FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Mangowe RPG'i są fajne

Grałeś już w jakąś gre obsadzoną w mangowych klimatach?
Tak
85%
 85%  [ 55 ]
Nie
14%
 14%  [ 9 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 64

Wersja do druku
fonewm Płeć:Kobieta
*Der Elf Drache*


Dołączyła: 03 Gru 2006
Skąd: Chorzów
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2007, 12:39   

Zaczęłam kiedyś grać w Zeldę (nawet nie pamiętam jaka to część była) ale nie potrafiłam jej przejść. Podobnie jak Summon Night - chociaż tu jeszcze próboawałam. Za najlepszą uważam Summon Night 2 :) - przy niej człowiek się nie nudzi. Podobnie jak przy Kingdom Hearts :)

_________________
...navigare necesse est, vivere non est necesse...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2007, 21:35   

O ja trochę tego było choć muszę przyznać, że grałem w dużo jRPG ale przeszedłem ich znacznie mniej^^ Legend of Zelda: Ocarina of Time, Chrono Trigger, Golden Sun, Seiken Densetsu 3, Thales of Phantasia(ach, ten głos Klartha toż to miód dla uszu), Breath of Fire'y. W Finale grałem tylko od I-V i jeszcze nie przeszedłem ale mam zamiar nadrobić to w przyszłości. Dalszych części nie próbowałem bo nie wiem czy mój komp dałby sobie z nimi radę :P

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
xav_gav616 Płeć:Mężczyzna
darkener


Dołączył: 27 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2010, 21:52   

FF VIII, IX, X, X-2, XII, Magna Carta, Sailor Moon Another Story, Kingdom Hearts I, II w planach FFXIII i remake-i finali na ps3.
Gorąco polecam Magna Carta motka w fabule, kawaii i fana ogólnie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-02-2010, 23:06   

xav_gav616 napisał/a:
remake-i finali na ps3

O czymś nie wiem? Bo fakt, FF VII i VIII są do ściągnięcia z PSN, ale to żadne remake'i nie są, tylko wersje z PSXa.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
xav_gav616 Płeć:Mężczyzna
darkener


Dołączył: 27 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2010, 23:11   

Tak ale ulepszone, za czasów psx o takiej grafice nie śnił nikt, a trailerki rozwalają! lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-03-2010, 01:13   

Nie mam pojęcia, jak z VIII, ale VII to dokładnie to samo, co na PSX, w stu procentach. Kupiłem, przeszedłem, różnic nie zauważyłem. Wstawki filmowe te same, grafika w grze ta sama. Nawet sześciokątne kopytka zamiast dłoni się zgadzają.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-03-2010, 01:17   

xav_gav616 napisał/a:
Tak ale ulepszone, za czasów psx o takiej grafice nie śnił nikt, a trailerki rozwalają! lol

Rozumiem, że chodzi o to. Niestety muszę Cię zmartwić - to nie żaden trailer, tylko demo techniczne.
Z ciekawostek - po premierze PS2 również pojawił się filmik z poprzedniego Finala z poprawioną grafiką, który miał na celu ukazanie mocy konsoli. Wtedy trafiło na część VIII.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 01-03-2010, 01:41   

Keii napisał/a:
Wtedy trafiło na część VIII.

Tak to prawda, jednakże, w filmiku nagranym na wersji gry z PSXa grafika cutscenki z Leonem była na bardzo wysokim poziomie. Tu ewidentnie widać, że to nie jest Trailer remake'u, a szkoda, bo z chęcią zobaczył bym mniej kwadraciastego Speha i Chmurka.

Tak rozmawiacie Słysze tylko : Finale, Kingdom hearts oraz tytuły mi nieznane.
A gdzie kultowy Breath of Fire? Albo Chrono Trigger? Albo Phantasy Star? Bądź Suikoden? O Seriach Tales już nie wspomnę.
Nie mówię, pomysły Tetsuyi Nomury są świetne, a KH jest chyba jednym z najlepszych, jednak ta reszta która nie wyszła spod squara też jest dobra. Ja osobiście żałuję, że nie było Remake od Chrono Triggera. Gra była świetna, pod względem klimatu i fabuły, więc grafika lepsza by nie zaszkodziła.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-03-2010, 08:43   

RepliForce napisał/a:
A gdzie kultowy Breath of Fire? Albo Chrono Trigger? Albo Phantasy Star? Bądź Suikoden? O Seriach Tales już nie wspomnę.

