FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Twój system operacyjny ^^

Jaki masz system?
Windows XP
31%
 31%  [ 29 ]
Windows Vista
14%
 14%  [ 13 ]
Windows 7
31%
 31%  [ 29 ]
Windows (inny)
1%
 1%  [ 1 ]
Linux (Debian i pochodne)
12%
 12%  [ 11 ]
Linux (Red Hat i pochodne)
2%
 2%  [ 2 ]
Linux (SUSE i pochodne)
0%
 0%  [ 0 ]
Linux (Mandriva i pochodne)
1%
 1%  [ 1 ]
Linux (inny)
2%
 2%  [ 2 ]
Mac OS X
3%
 3%  [ 3 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Wersja do druku
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-08-2010, 17:06   

Cytat:
Co na minus? Brak możliwości pracy w wielu językach w wersji Home Premium - klawiaturę mam ustawioną na język polski (mam też polską lokalizację i strefę czasową), ale jako display language mam już angielski, i w rezultacie część systemu mam po polsku, a część po angielsku. Dziwnie to wygląda. No, ale mimo wszystko chyba nie wróciłabym już do leciwego XP.

To po prostu z laptopem dostałaś jakąś trefną wersję systemu, najprawdopodobniej przystosowaną przez producenta tak żeby działała na dowolnym sprzęcie jaki mają i by mogli sobie instalować taki język jaki zechcą. Ostatnio próbowałem zrobić sobie bardziej wypasioną płytkę instalacyjną ale właśnie po takich numerach zrezygnowałem. Przynajmniej udało mi się zmusić zwykłego Windowsa 7 do tego żeby sam się aktywował na laptopie i działał jak oryginalny Della.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-08-2010, 17:17   

I dlatego obok Ubuntu wisi mi Xpek. W wersji bardzo pokrojonej, ale XP >]
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-08-2010, 17:21   

Język każdej 7 można zmienić na dowolny, wystarczy language pack i wpisanie odpowiedniej komendy ;)
Guide jak to zrobić.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Infero93 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-09-2010, 18:42   

Aktualnie na stacjonarnym posiadam Win7, z którego jestem w 100% zadowolony a na lapku (dokładniej, jest to laptop mamy, ale używam go dość często) mam Vistę, która też chodzi dobrze.

Nie stronie też od "Pingwina", lubię te systemy. Są stabilne, chodzą szybko i ładnie a do tego ładnie wyglądają. Kiedyś bardzo lubiłem Ubuntu, teraz też jest to moja ulubiona dystrybucja, ale coś ostatnio za bardzo się rozrasta i zaczyna mi przypominać Nero. Jednak przy Windowsie trzymają mnie przyzwyczajenia, programy no i oczywiście gry. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Devius Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Wrz 2010
Skąd: Świecie
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2010, 11:23   

Jestem teraz w szkole, siedzę na najnowszej wersji Ubuntu. Nic do tego systemu nie mam, ale jakoś, jestem już przyzwyczajony do Windowsa i w domu nie mógłbym go mieć ;)
W domu używam Win7, i jestem z niego bardzo zadowolony, najlepszym antywirusem w tym systemie jest brak antywirusa, co tu jeszcze dodać? Trzeba go używać, żeby ocenić tak na prawdę. Jest to jak na razie najlepszy system na rynku, żadnych problemów z kompatybilnością starych gier z WinXP - co jest u mnie wielkim plusem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2010, 11:33   

Devius napisał/a:
w szkole, siedzę na najnowszej wersji Ubuntu

To szkolni informatycy wiedzą o istnieniu innych systemów, niż Windows? Pierwsze słyszę (a może to ja miałem takie "szczęście", że informatyka ograniczała się do obsługi Windowsa, kto wie, czy nie pirackiego).
Devius napisał/a:
najlepszym antywirusem w tym systemie jest brak antywirusa

Okej...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Devius Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Wrz 2010
Skąd: Świecie
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2010, 11:39   

korsarz napisał/a:
]To szkolni informatycy wiedzą o istnieniu innych systemów, niż Windows? Pierwsze słyszę (a może to ja miałem takie "szczęście", że informatyka ograniczała się do obsługi Windowsa, kto wie, czy nie pirackiego).

Jednak wiedzą. Widzisz, u mnie w szkole wolą zainstalować Ubutnu, który jest za darmo, i ma w sobie darmowe oprogramowanie, niż wydawać kasę na Windowsy. Jedynie na laptopach mamy Windowsy, lecz resztę oprogramowania mamy albo portable, albo wcale ;)
korsarz napisał/a:
Okej...

