FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
  Dragon Age: Origins i Dragon Age II
Wersja do druku
Sehtal Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Stąd
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2011, 16:25   

Jak Seri narzeka na zbytnią łatwość to jest ŹLE :)
Jak jeszcze trochę pograsz to powiedz czy gadanie o tym, że grasz prawie tylko w tym jednym mieście z krótkimi wypadami na jakąś polankę to prawda.

_________________
There is no such thing as an 'inhuman act', for there is no act so vile that one cannot find a human willing, or even eager, to commit it.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2011, 19:02   

Serika napisał/a:
Fascynuje mnie, jak wygląda poziom łatwy, bo jedyne, co mi przychodzi do głowy, to stadka wrogów ustawiające się karnie w szeregu i popełniające seppuku, żeby gracz się nie zmęczył.

Nie no, aż tak źle nie ma;) Ale ja akurat nie lubię się przemęczać i walki traktuję jako uciążliwy przerywnik fabuły, tak że mogę być nieobiektywna;)

Wczoraj wieczorem skończyłam grać i, jak na mój gust, nie jest źle. Pierwszy akt faktycznie jest umiarkowanie fascynujący, ale głównie dlatego, że Hawke jest wtedy jeszcze zwykłym plebejuszem i jego wpływ na losy Kirkwall siłą rzeczy nie jest zbyt duży. Co więcej, wszystkie intrygi, które mają dać plon w późniejszej części gry, dopiero zaczynają się zawiązywać. Przypomina mi to trochę etap zbierania kasy na ratunek dla Imoen w BG2.

Generalnie odpowiada mi konwencja DA2 - tym razem nie jest to epicka legenda o superbohaterze ratującym świat, a raczej bardziej kameralna opowieść o jednostce, która przypadkiem wplątała się w konflikt między potężniejszymi siłami z niestabilnym psychicznie apostatą-rewolucjonistą u boku. Jest bardziej mroczno, ponuro i szarawo, a i mam wrażenie, że wybory też są trudniejsze.

Co mi się nie podobało - bardzo ograniczone zostały rozmowy z towarzyszami. Co prawda nie aż tak, jak w Awakeningu, ale co poniektórzy na pewno mieliby do opowiedzenia parę ciekawych historii. Po drugie - Flemeth, a raczej jej niedobór. Po ilości szumu, jaki wokół niej robiono, miałam nadzieję, że będzie odgrywać znaczącą rolę w historii, a nie tylko pojawi się dwa razy i koniec. Po trzecie - o ile finał jest mocny, zabrakło mi jakiejś puenty, przysłowiowej kropki nad "i".

W sumie to trudno mi powiedzieć, czy bardziej podobała mi się dwójka czy Origins. Pewnie przejdę ją jeszcze parę razy, ale raczej nie w najbliższym czasie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 20-03-2011, 12:46   

Galnea napisał/a:
Jest bardziej mroczno, ponuro i szarawo, a i mam wrażenie, że wybory też są trudniejsze.

Gdybym wiedział jak się skończy wzięcie siostry do Deep Roads bez Andersa, to bym ją zostawił. Wziąłem, przyszło co do czego, a tu zonk - nie zrobiłem save przed DR, a ostatni był sprzed 10h. Zacząłem od początku... Przynajmniej posprawdzam inne opcje.

Co do poziomu trudności, to faktycznie jest on dość... dziwny.

Najłatwiejszy - kładzie się wszystko
Normalny - kładą się zwykli przeciwnicy i 80% bossów
Trudny - kładą się przeciwnicy, ale narasta ilość ran u postaci; zabicie większości bossów graniczy z cudem
Koszmar - nie próbowałem

Osobiście największy problem miałem z tym kamiennym ogromnym czymś w Deep Roads - rozniosłem go na najłatwiejszym, a i wtedy z niemałymi problemami. Ale słyszałem, że jeśli doprowadzimy do walki z Arishokiem jest jeszcze gorzej.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 20-03-2011, 15:46   

Loko napisał/a:
Trudny - kładą się przeciwnicy, ale narasta ilość ran u postaci; zabicie większości bossów graniczy z cudem

O to to... Było fajnie, do czasu, aż trafiłam na takie (pojedyncze) walki, które nagle okazały się naprawdę trudne. Przełączyłam na normalny, znowu >.> Dziwnie jest :D

A poza tym cały czas łażę po mieście, tych questów tutaj jest tyle, że w ogóle końca nie widać :D I nie mogę wyczuć, które wybory są ważne...