CT wyszło przecież całkiem niedawno jako remake na DSa, Phantasy Star bez towarzystwa jest po prostu nudny, ale przecież w Japonii bardzo niedawno wyszła nowa część na PSP i niedługo zapewne doczekamy się jej na PSP. Talesy wychodzą cały czas w krótkich odstępach czasu, ale tę serię trzeba jednak "czuć". Ja mimo, że kilka z części uwielbiam, mam wrażenie, że wszystkie te gry są praktycznie takie same.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 01-03-2010, 10:03   

Keii napisał/a:
że wszystkie te gry są praktycznie takie same.

No właśnie nie. W prawdzie jadą na tych samych atakach, bo na przykład: w ToEternia pojawiły się inaczej wyglądające summony, jednak nadal to był Maxwell, Luna, Gnome itd, a w ToAbyss była Indygnation, jednak każda ma inną fabułę, i inny komplet postaci. W Tales of Innocence były dwie postacie z silnymi, ale wolniejszymi atakami, dwie typu assasin i dwie typu strzelec, więc raczej się czymś odróżniają.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2010, 10:06   

Cytat:
Phantasy Star bez towarzystwa jest po prostu nudny, ale przecież w Japonii bardzo niedawno wyszła nowa część na PSP i niedługo zapewne doczekamy się jej na PSP.

I jeszcze wydania na Wii's Virtual Console! I PSy wcale nie są nudne, o nie! Zagraj w czwórkę i powiedz, czy była nudna. Podpowiem: nie. A pani Alys ze swoim charakterkiem może Linę Inverse zjeść na śniadanie. :] I te cut-scenki... *_*
Cytat:
Talesy wychodzą cały czas w krótkich odstępach czasu, ale tę serię trzeba jednak "czuć".

Taa, wychodzą, ale co z tego, skoro z portu ToP na GBA można się dowiedzieć, że "ragnarok" znaczy to samo co "kangaroo"? Super Famicomowy oryginał rządzi.
Cytat:
O czymś nie wiem? Bo fakt, FF VII i VIII są do ściągnięcia z PSN, ale to żadne remake'i nie są, tylko wersje z PSXa.

A ja skromnie bym zaproponował, aby jednak zagrać na "real hardware", czyli na Szaraczku. :]
Cytat:
Breath of Fire

A re-releasy na GBA to co? Zdobycie gierki na tą platformę w dobrej cenie to obecnie nie problem.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-03-2010, 10:25   

Cytat:
Nie mówię, pomysły Tetsuyi Nomury są świetne

Obawiam się, że osoby tak twierdzące powoli stają się mniejszością...
Cytat:
A gdzie kultowy Breath of Fire? Albo Chrono Trigger? Albo Phantasy Star? Bądź Suikoden? O Seriach Tales już nie wspomnę

Dragon Quest, Romancing SaGa, Illusion of Gaia, Front Mission, Seiken Densetsu, Valkyrie Profile, Shin Megami Tensei, Persona, Shadow Hearts, Grandia, Star Ocean, Summon Night, Fire Emblem, Disgaea, Eternal Filena - wystarczy?

Grałem w masę jRPG, prowadzę chyba największą w kraju stronę o nich i mogę śmiało stwierdzić - w morzu jRPG jakieś 70% stanowią klony, niewiele tylko różniące się od siebie, głównie kolorami włosów bohaterów/ek i nazwami ataków. Przykładem choćby BoF - w zasadzie tylko BoF I i BoF: Dragon Quarter są grami względnie oryginalnymi, reszta niezbyt się wyróżnia i w zasadzie nawet już nie pamiętam, o co w nich chodziło.
Powrót do góry
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 01-03-2010, 10:34   

Dred napisał/a:

A re-releasy na GBA to co? Zdobycie gierki na tą platformę w dobrej cenie to obecnie nie problem.


Oczywiście, ale zapomniałeś o dalszych częściach

Cytat:
Przykładem choćby BoF - w zasadzie tylko BoF I i BoF: Dragon Quarter są grami względnie oryginalnymi, reszta niezbyt się wyróżnia i w zasadzie nawet już nie pamiętam, o co w nich chodziło.


Racja, ale dlatego, że 2 i 3 część dalej były o głównym herosie pierwszej części. A Dragon Quarter zrewolucjonizował tę serię, ponieważ został tam wprowadzony nowy system ataków.

