FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 22:15   

vries napisał/a:
A za co w ogóle go uciszają?

Wydaje mi się, że za obronę Negala. Ks. Boniecki uważa go po prostu za dającego badziewne show pajaca, a nie za satanistę. Oczywiście to moja nadinterpretacja, bo ks. Boniecki użył innych słów ;p

Ysengrinn napisał/a:

Cóż... Smutne. Bardzo smutne.

Mam nadzieję, że to tylko takie tymczasowe obniżenie nastroju.

Morg napisał/a:
Znaczy, ja tam się z Bonieckim w kwestii krzyża zgadzam. Obie odpowiedzi są poprawne – jeśli posłowie chcą, to niech wisi; jeśli nie chcą, to niech go zdejmą... drama solved.
Ja też. Poza tym krzyż i tak pozostanie łącznie z tym całym teatrem wokół niego.
A osobiście się czasem zastanawiam, czy tym ludziom co go wieszali przyświecały szlachetnie idee? Czy też tylko i wyłącznie chcieli zrobić na złość SLD?

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 03-11-2011, 22:42   

Morg, nie ma państwa Europa, ale w tym wypadku znaczna część państw składowych tego tworu, który tak ogólnie określałem, ma ten sam cel.

Poza tym to koszt demokracji. Znacznie więcej ludzi chce szybkiego i skutecznego pozbycia się problemu, niż naprawy w sposób, który nie będzie za bardzo bolał (bo na tym ostatnim, to chyba jedynie Grekom zależy). Większość chce, większość dostanie.

Nie jestem pewien, ale zdaje się, że Grecy w referendum zadecydowali o wstąpieniu do strefy Euro (czy też raczej byciu w niej od jej początku). Teraz przyszedł czas na odpowiedzialność. Zbiorową, jak to zazwyczaj bywa.

Morg napisał/a:
I jeśli zgodzimy się na to, żeby Greków – wbrew ich woli – zmusić do takiego, a nie innego przeciwdziałania kryzysowi, to będzie to znaczyło, że oddajemy całą władzę w ręce brukselskich biurokratów
A i owszem. Ale czy to tak źle? Są znacznie gorsze wyjścia z tej sytuacji.
Podnosi się argumenty, że przeciętny Grek nie powinien ponosić tak ciężkich konsekwencji błędów ich rządu. Ale jak nie Grek to kto je ma ponosić? Przeciętny Niemiec, Hiszpan, Francuz, czy inny Polak (choć w nas to stosunkowo mało bije)? A niby dlaczego. Nikt nie lubi odpowiedzialności zbiorowej, więc próbuje się jej zasięg ograniczyć. W tym wypadku do "tylko" jednego narodu. W warunkach niedoboru gotówki ktoś musi zbiednieć. A nikt nie chce. Więc zbiednieje ten kto nie ma możliwości manewru.

A z resztą przypuśćmy, że byłoby to referendum. Jest duża szansa, że Grecy by powiedzieli "nie". Więc UE by poszukała innej metody zażegnania problemu. Tym razem mającego jak najmniej wspólnego z Grecją, co by znowu nie zepsuli wszystkiego. I co dalej z tym krajem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 22:47   

vries napisał/a:
http://wyborcza.pl/1,75248,10582466,Grecja_wycofuje_sie_z_referendum.html
Grecja wycofuje się referendum. Nie rozumiem premiera Grecji. Najpierw negocjuje warunki, później rzuca hasło referendum, by wszystkich zagranicznych partnerów wkurzyć. A gdy już narobił bigosu i doszedł do wniosku, że ludzie tego nie kupują, wycofuje się z tego cichaczem. Skrajna nieodpowiedzialność. Samo referendum powinno odbyć się dużo wcześniej. Wtedy to by miało sens. Szkoda, że politycy zapominają, że czasem mogą zapytać lud o zdanie.
Z tego co na razie słychać wcale nie "narobił bigosu" i "wycofał się cichaczem", tylko użył referendum jako straszaka przeciw opozycji wewnętrznej (tej która chciałaby na opozycji wobec cięć kryzysowych coś ugrać, ale jednocześnie wcale nie chce pójść z torbami). Najwyraźniej zapomniał jednak wziąć pod uwagę reakcję na zewnątrz kraju - i to się w którejś chwili na nim zemści.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 23:37   

