FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2011, 13:07   

Olejniczak już kiedyś się nie sprawdził. Napieralski pójdzie do odstrzału. Nie wiem, kto pójdzie na wierchuszkę. Zgadzam się Urawą, że nie Kalisz. On ma dobry wizerunek, ale nie nadaje się do tej roboty.
Dla mnie to jest koniec SLD. Muszą przestać udawać partię lewicową, a zacząć naprawdę taką partią być. I przez lewicową nie mam na myśli socjalizm. Ludzie mniej zamożni i tak głosują na PiS i PSL. Ale to niemożliwe, bo doły partyjne tego nie zaakceptują. Jak mówiłem: koniec. No dobrze... może jeszcze nie. Sporo zależy od Palikota i jego wesołej ferajny.

BTW. wykresik, który kiedyś wkleiłem jest już częścią kompletnego badania dostępnego online (dla przypomnienia wpisujemy w Google Diagnoza Społeczna). Niestety nie ma tam RPP.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-10-2011, 13:11   

Pewnie reform nie będzie, ale cyrk robi się ciekawszy:)

http://politykier.pl/gid,13878333,img,13878375,kat,1025795,galeria.html?ticaid=5d2cd

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-10-2011, 13:45   

A może Leszek Miller na szefa SLD?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-10-2011, 14:01   

Nie cierpię go, ale jest on jedynym Prawdziwym Mężczyzną w SLD. Szczerze powiedziawszy mało mnie obchodzą oni.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2011, 14:24   

Slova napisał/a:
A może Leszek Miller na szefa SLD?

Zważywszy na to, że dostał się do sejmu (co jest osiągnięciem), to by nawet nie było takie głupie. Tylko znowu, czy Miller może być kontrpropozycją dla Palikota? Nie sądzę. Poza tym, SLD, jak każda partia, nie lubi zdrajców.
Zawsze istnieje szansa, że wyciągną kogoś z drugiego garnituru (np. Naczasa) i dadzą mu władzę, licząc na cud. Ale tak czy owak, to ciągle podpada po swoisty rodzaj politycznej nekromancji.
Wymowne jest to, kto na SLD głosował. Ta partia miała największy wskaźnik wyborców z wyższym wykształceniem. Partia lewicowa! To już samo z siebie jest aberracją, bo lewica z założenia jest wszak głosem ludu, nie zaś elit. Ale to też pokazuje, jak bardzo farsiafkowe salony oderwały tą partię od reszty kraju. Palikot był wszędzie, jeździł cały czas po kraju, od małych miasteczek, po te większe i największe.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-10-2011, 14:45   

Ale mam nadzieje, że teraz nikt nie będzie mówił "Paligłup". 3 partia w Polsce hehe.

http://praca.trojmiasto.pl/Ile-zarabiaja-parlamentarzysci-i-ministrowie-n52013.html

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2011, 14:51   

Urawa napisał/a:
Zważywszy na to, że dostał się do sejmu (co jest osiągnięciem), to by nawet nie było takie głupie.

Miller raczej nie byłby zainteresowany.

Urawa napisał/a:
To już samo z siebie jest aberracją, bo lewica z założenia jest wszak głosem ludu, nie zaś elit.

Nie w Polsce. Jak już mówiłem, u nas biedota jest konserwatywna, a klasa średnia lewicowa (zresztą ludzie z wykształceniem wyższym u na zawsze byli bardziej lewicowi). U nas nie ma prawa zaistnieć idealna lewica, o której mówisz. A pod taką lewice był przygotowany program SLD.

Urawa napisał/a:
Palikot był wszędzie, jeździł cały czas po kraju, od małych miasteczek, po te większe i największe.

Palikot był wszędzie, bo musiał zorganizować partię. Zwycięstwo dali mu młodzi. Ponad 20% poparcia w grupie 16-24 i ponad 10% w kolejnej grupie wiekowej. Dlaczego? Bo nie obiecywał gruszek na wierzbie w takim stopniu jak Napieralski. Ba! Dopiero niedawno się dowiedziałem, ale ponoć była nawet konfrontacja JKM-em. Elektorat liberalny dostał populistę, który wszedł do sejmu. Ktoś ładnie napisał, że to taka miejska Samoobrona. Coś w tym jest... Czas zweryfikuje.

---edit---
Patrząc na sondaże... niewielkie różnice w porównaniu z pełnym wynikiem.


Ostatnio zmieniony przez vries dnia 10-10-2011, 21:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2011, 15:52   

Lewica u nas ma ciężkie orzech do zgryzienia... W końcu od lewa do prawa mamy samych socjalistów z Tuskiem i Kaczorem na czele.

Palikot miał świetną kampanię i jako jeden z nielicznych potrafił zrobić głupa z reszty. Czego najlepszym przykładem miała być pamiętna próba debaty Kaczyński-Tusk w centrum programowym PiSu. Jakby PiS miał jaja to by wpuścił Palikota i zrobił z niego idiotę. Chyba że PiS był na tyle niewyedukowany, że tylko przygotował pytania które miały godzić w premiera i nie byłby w stanie wygrać debaty na swoim terenie z Palikotem bez przygotowania.
Palikot jest dzieckiem PO, a wyrósł przy współpracy z PiSem (i jego skrajnym katolickim skrzydłem), przy cichym pozwoleniu SLD.

