FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Twój system operacyjny ^^

Jaki masz system?
Windows XP
31%
 31%  [ 29 ]
Windows Vista
14%
 14%  [ 13 ]
Windows 7
31%
 31%  [ 29 ]
Windows (inny)
1%
 1%  [ 1 ]
Linux (Debian i pochodne)
12%
 12%  [ 11 ]
Linux (Red Hat i pochodne)
2%
 2%  [ 2 ]
Linux (SUSE i pochodne)
0%
 0%  [ 0 ]
Linux (Mandriva i pochodne)
1%
 1%  [ 1 ]
Linux (inny)
2%
 2%  [ 2 ]
Mac OS X
3%
 3%  [ 3 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Wersja do druku
Judicar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Cze 2011
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2011, 17:38   

Ja i na stacjonarnym komputerze, i na laptopie mam Windows 7, sprawdza się bardzo dobrze i jestem z niego zadowolony. Osobiście odczułem ulgę, kiedy po kiepskiej Viście przesiadłem się na ten system :)

_________________
http://www.youtube.com/ebrochannel
http://ebro.net.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gendouko Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2011, 23:49   

Obecnie na mojej stacjonarce od roku używam Windows XP i jak do tej pory na niego nie narzekam. Nie jest sprzętożerny i jak dotąd nie miałam z nim problemów podczas uruchamiania gier i programów. Wcześniej korzystałam z laptopa z wgraną Vistą i z tego okresu nie mam zbyt dobrych wspomnień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10517034
Assin Płeć:Mężczyzna
Moe is serious business


Dołączył: 04 Sie 2011
Skąd: Wolbrom
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2011, 21:14   

Na mocniejszym kompie używam Windows 7 ustawionego na przyjemniejsze działanie (wyłączenie UAC usunięcie IE, WMP itd..)
Na słabszym Windowsa Xp z paroma wyłączonymi serwisami.
Testowałem jeden z pierwszych wycieków Windows 8, ale był nie stabilny. Ponoć te nowsze wycieki są całkiem stabilne i szybsze od 7 ale nie mogę potwierdzić.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-08-2011, 21:17   

Nigdy nie zrozumiem po co ludzie usuwają IE. Rozumiem z całego serca nienawidzić monopolisty, ale niektóre strony działają poprawnie tylko w tej przeglądarce. Klienta TERY Online na przykład w niczym innym ściągnąć nie można, a i do korzystania z IE Tab w FF zainstalowany IE jest potrzebny...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Assin Płeć:Mężczyzna
Moe is serious business


Dołączył: 04 Sie 2011
Skąd: Wolbrom
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2011, 22:09   

Z prostego powodu, zazwyczaj korzystam z Opery, jak strona się źle wyświetla włączam FF, jeżeli nadal mam problemy ze stroną odpalam Google Chrome, potem wersje rozwojową Chromium jeżeli strona się nie wyświetli poprawnie to nie jest tego warta. (I nie chodzi mi o konkretną stronę jakiejś gry, ale wszystkie klienty co ściągałem to przez FF się dało, a w Tere nie grałem, swoją drogą nie ma klienta na jakimś torrencie czy ftp?(Ostatnio w WoWa jedynie pogrywam na Sunwellu)) A czemu usuwam IE? W niektórych programach jest ustawiony na domyślną przeglądarkę i zmienić się nie da co mi osobiście przeszkadza jak wyłapuje linki i otwiera strony. (Tak nawet przy ustawieniu innej przeglądarki na główną.)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-08-2011, 22:13   

Nie ma klienta na torrencie, Japończycy grzecznie łapią downloadera przez IE po zalogowaniu.
Cóż, co kto lubi, niestety IE czasem jest konieczny, szczególnie jeśli siedzi się trochę w azjatyckiej części internetu.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Assin Płeć:Mężczyzna
Moe is serious business


Dołączył: 04 Sie 2011
Skąd: Wolbrom
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2011, 22:25   

Nie wątpię że IE może się przydać. Na co dzień jedyne strony powiązane z Azją które przeglądam to są strony z H, Echi i ogólnie FanArtami z Anime... A kiedy nie miałbym wyboru odpalił bym XP z którego na co dzień nie korzystam, IE mam zostawiony, a ten Windows nawet lepiej się sprawdza to tego typu zadań.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 08-08-2011, 11:51   

Aktualnie na laptopie zarówno jak i na komputerze stacjonarnym używam Windows 7. Nie bawię się aż tak tyle poza uczelnią by potrzebować coś szybszego/bardziej stabilnego. Na laptopie mam również Fedore (Linux) - potrzebowałam na uczelnie a nie chciało mi się korzystać z wirtualnego bo strasznie długo się ładowało zawsze. Używam również jeszcze kilku Unixów na uczelni jak i zarówno kilku wersji Serwerowych systemów z racji kierunku studiów Administracji Sieci.

