FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 162, 163, 164  Następny
  W co w tej chwili gracie?
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-09-2013, 15:08   

Super Dangan Ronpa 2
Niedawno dokończyłam czytać LP (bo nie chce mi się czekać kilka lat na to aż ktoś przetłumaczy grę, a Procesy i tak są w większości dane jako przetłumaczone filmiki).

Ogólnie mogę stwierdzić - gra jest lepsza od jedynki fabularnie. Mechanicznie też poprawiono pewne bolączki na ile mogłam ocenić oglądając. Podobało mi się też kilka nowości. Między innymi można teraz popierać to co ktoś powiedział, nie tylko sprzeciwiać się argumentom. Poza tym wprowadzono dyskusję z konkretną osobą, gdzie przecina się jej argumenty i kontruje własnymi, co też wypada całkiem fajnie. Pomińmy może za to nieszczęsną dedukcję przez jazdę na desce....

Natomiast co do fabuły:
1) Sprawy są o wiele lepsze. W jedynce jednak znaczna ich część była determinowana przez przypadek bardziej niż planowanie, co sprawiało, że sztucznie podnoszono ich trudność. W dwójce dla odmiany morderstwa są w większości zwyczajnie dobrze zaplanowane. Dodatkowo chyba w żadnej sprawie nie udało mi się w pełni domyśleć wszystkiego co zaszło.
2) Twórcy zauważyli, że w jedynce większość postaci było albo bucami albo strasznymi idiotami co bardzo utrudniało polubienie ich. Dlatego tym razem większość bohaterów jest potwornie sympatyczna i ciężko ich nie polubić, co prowadzi nas do kolejnego punktu....
3) Moje biedne uczucia.... W pierwszej grze prawie w ogóle nie przejmowałam się śmierciami, bo znaczna większość postaci była mi obojętna. Chyba tylko 4 rozdział jedynki wyciągnął ze mnie jakieś uczucia. W dwójce tylko przy jednej egzekucji nie było mi smutno, a przy trzech leżałam zwinięta w kulkę z żalu. Szczególne brawa dla twórców za 5 rozdział, gdzie prawie rzuciłam grę z tego powodu (naprawdę, Mastermind pierwszej gry nie powstydziłby się takiego poziomu cierpienia).
4) Ta gra zawiera Komaedę, który jest expym Naegiego (SHSL Luckster, mocno wierzący w nadzieję) i bardzo szybko zostaje przyjacielem protaga. Muszę stwierdzić, że jest on postacią o której nie wiedziałam, że brakowało mi jej w jedynce i naprawdę, warto zapoznać się z dwójką choćby tylko dla niego. Bo jednak granie Naegim to nie to samo co posiadanie jego expy za przyjaciela. :D
5) Skoro wspomnieliśmy Komaedę to warto wspomnieć też Nanami, która też robi za pairing głównego bohatera. Jest absolutnie uroczą SHSL Gamer, która pomimo raczej spokojnego usposobienia i pewnej powolności ma równie dużo jedwabistości co Kirigiri.
6) Poza tym gra jest bardzo wyraźnie celowana w osoby które grały w jedynkę. Twórcy co i rusz wytykają nieprawdopodobność niektórych jej motywów, a jednocześnie wprowadzają dużo podobnych wątków które są strasznymi trollami wymierzonymi w osoby które oczekują przekopiowania rozwiązań z pierwszej gry.
7) Przyznaję też, że bardziej podobała mi się główna fabuła jako taka. Główna tajemnica jedynki była naprawdę prosta do wymyślenia, a w samej końcówce bardzo brakowało konkretów jeśli chodzi o to co doprowadziło do obecnej sytuacji. Dwójka choć opierała się na tych samych jakby nie patrzeć przesadzonych założeniach brzmiała już lepiej. Między innymi wyjaśniono lepiej TEN incydent, a cała główna intryga została jak dla mnie lepiej skonstruowana. PRZECIĘTNYCH ROZMIARÓW SPOILER DO DWÓJKI, DUŻY DO JEDYNKI

Spoiler: pokaż / ukryj
I tym razem jest sensowne wyjaśnienie czemu ludzie nie zauważyli zmian w swoim wyglądzie mimo że wycięto im spory kawałek wspomnień.
W jedynce to mnie cokolwiek irytowało, bo brzmiało zbyt nieprawdopodobnie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-09-2013, 15:19   

Tren, nienawidzę cię, mam teraz straszną ochotę w to zagrać, a filmiki na jutubie mnie nie satysfakcjonują :<

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-09-2013, 15:39   

Mai, ale za to oszczędzasz sobie cierpienia dzięki temu! Ta gra naprawdę wywołuje boleści serca nieporównywalne z jedynką! XD