Nie umiem też za bardzo wyczuć relacji z drużyną, większość postaci ma stosunki w okolicach zera, bo raz się zaprzyjaźniają, raz chcą rywalizować, tak na zmianę :/ Trzeba będzie coś z tym zrobić :/

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2011, 22:05   

Serika napisał/a:
O to to... Było fajnie, do czasu, aż trafiłam na takie (pojedyncze) walki, które nagle okazały się naprawdę trudne. Przełączyłam na normalny, znowu >.> Dziwnie jest :D

Kurczę ja też parę razy zmieniałem poziom trudności. Zazwyczaj miało to miejsce podczas walk z bossami. Gdzie już praktycznie nie dawałem rady. Choć podejrzewam, że na Pc bym sobie lepiej poradził.

Cytat:

Nie umiem też za bardzo wyczuć relacji z drużyną, większość postaci ma stosunki w okolicach zera, bo raz się zaprzyjaźniają, raz chcą rywalizować, tak na zmianę :/ Trzeba będzie coś z tym zrobić :/

Ja miałem ten sam problem co ty. Bohaterowie jak wiesz są rożni i taką też właśnie mają wrażliwość. Na moje oko wygląda to tak:


Spoiler: pokaż / ukryj
Varik i Izabella są nastawieni przede wszystkim na zyski. Gdy postępuje się za bardzo szlachetnie kosztem interesów poziom rywalizacji będzie im rosnąc.

Andersa "obrońce uciśnionych" interesuje pomaganie magom, oraz pokrzyżowanie szyków Templariuszy.

Fenris natomiast jest nieufny wobec każdej osoby używającej magii. Najchętniej by wszystkie takie osoby kontrolował - czyli wrzucił do kręgu pod opiekę Templariuszy.

Avelina za to uwielbia jak jest wszystko zgodnie z prawem. Zawsze będzie sceptycznie nastawiona do naszych ciemnych interesików, albo czegoś moralnie nagannego.

Merril jest strasznie chaotyczna i ciężko ją rozgryźć. Jest uczynna i pomocna, ale zarazem też by chętnie podpisała pakt z jakimś demonem - cóż taki to już jej urok. Interesuje ją wszystko co mroczne i tajemnicze.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sehtal Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Stąd
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2011, 11:11   

Czyli nikogo nie zachwycają działania czysto altruistyczne?
Fajnie. Powiem nawet wreszcie.

_________________
There is no such thing as an 'inhuman act', for there is no act so vile that one cannot find a human willing, or even eager, to commit it.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2011, 21:09   

Cytat:
Czyli nikogo nie zachwycają działania czysto altruistyczne?
Fajnie. Powiem nawet wreszcie.

Rzadko jest teraz spotkać bohatera który by nie żądał gratyfikacji za swoje usługi. Wszak zbroje, lance, bazooki, paszporty Polsatu swoje kosztują...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 31-03-2011, 00:57   

Czego można się spodziewać po trzecim DA.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2011, 20:40   

III DA do dyspozycji dostaniesz Automatyczne Kusze, Miecze które będą posiadały małe ostrza umieszczone na linii transmisyjnej (wyposażone w obcje super blood, zachlastujące wszystko w obrębie 20 metrów setkami litrów krwi), łuki ze strzałami z przyczepionym do nich wybuchowymi miksturami o nazwie C4 lub Bazoooooka.
No i nie można zapomnieć o mechanicznych cudeńkach techniki Magicznych kołowych maszynach bezkonnych, które będzie można wymieniać jak rękawiczki, bo każdy będzie takie miał. ;-P

Oby się to nie sprawdziło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-04-2011, 19:56   

Kupiłeś Dragon Age 2? Pobierz za darmo Mass Effect 2.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-04-2011, 23:22   

Biorąc pod uwagę, że to nie działa, a w angielskim necie nie ma o tym mowy, to wygląda na "trochę" spóźniony primaaprilisowy żart.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-04-2011, 12:15   

Recenzja w Zero Punctuation - Yahtzee oszywiście zarywał do Andersa.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-04-2011, 12:54   

Morg napisał/a:
Biorąc pod uwagę, że to nie działa, a w angielskim necie nie ma o tym mowy, to wygląda na "trochę" spóźniony primaaprilisowy żart.

