FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Mangowe RPG'i są fajne

Grałeś już w jakąś gre obsadzoną w mangowych klimatach?
Tak
85%
 85%  [ 55 ]
Nie
14%
 14%  [ 9 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 64

Wersja do druku
Pico Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lut 2003
Skąd: Urzędów
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2003, 11:49   Mangowe RPG'i są fajne

Na rynku jest wiele RPG poświęconych mandze część jest fajna a część nie, dajmy na to Grandia ta gra była porównywana do Final Fantasy a w jej sequelu walki były leprze niż w F.F. VII nie tylko RPG są fajne dajmy na to O.N.I. ale to jusz inna bajka. Ja teran składam na Grandia II a w "jedynce" utknołem piszcie w jakie gry mangowe wy gracie i jakie tytuły polecacie ^_^

_________________
Wiele osób myśli że jestem dziwny... mają racje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4126141
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-07-2003, 12:20   

Grandia II-miodna rzecz (ma tylko jedną wadę- postacie nie mają ust...). Przeszedłem całą. Zajęło mi to tydzień, tyle że właściwie sprzed kompa nie odchodziłem :)) No, i oryginał kosztuje tylko ok. 36 zł.

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-07-2003, 13:25   

Mi najbardziej podobaly sie: Breoth of fire II, Crono Trigger i naturalnie Final fantasy 7, swietne gierki, ze swietna fabula.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-07-2003, 14:37   

Ja mam jeszcze Breath of Fire IV w wersji na PC.

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 06 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2003, 21:39   

O rany... ile tego było... mój drugi fioł obok crpg'ów ^^'. Final Fantasy od 1 do 9, Chrono Trigger, Chrono Cross, Tales of Fantasia, Breath of Fire 1,2 i 4, Slayers, Secret of Mana, Secret of Evermore, Front Mission 1 i 3. Jak widzicie większość pozycji pochodzi ze stajni Squaresoftu. Do gier Enixa (seria Dragon Warrior czy jakoś tak i parę innych) coś nie mogę się przekonać, ale może kiedyś...

Co mógłbym polecić? Oczywiście serię Final Fantasy ^^. Bije na głowę wszystko inne (wyjątek - Chrono Trigger, którego stawiam obok najlepszych Finali, Tales of Phantasia oraz Front Missiony ) oraz Breath of Fire'y. Moje najulubieńsze z poleconych to Chrono Trigger (Ach, Princess Schala... moja najukochańsza NPC obok Ellonki z FF8 ^^. O pomstę do nieba woła to jak ją bezecnie przerobili w Chrono Crossie -_-'''), Final Fantasy 7 (Sephiroth, mój ulubiony czarny charakter, a muzyka podczas walki z jego ostatnią formą (Jednoskrzydły Anioł)) wymiata ^^, FF8 (Rinoa... ^^, Squall ty szczęściarzu... No i Ellonka oczywiście ^^), FF9 (świetna grafa i muza, a Kuja to mój drugi ulubiony szwarzcharakter po Sephirothcie), Chrono Trigger (Magus Janus - jeden z najlepszych bohaterów obok Clouda i Squalla, w sumie to nawet stawiam go wyżej, Lavos - mój trzeci zły, jedna z najlepszych fabuł, świetna jak na SNES muzyka i grafika, no i oczywiście Schala ^^), Tales of Phantasia (Ciekawy czarny charakter, świetna grafa jak na SNES oraz fabuła i... bohaterowie wymawiają zaklęcia i techniki ^^ (nigdzie indziej tego nie ma, chyba tylko w FF10 i ew. w Tales of Eternia)). Z sentymentu polecę jeszcze FF3, FF4 i FF6 (FF5 nie podobało mi się zbytnio, a FF1 i FF2 pozostawiam zatwardziałym zwolennikom serii, ci , co zadadzą sobie trud ich przejścia (a są trudne) będą w stanie zobaczyć pewne "smaczki" w FF9. No i jeszcze BoF2 (smoki i demony - czy to czegoś nie przypomina? ^^) Dla zwolenników mangowych erpegostrategii polecam Front Missiony - świetna fabuła.

