FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Legalizacja Marihuany
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-06-2013, 01:13   

nervyzombie napisał/a:
Błagam i kto żre tą tanią papkę napchaną chemią?

Masz pojęcie, ile odczynników o nazwach zaczynających się od E jest w jabłku z naturalnej, niewspomaganej hodowli?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-06-2013, 13:23   

Slova napisał/a:
Masz pojęcie, ile odczynników o nazwach zaczynających się od E jest w jabłku z naturalnej, niewspomaganej hodowli?

Te odczynniki są bardziej szkodliwe od spożywania alkoholu tak mniemam?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2013, 14:03   

Odnosząc się od razu do głównego pytania w dyskusji: raczej przeciw.

"Raczej", bo:
1) nie mam całkowicie wyrobionego zdania;
2) nie jest to dla mnie zagadnienie na tyle istotne, bym starał je sobie wyrobić; nie lubię nadużywać tego sloganu, ale... uważam to za temat zastępczy, nośny, pozwalający zdefiniować swoją tożsamość polityczną bez głębszej wiedzy odnośnie zagadnień istotniejszych;
3) mam świadomość, że w krajach, w których to wprowadzono, nie zawalił się świat;
4) szkodliwość społeczna w dużej mierze zależy od kultury palenia;
5) szkodliwość zdrowotna - uznaję za prawdopodobne, że mniejsza niż alko czy papierosów;

Niemniej wciąż przeciw, bo:
1) brak kultury palenia niestety jest faktem i można się co najwyżej na niego obrazić lub na przestrzeni wielu lat, prowadzić kampanie, by jakoś wyewoluowało to w sensowniejszą formę; teraźniejszość to jednak teraźniejszość i po THC z reguły sięga margines społeczny, stosujacy używkę dla kurażu;
2) co do szkodliwości zdrowotnej, to też niestety statystycznie zbyt często jest to wstęp do twardych narkotyków;
3) w Holandii świat się nie zawalił, ale nie odpowiada mi ich model społeczny;
4) perspektywa legalizacji to wciąż dla mnie ryzyko, a zadowolony jestem z obecnego stanu rzeczy;

Nie zamykam sobie furtki, by za jakiś czas zmienić zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-06-2013, 14:44   

nervyzombie napisał/a:
Te odczynniki są bardziej szkodliwe

W pewnych dawkach niektóre jak najbardziej. Zobacz co się stanie, gdy przedawkujesz betakaroten.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-06-2013, 14:52   

Slova napisał/a:
W pewnych dawkach niektóre jak najbardziej. Zobacz co się stanie, gdy przedawkujesz betakaroten.

Facepalm. Naprawdę? Przed chwilą była mowa o "pewnych dawkach" a ty tutaj wyskakujesz z czymś takim... Kto spożywa betakaroten w dawkach szkodzących tak jak etanol? Jaki jest społeczny wskaźnik tych zjawisk? W jakim stopniu szkodzi chemia w jedzeniu a etanol? Jak bardzo dostępny jest betakaroten w porównaniu do alkoholu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-06-2013, 15:01   

nervyzombie napisał/a:
Jak bardzo dostępny jest betakaroten w porównaniu do alkoholu?

Jest w ziemniakach, marchewce (a co za tym idzie wszystkich sokach zawierających marchew), szpinaku, dyni i całej masie innych warzyw, a także owoców.... Generalnie jest bardziej dostępny niż alkohol.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-06-2013, 15:03   

Nie jestem zdecydowany, chciałbym wiedzieć więcej o aspektach społecznych - zwłaszcza w Holandii. Ciekawi mnie zwłaszcza ew. korelacja z poziomem przestępczości, z występowaniem patologii społecznych (tzw. "trudne" środowiska), wypadków "pod wpływem", i eskalacji nałogu do twardych narkotyków.

Przychylałbym się do "za" ze względu na:
- "odczarowanie". Wielu niedojrzałych goni za egzotycznym bo "zakazanym" owocem.
- Przy dostatecznej determinacji, pozbawiony ziela, delikwent sięgnie po klej albo alkohol, skutki generalnie zbliżone.

Na "przeciw" wskazuje szansa na stworzenie "drabiny" prowadzącej ku twardym narkotykom, oraz nie zbadane bliżej skutki dla systemu ochrony zdrowia. Zupełnie wystarczy mi leczenie marskości wątroby u pijaków czy raka krtani u palaczy z moich podatków, ile dojdzie do narodowego rachunku za NFZ z tytułu bliżej nie określonych dolegliwości u tej nowej grupy?

No chyba, że - co byłoby najsłuszniejsze - zacząć ograniczać dostęp do darmowego leczenia chorób powodowanych przez WSZYSTKIE używki. W końcu na papierosach ostrzeżenia wprowadzono tak z 18 lat temu, więc już zdrową chwilę nie można się wymawiać "nie wiedziałem".

