FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Legalizacja Marihuany
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-05-2013, 10:07   Legalizacja Marihuany

Najwyrażniej moderacja otworzyła się na ciężkie tematy. Co mnie cieszy;).

Temat stary jak rzeka i pojawiał się w mediach przez jakiś czas dosyć często. Obecnie przycichł i chyba można spokojnie porozmawiać o nim. Jesteście za czy przeciw. Jakie są wasze obiekcje przeciwko i powody, aby zalegalizować.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-05-2013, 11:06   

Jestem za. Z akcyzą. I obłożone takimi podatkami, by nikogo poza dorosłymi, zarabiającymi duże pieniądze ludźmi nie było stać.
Tak żeby jeden buch kosztował tyle, co ramka papierosów. Żeby gówniarzeria sobie nie mogła za bardzo pozwolić.
W przeciwnym razie nie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-05-2013, 11:14   

Zdecydowanie nie. Zażywanie narkotyków jest zjawiskiem wyjątkowo szkodliwym ze społecznego punktu widzenia, tak więc nie widzę powodu aby legalizować ich sprzedaż.

Uprzedzając argument o szkodliwości alkoholu i papierosów – zgadzam się, również są szkodliwe. Są jednak głęboko zakorzenione w naszej kulturze i próba ich wyplenienia to walka z wiatrakami, tu więc należy raczej jedynie próbować minimalizować złe skutki. Narkotyki zakorzenione zaś w kulturze nie są i nie widzę ani jednego powodu, aby pomagać im się zakorzenić.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-05-2013, 11:38   

Powiem tak w Holandii zaczynają uciekać od legalizacji Maryśki. Osoby, które nie mają obywatelstwa Holenderskiego nie moga kupowac, bo potem sa ogromne kary. Powód turystyka tego typu niekoniecznie musiała byc fajna dla mieszkanców. Ludzie lubia przesadzać. Jeden buch przed snem nie jest zły jak ma się problemy z zasnieciem. Wszystko zalezy tez od organizmu danej osoby. Młode organizmy nie powinny palic, bo ich system nerwowy sie rozwija.

Gdyby mieli w Polsce wprowadzić tak jak mówisz wysoki podatek. Nie byłoby żle. Potem dodatkowo dofinansowało się z tego ośrodki, gdzie sie leczyło ćpunów. Największym zagrożeniem maryśki jest trefny towar. Na pewno kazdy towar musiał miec atesty jakosci.W Polsce wątpie,żeby można było zdobyć obecnie czysty towar, bo ludzka chciwośc jest wielka. Potem wyskakuja z dopalaczami.

Dla samej legalizacji ideowej. Jestem przeciwny, bo społeczeństwo, albo za bardzo wyluzuje, lub ogłupieje do reszty.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 12:05   

Jedyny argument, który tu do mnie przemawiał, to przejęcie od dilerów zysków z handlu przez państwo. Jednak generalnie jestem na nie, chyba, że w takich warunkach, jak określa Slova.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-05-2013, 16:13   

Wycięto posty naruszające punkt I.2 regulaminu, dla przypomnienia:

2. Zakazane jest szpanowanie znajomością i umiejętnością wykorzystania wszelkiego rodzaju używek typu alkohol lub narkotyki – zarówno twarde, jak i miękkie. Takie posty będą usuwane w najkrótszym możliwym czasie.

Kolejna osoba która zechce podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie dostanie osta.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 16:18   

Nie zamierzałem szpanować. Skoro ktoś założył taki temat, uznałem za stosowne podzielenie się własnymi doświadczeniami. Jeśli nie można tu tego zrobić, być może należałoby zamknąć ten wątek.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 23-05-2013, 18:25   

Właściwie mogłabym podpisać się pod postem Urawy, chociaż kwestie finansowe również mnie nie przekonują. Tak jak mamy olbrzymi problem z nielegalnym alkoholem i papierosami z przemytu, tak samo nie poradzilibyśmy sobie z narkotykami. Poza tym, skoro nie jesteśmy w stanie zapobiec temu, że małolaty kupują fajki i alkohol, tym bardziej nie widzę sensu ułatwiać im dostępu do kolejnego, chyba najgorszego możliwego nałogu. Nie, zdecydowanie nie. Istnieje mnóstwo zupełnie legalnych i zdrowszych sposobów żeby się wyluzować czy zasnąć.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 18:30   

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie!