Grisznak napisał/a:

Obawiam się, że osoby tak twierdzące powoli stają się mniejszością...


No, chodzi mi tu o jego główne dzieła czyli FF i KH, reszta się chowa.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-03-2010, 10:44   

Dred napisał/a:
I jeszcze wydania na Wii's Virtual Console! I PSy wcale nie są nudne, o nie! Zagraj w czwórkę i powiedz, czy była nudna. Podpowiem: nie. A pani Alys ze swoim charakterkiem może Linę Inverse zjeść na śniadanie. :] I te cut-scenki... *_*

Chodziło mi o części od Dreamcastowej w górę, bo pamiętam, że Repli grał w Universe głównie chyba. W pierwsze PS nie grałem i tak jak od reszty starych gier, do których nie mam sentymentu, będę się od nich trzymał z daleka - w gimnazjum/liceum przeszedłem co chciałem ze starszych tytułów i wolę skupić się na nowych produkcjach, które mimo bycia strasznie demonizowanymi wcale nie są takie złe ;)
Dred napisał/a:
Taa, wychodzą, ale co z tego, skoro z portu ToP na GBA można się dowiedzieć, że "ragnarok" znaczy to samo co "kangaroo"? Super Famicomowy oryginał rządzi.

Nowe tytuły z serii wychodzą. Przecież nie pisałem o remake'ach. Zresztą, im nowsza wersja tym bardziej rządzi, bo psxowa/pspowa mają full voice na przykład, ale nie doceni się tego jeśli nie zna się japońskiego :)
Dred napisał/a:
A ja skromnie bym zaproponował, aby jednak zagrać na "real hardware", czyli na Szaraczku. :]

PSXa nigdy nie miałem i za bajtla przeszedłem VII i grałem w VIII na PC. Większość ludzi nie czuje raczej potrzeby bycia tak oldschool trochę "na siłę" - VII i VIII ponoć idealnie spisują się na ekranie PSP, a i zagrać można wszędzie.
Cytat:
No właśnie nie. W prawdzie jadą na tych samych atakach, bo na przykład: w ToEternia pojawiły się inaczej wyglądające summony, jednak nadal to był Maxwell, Luna, Gnome itd, a w ToAbyss była Indygnation, jednak każda ma inną fabułę, i inny komplet postaci. W Tales of Innocence były dwie postacie z silnymi, ale wolniejszymi atakami, dwie typu assasin i dwie typu strzelec, więc raczej się czymś odróżniają.

Inne typy postaci odróżniające gry Tales od siebie... Nie bierz tak dosłownie mojego "takie same", bo chodziło mi o "feeling" jaki mają te gry, a nie o to, że jedna jest kalką drugiej pod każdym względem, bez przesady...

I jeszcze jedno, o czym zapomniałem poprzednio:
RepliForce napisał/a:
A gdzie kultowy Breath of Fire? Albo Chrono Trigger? Albo Phantasy Star? Bądź Suikoden? O Seriach Tales już nie wspomnę.

Klasyka? Część na pewno. Ale ileż można rozmawiać o klasyce - z większością z tych tytułów miałem styczność dobre parę lat temu, brałem udział w licznych dyskusjach na ich temat naprawdę nie widzę potrzeby, żeby w kółko o nich pisać. To, że masz krótki staż nie oznacza, że inni też te produkcje poznali niedawno.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-03-2010, 11:31   

RepliForce napisał/a:

Dragon Quarter zrewolucjonizował tę serię, ponieważ został tam wprowadzony nowy system ataków.

Obawiam się, że raczej nowa oprawa graficzna, klimat jak i cała mechanika miały większy wpływ. Wpływ negatywny dodajmy - DQ zabiło tą serię.


Grisznak napisał/a:

Obawiam się, że osoby tak twierdzące powoli stają się mniejszością...

RepliForce napisał/a:

No, chodzi mi tu o jego główne dzieła czyli FF i KH, reszta się chowa.

Właśnie o tym mówię. Szukam wiadra, gdy słyszę o 124353532252 części Kingdom Hearts albo widzę wciąż te same, metroseksualne gęby bohaterów najnowszych FF'ów. Stąd moje memento dla FF XIII: http://www.youtube.com/watch?v=BdQXoNQkHQg
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group