W moim przypadku tak, od ostatniego formata co miesiąc robię skan dysku, i jeszcze nie miałem żadnego wirusa, natomiast gdy miałem Avasta wyszukiwało mi wirusy, których nie było, i zjadało mi dodatkowy RAM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-09-2010, 12:08   

Devius napisał/a:
W moim przypadku tak, od ostatniego formata co miesiąc robię skan dysku, i jeszcze nie miałem żadnego wirusa, natomiast gdy miałem Avasta wyszukiwało mi wirusy, których nie było, i zjadało mi dodatkowy RAM.

Niestety skanowanie raz na miesiąc w przypadku trojanów, które potrafią się kryć na normalnych stronach (jakiś tydzień temu ofiarą padł na przykład onet) niezbyt pomoże.
Poza tym trochę zabawne jest, że piszesz o braku programu chroniącego jako "najlepszym antywirusie" tylko dlatego, że poprzedni był beznadziejny. Dobrego antywira też trzeba umieć wybrać.
No ale to podejście prawdopodobnie i tak zmieni się po pierwszej stracie danych przez jakieś złośliwe oprogramowanie (czego oczywiście Ci nie życzę).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Devius Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Wrz 2010
Skąd: Świecie
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2010, 12:12   

Keii napisał/a:
tylko dlatego, że poprzedni był beznadziejny. Dobrego antywira też trzeba umieć wybrać.

Uwierz, w życiu miałem dużo antywirusów, i jakoś dzisiaj nie narzekam na jego brak.
Keii napisał/a:
temu ofiarą padł na przykład onet

Widzisz, ja na takie portale nie wchodzę ;)
Keii napisał/a:
No ale to podejście prawdopodobnie i tak zmieni się po pierwszej stracie danych przez jakieś złośliwe oprogramowanie

Pierwszą stratę danych miałem trzy, albo cztery lata temu właśnie dlatego, bo "najlepszy" antywirus mi nie wykrył robactwa na kompie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-09-2010, 12:14   

Widać nie był taki najlepszy. Cóż, przekonywać Cię nie zamierzam, bo i po co. Wiesz lepiej :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Devius Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Wrz 2010
Skąd: Świecie
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2010, 12:15   

Keii napisał/a:
Widać nie był taki najlepszy. Cóż, przekonywać Cię nie zamierzam, bo i po co. Wiesz lepiej :)

Może lepiej nie wiem, ale mam sprawdzony sposób, więc po co go zamieniać? ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Infero93 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2010, 19:07   

Devius napisał/a:
Jestem teraz w szkole, siedzę na najnowszej wersji Ubuntu. Nic do tego systemu nie mam, ale jakoś, jestem już przyzwyczajony do Windowsa i w domu nie mógłbym go mieć ;).


Szacunek dla nauczyciela, wreszcie ktoś kto przyszedł uczyć informatyki. Nie twierdzę, że uczenie się pakietów biurowych jest nie potrzebne. Wręcz przeciwnie, ale robią to w zły sposób. Uzależniając nas, od najczęściej od Offica. Tak samo z systemami, ani słowa o wolnych systemach operacyjnych.

No, a żeby nie było totalnego zejścia z tematu. Powiem, ze na drugiej partycji posiadam zainstalowany Ubuntu, aczkolwiek rzadko z niego korzystam. Głównie mam go dla zabawy i nauki. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Orion Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 18 Lis 2010
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2010, 21:15   

Na swoim pececie posiadam Vistę Home Premium i XPka Professional z SP3. Na drugim pececie mam XPka Pro z SP2 oraz Linuxa (Debian 5). Na laptopie mam aktualnie postawioną Vistę Home Premium. W szkole korzystam z Linuxa (Debian 5) na zmianę z XPkiem oraz Vistą. Raz na jakiś czas korzystam też z FreeBSD, właściwie tylko wtedy, kiedy jestem do tego zmuszony.

Pozdrawiam
Orion
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
2795799
ronin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 22-11-2010, 16:48   

Na lapie dual-boot LFS (wćiąż bez X'ow ale to z braku czasu) z Freebsd.
Na piecach wiadomo win7, do tego arch plus ubuntu. Miałem wcześńiej gentoo ale zabrałem się za update w stanie głęboko nietrzeźwym, więc system juz nie wstał.
Ja aczkolwiek dałem radę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2011, 23:59   

Windows 7 na nowym laptopie. Generalnie kupiłem golasa i pierwotnie chciałem wgrać Linuxa (Mint). Mam komórkę z Windows Mobile i jakoś nie chciało mi się kombinować na Linuxie z jej łączeniem. Padło na Win7. Jestem bardzo zadowolony.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group