Morg napisał/a:
Zażywanie narkotyków jest zjawiskiem wyjątkowo szkodliwym ze społecznego punktu widzenia [...]. Narkotyki zakorzenione zaś w kulturze nie są i nie widzę ani jednego powodu, aby pomagać im się zakorzenić.


Amen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 18:41   

Regulamin co prawda zabrania chwalenia się zażywaniem używek, ale mam nadzieję, że nie zostanę zganiony za informację na temat otoczenia. Jak już wspomniałem, wielu ludzi których znam pali i nie doznało od tego żadnych szkód, uzależnień, czy chęci sięgnięcia po coś cięższego. Traktują to na równi z alkoholem. W dodatku o ile mi wiadomo, światowa organizacja zdrowia zbadała temat i stwierdziła, że marihuana jest mniej szkodliwa od tytoniu i alkoholu. Wybaczcie jeśli odebraliście mój już czwarty post w tym temacie jako uporczywość, ale jako że dyskusja się rozwija chciałem zostawić swoją opinię, gdyż dwa pierwsze moje posty zostały usunięte za niepoprawność.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 19:08   

Morg napisał/a:
Zdecydowanie nie. Zażywanie narkotyków jest zjawiskiem wyjątkowo szkodliwym ze społecznego punktu widzenia, tak więc nie widzę powodu aby legalizować ich sprzedaż.

To ja bym proponował zdelegalizować alkohol jako pustoszący organizm ludzki w co najmniej równym stopniu, o ile nie bardziej niż marihuana. Do tego ma znacznie poważniejsze negatywne skutki społeczne, co można zauważyć porównując zachowanie człowieka wypitego i "zjaranego".

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-05-2013, 20:10   

Napisałbym coś, ale mądre jednoty już powiedziały, co trzeba. Mogę jedynie dodać, że zgadzam się z większością. Nie widzę sensownych argumentów za legalizacją, a przeciw jest ich sporo.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2013, 20:27   

BOReK napisał/a:
Morg napisał/a:
Zdecydowanie nie. Zażywanie narkotyków jest zjawiskiem wyjątkowo szkodliwym ze społecznego punktu widzenia, tak więc nie widzę powodu aby legalizować ich sprzedaż.

To ja bym proponował zdelegalizować alkohol jako pustoszący organizm ludzki w co najmniej równym stopniu, o ile nie bardziej niż marihuana. Do tego ma znacznie poważniejsze negatywne skutki społeczne, co można zauważyć porównując zachowanie człowieka wypitego i "zjaranego".

Nie płakałabym z powodu prohibicji, jeśli mam być szczery.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-05-2013, 20:33   

Cóż, niewątpliwie polemizować z tylko wybranymi argumentami jest zdecydowanie łatwiej.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-05-2013, 20:44   

Jak się nad tym zastanawiam, to w sumie jestem za legalizacją. W zasadzie tylko dlatego, że nikt nigdy nie wyjaśnił mi, dlaczego powinienem być przeciw - ale tak podając konkrety, bez ogólnikowego pustosłowia typu:
Cytat:
Zażywanie narkotyków jest zjawiskiem wyjątkowo szkodliwym ze społecznego punktu widzenia.



Laurent napisał/a:
W dodatku o ile mi wiadomo, światowa organizacja zdrowia zbadała temat i stwierdziła, że marihuana jest mniej szkodliwa od tytoniu i alkoholu.

Poważni naukowcy na przemian udowadniają (za każdym razem niezbicie) szkodliwość i nieszkodliwość, norma ;]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group