A w co grać odradzam? Przede wszystkim w Secret of Mana (strasznie monotonna, poza tym nie przypadł mi do gustu system walki w czasie rzeczywistym) oraz Chrono Cross (choć ta gra aż tak tragiczna nie jest, poplątali fabułę i spaprali zakończemie, przez co nawet nie umywa się do Chrono Triggera. A poza tym z Schali zrobili blondynkę, zupełnie niepodobna do cute toriyamowskiej księżniczki królestwa Zeal. TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA! GRRR! I gdzie Magus! Gdyby nie to, że Square tyle super gierek wypuścił nasłałbym na niego Lavosa i Sephirotha z ich Destruction Rains From Heavens i Super Novą ^^. Ostatecznie w Chrono Crossa możecie zagrać, by zobaczyć jak można spieprzyć sequel.

A oto mój ranking (ech, wszystkie są dobre, ciężko mi przydzielić jedno miejsce dla jednej gry ^^')

1.FF7
2.CT i FF8
3.FF9 i ToP
4.FF4 i FF6
5.BoF2 i FF3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Ryuu_Davis Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Kwi 2003
Skąd: A bo ja tam wiem O.o?
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2003, 22:05   

Z RPGów z jakimi miałam okazję się zetknąć niemal wszystki były związane z mangą ^^. a było tego sporo, wszystkich tytułów nie wymienię, ale te które najbardziej lubiłam: Seiken Densetsu, Final Fantasy III, Slayers, Secret of Mana... hym... dużo tego na ZSNESie było ^^ No i jak mogłam zapomnieć o genialnej symulacji rolnika Harvest Moon ^^ heh
A, i jeszcze ofkoz Princess Maker (^______^) chociaż to mi na RPG nie wyglądało ^^

wszystkie gierki pochodziły, rzecz oczywista, ze stronki Cina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4607619
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2003, 00:24   

Co to gier związanych z mangą to grałem ostatnio w Love Hina na Game BOy Advance (do zassania z http://emu.makii.pl/)
Bardzo fajna! - POLECAM!

I jeszcze był AKIRA na amigę (ROM mogę przesłać emailem, emulator - www.winuae.com)
Zręcznościówka, ale gra się przyjemnie choć jest trudna.

Szukałem innych związanych z mangą ale nietrafiłem na nic.

(bo wpadłem na jakąś stronę z gierkami hentai.. hłe hłe.. ;)

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-07-2003, 12:46   

Ja mam takie pytanko: nie ma ktos jakiegos fajnego obrazka z Magusem z CT? Najlepiej samym. Jest mi potrzebny na stronke...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Seymour Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2002
Skąd: White Purgatory
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2003, 13:43   

Glownie tylko i wylacznie seria Chrono jest dla mnie kamieniem milowym w dziedzinie J-RPG'ow. Chrono Trigger jest jedyna gra, ktora meczylem dniami i nocami. Swietni bohaterowie, swietna fabula, zachwycajace walki... Te gre trzeba po prostu samemu zobaczyc... I jeszcze ta przejmujaca muzyka towarzyszaca grze na kazdym kroku. Niepewnosc. Czy glowny zly z ktorym z poczatku walczysz naprawde jest jedynym powaznym zagrozeniem czychajacym na Ciebie? I czy on tak naprawde jest do konca zly?
W FF7 nie gralem. Dlaczego? Poniewaz juz od dluzszego czasu szukam wersji na Playstation, a po drugie swego czasu pewne pismo zniszczylo mi najprawdopodobniej najwieksza niespodzianke w calej grze(Napisali, ze zginie Aeris. I to w recenzji napisali!). Az grac sie odechciewa

