali taki farmazon prosto z mostu.

Palikot dla mnie był świetny w PO, bo mówił to co innym nie wypadało, a należało powiedzieć (lub odegrać jakiś tam teatrzyk). Sam, ze swoim ruchem jest dla mnie trochę niestrawny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 31 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group