Ale moment moment to nie tak do końca wina samych rządów Grecji. To niestety Grecy zostali rozpuszczeni i teraz nie mogą się przystosować (nie płacili podatków, a wszystko mieli). I teraz nie są w stanie się naprawić.
Ale to nie Grecja jest problemem, ale już w kolejce mamy kolejne Włochy (o wiele większa gospodarka w stosunku do Grecji), które też nie mogą sfinansować swoich długów ponieważ ich obligacje zaczynają mieć poziom śmieciowy (wbrew wszelkim rozważnym ratingom) i powoli nikt nie chce kupować ich obligacji. Z drugiej strony Powoduje to, że upadek Włoch jest rozłożony na dłuższy okres czasu, kiedy obcy zdołają wycofać znaczną część środków tam ulokowanych.

Ciekawe czy po tych wstrząsach unia walutowa się utrzyma (ciekawe jak bardzo trafi to w samą Unię Europejską). O ile projekt unii walutowej jest szczytny i korzystny. O tyle już jak zwykle w tym zawinili ludzie. Przyzwolenie na zbytnie zadłużenie (była ładna granica kiedy się wstępowało do strefy Euro, ale już tam tego nie przestrzegali kiedy byłeś wewnątrz), no i zupełny brak nadzoru przez co Grecja kłamała, że dobrze się trzyma...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2011, 09:14   

Plakat reklamujący marsz 11 listopada. W sumie ładny, ale kto widział "Kabaret", ten zrozumie, gdzie "LOL" się kryje. Kto zaś nie widział... proszę.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2011, 12:31   

NiBl napisał/a:
Ale moment moment to nie tak do końca wina samych rządów Grecji.
W Grecji na zmianę rządzą dwie partie polityczne, a od odzyskania demokracji większość premierów miała na nazwisko Papandreu. Populizm i rozdawnictwo były tak dobrymi środkami prowadzenia polityki wewnętrznej, że nikt nie patrzył czy państwo na to stać - aż niedawno okazało się, że już nie stać.
Z drugiej strony oczywiście masz rację, to nie jest wina samych rządów - ktoś przecież na te rządy głosował.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2011, 16:07   

Nawet nie o to chodzi. Ale o szarą strefę. Jak 30% osób po prostu nie płaciło podatków, to nie nazwałbym tego bardzo budującą postawą.

Zresztą to mamy też u nas duża część bezrobotnych pracuje na czarno. Idąc dalej nie jest niczym dziwnym u nas, że człowiek pracuje za pensję minimalną, a resztę wynagrodzenia dostaje "pod stołem". Co to powoduje? Że takie osoby żyją ponad stan całkiem nieźle teraz zarabiają. Ale nic z tego nie idzie na służbę zdrowia, a później jak coś to chcą być już leczone jak najlepiej (zostawmy jednak sprawę, że prawdopodobnie bardzo duża część tego i tak zostałaby gdzieś zmarnowana). Później idziemy do ich przyszłej emerytury i nagle sobie uświadamiają, że nie dostają nawet połowy tego co mieli wcześniej (bo nic z ego co "pod stołem" nie szło nawet na ich emeryturę). I później są mocno oburzeni, że TYLE pracowali, a emerytury nie mają, że przecież płacą na służbę zdrowia, więc służcie mi...
Chcemy by państwo działało dobrze, jednak staramy się kantować je na każdym kroku, a później się wściekamy, że coś nie działa, bo nie ma na to pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-11-2011, 17:29   

Grisznak napisał/a:
Obawiam się, że to co mówisz, nawet jeśli ma sens, jest dla Kościoła nie do zaakceptowania.