Bambosh --> Veto! Nie zgadzam sie z Toba. Chrono Cross jest gra wybitna, ma piekne scenerie, wiele postaci do wyboru, przepiekna muzyke(ta w intrze jest jedna z moich ulubionych, ale w samej grze tez sa ciekawe pozycje) calkiem niezle opracowany sytem walk(chociaz nie moge zrozumiec dlaczego prawie pozbyto sie podwojnych i potrojnych atakow?!). Fabula tez jest niczego sobie(bardzo zdziwily mnie wydarzenia chocby we Vipers Manor z Lynxem. Ale, ale... Sam poczatek jest zaskakujacy! Albo cala prawda o swiecie w ktorym zyje Serge kontrolowanym przez Eden?). Co do zakonczenia to nie wiem czy przyznac Ci racje czy nie, bo gry jeszcze nie przeszedlem(jak narazie walcze z polaczonymi czesciami smokow), ale z tego co slyszalem gra ma multum zakonczen. Najgorsze na jakie mozna trafic to same napisy koncowe. A moze chodzi ci o sama walke finalowa?
Trudno zeby gra byla rownie dobra co jej poprzednik. Rzeczywiscie sa momenty w grze, ktore potrafia mocno znurzyc jak i wkurzyc :)(Poszukiwania Nikkiego czy tez koncert na statku) Albo niektorzy pierdolkowaci bohaterowie... Pierre... To juz przypadek wyjatkowy. Uzurpuje sobie prawo do bohaterstwa, a prezentuje sile i odwage muchy jak to trafnie napisalo jedno pismo. Jednakze poza tymi kilkoma mankamentami nie widze wiekszych przeszkod, by Chrono Cross nie byl godnym nastepca Chrono Triggera.

Samej Shali jeszcze w CC nie spotkalem, wiec nie mam zdania. Co do Magusa to bez przesady! W kazdej serii wystepuja inni bohaterowie, inna historia... Dlaczego mialoby byc inaczej w przypadku Crossa? Historia zawarta w Triggerze zakonczyla sie permanentnie. Mimo, ze trojka glownych bohaterow pojawia sie na chwile w grze to niby czemu mialby byc z nimi Magus?

Wlasciwie sam Chrono Cross tak do konca nie jest sequelem Triggera. Square wczesniej wydal jeszcze gierke tekstowa Radical Dreamers, ktora fabula nawiazuje do wydarzen majacych miejsce w Crossie. Niestety gra jest cala po japonsku

I maly bonus od autorow CC: W grze mozna walczyc ze starymi znajomymi z Chrono Triggera! Ponownie mozna skopac tylek Ozziemu, Flea i Slashowi. A to tylko czesc smaczkow ukrytych przez autorow w grze

Poza tym: Squaresoft planuje wydac na konsole Playstation 2 trzecia czesc sagi Chrono noszaca tytul Chrono Break!

_________________

You can't change it. There's only one future...

- - -

NAFOL walczy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4643422
Boski Miszcz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Lut 2003
Skąd: Tam, gdzie Mazoku mówi dobranoc
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2003, 14:06   

Najlepsiejsze jest FF 7, Chrono Tiger trochę dalej... A ktoś grał w Harvest Moon?

_________________
Ku chwale LON!

A la la la la LON, a la la la la LON LON li LON LON LON LOL, oo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-07-2003, 14:43   

Judash --> spróbuj kupić na Allegro. Ja tam bez problemu dostałem FFVIII na PS

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Seymour Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2002
Skąd: White Purgatory
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2003, 15:10   

Crack --> Sam nie wiem. Slyszalem o wielu przekretach na Allegro. Chocby taki, jak facet chcial kupic komorke a przyslano mu cegle w paczce

_________________

You can't change it. There's only one future...

- - -

NAFOL walczy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4643422
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-07-2003, 15:32   

Jek zachowasz korespondencję to możesz dochodzić swojego w sądzie. A tak przy okazji, to jest tam coś takiego jak opinia użytkowników. Jak coś tam kupuję to zwracam uwagę na ilość sprzedanych przedmiotów i opinie kupujących (jeśli gościu ma jakąś negatywną, rezygnuję z zakupów).

