FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Nowa nazwa? a.k.a Bez paniki - to tylko awaria

Nowa nazwa?
Nekoteka
6%
 6%  [ 1 ]
Nekopedia
33%
 33%  [ 5 ]
Nekotomi
26%
 26%  [ 4 ]
Soyokaze
13%
 13%  [ 2 ]
Mangarium
0%
 0%  [ 0 ]
Neko no Tabi
0%
 0%  [ 0 ]
inna nazwa
0%
 0%  [ 0 ]
nie zmieniać nazwy!
20%
 20%  [ 3 ]
nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-05-2005, 00:17   

Ok... Podsumowując dzisiejszą burzę mózgów na czacie - w dzisiejszym losowaniu padły następujące numery:

Uniwersum Anime
Multiświat Anime
Czajnik Anime
Herbariusz Anime
Bajorko (Chaosu) Anime
Autostopem przez Anime
Koszyk (z) Anime
Pinakoteka Anime
Pinekoteka ?
Nekoteka Anime
Antykwariat Anime
Anime Dojo
Neko no Dojo Anime
Toraneko/Yamaneko Anime
Arkadia Anime
Nekopedia Anime

Wytłuszczone propozycje t te, które wydają sie nam (duetowi Ser-IKa :P) najzgrabniejsze. I co, jutro kolejna burza mózgów?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-05-2005, 00:20   

oj, mozliwe, że tak... może przez noc cos wpadnie dodatkowego do głowy XD...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-05-2005, 01:39   

jest 1.33 a ja miałam wizję...

hasło: "Mamy kota na punkcie ..." (kota? XD)

portal - NekoNET
na nim domena nekopedia.info/net, toraneko, yamaneko, i takie tam podobne
i części składowe z "neko":
-Nekopedia Anime (Animepedia)
-Nekopedia Mangi (Mangapedia)
-Nekopedia Opowiadania/Fice (...)
-Forum Nekonet
...

aaaaa mam ochotę kogos zamordować !!!

dziekuje za uwagę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-05-2005, 09:13   

To może: Toraneko/Yamaneko.NET, a pod nim Nekopedie?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2005, 09:25   

Hm, to byłaby jakaś idea... Jak myślicie, zrobić temat z ankietą do głosowania? I tu, czy na ogólniewidocznym? No i trzeba najpierw zredukować projekty do 10 opcji.

Krótka zabawa z Googlem:
Yamaneko odpada => http://lechu.mim.pcz.czest.pl/

Toraneko - są jakieś strony, ale w języku najwyżej angielskim i żadna nie jest szczególnie duża

Pozostałe Uniwersa, Pinakoteki etc. są ok, nie ma takiego numeru w naszym fandomie.

Słowa "Nekopedia" i "Nekoteka" jak dotąd nie istnieją - Google zwraca 0 wyników. To oczywiście świetnie, tylko trzeba brać pod uwagę, że firma zawiadująca "Netopedią" może się do nas przyczepić, jeśli użyjemy Nekopedii w adresie strony. Nie wiem, na ile ma do tego prawo, ale może.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-05-2005, 09:44   

hmm......... jak dla mnie nekoteka brzmi fajnie, ale czy Senkyou no neko sie na nas nie obrazi?
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2005, 09:52   

Co do Senkyou no Neko - dlatego unikałabym raczej nazw w stylu Cośtam no Neko oraz Neko no Cośtam. O tego typu zbitki nie powinni mieć pretensji, nie sądzę też, żeby czytelnikom Toraneko albo Nekoteka się z Senkyou no Neko kojarzyły - to "brzmi" całkiem odmiennie.

Co do Nekopedii - gdybyśmy się uparli, można by wystosować do Netopedii (http://www.ws-webstyle.com/cms.php/pl/content/view/full/54/) bardzo grzeczny e-mail z pytaniem, czy by bardzo nas za takie pomysły nie lubili. Zapytać zawsze można, tylko to wtedy, jeśli się na Nekopedię decydujemy (trzymając Nekotekę w odwodzie). Wolałabym, żeby większa część redakcji się wypowiedziała szczerze, które nazwy im pasują, które nie.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-05-2005, 09:53   

Neko to jedno z najpopularniejszych japońskich słów, nie sądzę, żeby ktoś wpadł na "genialny" pomysł, że ma wyłączność na kota - dopóki nazwa nie brzmi zbyt podobnie.
Toraneko - tak!, ale nie w połączeniu z nazwą poddziału. Toraneko Anime jak dla mnie brzmi źle - składniowo, po prostu...

Tych -pedii jest wbrew pozorom sporo, natomiast ja bym to wtedy widziała jako nazwę poddziału, a nie całej strony. Za to Nekoteka mi się nie podoba - nie wiem dlaczego, może po prostu za twardo brzmi. I kojarzy mi się z dyskoteką.

