FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Nowa nazwa? a.k.a Bez paniki - to tylko awaria

Nowa nazwa?
Nekoteka
6%
 6%  [ 1 ]
Nekopedia
33%
 33%  [ 5 ]
Nekotomi
26%
 26%  [ 4 ]
Soyokaze
13%
 13%  [ 2 ]
Mangarium
0%
 0%  [ 0 ]
Neko no Tabi
0%
 0%  [ 0 ]
inna nazwa
0%
 0%  [ 0 ]
nie zmieniać nazwy!
20%
 20%  [ 3 ]
nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2005, 12:50   Nowa nazwa? a.k.a Bez paniki - to tylko awaria

Nie ma pośpiechu, nie ma paniki, ale może faktycznie dobrze zrobić burzę mózgów? Nie oznacza to, że na pewno zmienimy nazwę. Ale można pomału się pozastanawiać, czy coś fajnego nam nie przyjdzie do głowy. Te co bardziej udane pomysły przegłosujemy.

W sumie mamy dwie drogi:

I. Nazwa "imitująca" dotychczasową, np.
- Wielka Biblia Anime (c) IKa
- Wszechbiblioteka Anime
- Wszechnica Anime

II. Nazwa całkowicie inna, np.
- Universum Anime (c) Bianca

Jesteśmy już bardzo dużą stroną jak na polskie warunki, więc możemy sobie przydzielać dowolnie "dużą" i wspaniałą nazwę. Ja prywatnie byłabym za nazwą polską, polsko-japońską lub japońską. Angielską niekoniecznie, bo w sumie anime to nie wymysł angielski, a my mamy całkiem bogaty język ojczysty. Nazwa całkowicie japońska byłaby z kolei raczej hermetyczna i trudna do zapamiętania, ale mimo wszystko identyfikowalna.

Zastanawialiśmy się też nad jakąś wariacją na temat Herbaciarni:
- Herbaciarnia Anime
- Anime Teahouse
- Anime Chashitsu

Ale właściwie wszystkie chwyty dozwolone, może "Multiświat Anime"? Proszę zgłaszać propozycje, tylko jeśli ich będzie dużo, mamy szansę coś sensownego z tego wyłowić.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...


Ostatnio zmieniony przez Avellana dnia 12-05-2005, 15:43, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-05-2005, 13:13   

Biblioteka Anime - lepsze niż Wszechbiblioteka Anime
Skarbnica Anime - takie o... kojarzy się z torrentownią.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 09-05-2005, 13:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-05-2005, 13:15   

Biblioteka Anime - lepsze niż Wszechbiblioteka Anime
Skarbnica Anime - takie o... kojarzy się z torrentownią.
Wszechświat Anime - ma podobną nazwę do dzisiejszej.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-05-2005, 13:16   

Zeg -> patrz pod szerszym katem......... musi pasowac nie tylko do anime. I do tego musi sie dawac ustawic "globalnie" jako marka (ew. z .cosiem), w tym momencie wiekszosc bibliotek. masz pod cos zajetych, a i tak trudno bedzie ustawic by sie kojarzylo z nami (a nie z BUWem, centralna biblioteka, czy whatever else)
Powrót do góry
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2005, 14:14   

Wszechnica mi sie upracie kojarzy z mennicą państwową a monet nei wyrabiamy więc wg mnie raczej by odpadało:P

uniwersum sie ładnie prezentuje z podanych i biblioteka, ale i tak to co mamy bardoz dobe, mimo to ja bym głosował na uniwersum albo biliotekę...

Zeg-wszechświat to już wg mnie coś nie tak,jakoś dziko brzmi...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2005, 14:18   

Tak, musi pasować do Anime, Mang i diabli wiedzą, czego jeszcze. Biblioteka ma niestety trzy wady:

1. Biblos to znaczy księga - wiem, we Wszechbiblia też, ale mimo wszystko, więc Biblioteka to raczej do mang pasuje
2. Większości "normalnych" ludzi biblioteka kojarzy się nie tyle źle, ile nudno
3. Faktycznie, domeny będą pozajmowane

ad 1-2. Istnieją teraz (bardzo modne) rozmaite "mediateki" i inne -teki. Może coś pokombinować?

ad 3. Najlepsze byłoby jakieś słowotwórstwo własne.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-05-2005, 14:43   

Animeteka? Mangoteka? Nie, jakoś mi nie pasuję...

Za to kusi mnie Universum - z tym że takie coś już istnieje. Naturalnie zupełnie z innej beczułki, ale jednak (czyt. odpowiednik naszego Multiświata na forum Dragon Cave). Oczywiście, jako "właścicielka" tej nazwy nie mam żadnych zastrzeżeń :P Potraktujcie to jako luźną propozycję.

Ja bym też była skłonna do czegoś około Herbaciarni.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2005, 15:00   

Hmm, można by coś pokombinować z uniwersum, np multiversum czy coś. Z jednej strony będzie pasować do wszystkiego. Z drugiej... jako marka ogólna chyba nie bardzo. Inna sprawa że wymyślić chwytliwą nazwę kojarzącą się w jakiś sposób z japońską popkulturą to byłby kłopot :P.