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 06 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2003, 19:33   

Judash ---> Ja FF7 kupowałem w Allegro. Dostarczyli mi - tylko trecia płyta była zarysowana, ale wszystko zależy u kogo kupujesz.

Co do Chrono Crossa. Nie mówię, że cała jest do kitu. Po prostu skaszanili zakończenie. Główny zły też mnie rozczarował. I wszystko poplątali tuż przed ostatnią walką, ale nie będę spoilerował (swoją drogą skoro walczysz z połączonymi smokami to jesteś o krok od końca). Ogólnie kiedy grałem w nią wrażenia miałem dobre... do momentu po pokonaniu połączonych smoków i obejrzeniu happy endu (gdzie mu do tego z CT, FF7, FF8 czy Tales of Phantasia). Zbyt wiele postaci to według mnie też minus, wiele robi wręcz za statystów, ciężko poświęcić dużo uwagi ok. 30 postaciom. Może faktycznie tę grę zbyt surowo potraktowałem, ale po prostu wypada gorzej w porównaniu z CT, Finalami i ToP. Te gry były genialne i dopieszczone w każdym calu, CC jest "tylko" dobry (po prostu przyzwyczaiłem się do wysokiego poziomu gier Squaresoftu i gdy dostałem grę trochę gorszą to rozczarowałem się). O ile gierki z mojego rankingu idą w sumie "łeb w łeb" to CC już trochę odstaje. Liczę na Twoją opinię odnośnie końcówki CC ^^.

P.S. a co do tego sequela to masz rację- było coś pomiędzy, ale nie wyszło toto poza Japonię. Akcja chyba dzieje się po roku 1000 i jest spoiwem łączącym CT i CC.
P.P.S.W przeciwieństwie do Finali akcja CC dzieje się w tym samym świecie co CT. Zresztą chyba jest wspominana Guardia i kontynent Zenan.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-07-2003, 15:44   

No,to czas na mnie ;> moja pierwsza,zdecydowana trójka: FF8,Chrono Trigger,FF6. Tej ostatniej przejśc niestety nie moge,ale uprę się i przejdę do jasnej ciasnej! :P natomiast w dwie pierwsze mogłabym grać i grac i grac i grać i grać i...(...) co zresztą, bez bicia się przyznam,robię. Nie umiem się od nich oderwać. Te postacie... Magus, Squall, Laguna, Terra, Locke, Ellone, Schala, Rinoa, Ultimecia, Setzer, tak bliskie i tak jednocześnie dalekie... jednak dla tych postaci i wszystkich pozostałych (NIE MA osób,które by mnie tam drażniły ----- no dobra, Seifera nie liczę :P) można przechodzić te gry w kółko. A FF7,bo zaraz mi się fani zbuntują? No cóż, jeszcze nie przeszłam,i nie wiem kiedy to zrobię bo gra mi zwyaczjnie na moim kompie nie wchodzi, PSXa nie mam, gram więc u mojej kumpeli, ale jestem na samiutkim początku i z fabuły wynosze tyle co nic bo bardziej mnie interesuje co mówi moja kumpela ==" jednak nie poddam się tak łatwo... chociaż mnie ta gra nie nęci szczerze mówiąc,nie ma wniej tej magii któa by kazała się kumpeli zamknąć a mi przykleić do ekranu (chociaż Cloud i Aeris mają coś w sobie...). Ale dla muzyki, którą tworzy Nobuo Uematsu, można przejść każdego FFa, nawet gdyby fabułę miał beznadziejną (ale który miał? to,że mnie nie kręci, nie znaczy,że uważam je za beznadziejne...). A dla zakończeń we wspomnainych dwóch pierwszych grach...przecież ja ryczałam jak bóbr! A dlaczego? Bo to był juz koniec!!!!

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group