Dla czego Windows 7? Bo dostałam za darmo z uczelni? Bo jest przyjemny, łatwy w obsłudze oraz w 99% można go customizować. Lubie gdy to czego używam ładnie wygląda i mogę to przyozdobić po swojemu. Spędzam przy komputerze dość dużo czasu.

Przeglądarka ro Firefox v.5 - również z powodu możliwości customizacji klienta zarówno ustawień jeśli się wie jak oraz wyglądu i add-onów.

Na pendrivie nosze przenośną wersje Windowsa XP z kilkoma grami ^^

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Assin Płeć:Mężczyzna
Moe is serious business


Dołączył: 04 Sie 2011
Skąd: Wolbrom
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2011, 12:46   

Znalazłem poważny mankament braku IE w Windowsie co wymusiło na mnie przywrócenie go do stanu używalności. Co prawda nadal nie używam go do przeglądania stron... Zauważyłem jednak że są Flashe które są mocno uczulone na bark IE w systemie, co okazują po prostu się nie włączając. Więc np. ten plik swf nie był skłonny do współpracy z żadną przeglądarką czy zewnętrznym programem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 25-08-2011, 18:13   

Ja właśnie się "zupgrade'owałem" do XP przy okazji nieco wymuszonego zakupu dysku. Yay. IE też mam, a jakże - ósemkę. Nie, nie używam i nie zamierzam.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Spike Płeć:Mężczyzna
Ar-Raszid


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Medyna
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2011, 18:14   

Win 7 bo nie zadaje głupich pytań rzadko łapie wirusy i robi to czego od niego oczekuje poza chodzeniem za mnie do pracy(wredny system).

Linuks był ale popsułem 3razy i jest zbyt skomplikowany, a po co mam sobie życie utrudniać. Każdy linuks którego miałem działał po instalacji do 5godzin i się rozsypywał.

Na telefonie symbian (bo innego mieć nie mogę, a raczej zmiana była by zbyt czasochłonna).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
flandrowas Płeć:Mężczyzna
horosista


Dołączył: 10 Gru 2011
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2011, 18:51   

Na stacjonaru mam 3 systemy:

Windows 7 Ultimate x84
Linux Ubuntu 11.10


Jedno do gier, drugie do neta i pracy (żaden syfiasty trojan czy inny windowsowowirusowe gowno nie ma jak zaatakować lina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-12-2011, 19:23   

Linux do pracy jest niezastąpiony, poza małymi wyjątkami. Wyjątki potrzebują Windowsa na maszynie wirtualnej, lub Wine. : )

Ostatnio musiałem pokombinować z środowiskiem graficznym. Do tej pory używałem zwykłego gnome2,
ale niestety ostatnia wersja Ubuntu sporo napsuła: Unity, lub ewentualnie gnome3 to jakoś nie było to.
Teraz używam Ubuntu 11.10 + fluxbox i jest to jak dla mnie idealnie połączenie.
Całość po włączeniu zajmuje w ramie marne 270 mega pomimo włączonych różnych dodatków jak na przykład apache, dropbox czy rdp. No i Ubuntu nie ma problemu z odtwarzaniem anime w 10bit. :D

Niestety mam już tak że lubię się bawić systemem i ostatnio jest dość kiepsko pod względem stabilności (Taa, było nie pchać wszystkiego co się widzi do systemu.....).
Poprawiło się nieco po uaktualnieniu kernela, także czas pracy na baterii wzrósł.

A na stacjonarce: Win 7 64bit. Cóż AŻ taki szalony nie jestem żeby grać w Skyrima w Wine xD

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
Lord87 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2012
Skąd: Chełmno
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2012, 17:48   

1 komputer = Windows XP Profesional SP3
Laptop = Windows Vista Ultimate 32bit
Komputer = (najczęsciej używany) Windows 7 Ultimate SP1 32bit

_________________
http://myanimelist.net/profile/Lord87
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
35145009
Piontek Płeć:Mężczyzna
człowiek z lasu


Dołączył: 30 Lis 2008
Skąd: Z lasu
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2012, 22:25   

Na co dzień używam Ubuntu 10.04, jest to jedyny linux(te z których instalowałem) który puki co wytrzymał mi dłużej niż miesiąc gdy się zacząłem nim bawić ^^ (jestem strasznym efekciarzem i dosłownie wszystko musi być przepakowane na pulpicie świecidełkami i bajerami). Windows służy mi tylko do grania jak raz na parę dni najdzie mnie ochota.

_________________
Znajdę cię gdziekolwiek byś nie był... I zabiję Cię... Rozerwę Cię na pół... Zmiażdżę twoje kości i zjem twoje ciało.. Wypiję twoją krew... Pochłonę Cię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group