Co do Lewicowości to raczej trudno u nas pogodzić:
- czerwonych lewaków - ludzi byłego reżimu, oraz
- klasę robotniczą - która głównie została zagospodarowana przez PiS, i nawet teraz bliżej im PO, czy PSLowi niż SLD
- lewicowców wolnościowców - tych od równouprawnienia, marichuany itp. których zagospodarował teraz Palikot.

PO miało kampanię nijaką. Podobał mi się Tuskobus, przez który Tusk pokazał, że się nie boi (może był to swego rodzaj akt rozpaczy, bo przed startem Tuskobusa PO stopniowo traciła). Pod koniec pojawiła się ta niefortunna reklama z "obrońcami" krzyża i kibolami, która była nieładna chociaż pokazywała smutną prawdę.

W ogóle ja reprezentuję skrajny antyKaczyzm. Czyli właściwie nie pozostało mi nic jak skopać PiS. Takiej kampanii bez jaj już dawno nie widziałem. Kaczyński przestraszył się debat politycznych, bo nie miał kogo tam wystawić i sam nie byłby w stanie zaprezentować się dobrze na tle innych. Ok iść dla Kaczyńskiego do TVNu to jak iść do paszczy lwa (nie powiedziałbym, żeby TVN był bardziej pro jakąś partią, ale z pewnością jest bardzo anty PiS), ale z Polsatu też mieli zaproszenia.
Nowe "Aniołki" Kaczyńskiego przypomina mi się obrazek z Kwejka gdzie było głosujesz na te atrakcyjne panie, a dostajesz starą wysłużoną gwardię, ale co innego można było się spodziewać kiedy najwyżej jedna z tych pań znajdowała się 4 miejscu listy, gdzie wiadomo, że od pozycji 4 do przedostatniej oddają głos ludzie którzy strzelają na chybił trafił, oraz ci co wcześniej się zapoznali z listami i wiedzą na kogo chcą głosować. No i chyba właśnie żadna z tych pań się nie dostała.
Sprawa z Merkel. "Wiem, ale nie powiem" nie wymaga komentarza. Z drugiej strony "Wiem, ale nie będę tego tłumaczył niemiecka świnio z tvn" (tak wiem, że nie powiedział tego, ale czy to nie o to chodziło (nie jesteś Polakiem, i ja jestem "ważniejszy" "bardziej", nie muszę tego tobie tłumaczyć)) jest chyba jeszcze gorsze.
Śmieszna deklaracja, że będą bronić każdego polityka Polskiego w służbie za granicą. Może było to przed mediami, ale jak mają bronić przed mediami kiedy nie potrafią bronić nawet przed politykami, albo więcej sami obrzucają błotem bardziej jak inni. Czyli INAUGURACJA Polskiej prezydencji gdzie to PiSowcy głównie obrzucali Tuska błotem (chociaż znaleźli się inni Eurosceptycy którzy też to robili).
Nie zapominajmy o przegotowywanej prowokacji w mediach zagranicznych, na dzień przed wyborami (gdyby któraś z jego przepowiedni sprawdziła się kiedykolwiek).
Dobra zmęczyłem się.

Dalej co do "ciekawych" nowych członków sejmu. O ile może transseksualista/tka jest niesmaczne dla mnie, ale czy to powinno dyskwalifikować? Ten gościu co pobił/zastraszał to tutaj ciężko mi powiedzieć, ale jest okres po którym wszelkie kary i winy zostają wymazane (chyba 10 lat po odbyciu kary) jeżeli już jest po tym czasie od odbycia kary, czy nie można mu dać drugiej szansy (chociaż tutaj nawet ja raczej jestem sceptyczny)... I czy te kandydatury są gorsze od Agenta Tomka? Agent specjalizujący się w działaniu "przeciw członkom innych partii politycznych" teraz startuje do sejmu (i się dostaje) z ramienia Partii. Prawie jak Rosja. Doskonale pokazuje to upolitycznienie służb specjalnych w czasach PiSu. Jakby człowiek miał odrobinę przyzwoitości to by nigdy nie zgodził się startować do sejmu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-10-2011, 17:32   

Cytat:
Dla mnie to jest koniec SLD. Muszą przestać udawać partię lewicową, a zacząć naprawdę taką partią być.


Nie da rady - lewicowość może sobie udawać wierchuszka, ale partyjne doły to 100% konserwatyści, dla których liczy się wyłącznie status quo i interes klas posiadających (czyli siebie samych). Te doły wybrały Napierała na genseka i te doły teraz wciągają partię pod wodę, bo są zupełnie niereformowalne. Wszystko zależy od tego, czy DJGP* przetrwa próbę czasu, bo każdy miesiąc działalności to kolejny gwóźdź do trumny Sojuszu.

