FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Legalizacja Marihuany
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 21:04   

Urawa napisał/a:
Nie płakałabym z powodu prohibicji, jeśli mam być szczery.

Też bym nie płakał, ale znasz historię znacznie lepiej ode mnie i wiesz, że ta droga prowadzi na manowce. Zresztą widać to po obecnym rynku wszelakich nielegalnych używek. ;)

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 21:19   

BOReK napisał/a:
Urawa napisał/a:
Nie płakałabym z powodu prohibicji, jeśli mam być szczery.

Też bym nie płakał, ale znasz historię znacznie lepiej ode mnie i wiesz, że ta droga prowadzi na manowce. Zresztą widać to po obecnym rynku wszelakich nielegalnych używek. ;)

No niestety. Choć ten argument zastosować jako usprawiedliwienie legalizacji wszelkiego świństwa. Ale już prohibicja cenowa, którą swego czasu wprowadzono w Szwecji, daje rezultaty. Dlatego też podoba mi się pomysł z pierwszego posta Slovy.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-05-2013, 21:27   

Laurent z tymi badaniami róznie bywa. Do teraz pamiętam sprawę kanapki z serem i pomidorem. Po miesiącu dwa ośrodki badawcze dały noty wykluczające. Bądż tu mądry;).

Gadanie o kultrowości do mnie nie przemawia. Ziemnaki do nas przybyły wieki temu,a jemy je na codzień. Gdyby nasi przodkowie powiedzieli nie. Nie mielibysmy frytek, które zaraz sobie przyrządze;). Po frytkach na noc moze boleć brzuch etc.

Jedynie tu widzę słowo NIE, ale czemu nie. Jakie sa przeciwkazania macie przeciwko legalizacji. Bo media wam podpowiedziały, czy mieliście kontakt z osobą mocno przećpaną.

Przypomina takie gadanie jednej osoby mającej 60 lat, która jest ZA, a nie potrafi powiedziec czemu. Tak wśród starszych tez sa zwolennicy maryśki. Prosiłbym o wysilenie sie, a nie gadanie sloganów z "reklam".

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 21:48   

Urawa napisał/a:
Ale już prohibicja cenowa, którą swego czasu wprowadzono w Szwecji, daje rezultaty.

Drogie fajki w sklepach widział? Ładowanie kartonów w samochody i wagony po drugiej stronie wschodniej granicy widział? No właśnie, nic to u nas nie da. Norwegowie są inni niż Słowianie, ale pod tym względem... Kiedyś Szwedzi regularnie odbywali wycieczki promem do Gdańska, żeby sobie tanio i dobrze wypić. Nie bój żaby, ludzie znajdą drogę, a niechętne współpracy państwo po prostu samo się odstawi na boczny tor. I tyle będzie z interesu...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 22:02   

Cytat:
Przypomina takie gadanie jednej osoby mającej 60 lat, która jest ZA, a nie potrafi powiedziec czemu. Tak wśród starszych tez sa zwolennicy maryśki. Prosiłbym o wysilenie sie, a nie gadanie sloganów z "reklam".

Gdyby faktycznie marycha nie była większym problemem niż papierosy czy alkohol, to wszystkie państwa by ją już dawno zalegalizowały i czerpały zyski z akcyzy. Bo tak jak nie wierzę w altruizm polityków i urzędników państwowych, tak wierzę, że zarabiać oni chcą. Tymczasem państwa, które zrobiły ten eksperyment, jak np. Holandia, wycofują się z niego. Może zatem warto uczyć się na cudzych błędach i ich nie kopiować?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 22:23   

Urawa napisał/a:
Gdyby faktycznie marycha nie była większym problemem niż papierosy czy alkohol, to wszystkie państwa by ją już dawno zalegalizowały i czerpały zyski z akcyzy. B

Powodem braku chęci do legalizacji maryśki jest tak naprawdę jedynie kontrowersyjność tego kroku. Gdyby nie opór społeczeństwa, to by temat był dawno przepchnięty, a tak nikt nie zaryzykuje spalenia kolejnych wyborów.