Już działa. Wszystko wskazuje na to, że to EA Polska pospieszyła się z wypuszczeniem dotyczącego promocji filmiku.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 16-04-2011, 11:00   

Dobra ja dwójkę skończyłem i muszę napisać, ze jest bardzo uboga w stosunku do swojej poprzedniczki.

Wątek główny w części pierwszej był epicki, w którym mogliśmy przeżyć niezłą przygodę. W dwójce jedynie jest dobry(taki naciągany dobry) i skupia się jedynie na dokonywaniu moralnych wyborów(chyba bym już wolał wyrobów).

Jest strasznie mało mapek lokacji, góra chyba z 8 i na nich właśnie ma się praktycznie wszystko zmieścić. Właśnie tego najbardziej nie rozumiem, jak mogli schrzanić te mapki... Przypomina mi to stary Mass Effect, gdzie większość questów pobocznych odbywało się na identycznie zrobionych lokacjach. Głupio to wygląda, oni to chyba na odwal się zrobili...

No i jeszcze jeden minus to postać Andersa. W Przebudzeniu był najlepiej zrobioną postacią, pełną humoru i takiego luzu. W dwójce jęczy nam i płacze jak baba na każdym kroku. Jest tak strasznie męczący, że jakby była możliwość to bym go od razu oddał templariuszom. Wyciszenie by mu na pewno dobrze zrobiło.

A tak z plusów to walki! Są fajne i lepiej zrobione w stosunku do jedynki. Taki przyjemny Hack and slash. To im wyszło. No i Arishok zdecydowanie dla mnie najlepsza postać Dragon Age II. Tak wyrazistego wodza dawno w grach RPG nie widziałem.

A jak już mam ocenić Dragon Age II w skali od 1 do 10 to dam 7,5. Bo po mimo minusów gra swój klimat zachowuje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-04-2011, 11:03   

Zupełnie wypadło mi z głowy, żeby tu napisać - w zeszłym tygodniu pojawił się patch 1.02:
Cytat:
NOTE: Some plot fixes are retroactive, but not all. Players with plot-breaking bugs may need to revert to an earlier save, particularly a save prior to visiting the affected area during the current year in the game.

GAMEPLAY

The effects of various follower talents and item properties are now being properly removed and re-applied when loading and saving.
Anders's default set of tactics will now activate Haste when appropriate.
Aveline's final armor upgrade is now available during "Favor and Fault."
Aveline's Retaliation talent no longer imposes a delay when activated.
The warrior's Rally talent now functions as described.
The rogue's Lacerate talent now functions as described.
Party members who are resurrected during a fight now rejoin combat properly.
Hawke no longer gains random spells or talents after using the Maker's Sigh potion, then saving and reloading.
Potions, poisons, grenades, and runes can now still be ordered from the Hawke estate after the main campaign is complete.
Various minor gameplay issues no longer occur.

QUESTS (SPOILER WARNING)

"Who Needs Rescuing" can now be completed.
"Duty" will now appear on the Chanter's Board even if the player accepted all of the board's quests before installing the Exiled Prince premium content.
The journal for "Duty" will now update if the player left the Docks (Night) area immediately after killing the Flint Company mercenaries.
In "Finders Keepers," the door to Woodrow's Warehouse will now open if the player steals the location to the warehouse from the harbormaster's office.
In "Finders Keepers," if the player leaves Woodrow's Warehouse before finding the crate, it is now possible to return to the warehouse to complete the quest.
In "Herbalist's Tasks," the varterral's heart is now available even if the player killed the varterral before receiving the quest.
Merrill no longer refers to the aftermath of "A New Path" before the plot has been completed.
Varric is no longer confused about which character Hawke has been romancing.
Various minor story-scripting issues no longer occur.

PC/MAC-SPECIFIC FUNCTIONALITY

Varric's Embellishment talent no longer incorrectly refers to movement speed.
It is now easier to select party members by clicking on their portraits when the level-up arrow is displayed.
The game now functions correctly if the Windows desktop is set to 150% size.
The video options menu now allows a wider full-screen gamma range.
Various issues specific to DirectX 11 no longer occur.
Various technical changes should improve performance and limit crashes.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group