Jedyny plus z tego to to, że potem można patrzeć jak inni cierpią przy końcówkach Procesów. Tudzież na ich reakcje przy pierwszym procesie. Reakcje przy pierwszym procesie są zawsze bezcenne.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-09-2013, 15:47   

W sumie myślałem nad zagraniem w DR1/2, bo anime mi się spodobało, ale ceny używek nagle zrobiły się kosmicznie wysokie (widać nie byłem jedyny...).
Teraz co prawda gry trafiły do platyny, ale mimo opinii znajomych, że anime nie dorasta grze do pięt, po 1 nie chce mi się sięgać. Znając jedynie połowę pierwszej części zaczynanie drugiej nie ma sensu, więc może po prostu poczekam na re-release na Vitę.

U mnie na tapecie FFXIV, które jest po prostu świetne jeśli uda się zalogować. Oby szybko rozprawili się z serwerowymi problemami.

Poza tym genialny Puppeteer, który jest najlepszym przedstawieniem teatralnego przedstawienia w innym medium jakie widziałem, a poza tym bardzo dobrą platformówką.

Killzone: Mercenary okazał się być najlepszym FPSem na konsole przenośne, zostawiając konkurencję pod względem zarówno grywalności jak i grafiki + sterowania daleko w tyle.

Na koniec Rayman: Legends, bo Origins było świetne. Sequel nie jest zły, ale boli trochę duża ilość poziomów z okresu, kiedy miało toto być exem na Wii U.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-09-2013, 15:52   

Keii napisał/a:
Znając jedynie połowę pierwszej części zaczynanie drugiej nie ma sensu, więc może po prostu poczekam na re-release na Vitę.

Nie, zdecydowanie nie należy zaczynać od dwójki, bo jest ona robiona wyraźnie z myślą o ludziach którzy przeszli jedynkę, więc na przykład pewne plot twisty z końca jedynki są ujawnione na początku dwójki.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 10-09-2013, 18:40   

Keii napisał/a:



Killzone: Mercenary okazał się być najlepszym FPSem na konsole przenośne, zostawiając konkurencję pod względem zarówno grywalności jak i grafiki + sterowania daleko w tyle.



Podpisuję się obiema łapkami na analogach - mimo nielubienia FPSów na czymkolwiek bez myszki jest więcej niż zadowolony z wydanej kasy. Gra jest, po prostu, dobra.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SerielDrake Płeć:Kobieta
Seriel


Dołączyła: 09 Wrz 2013
Skąd: Największa wieś w kraju
Status: offline
PostWysłany: 10-09-2013, 21:53   

Ja pykam teraz w FinalFantasy XIV. Gra genialna, ale by się nią w pełni delektować wizualnie trzeba mieć dobry sprzęt. Oprócz tego wróciłam do Bioshock Infinite, szczerze polecam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 12-09-2013, 17:25   

FTL Jerzu, dlaczego ja kliknąłem tą ikonkę. Dzień wcięło za mną błyskawicznie. Gra ma wszystkie plusy Space Tradera które nie pozwalały się oderwać od ekranu, wygląda naprawdę ładnie w HD i mimo prostoty większej niż cep wciąga. Strasznie.
Czujcie się ostrzeżeni.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-09-2013, 18:38   

Potwierdzam. Ale Stealth Ship jest for hardcore only. Nie widzę jak tym przejść grę ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2013, 00:20   

Prawdziwi mężczyźni grają Skałami statkiem typu B i własnoręcznie gaszą wszystkie pożary.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2013, 04:53   

Monster Hunter 4.
Stanie w kolejce, żeby kupić grę w dzień premiery ftw.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 14-09-2013, 12:17   

shugohakke napisał/a:
Potwierdzam. Ale Stealth Ship jest for hardcore only. Nie widzę jak tym przejść grę ^^


Ostrożnie.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-09-2013, 19:53   

Damn you, Smoku i shugo, przez was spędziłem pół dnia na graniu, tylko po to żeby po odblokowaniu Stealth Cruisera stwierdzić że faktycznie jest zbyt hardkorowy ;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-09-2013, 02:16   

Nie ty jeden. Jak na razie udało mi się nim epicko polec w drugiej rundzie finałowego starcia, ale to był naturalnie easy mode.

Na szczęście w między czasie odblokowałem Rock Cruiser i zapoznaję się z lataniem kawałem skały.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 16-09-2013, 16:02   

Welp.
Dark Souls.
Miło było Was poznać*



*Niekoniecznie z powodu poziomu trudności ile wsiąknięcia w świat. Mep..

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 147 z 164 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 162, 163, 164  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group