FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 31, 32, 33  Następny
  Forumowa Mafia - komentarze poedycyjne
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-08-2010, 13:59   

cehijow napisał/a:
Kto był szantażowany?

Ja. Swoją drogą, przydałoby się jednak zmienić zasady dotyczące szantażu w kolejnej edycji. Nie mam zielonego, po co Asthariel wprowadził zasadę, że szantażowany musi wykonywać polecenia szantażującego, ale imho to zły pomysł - jeżeli mafia zechce to wykorzystać, tak sformułowane zasady praktycznie eliminują szantażowaną osobę z gry i po prostu psują jej zabawę.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-08-2010, 14:00   

Muszę pokombinować nad jakąś fajną rolą.
Na razie wpadłem na pomysł Szaleńca - grany przez MG, porozumiewa się tylko wierszami i zagadkami - pierwsza osoba, która odpowie na PW na zagadkę dostaje podpowiedź (też wierszowaną) np. kto jest niewinny, albo ułatwienie (np. mozliwość wyeliminowania wybranej osoby poza linczem). Alterantywa jest taka, że szaleńcem jest gracz, i na początku gry tak jak katani sprawdza 1/3 graczy, i potem co kolejkę może się podzielić informacją na temat jednego z nich. Oczywiście wierszem i zagadką, zabronione byłoby podawanie wprost ksywki, tytułu itd.

No i przydałoby się, żeby od następnej edycji każdy obowiązkowo uzasadniał swój głos. Na początku przejdzie bez tego, bo wszyscy strzelają, ale później można coś wywnioskować praktycznie ze wszystkiego, co pozwoli bronić się przed zarzutami, i wprowadzi miejsce dla dyskusji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
znw Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-08-2010, 14:46   

JJ napisał/a:
cehijow napisał/a:
Kto był szantażowany?

Ja. Swoją drogą, przydałoby się jednak zmienić zasady dotyczące szantażu w kolejnej edycji. Nie mam zielonego, po co Asthariel wprowadził zasadę, że szantażowany musi wykonywać polecenia szantażującego, ale imho to zły pomysł - jeżeli mafia zechce to wykorzystać, tak sformułowane zasady praktycznie eliminują szantażowaną osobę z gry i po prostu psują jej zabawę.


Tylko raz Cie poprosiłem żebyś zlinczował cehijow'a w ostatni dzień, więc chyba z tymi poleceniami nie było tak źle.

Asthariel napisał/a:
Alterantywa jest taka, że szaleńcem jest gracz, i na początku gry tak jak katani sprawdza 1/3 graczy, i potem co kolejkę może się podzielić informacją na temat jednego z nich. Oczywiście wierszem i zagadką, zabronione byłoby podawanie wprost ksywki, tytułu itd.


To by było bez sensu bo mafia od razu by go zabiła, ale pomysł z szaleńcem według mnie dobry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-08-2010, 14:49   

Cytat:

To by było bez sensu bo mafia od razu by go zabiła, ale pomysł z szaleńcem według mnie dobry.


Czy ja wiem? Właśnie do takich sytuacji służy rola ochroniarza.
BTW: na liście jest już 11 osób zainteresowanych grą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 26-08-2010, 14:54   

Ogólnie było wesoło, mimo iż przegraliśmy a mafia sobie latała radośnie i w pełnym składzie do samego końca : )

Jednak faktycznie przydało by się trochę więcej dyskusji. Jakoś tak wychodziło, że większość czekała na ostatnią chwilę by oddać głos, nikt nie próbował się bronić przed zarzutami... A i gra była by ciekawsza gdyby mafia mąciła jakimiś dobrze uzasadnionymi zarzutami przeciwko niewinnym.

A tak przy okazji forma fabularna jest fajna, na podstawie opisów można coś tam wywnioskować. Było troszku chaotycznie, może przydałby się jakiś setting na początek, żeby wiedzieć jak dopasować się do klimatu i całość była bardziej spójna?

Co do szaleńca: ok jeżeli jego wierszyki i majaki nie musiałyby pojawiać się codziennie.
Wtedy miałby szansę na przeżycie i ujawnienie się w odpowiedniej chwili mając już mafię na oku. Tak to faktycznie jedynie stała ochrona : )
Poza tym czy tylko szaleńcy piszą wiersze? Dezinformacja chyba też by mogła wchodzić w grę?

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-08-2010, 14:57   

Potwór Latacz napisał/a:
Poza tym czy tylko szaleńcy piszą wiersze? Dezinformacja chyba też by mogła wchodzić w grę?