Nie - jest nie do pomyślenia. I nie dla Kościoła jako całości, a dla wiodących w nim prym bęcwałów, którzy najchętniej nie zmienialiby majtek, gdyby nie musieli. I którzy swą niezdolnością do refleksji i dialogu radośnie prowadzą łódź Kościoła na dno.

Morg napisał/a:
I jeśli zgodzimy się na to, żeby Greków – wbrew ich woli – zmusić do takiego, a nie innego przeciwdziałania kryzysowi, to będzie to znaczyło, że oddajemy całą władzę w ręce brukselskich biurokratów. Bo jak przyjdzie pora, to i nas potraktują tak samo.


Grecy mają dwie możliwości - zachować się po męsku, wziąć swoje problemy na klatę i samemu uporać się z kryzysem, bez oglądania się na Europę, albo przyznać, że nie zasługują na niezależność, przyjąć warunki Europy i pogodzić się ze statusem podludzi. Bardzo rozpuszczonych i bezczelnych podludzi.

Biorąc pod uwagę, że Grecja w zasadzie od zawsze (tj. od wybicia się na niepodległość w I poł. XIX w.) była utrzymanką Zachodu, a do Unii weszła w nagrodę za obalenie dyktatury* nie podoba mi się szukanie analogii z Polską. My raz, że niepodległość wydarliśmy zębami i pazurami, to obecną pozycję zawdzięczamy tylko sobie.


* i zastąpienie jej socmonarchią Papandreuów.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 04-11-2011, 20:25   

W imieniu Międzynarodówki Olewistycznej niniejszym poddaję ten wątek akcji "Okupacja Internetu".

- What do we want?!
- WE ARE NOT SURE!!
- When do we want it?!
- NOW-ISH!...

Niech /b/ będzie z wami, /a/noni.

Tłum protestantów skonfiskowany decyzją moderacji
Bezimienny


Khyhy :3 [trollface]

WTFLULZ were had. A wracając do tematu, kto nie chce najbliższe tygodnie natykać się na ten tłum protestantów który skonfiskował Punyan, niech doda sobie do Adblocka stosowny rule bo /a/noni się rozochocili i właśnie radośnie hacukują wszystko co się da. Ten tłumek będzie atakował najbliższe tygodnie w wielu mniej lub bardziej spodziewanych (lub nie) miejscach. Yay.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2011, 21:29   

O! PiS wyrzucił europosłów. Jest zabawa.

A propos marszu z 11.11 obrazek okolicznościowy. Z zeszłego roku. Nadal aktualny.
http://boli.blog.pl/komentarze/index.php?nid=15132168
Można kliknąć weń :)

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2011, 22:23   

Dembol napisał/a:
O! PiS wyrzucił europosłów. Jest zabawa.

Ale chyba ta wiadomość nikogo nie zaskoczyła? Takiego finału tej sprawy należało się spodziewać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-11-2011, 22:36   

W całej aferze z maszerantami "najzabawniejsze" jest zachowanie GazWybu i Rzepy - każda broni swoich pupilków i tradycyjnie obrzuca drugą stronę zgniłymi ziemniakami. Jedni i drudzy idealizują i wybielają do obrzydzenia intencje organizatorów "swojej" imprezy i wyzywają drugich od najgorszych.

... Jakkolwiek jednak publicyści z Rzepy też mają klapki na oczach, to w paranoicznym lęku wyborczaków przed powrotem endecji naprawdę jest coś chorego. Kaman. Formacja jest martwa od kilkudziesięciu lat, w dzisiejszych realiach nie ma szans na ugranie więcej poparcia niż błąd statystyczny, a w ich tradycyjnych bastionach dziś i tak wygrywa Platforma*. Nie wspomnę już, że typowym endeckim rusofilstwem można sobie dziś co najwyżej poderżnąć gardło.