Holandia natomiast raz, że nie zezwoliła na trawkę w pełnym tego słowa znaczeniu (jest sporo poważnych ograniczęń), a dwa, że się z tych przepisów nadal nie wycofała. Nie wiem więc skąd jej przywoływanie i myślę, że warto teraz przejść do dyskusji rzeczowej.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-05-2013, 22:27   

Pomijając wszystko inne - to musiałoby być dogadane na poziomie europejskim. W przeciwnym razie do kraju który zalegalizuje marychę zjeżdżałyby się ćpuny z całej Europy, jak jest w przypadku Holandii, a umówmy się, że nie jest to preferowany typ turysty.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 22:29   

Politycy klasyfikują zioło jako miękki narkotyk i w ten sposób stawiają je na równi z całym szeregiem ciężkich drugów jak ecstasy, czy lsd. "Jeżeli tamte są nielegalne, to dlaczego ten miałby być?". W dodatku, ponieważ marihuana to nie witaminy, a kolejna używka, zawiera pewien stopień szkodliwości (jak wszystkie używki), więc przeciwnicy zawsze znajdą argumenty przeciw niej. Co się tyczy zaś Holandii, jeśli możesz przytocz czym argumentuje swoją decyzję i na koniec: Tak w ogóle słyszał kiedykolwiek ktoś z Was o człowieku, który zniszczył sobie życie przez samą gandzię? Osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 22:44   

BOReK napisał/a:
Urawa napisał/a:
Gdyby faktycznie marycha nie była większym problemem niż papierosy czy alkohol, to wszystkie państwa by ją już dawno zalegalizowały i czerpały zyski z akcyzy. B

Powodem braku chęci do legalizacji maryśki jest tak naprawdę jedynie kontrowersyjność tego kroku. Gdyby nie opór społeczeństwa, to by temat był dawno przepchnięty, a tak nikt nie zaryzykuje spalenia kolejnych wyborów.
Kwestią przemawiającą przeciw legalizacji marihuany nie jest wbrew pozorom szkodliwość samej marihuany. Jak już słusznie zauważono, alkohol jest prawdopodobnie równie jeśli nie bardziej szkodliwy, jest też przyczyną (albo jedną z przyczyn) wielu patologii społecznych.

Podstawowym problemem z marihuaną jest to, że otwiera ona drogę do używek cięższych. Nie chcemy społeczeństwa które jest o krok od sięgnięcia po środki które są tak szkodliwe, że legalne nigdy nie będą (i nikt za ich legalizacją nawet nie próbuje argumentować).
To jest zresztą jeden z powodów dla których Holandia się z pomysłu legalizacji powoli wycofuje (drugim jest turystyka narkotykowa, która co prawda przynosi spore zyski, ale równocześnie ściąga do kraju narkotykowy odpowiednik ciężkich alkoholików).

Laurent napisał/a:
Tak w ogóle słyszał kiedykolwiek ktoś z Was o człowieku, który zniszczył sobie życie przez samą gandzię?
tak, znam taki przypadek osobiście.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 22:53   

Możesz to rozwinąć? Osobiście nie twierdzę, że jest to niemożliwe. Jeśli ktoś przesadza z zażywaniem, to wszystko może być szkodliwe, ale jeśli to jest osoba która umiarkowanie raz na jakiś czas zapali marihuanę to cóż... no ja bynajmniej jeszcze się z tym nie spotkałem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Thar Płeć:Kobieta

Dołączyła: 21 Maj 2013
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 22:58   

Tak.

Nie jestem naukowcem i nie znam się na tym, ale nawet jeżeli marihuana jest szkodliwa, powinna zostać zalegalizowana. Idiota i tak znajdzie sposób żeby się potruć, a przynajmniej państwo nieco zarobi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-05-2013, 23:12   

Urawa napisał/a:
Gdyby faktycznie marycha nie była większym problemem niż papierosy czy alkohol, to wszystkie państwa by ją już dawno zalegalizowały i czerpały zyski z akcyzy.