Ale i to wciąż zostawia problem, jak szybko i wiarygodnie testować bycie "pod wpływem", np. w kontekście prowadzenia pojazdów.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu


Ostatnio zmieniony przez wa-totem dnia 09-06-2013, 15:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-06-2013, 15:05   

Tren napisał/a:
Jest w ziemniakach, marchewce (a co za tym idzie wszystkich sokach zawierających marchew), szpinaku, dyni i całej masie innych warzyw, a także owoców.... Generalnie jest bardziej dostępny niż alkohol.

Kpina ze mnie czy jak? Chodzi mi o dostępność w stosunku do szkodliwości tzn. niby ile ludzi przedawkowało betakaroten, ile ludzi choruje z tego powodu przyrównując to analogicznie to szkód spowodowanych alkoholem? Jak to się w ogóle ma do siebie? To że znajdziemy jakąś szkodliwą substancję w jedzeniu to nie znaczy że jest to od razu gorsze od takiego alkoholu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-06-2013, 22:16   

Zasadniczo masa dzieciaków w wieku szkolnym cierpi z powodu przedawkowania prowitaminy A właśnie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-06-2013, 09:23   

Slova napisał/a:
Zasadniczo masa dzieciaków w wieku szkolnym cierpi z powodu przedawkowania prowitaminy A właśnie.

Chyba raczej z powodu jej niedoboru? Chyba pierwszym zauważalnym objawem nadmiaru karotenoidów w diecie jest zażółcenie skóry. Ale np. betakaroten nautralny jest dużo mniej toksyczny niż sama witamina A. Nie porównuj witamin, które są niezbędne dla naszego organizmu do jego prawidłowego funkcjonowania z używkami jak narkotyki czy alkohol, bo jest to niedorzeczne.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-06-2013, 11:08   

Powiedz to dzieciakom, które opijają się kubusiami.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2013, 12:14   

O ile "test miękkich narkotyków", został jako tako zaliczony Holandii. (ktoś wspomniał, że ograniczają sprzedaż tylko do obywateli -> ja kiedyś słyszałem, że właśnie w Holandii nie znajdzie się ćpuna Holendra, tylko "przyjezdnych")
O tyle nie wierzę, że Polacy byliby w stanie go zaliczyć.
O ile nie bałbym się, o tych młodych i ustatkowanych ludzi sukcesu. O tyle wystarczyłoby się przejechać po tych wszelkich post PGR-owskich wioskach, gdzie ludzie żyją bez większych perspektyw (nie wieżę, że nie sięgnęliby po legalną marihuanę).

Kpiną jest, że marihuana nie uzależnia (jak to niektórzy politycy próbują przedstawić).

Wysoka odstraszająca cena?
Nasz system kontroli i wyłapywania towarów podrobionych jest dziurawy jak sito (nawet kupując "markowy" alkohol w zwykłym sklepie, po normalnej cenie można się przejechać). Nie wierzę, że udałoby nam się kontrolować handel marihuaną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-06-2013, 13:05   

Slova napisał/a:
Powiedz to dzieciakom, które opijają się kubusiami.

Co mam im niby powiedzieć? Wiadomo, że wszystko w nadmiarze szkodzi. Jednak tak jak napisałam, porównanie narkotyków do witamin jest po prostu niedorzeczne.
I jakbyś był tak łaskaw podać mi jakieś źródła na temat przedawkowania betakarotenu przez picie kubusiów. Chętnie sobie poczytam. Bo śmiem twierdzić, że jakiekolwiek problemy zdrowotne nie są w tym wypadku związane z betakarotenem zawartym w tych przetworach.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Isonetic Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2013
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2013, 13:40   

http://www.bbc.co.uk/news/health-19372456


http://anp.sagepub.com/content/44/8/721.abstract
"Conclusion: Our results suggest a specific association between cannabis abuse and psychotic symptomatology. "

http://bjp.rcpsych.org/content/185/4/352.1.full
"Together, these observations are compatible with the idea that cannabis consumption could alter the last steps of brain maturation, leading to cognitive dysfunction and, in turn, enhancing the risk of psychosis."

http://bjp.rcpsych.org/content/187/6/510.abstract
"Conclusions: Cannabis-induced psychotic disorders are of greatclinical and prognostic importance."

http://bjp.rcpsych.org/content/184/2/110
"Results: On an individual level, cannabis use confers an overall twofold increase in the relative risk for later schizophrenia."

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0140673607611623
"However, we conclude that there is now sufficient evidence to warn young people that using cannabis could increase their risk of developing a psychotic illness later in life."


Ostatnio zmieniony przez Isonetic dnia 10-06-2013, 14:27, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-06-2013, 13:40   

Nie chce mi się szukać, z wiedzy, którą posiadłem podczas edukacji wiem, że przedawkowanie witaminy A może rozwalić wątrobę, nerki, spowodować utratę owłosienia na całym ciele etc.

Z resztą, odchodzimy od tematu, chodziło mi o post zombiego, gdzie ten twierdził, że unika chemii w jedzeniu. Chciałem mu po prostu uświadomić, że niektóre substancje szkodliwe występują naturalnie w owocach i warzywach. Ot, chociażby taki kwas szczawiowy, który na dłuższą metę zdrowy nie jest, ale szczawiową jedzą wszyscy, bo polska zupa.

EOT.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group