Rozumiem, że niektórzy mają powody by bać się skrajnie polskiej Polski, ale... I tak w takiej żyjemy! Po 1945 nasz kraj to praktycznie etniczny monolit, o jakim endecy marzyli, bez porównania z międzywojenną mozaiką narodów. Jeśli więc główny ich postulat został de facto spełniony (przez Stalina...), to tym bardziej nie wierzę, że udowodnią większej liczbie wyborców, że są potrzebni. A prawo do przekonań mają przynajmniej takie samo jak jawni komuniści z "Krytyki Politycznej".

Dembol napisał/a:
Można kliknąć weń :)


Kliknąłem.

Przeczytałem komentarze.

W oczy rzuciło mi się:

pogo |2010-11-22 16:35:03 | 83.4.100.46
Różnica taka, że "patrioci" zaj*bią cię na gdzieś na dworcu w nocy bo im sie nie spodoba krztałt twojej czaszki albo kolor spodni.


Przypomniałem sobie, że właśnie rok temu 11-ego zgraja lewaków pobiła na dworcu czy w pociągu do nieprzytomności narodowca.
* A w Wielkopolsce stawiają pomniki Piłsudskiemu. Chichot historii

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 04-11-2011, 22:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2011, 22:45   

Cytat:
Przypomniałem sobie, że właśnie rok temu 11-ego zgraja lewaków pobiła na dworcu do nieprzytomności narodowca.

W tym roku lewaków ma ponoć wspierać bratnia pomoc z Niemiec. To już dopiero śmiech historii... Do kompletu narodowcy powinni ściągnąć z Ukrainy fanów UPA.

Cytat:
Nie - jest nie do pomyślenia. I nie dla Kościoła jako całości, a dla wiodących w nim prym bęcwałów, którzy najchętniej nie zmienialiby majtek, gdyby nie musieli. I którzy swą niezdolnością do refleksji i dialogu radośnie prowadzą łódź Kościoła na dno.

W zasadzie zgodziłbym się z tobą, gdyby nie jeden szczegół - los Kościoła w krajach zachodnich, który po Vaticanum II ochoczo wziął się właśnie za dialog, tolerancję, wywalanie całej tradycji na śmietnik, pokazał dobitnie, że co nagle, to po diable i zabawa w reformowanie a'la Buzek źle się zwykle kończy.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-11-2011, 22:58   

Stany Zjednoczone wcale nie wyszły na tym źle.

A w Europie Kościół był na straconej pozycji o wiele wcześniej, sądzę, że gdyby zachowywał się tak bucowato jak w Polsce byłoby jeszcze gorzej. No i tam, gdzie nie było przeważających sił zwolenników laicyzacji, tam robotę zrobiły odpowiednio nagłośnione skandale pedofilskie - tym głośniejsze im bardziej kler szedł w zaparte.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-11-2011, 23:08   

Urawa, a ja uważam, że Kościół potrzebuje natychmiastowych i szybkich reform. Bo traci ostatnie przyczółki. A właściwie nie traci, tylko uniemożliwia sobie utrzymanie ich w przyszłości. Moherowe babcie i tak będą dreptać na mszę co niedzielę, a teraz trzeba przyciągnąć nowych ludzi, młodych. Bo za 10-15 lat to oni będą decydować o sile tej instytucji. To w Polsce. Na zachodzi też trzeba przyciągać nowych wyznawców, bo starych już prawie nie ma...

Co do PiSu to uważam, że dali się zrobić w balona kompletnie. Ziobrze krzywdy specjalnej nie zrobili, za to dali mu szansę, żeby się w przyszłości odegrał. Myślę, że takie rozwiązanie było planem B tego pana.
Przypuszczam, że znacznie lepszym pomysłem (dla PiSu) byłoby pozbawienie Ziobry wszelkich stanowisk i wysłanie do Brukseli, a pozbycie się tylko jego popleczników. Wtedy dokonano by od razu rozdrobnienia sił przeciwnika. Poza tym Ziobro by musiał pozostać w PiS na znacznie gorszych warunkach niż dotychczas, lub wyjść z własnej woli. Jedno i drugie rozwiązanie byłoby dla niego o wiele gorsze, niż to dzisiejsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 57 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group