"Przecież gdyby jakieś prawo nie było dobre, rządzący dawno by je poprawili" - to jest argument roku, zasługuje na medal z kartofla :'D

Cytat:
Podstawowym problemem z marihuaną jest to, że otwiera ona drogę do używek cięższych.

To akurat kontrowersyjna kwestia, istnieje dość popularny pogląd że jeżeli otwiera (nawet co do tego zdania badaczy są podzielone), to robi to właśnie z powodu stawiania wszystkich "narkotyków" (pojęcie jak parasol, spakowano pod nie mnóstwo substancji o drastycznie różnym działaniu) w jednym szeregu. Skoro sięgnąłem po jeden - przekroczyłem granicę wyznaczoną przez prawo - mogę sięgnąć po kolejny. Idąc tym tropem, to właśnie penalizacja może być źródłem problemu.

Zabawne że po raz pierwszy usłyszałem to od pani prowadzącej pogadankę antynarkotykową w liceum.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 23:42   

Laurent napisał/a:
Możesz to rozwinąć? Osobiście nie twierdzę, że jest to niemożliwe. Jeśli ktoś przesadza z zażywaniem, to wszystko może być szkodliwe, ale jeśli to jest osoba która umiarkowanie raz na jakiś czas zapali marihuanę to cóż... no ja bynajmniej jeszcze się z tym nie spotkałem.
W oczywisty sposób nie mówiłem o przypadku "umiarkowanie raz na jakiś czas zapali". Nic zresztą nie mówiłeś o tym, że do takich przypadków mamy się ograniczyć bo tylko takie ci pasują do tezy.

Serio, to tak jakby twierdzić, że np. alkohol nie może nikomu zniszczyć życia, bo nie słyszałeś jeszcze nigdy o przypadku by to nastąpiło gdy ktoś pije tylko okazjonalnie i w małych ilościach.

JJ napisał/a:
To akurat kontrowersyjna kwestia, istnieje dość popularny pogląd że jeżeli otwiera (nawet co do tego zdania badaczy są podzielone), to robi to właśnie z powodu stawiania wszystkich "narkotyków" (pojęcie jak parasol, spakowano pod nie mnóstwo substancji o drastycznie różnym działaniu) w jednym szeregu. Skoro sięgnąłem po jeden - przekroczyłem granicę wyznaczoną przez prawo - mogę sięgnąć po kolejny. Idąc tym tropem, to właśnie penalizacja może być źródłem problemu.
Dlatego właśnie wspomniałem o Holandii, gdzie istnieje prawne zróżnicowanie tych typów.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2013, 00:03   

Wybacz mi to uchybienie. Trochę podświadomie chciałem odnieść się tym pytaniem ogólnie do narkotyków, które w porównaniu do marihuany szybko uzależniają i wyniszczają nawet stosowane umiarkowanie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2013, 09:15   

Cytat:
"Przecież gdyby jakieś prawo nie było dobre, rządzący dawno by je poprawili" - to jest argument roku, zasługuje na medal z kartofla :'D

W żadnym razie nie twierdzę, że taka zmiana byłaby lepsza - wręcz przeciwnie. Twierdzę natomiast, że państwo by czerpało z tego zyski, a to jest w jego najlepszym interesie.
Cytat:
Tak w ogóle słyszał kiedykolwiek ktoś z Was o człowieku, który zniszczył sobie życie przez samą gandzię?

Owszem, w środowisku, w którym się kiedyś obracałem, było to dość modne. I niestety znałem przypadki, kiedy kończyło się marnie.

Problemem jest, jak mi się wydaje, nie tylko legalizacja/delegalizacja, ale sposób karania. Bo wysokie kary powinny być dla hodowców/sprzedawców, natomiast sam fakt posiadania niewielkiej ilości karałbym (gdybym odpowiadał za tworzenie prawa) surowo (tzn. żadne więzienie, ale wystarczająco bolesna grzywna) tylko w przypadku, gdyby chodziło o małoletniego. Dorosłych traktowałbym tu łagodniej.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group