FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 09:47   

Urawa napisał/a:
mam nadzieję, że razem z SLD odpłynie z polskiej polityki w końcu postkomunistyczny beton w rodzaju Millera, czy Oleksego.

Nawet jeśli się nie dostaną do sejmu, to i tak będą zapraszani do różnych programach politycznych w charakterze ekspertów. A tak na marginesie Morg, Oleksy nie startuje. Także więc z jego odpłynięciem może być pewien kłopot.

Urawa napisał/a:
Gorzej, że w to miejsce przypłyną Palikocie szumowiny w rodzaju taksówkarza-oszusta czy bandziora bijącego ludzi kijem do bejsbola, o kumplu zabójcy ks. Popiełuszki nie wspominając.

No, ale może taki Biedroń z mównicy sejmowej będzie miał coś ciekawego do powiedzenia?;p

Spike napisał/a:
Czy ja wiem czy anty izraelskie nastawienie można przypisać komuś?
Z artykułu powyżej wynika, że można... Wolterowi.

Najnowszy sondaż

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 09:55   

Tabris naprawdę sondaże GW są tak obiektywne jak...... nie no nie znajduje porównania.
Zawsze się zastanawiałem skąd oni biorą te wyniki sondaży a szczególnie tych dotyczących wypłat:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-10-2011, 10:00   

Spike napisał/a:
Każdy normalny człowiek który widzi co się dzieje na bliskim wschodzie nie popiera działań państwa które zrzuca na cywilne osiedla bomby z fosforem i wysadza studnie z wodą.

Izrael faktycznie chyba zbytnio zaczął się na Bliskim Wschodzie panoszyć i trochę im woda sodowa uderzyła do głowy, co widać po ostatnich spięciach z Turcją (która ma chrapkę na pozycję regionalnego lidera, trzebaby jednak dodać). Natomiast co do prowadzenia wojny... łatwo tak mówić z perspektywy bezpiecznej Europy. Realia są takie, że hamasowcy regularnie odpalają z dachów "cywilnych" budynków katiusze na izraelskie miasta. To nie jest sytuacja, którą rozwiązuje się śląc noty protestacyjne. Porównywanie Izraela do III Rzeszy jest tak samo uzasadnione jak porównywanie Berezy Kartuskiej do Auschwitz–Birkenau.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 10:06   

http://autonom.pl/index.php/news/informacje/1382-uk-czerwony-dywan-dla-tzipi-livni

Izrael ukradł ziemie palestynie też bym na ich miejscu odpalał rakiety. A bomby z fosforem są zabronione przez konwencje. Poza tym nie wierze w to że wysadzanie studni z wodą w jakiejś wiosce jest konieczne. Tak samo jak nie wieże w omyłkowe trafienie rakietą w autobus z cywilami zamiast małej ciężarówki terrorystów.
A w europie możliwe że niedługo przestanie być bezpiecznie. Grecja Włochy i Hiszpania mogą zechcieć odejść z uni po tym jak plajtują a Niemcy i Francja mogą chcieć ich zatrzymać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-10-2011, 10:41   

Zmieniamy prawo pod Krauzego... materiał na aferę i brzydko pojęty lobbing jak się patrzy. Choć pewnie pies z kulawą nogą tego nie podchwyci.

Spike napisał/a:
Izrael ukradł ziemie palestynie też bym na ich miejscu odpalał rakiety.

Może to kto komu "ukradł" zostawmy. Nikt nie ukradł, państwo w Palestynie w którym mogli osiedlać się Żydzi zostało utworzone pod protektoratem brytyjskim z nadania Ligi Narodów. Niepodległość zaś Izrael uzyskał z mocy Rezolucji ONZ, podług której miały powstać dwa oddzielne państwa – Izrael i Palestyna, a Jerozolima miała zostać wolnym miastem pod nadzorem ONZ. Izrael plan zaakceptował, Arabowie nie... i w dniu w którym Brytyjczycy oficjalnie się ostatecznie wycofali, a Izrael ogłosił niepodległość, Egipt, Syria, Jordania, Liban i Irak wypowiedziały mu wojnę.

