FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-08-2005, 19:02   

Rozwiń to. Ja widziałem tylko krytykę konsumpcjonizmu (jak to mądrze brzmi; a w tym konkretnym przypadku polega na zamianie w świnie ludzi którzy się jak świnie zachowują;>).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2005, 21:36   

Grisznak napisał/a:
Asagiri No Miko - seria 14 krótkich, 10 minutowych odcinków,


Gdzie ty masz 14 odcinków, pozwolisz, że zapytam? ^^'' Tzn inaczej - gdzie ci uciekło niemal drugie tyle? :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2005, 10:20   

Cytat:
Rozwiń to.

Rozwijam;
Chichiro jest dzieckiem. Jej rodzice są pochłonięci konsumpcją (zamieniają się w świnie), a ona zostaje sama, czyli wkracza w dorosłe życie. Czarownica (symbol państwa opiekuńczego) zabiera jej imię (indywidualizm) i Chichiro staje się kolejnym trybikiem w maszynie produkcji, czyli Państwa. Ona jednak zachowuje swój indywidualizm i w przeciwieństwie do innych, nie podporządkowuje się systemowi.
Zaczynają się spoilery.Ciężko pracuje, nie dla pieniędzy, lecz dla wartości (czyni dobro, jeśli chcesz). Wkrótce też wyrusza w podróż za tym, co naprawdę jest w życiu ważne (miłość/przyjaźń, rodzice). Czarownica przegrywa starcie; morał? Państwo dla człowieka, nie odwrotnie! ;D

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-08-2005, 13:53   

Ash... Twoje rozumowanie jest porażające...
Chyba rozumiem czemu dorośli nie oglądają bajek skoro widzą w nich takie bzdury...

Znaczy się rozumowanie jest jak najbardzije słuszne tylko kto chciałby oglądac Sen to Chihiro... i się nad tym zastanawiać?! [cichy głosik szepce: Ashe DeLuxe jak widzisz_-_|] Kogo to obchodzi???

A może to ze mną jest coś nie tak i wyrosłam na cudaka bo dosłownie rozumiałam bajki...

Nieważne! Sen to Chihiro jest słodkie i nic mnie system nie interesuje.


Zabrałam się wczoraj/dzisiaj za Full Moon no Sagashite. Mam pierwsze 26 ep i więcej nie chcę. Totalna żenada. Takie sobie. Wszystko takie sobie. Nikomu nie polecam.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-08-2005, 14:44   

Ash, niewątpliwie masz rację, ale "metafora stosunków człowiek-system" brzmi strasznie poważnie w przypadku mijazajek. Tak poważnie, że aż śmiesznie;). Spirited Away mówi o wielu rzeczach po trochu, jak każda dobra bajka:P.

Poza tym nie państwo opiekuńcze, a totalitarne, to jednak co innego:P.

Cytat:
Zabrałam się wczoraj/dzisiaj za Full Moon no Sagashite. Mam pierwsze 26 ep i więcej nie chcę.


Mówiłaś, że masz podejście hodowcy bydła więc co dziwnego w tym, że odrzuca cię romansidło dla małolat:P?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-08-2005, 16:05   

Bo miałam nadzieję, że to będzie fajne??? Bo miałam nadzieję że będzie podobne do Kamikaze Kaito Jenny? Bo ja lubię shojo ogulnie?

Mam podejście chodowcy bydła ale ogulnie lubie romansidła dla małolatów a FMNS jest DENNE. Słaba kreska której nie oglada się z przyjemnością, muzyka wkużyłą mnie w drugim odcinku. Śpiewający aniołek się znalazł psia jego mać! I w dodatku fabuła... Niby nie horror a koszmar!

Nawet od romansideł dla nastolatek trzeba wymagać podstaw!

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-08-2005, 21:47   

Ash niewątpliwie masz troche racji, choć chyba zbyt dosłownie odczytujesz to anime.

Nie widziałem w prawdzie jeszcze "Sen", ale produkcje z pod znaku Ghibi często łączy jedna cecha wspólna - mają coś na kształt morału - szanuj przyrode (Mononoke Hime, Nausicca), nie tocz wojen (Nausicca, Laputa, Grobowiec Świetlików) i tak dalej i tak dalej.

Te filmy może i są dla dzieci, ale na pewno nie są głupie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
lysek Płeć:Mężczyzna
:D

Dołączył: 13 Sie 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2005, 02:14   

Cytat:

Co w tej chwili oglądacie?