*edit* Z tym, że jako domenę Toraneko będzie trudniej zapamiętać. A Nekopedia wpada w ucho (Nekoteka zresztą również).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-05-2005, 11:03   

Jeśli chodzi o konflikt nazwy z firmami... to niektóre firmy mają fioła na tym punkcie i potrafią pozwać nawet za dość odległe nazwy. Przykładem niech będzie Mobilix - serwis zajmujący się Linuksem na urządzeniach mobilnych. Nazwa jest połączeniem słowa "mobile" oraz sufiksu -ix, tradycyjnym już w światku uniksowym, bo tymi dwoma literkami kończy się nazwa "UNIX". Autorzy strony zostali pozwani przez... twórców Asterixa i Obelixa. I przegrali. Strona nazywa się obecnie TuxMobil. Wygląda to tak, jakby wspomniana firma dostała prawny monopol na sufiks -ix.
Inne przykłady, tym razem trochę bliższego podobieństwa... Mike Rowe został pozwany przez Microsoft za używanie nazwy MikeRoweSoft - facet nie ma prawa do używania swojego imienia i nazwiska? Czy też atak Microsoftu na Lindows - czy firma może sobie przywłaszczyć słowo pospolite?
Mam nadzieję, że takie cyrki dzieją się tylko w USA.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-05-2005, 12:52   

Cytat:
Jak myślicie, zrobić temat z ankietą do głosowania? I tu, czy na ogólniewidocznym?


Na ogólnowidocznym może być kłopot, jeśli zakładamy, że pewne osoby tu jednak zajrzą. Poza tym ja już nie wierzę w demokrację na tym forum:P. Wszelkie głosowania, ankiety i ine takie nie spełniają oczekiwań;>.

Cytat:
portal - NekoNET


portal - ToraNekoNET;P?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-05-2005, 16:21   

Ja bym była jednak za pomysłem Iki - portal NekoNet, a poszczególne podstrony jako Nekopedie bądź Nekoteki. Łatwo wpada w ucho - i jakby nie patrzeć kojarzy się z layem :P Co do ewentualnych zarzutów od Netopedii - list wystosować można, zaznaczając, że strony są poświecone zupełnie różnej tematyce. Was else...

Anime Dojo gdzieś kiedyś widziałam. Acz było to dawno i być może nieprawda. Jednakowoż jest to nazwa, którą wymyśleć może każdy, więc i każdy mógłby się "podszyć".

Pinakoteka i Toraneko jakoś mi nie podchodzi. Pinakoteka kojarzy mi się z lekiem cożem go kiedyś brać musiała, a Toraneko nie brzmi dobrze w połączeniu z członami (Anime, Manga etc.)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2005, 21:25   

Nekoteka mi się podoba, tyle, że nieodmiennie kojarzy mi się z niebieskim layoutem XD Wpada w ucho, lepiej niż inne... Toraneko też nieźle brzmi, ale trudniejsze zdaje się do zapamiętania. Anime Dojo jak dla mnie zupełnie nie pasuje, kojarzy mi się z małą stronką - arcydziełem rodem z lekcji informatyki...

Nekopedia? Pierwsze skojarzenie - Neopedia z Neopetsów ^^''

(Ja wiem, że mam dziwne skojarzenia, ale ja tylko dzielę się obrazami, które w mej głowie się rodzą na dźwięk tych wyrazów XD)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-05-2005, 21:33   

Jak dla mnie (po policzeniu gwiazdek powstałych w wyniku oberwania po łbie od naczelnej), najciekawiej wyglądają:

-Herbaciarnia Anime - nazwa miła dla ucha i nawet logiczna (tyle, że nieco hermetyczna)

-Neko no Dojo Anime - fajnie brzmi

-NekoNET - jw.

Wszechnica - NIE !!! Nic nie poradzę, nie podoba mi się i już. Różnego rodzaju Universumy itp. też bym sobie darował. Brzmią sztucznie i pompatycznie, przypomina to nazywanie osiedlowego sklepu Euro Marketem. To samo dotyczy słowotwórstwa, zwłaszcza w językach obcych. Jak już musimy zmieniać nazwę (tak, wiem, że Wszechbiblia to też słowotwór), to trzymajmy słowników.

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2005, 22:03   

Dodam jeszcze - Uniwersa, Universumy i inne też kojarzą mi się z takim, nie owijając w bawełnę, dziadostwem. Porządniejsze strony jak dla mnie wysilić się powinny się na oryginalne nazwy, nie takie tam zestawienia...

Teraz dojrzałam Arkadię Anime... łomatko, centrum handlowe i kropka, i to nawet dla mnie, z założenia mało nowoczesnej i modnej XDDD

Zdecydowanie jestem za jednoczłonową nazwą, tzn nazwą + Anime.

A NekoNet za mało kojarzy mi się jednak z anime czy recenzjami, świeżo upieczeni fani być może wyrazu nie znają, a i z tekstami nie skojarzą. Plus znowu nie żaden neologizm. Za bardzo przyzwyczaiłam się do nowych wyrazów i trudno by mi się było przerzucić XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 10-05-2005, 23:32   

ka_tka napisał/a:
Dodam jeszcze - Uniwersa, Universumy (...ciach...) dziadostwo
Hmmm... a mogłoby być ANIversum?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group