Spike napisał/a:
A bomby z fosforem są zabronione przez konwencje

Silent enim leges inter arma – podczas wojny milczą prawa i wiedział to już Cyceron i starożytni Rzymianie. Nie wie tego natomiast dzisiejsza społeczność międzynarodowa, choć ani razu jej się chyba jeszcze nie udało skutecznie wyegzekwować zakazu stosowania danych broni. Niemniej, użycie przez Izrael białego fosforu nie tyle łamało Konwencję o zakazie lub ograniczeniu użycia pewnych broni konwencjonalnych (bo pociski dymne są explicite przez tę konwencję dozwolone), ale bardziej ogólną zasadę międzynarodowego prawa wojennego nakazującą podjąć wszelkie możliwe środki, aby uniknąć ofiar cywilnych. Abstrahując jednak od konwencji międzynarodowych w tym zakresie (i ich celowości – która jakaś jednak pewnie jest), to jak rozumiem: jeśli Żydzi zabijać palestyńskich cywilów to źle, ale jeśli Palestyńczycy zabijać żydowskich cywilów, to dobrze (w końcu zadeklarowałeś, że sam byś odpalał rakiety na miasta)?

Poza tym... odróżnienie arabskiego cywila od terrorysty jest dość trudne, biorąc pod uwagę, że i jedni i drudzy wpasowują się w definicję "Arab z bronią".

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 05-10-2011, 11:01   

Spike, masz dość dziwne spojrzenie na całą sprawę. Wojna bez ofiar cywilnych to czysty utopijny bełkot. Nie da się takiej przeprowadzić. W tym przypadku nikt nawet nie próbuje ich unikać. Żadna ze stron. I nikogo nie można za takie podejście chwalić, lub próbować je usprawiedliwiać. Z tym, że to Palestyńczycy są nastawieni na ataki prawie tylko na ludność cywilną. Izrael atakuje bojowników i przy okazji cywili. Często z założeniem "jak przy ataku na bojowników ucierpią cywile, to trudno". Z reszta, jak wspomniał Morg, cywila od bojownika odróżnia chyba tylko jego aktywność. Oczywiście postawa Izraela jest w tym przypadku skandaliczna, ale nie jest on jedynym "złym".
Z resztą, co do sposobu i natężenia walk. Polacy jak o własny kraj walczyli, to używali wszelkich metod, jakie przyszły im do głowy. Tam są dwa narody z taka samą zawziętością walczące o ten sam skrawek pustyni. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że walka przybiera ekstremalne oblicze.
A co do tego "ukradli". Całkowita nieprawda. Historycznie oba narody mają prawo do tych ziem, abstrahując już od układów międzynarodowych, których obiektywność i sprawiedliwość jest więcej niż wątpliwa zazwyczaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 11:08   

Powiem wam tak arabów nie bronie bo jak skończą z Izraelem to za nas się mogą wziąć :D Więc niech tam się tłuką między sobą tylko po prostu nie moge słuchać jak Izraelici użalają się nad swoim strasznym losem jacy to nie są poszkodowani. A w tym samym czasie mordują cywilów. A jaka jest wojna to ja wiem zawsze najbardziej cierpią niewinni.
Kwestie kradzieży może rzeczywiście zostawmy tylko jakie prawo ma do rozdawania ziemi wielka Brytania i onz(organizacja której sensu istnienia nadal nie znalazłem, no chyba że utrzymują w tajemnicy Nerv to ok;))?


Ostatnio zmieniony przez Spike dnia 05-10-2011, 12:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-10-2011, 11:36   

Przeglądając rożne tam strony

http://www.konservat.pl/index.php?sp=art&art=1432&path=arty2011#nc

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 05-10-2011, 11:50   

Spike, prawie udało ci się mnie wkurzyć. Przy okazji chyba naruszyłeś regulamin. Z takim podejściem, to chyba nie ma co dyskutować.

Co do linku Caladana. Czy arabi w końcu zrozumieją, że Europa to Europa i ma swoje tradycje? Tradycje arabskie obowiązują w krajach arabskich, jak komus tak bardzo tego brakuje, to niech wraca do siebie. Skoro europejka musi u nich okrywać głowę, to u nas musi odsłaniać twarz. Chcą więcej tolerancji, to nich się sami nią wykażą.
Oczywiście sama kwestia zmiany flagi to inicjatywa specjalnej troski.
Wkurza mnie stereotyp Araba jako kulturalnie i religijnie agresywnego i ekspansywnego, ale oni robią wszystko, by ten stereotyp podtrzymać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 11:54   

Luik napisał/a:

Co do linku Caladana. Czy arabi w końcu zrozumieją, że Europa to Europa i ma swoje tradycje? Tradycje arabskie obowiązują w krajach arabskich, jak komus tak bardzo tego brakuje, to niech wraca do siebie. Skoro europejka musi u nich okrywać głowę, to u nas musi odsłaniać twarz. Chcą więcej tolerancji, to nich się sami nią wykażą.
Oczywiście sama kwestia zmiany flagi to inicjatywa specjalnej troski.
Wkurza mnie stereotyp Araba jako kulturalnie i religijnie agresywnego i ekspansywnego, ale oni robią wszystko, by ten stereotyp podtrzymać.