Czytam( a raczej czekam na tlumaczenie 211 odcinka bo z japonskim u mnie cienko ) Mange Gantz. Naprawde fajna seria, polecam starszym otaku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2005, 07:08   

Nie będę się wykłócał o interpretacje. Ja dostrzegłem to, wy pewnie co innego.
Państwo opiekuńcze i totalitarne się od siebie różnią, ale są podobne. Ale chodziło mi o to, że niektórzy uważają współczesny kapitalizm jako właśnie taki, zmuszający do wyzbycia się indywidualności i pogoni za pieniądzem.

Cytat:
Mange Gantz. Naprawde fajna seria, polecam starszym otaku.

A widziałeś anime?

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2005, 08:31   

a ja teraz ogladam Chrono Crusent... Crusend?? jak to sie tam pisalo ?? zapomnialam :P chrnokrjuzend :P nawet fajne, pod wzgledem kreski mi podpasowuje :D

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-08-2005, 08:48   

BetiiX napisał/a:
Chrono Crusent... Crusend?? jak to sie tam pisalo ??

Chrno Crusade. Kreskę ma niezgorszą, fabułę też. Ale od momentu, kiedy zaczynamy się do zakończenia wielkimi krokami zbliżać sporo traci <te podrecznikowe osobiste bohaterów dramaty, ten podręcznikowy end, taki romantyczny, taki bez sensu kompletnie... płacz i zgrzytanie zębów.>

Po raz drugi oglądam RahXephona. I tym razem dokładniej czytam teksty -_-' Poprzednim razem sens zakończenia trochę jakby mi umknął.

Poza tym już za mną 6ep TSR. Scena u fryzjera rządzi^^ A następny odcinek dopiero 24, echh... Chyba zaczynam wpadać w lekki fanatyzm. I to wszystko wina pewnej skrzywionej na FMP osoby!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-08-2005, 11:12   

A ja wciąż oglądam Broher Dear Brother i zbliżam się do połowy a z każdym odcinkiem seria podoba mi się coraz bardziej, fabuła się komplikuje, wiele rzeczy przestaje być oczywistych...no i TA kreska. Miód, po prostu...
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 21-08-2005, 11:29   

GoNik napisał/a:
Chrno Crusade. Kreskę ma niezgorszą, fabułę też. Ale od momentu, kiedy zaczynamy się do zakończenia wielkimi krokami zbliżać sporo traci <te podrecznikowe osobiste bohaterów dramaty, ten podręcznikowy end, taki romantyczny, taki bez sensu kompletnie... płacz i zgrzytanie zębów.>


Kreskę ma niezgorszą, ale fabuła... Na początku było nawet interesujące - zakonnica latająca z wielkimi gunami była odświeżająca, umieszczenie wszystkiego w latach 20. również, a tradycyjne zmagania dobro-zło może do specjalnie oryginalnych nie należały, ale oglądało sie dobrze, i o to chodziło.. Ale moim zdaniem wszystko zaczęło się sypać na długo przed zakończeniem - to anime ma jedne z najgorszych 'wypełniaczy' jakie widziałam. No i postacie, postacie... Rosette przejdzie, ale Chrno jest tak bezbarwny, że aż boli... Co jak co, ale po zbuntowanym demonie spodziewałabym się wszystkiego, tylko nie tego, że będzie siedział grzecznie i grzecznie przytakiwał koleżance R (a przy tym wyglądał słodko i niewinnie. Mógłby, i byłoby to fajne, gdyby do tego choć trochę charakteru doszło!)...
Krótko mówiąc jak dla mnie zmarnowany potencjał.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-08-2005, 12:17   

Serika napisał/a:
Chrno jest tak bezbarwny, że aż boli... Co jak co, ale po zbuntowanym demonie spodziewałabym się wszystkiego, tylko nie tego, że będzie siedział grzecznie i grzecznie przytakiwał koleżance R (a przy tym wyglądał słodko i niewinnie. Mógłby, i byłoby to fajne, gdyby do tego choć trochę charakteru doszło!)...

To też prawda. Jeszcze żeby chociaż po powrocie do swojej oryginalnej postaci jakoś mu się zmieniało zachowanie. A tu figa. Albo nim rządziło dziecko, albo narwana zakonnica, a kiedy się powiększał do normalnego wyglądu to zachowywał się po prostu jak idiota.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Belbar Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sie 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2005, 14:38   

Zazroszczę tym co mają jakąś satelitę. Ponieważ z takich kanałów mam tylko POLSAT to oglądam tylko YGO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
3609918
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group