No i lepiej nie wymyślać nazwy kojarzącej się coby nas za podróbę nie uważali :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2005, 15:18   

multiversum-to to sie zato kojarzy z Mw bardziej:P
może zasymiowac do universum Wszechbiblię?wszech-uniwersum? wszech-versum czy jakoś tak...no nic, aj wymyślał nie będe bo kiepski w takich jestem i jakaś chała wyjdzie:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-05-2005, 16:50   

hmmm... a mnie tam się Wszechnica Anime podoba, zwłaszcza że można z tego zrobić wszechanime.info (c) wa-totem :P Może się conajwyżej kojarzyć z wszechpolakami ^v^

Zwracam uwagę, że 'wszechnica' odnosi się do instytucji edukacji powszechnej. By nie być gołosłownym - najsławniejsze były chyba "Wszechnica Robotnicza" i "Wszechnica Radiowa" (tylko tą ostatnią znajdziecie w WEPie). Niekoniecznie sformalizowana edukacja w formule ciągłej dla szerokiego grona odbiorców idealnie wręcz pasuje do nas - zwłaszcza patrząc na pierwszą stronę WB. Na razie mamy tylko mały słowniczek, ale jeśli uzupełnimy go i rozbudujemy, dodamy trochę info o japonii a może i troszkę danych o języku i piśmie, to my SOM wszechnica właśnie ^__^

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-05-2005, 18:10   

Prawdę mówiąc mnie niezupełnie się podoba pomysł na nazwę podobną. Siłą rzeczy jedna ze stron będzie wyglądała na podróbkę -to jasne - a poza tym Wszechbiblia jednak brzmi bardzo zgrabnie i ludzie ją kojarzą... Nowa nazwa może nie być dobrze odebrana.

Universum samo w sobie mi się podoba (Mai: to nie jest słowo stworzone prez kogoś, więc jeśli tylko nie ma takiej strony w dziedzinie, w której się specjalizujemy, to moim zdaniem nie powinno być żadnego problemu), natomiast nie bardzo widzę to jako markę. Zbyt oklepane...
Natomiast na przykład Multiświat brzmi ciekawie (i przypominam: słowo jest Avellany, twórcy MW przerobili je tylko na wersję angielską: wszelkie posądzanie o plagiat byłoby moim zdaniem bezpodstawne. Poza tym: nie ta dziedzina!). Multiświat Anime, Multiświat Mangi, Multiświat Fanfików... I może wybitnie oryginalne nie jest, ale markę dałoby się z tego zrobić.

Mnie prawde mówiąc najbardziej kusi coś na bazie herbaty, głównie dlatego, że bardzo by sie wyróżniało. Natomiast Herbaciarnia jakoś mi nie leży (nazwa angielska już lepiej, ale mamy tyle polskich słów; nazwa japońska: tak, tylko kto to zapamięta za pierwszym razem? - a to ważne!). Można by było pokombinować natomist ze słowotwórstwem na bazie herbaty (ale nie, nie mam w tej chwili pomysłów).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2005, 20:38   

Serika napisał/a:

Natomiast na przykład Multiświat brzmi ciekawie (i przypominam: słowo jest Avellany, twórcy MW przerobili je tylko na wersję angielską: wszelkie posądzanie o plagiat byłoby moim zdaniem bezpodstawne. Poza tym: nie ta dziedzina!). Multiświat Anime, Multiświat Mangi, Multiświat Fanfików... I może wybitnie oryginalne nie jest, ale markę dałoby się z tego zrobić.


http://forum.wszechbiblia.info/tematy21/559,30.htm?highlight=multi+wiecie#19935

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2005, 20:45   

Słowo JEST Avellany i Avellana daje na to słowo. Ale to offtop, nieistotny skądinąd.

Multiświat ma jedną wadę, a mianowicie ś, które gubiłoby się przy każdej okazji. A Multiswiat ma tylko jedną literówkę do Multiswata i niewiele czasu minie, a obudzimy się w MultiATAKu.

Ja bym też próbowała coś zbudować wokół Herbaciarni w rozmaitych postaciach. Notabene: nazwa nie musi być istniejąca, może być nawet dziwna, ale jeśli będzie wpadać w ucho (i w mózg), to powinna zostać zapamiętana. Z całym szacunkiem, ale rozmaitych Anime Worldów, Anime Planet i Anime Dreams jest w sieci multum. Universum to niezłe słowo, tylko nie jestem w pełni przekonana...

Wszechnica to po prostu znaczy uniwersytet, tylko się nie przyjęło. Może być, o ile nie jest za podobne do dotychczasowej... A w ogóle to spróbuję coś powymyslać.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-05-2005, 21:09   

Kontynuując Offtop - tak, to jej slowo. Pierwszy raz użyła go na zjeździe urodzinowym, kilka dni przed wiadomym wydarzeniem. Mamy na to jeszcze kilku świadków.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-05-2005, 21:34   

Być może Avellana odkryła słowo "multiświat", ale raczej nie jest jego pierwszym odkrywcą. Patrz Google.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group