Ja osobiście sądzę, że nikt nie zabraniał mafii podawać się za katanich / szaleńców / pijaków / whatever. Jak są odpowiednio przekonujący, to niech mają ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-08-2010, 14:59   

Dezinformacja mogłaby być, jeśli szaleńcem jest MG -w końcu nie muszę informować, KTO odpowiedział na zagadkę, dzięki czemu np. mafia mogłaby uniewinnić jednego ze swoich wspólników, "bo szaleniec tak powiedział".
Powinien pisac codziennie, bez ukrywania się - pojawienie się w ostatniej chwili jest zarezerwowane dla kataniego ;-)

O, i moglibyście podpowiedzieć, jakie jeszcze bonusy możnaby dostać od szaleńca - poza podpowiedziami, i np. pistoletem, który pozwoli zlikwidować gracza / przegonić mordercę podczas zamachu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-08-2010, 15:04   

Asthariel napisał/a:
Dezinformacja mogłaby być, jeśli szaleńcem jest MG -w końcu nie muszę informować, KTO odpowiedział na zagadkę, dzięki czemu np. mafia mogłaby uniewinnić jednego ze swoich wspólników, "bo szaleniec tak powiedział".

Znaczy, jak dla mnie, to jeśli szaleńcem byłby gracz, to też miałoby sens - gdyby dwaj gracze zaczęliby mówić wierszami, oznaczałoby to po prostu, że minimalnie jeden z nich jest mafiozem... A takie postępowanie może być dla mafii całkiem sporym ryzykiem. (oczywiście, chyba że rozciąga się na to działanie szantażysty - ale jak dla mnie szantażysta właśnie do podobnych rzeczy służy)

PS. A jak dla mnie, to upity szaleniec = rzeź mafii... ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 26-08-2010, 15:10   

Mnie pasuje taki MG-szaleniec. Choć osobiście, mnie taki podpowiadający zagadkami mistrz kojarzy się z guru w turbanie :P

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-08-2010, 15:12   

A mi z tym... 8)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 26-08-2010, 15:15   

O, piękny mędrzec :D Wprowadźmy guru-mędrca od zagadek! Patykowatego, z długą brodą i zapuszczonymi brwiami!

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 26-08-2010, 15:36   

Podoba mi się pomysł upitego szaleńca, tyle że powinien wtedy zginąć tylko jeden członek mafii, co by nie psuć za szybko zabawy. I tru, fajnie by było wprowadzić jakiś setting na początek, żeby zachęcić do dyskusji. Tak sobie myslę, że mafia ma trochę przewagi nad mieszkańcami, którzy kiedy nie trafią, wlaściwie jej pomagają. Gdyby dało się wprowadzić jakiś zabieg, który pozwoliłby na jednorazowe ocalenie ofiary. Nie chodzi mi o ochronę, raczej coś w stylu: mafia wybiera kolejną osobę, wydarza się coś i zamach się nie udaje. Mistrz gry informuje kto miał zginąć. Przy czym, taki losowy wypadek mógłby zdarzyć się tylko raz w ciągu całej rozgrywki.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-08-2010, 15:46   

W zasadzie można po prostu dać możliwość sprawdzania zamiast zabijania (głosujemy dodatkowo czy chcemy zabijać, czy tylko sprawdzać), to działa.

Szaleniec to strasznie przekombinowany pomysł.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 26-08-2010, 15:50   

Hmm upity szaleniec... Cóż ale wtedy wystarczyło by spić szaleńca tyle razy ile jest mafii (No i nie mógłby być to gracz bo by ciągle pijany był.) xD
Nawet gdyby taki trick wykonać można było tylko raz to i tak chyba zbyt dużą przewagę dawało by to mieszkańcom.

Myślę, że weselej by było gdyby taki spity szaleniec mordował losową osobę? Albo procentowo np 60% ze zamorduje osobę z mafii a 40 ze cywila. Wtedy trzeba było by się poważnie zastanowić nad takim krokiem (oczywiści spicie poszło by na mg, więc też dodatkowy powód do zastanowienia czy nie można tego wykorzystać lepiej)

Trzeba uważać żeby się nie zrobił przepakowany un szaleniec....

Edit :

JJ Dobry pomysł z tym sprawdzaniem


W sumie to byłbym za tym, żeby mechanika była możliwie prosta a bardziej skupić się na fabularnym i analitycznym aspekcie : )

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-08-2010, 16:02   

Ja generalnie byłabym za tym, żeby MG podrzucał jakieś hinty. Niekoniecznie oczywiste, ale jesli nie ma sie absolutnie żadnego punktu zaczepienia, to jest ciężko.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 33 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 31, 32, 33  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group