Swoją drogą rozbawiło mnie naiwne nawoływanie Wenderlicha do koalicji PO-PSL-SLD - paaanie, kredyt umarł, kryzys żyje! PSL ma ok. 130 tys. członków, SLD ponad 70 tys., gdyby PO chciała dogodzić obu takim przystawkom musiałaby albo sama odmówić sobie profitów, albo puścić z torbami cały kraj.

* Dla Jaj Głosuję na Palikota.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-10-2011, 19:05   

Byłbym zapomniał - BUAHAHA, Fedak się nie dostała! Dobrze jej tak!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Kurt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2011, 22:30   

Nie jestem jakimś nawiedzonym "moherem", ale szczerze mówiąc przeraziło mnie z lekka te 10% dla Palikota. Ten typ nowoczesnej "lewicy" to jakaś pokraczna postideologiczna dżuma. Myślę że na jednej kadencji może się nie skończyć, bo ten typ populizmu celuje w młodych ... i na zachodzie ma się dobrze. Tego rodzaju tanie zagrywki pod publiczkę i żerowanie na kompleksie "wstecznictwa" mogą w najbliższych latach okazać się bardzo skuteczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-10-2011, 22:34   

Kurt napisał/a:
Ten typ nowoczesnej "lewicy" to jakaś pokraczna postideologiczna dżuma.

Na pewno nie postideologiczna. Zdecydowanie ideologiczna. Lewica (poza poglądami gospodarczymi), która lewicą jest, a nie ją udaje (jak SLD). I jako taka wzbudza póki co złe uczucia u prawicowych publicystów, czemu się nie dziwię, bo nie można jej wepchnąć do szufladki "postkomuchy". Mi w RPP przeszkadzają nie tyle radykalne poglądy (bo te jednak odzwierciedlają odczucia pewnej części społeczeństwa), co styl zachowania Palikota, który pokazuje w jaki najpewniej sposób będą próbowali te poglądy wprowadzać w życie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2011, 22:43   

Cytat:
co styl zachowania Palikota, który pokazuje w jaki najpewniej sposób będą próbowali te poglądy wprowadzać w życie.

Jeśli tylko tak będzie, to chwała Bogu, bo oznacza to, że poglądy te zapewne skompromitują sami lepiej niż ktokolwiek inny. Zresztą, pytanie, ilu tych tam "palikotów" to rzeczywiście ideowcy, ilu to zwykłe cwaniaki, głodne stanowisk (materiał do przechwycenia dla PO), ilu to naiwni clowni, którzy w zetknięciu z twardą rzeczywistością polityki padną na twarz. W LPR Giertycha też było trochę takich ideowców z MW, którzy jednak jako politycy się zupełnie nie sprawdzili.
Aha, nie wątpię że Penkalski lał kijem bejsbolowym i zastraszał dla idei...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2011, 23:23   

Urawa napisał/a:
Zważywszy na to, że dostał się do sejmu (co jest osiągnięciem), to by nawet nie było takie głupie. Tylko znowu, czy Miller może być kontrpropozycją dla Palikota? Nie sądzę. Poza tym, SLD, jak każda partia, nie lubi zdrajców.
Zawsze istnieje szansa, że wyciągną kogoś z drugiego garnituru (np. Naczasa) i dadzą mu władzę, licząc na cud. Ale tak czy owak, to ciągle podpada po swoisty rodzaj politycznej nekromancji

Na pewno mógłby SLD pod względem merytorycznym nieźle poukładać w opozycji. No, ale nie wiem, czy byłby w stanie ich notowania poprawić. Najlepszy wybór według mnie to Cimoszewicz. Tylko on jest nadal cały czas na SLD obrażony. Z Naczasem to już dla mnie jakieś herezje...

vries napisał/a:
Miller raczej nie byłby zainteresowany.

Taa nie byłby. Aż się trzęsie na myśl, że po tylu latach może na fotel lidera SLD powrócić.

vries napisał/a:
Olejniczak już kiedyś się nie sprawdził.

Jego pomysł z LID-em był naprawdę dobry. No, ale niestety wraz ze swoimi ludźmi go schrzanił. SLD-SDP-PD myślało sobie, że jak będą się wszędzie razem niby zjednoczeni pokazywać to te 17% uzbierają.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kurt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2011, 23:38   

Morg napisał/a:

Na pewno nie postideologiczna. Zdecydowanie ideologiczna. Lewica (poza poglądami gospodarczymi), która lewicą jest, a nie ją udaje

Czyżby ;> ? Ideologia ... która sprowadza się do egzaltowania obyczajowych dziwactw (sprzedawanych jako "tolerancja" i "postęp"), ostentacyjnym antyklerykalizmie i kilku pomniejszych wymysłach, które w gruncie rzeczy żerują głównie na ludzkim prymitywizmie i "aspiracjach" zredukowanych do chęci podążania za stadkiem owieczek. Marks pewnie przewraca się w grobie ^^'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 42 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group