Tu akurat wydatnie pomaga im część "pożytecznych idiotów" made in Europe, którzy co i rusz domagają usuwania krzyża. Skoro nie wolno go nigdzie wieszać ani nosić, to z flagi też powinno się go usunąć, nie? Jest coś groteskowego (ale i symptomatycznego) w tym, że arabski radykał gra na jednych skrzypcach z "postępakową" lewicą.

Cytat:
nie moge słuchać jak żydki użalają

Mi się w takich sytuacjach przypomina kultowy tekst "Nie jestem antysemitą, ale...".

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-10-2011, 11:59   

Urawa napisał/a:

Mi się w takich sytuacjach przypomina kultowy tekst "Nie jestem antysemitą, ale...".

Poprawność polityczna kiedyś zniszczy Europę. Gdzie podziała się tolerancja.

jeszcze takie coś z ciekawszych informacji, ale z innej beczki

http://urbas.nowyekran.pl/post/27998,wielka-tajemnica-rostowskiego-i-pawlaka-eksplozja-bomby-zadluzeniowej

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 05-10-2011, 12:05, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 12:04   

Luik nie wiem o co ci chodzi z naruszaniem regulaminu. Jeśli o podejście do Arabów to powiem ci tyle że przy tym współczynniku masowej emigracji mniejszość arabska niedługo wybierze na prezydenta np we Francji swojego ziomka i tak bez żadnego wystrzału przejmą europejski kraj. Jeśli chodzi o ONZ to poco komuś organizacja która nie może przed rebeliantami(bandytami) bronić bezbronnych. Jedyne co morze osiągnąć swoimi działaniami na misjach pokojowych to zapewnienie swoim własnym żołnierzom nocne koszmary po powrocie do domu. Bo każdy się zmieni jak się na patrzy z bronią w ręku jak morduje się kobiety i dzieci.

Nie jestem żadnym rasistą ale link Caladana ukazuje jak mniejszość zaczyna zdobywać większe prawa niż ludzie którzy tam żyją. Tak jak na przykład sąd nie pamiętam już którego kraju ale niedaleko nas orzekł w sprawie o pobicie że niema mowy o rasistowskim podłożu czynu jeśli poszkodowany to biały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-10-2011, 12:15   

Urawa napisał/a:
Mi się w takich sytuacjach przypomina kultowy tekst "Nie jestem antysemitą, ale...".

Spike napisał/a:
Nie jestem żadnym rasistą ale

...

Spike napisał/a:
link Caladana ukazuje jak mniejszość zaczyna zdobywać większe prawa niż ludzie którzy tam żyją.

A mniejszość to tam nie żyje?

Spike napisał/a:
Jeśli chodzi o ONZ to poco komuś organizacja która nie może przed rebeliantami(bandytami) bronić bezbronnych. Jedyne co morze osiągnąć swoimi działaniami na misjach pokojowych to zapewnienie swoim własnym żołnierzom nocne koszmary po powrocie do domu. Bo każdy się zmieni jak się na patrzy z bronią w ręku jak morduje się kobiety i dzieci.

Nie łapię związku pomiędzy pierwszym, a drugim zdaniem. Nie łapię też do czego dążysz...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 12:22   

Morg chodziło mi oto że nie wiedziałem czym naruszyłem regulamin ale teraz już chyba się domyślam:D (myślałem że chodzi ci o moją opinie o ONZ)

Arabowie też tam żyją ale jak już ktoś wyżej napisał powinni się liczyć z kulturą kraju do którego przyjeżdżają. "Kiedy jesteś w Rzymie postępuj jak Rzymianin" czy jakoś tak to szło.

Prawda o tolerancyjnej Europie jest taka że genetyczne różnice przeskoczyliśmy już dawno (kolor skóry itp) ale z kulturowymi nie pójdzie tak łatwo, mam taką nadzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 05-10-2011, 12:24   

Spike, chodzi mi o słowo "żydki". Nie uważasz, że jest ono obraźliwe w stosunku, do tej narodowości? Nie pamiętam, czy w tutejszym regulaminie jest wpis o zakazie obrażania innych ze względu na narodowość, czy religię, ale powinien być, tak jak na większości forów.

Co do misji ONZ, czy też innych na które jeżdżą żołnierze z europy, czy ameryki, to uważam, że są one bardzo korzystne dla armii krajów, które ich wysyłają, ale to już chyba nie ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 36 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group