FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Nowa nazwa? a.k.a Bez paniki - to tylko awaria

Nowa nazwa?
Nekoteka
6%
 6%  [ 1 ]
Nekopedia
33%
 33%  [ 5 ]
Nekotomi
26%
 26%  [ 4 ]
Soyokaze
13%
 13%  [ 2 ]
Mangarium
0%
 0%  [ 0 ]
Neko no Tabi
0%
 0%  [ 0 ]
inna nazwa
0%
 0%  [ 0 ]
nie zmieniać nazwy!
20%
 20%  [ 3 ]
nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2005, 07:58   

Zgłaszam ostatnią swoją propozycję, która wpadła mi głowy, jak już opanowałam wczorajszy atak histerii (to tylko awaria, mam taki raz na dwa lata, a ten był i tak zdecydowanie spóźniony). Jako nazwa portalu mogłoby może być, a przy okazji mielibyśmy "patrona" z anime. Globalne są pozajmowane, ale polskie nie i zawsze można coś wykombinować z jakimś połączeniem.

Soyokaze


(Poza tym "Soyokaze dawniej Wszechbiblia" brzmi całkiem znośnie)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-05-2005, 09:33   

To jest statek Tylora-sama? :>

I Nekotomi, i Soyokaze mi się podoba. Japońskie, ale nie aż tak pokręcone, żeby tego nie zapamiętać (chociaż nadal obstawiałabym coś bardziej na bazie polskiego... Zobaczymy, jakby co to jets w czym wybierać).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-05-2005, 09:39   

szukanie za następującymi końcówkami:
.pl, .net, .info, .com, .org, com.pl, net.pl, info.pl, org.pl


Sayokaze-> wszystko wolne
Nekotomi -> wszystko wolne --> za to jest Nakatomi org, info, com i net
Nekonetka -> jw.
Mangarium -> jw
NekoNet -> zajęte pl, org, com, net, info
Nekopedia-> wolna w całości ---> za to jest netopedia pl, com, info
Kroniki -> wolne jest tylko .pl
Nekoteka -> wszystko wolne
Wieloksiag -> wolne
wielkoksiega (?) ->wolne


wa-totem... ty mi tu nie śpiewaj , ty mi nazwy dawaj jakies proste, a jednocześnie znaczące :PPPP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2005, 09:45   

IKa - to jest Soyokaze i wszystkie domeny globalne ma pozajmowane. Ale ma pozajmowane przez strony japońskie, więc na naszym podwórku bym się tym nie przejmowała. Sama nazwa domeny może w takim wypadku brzmieć soyokaze-anime i tyle (dla wszystkich części - ostatecznie większość dużych amerykońskich portali też ma w nazwie anime, choć zajmuje się i mangami). W każdym razie ja teraz będę intensywnie lobbować za moim pomysłem.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-05-2005, 09:50   

A nie lepiej anime.soyokaze.net, manga.soyokaze.net itp? Ja wiem, ze to sa szczegóły, ale moim zdaniem jako pełna nazwa soyokaze-anime po prostu jest za długie i niezbyt zgrabnie brzmi.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2005, 09:54   

Serika, domena w takim przypadku to soyokaze.net - a ona jest zajęta. To, co przed kropkami, to subdomeny. Nie możemy ich mieć, nie mając domeny. Możemy:
- zarejestrować domenę polską, czyli soyokaze.pl, soyokaze.nfo.pl
- zarejestrować domenę dłuższą, czyli soyokaze-anime, soyokaze-neko, czy soyokaze-pl

Co do długości nazw, to skoro takie www.animenewsnetwork.com ma kilkanaście tysięcy wizyt dziennie, to chyba nam też dłuższa nazwa nie zaszkodzi. Ważne, żeby po tytule strony znajdował nas Google, a ludzie sobie to wrzucą do ulubionych.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-05-2005, 10:14   

Wiesz Ave, ale to jest zlepek całkiem zrozumiałych słów, w dodatki w miarę intuicyjny. W przypadku soyokazeanime albo czegoś w tym stylu może być po prostu trudno zapamiętać. Jak ktoś będzie miał adres zapisany w przeglądarce, to mu to niewiele zrobi, ale jeśli już będzie się chciał połączyć z innego kompa, to może mieć problem. Tym bardziej, ze nie wszyscy muszą kojarzyć skąd się "soyokaze" wzięło, a i literówkę zrobić łatwo, czego świetnym przykładem jest Ika. (W ostateczności zawsze możemy mieć Basroilanime ;-) )

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2005, 10:21   

Może-użyć-Google.

Przepraszam, po prostu przez dobre trzy dni doszliśmy tylko do tego, że nic nam się nie podoba, a jeśli nam się coś podoba, to nie pasuje, albo wszystkie polskie domeny są pozajmowane. Obawiam się, że NIE DA SIĘ znaleźć dobrej polskiej nazwy - oczywiste są zajęte, nieoczywiste są marne. Jak będzie wyglądało "Imbryczek Anime, dawniej Wszechbiblia"? Więc po zastanowieniu doszłam do jednoosobowego wniosku, że musimy się zdecydować na nazwę japońską lub japońskopochodną. Tudzież, że mnożenie propozycji w nieskończoność nie prowadzi do niczego dobrego. Jeśli strona będzie warta zapamiętania, to userzy ją zapamiętają. Jeśli nie, to nie. I tyle.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2005, 10:32   

OK, mam propozycję. Jeśli do popołudnia nikt się nie sprzeciwi, utworzę ankietę z opcjami:

- Nekoteka
- Nekopedia
- Nekotomi
- Soyokaze

Chyba, że coś powinnam dorzucić? Z tych "dobrych" typów?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-05-2005, 10:55   

Mangarium, Neko no Tabi? (Tama nie, ale to jest trochę lepsze). A od Nekonetki mi się lepiej robi :P Chociaż w tej chwili pewnei od wszystkiego mi się lepiej robi, bo gorzej byłoby tudno]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-05-2005, 11:00   

i pytanie: czemu odpadl multiswiat?
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2005, 11:05   

Serika - ok, te dwie pierwsze mogę dołożyć. Do Nekonetki przyczepią się na pewno, poza tym moim zdaniem to zła nazwa - Biblionetka to konkretna usługa, z którą nie mamy nic wspólnego.

Bianca - bo zawiera ś, a stanęło na nazwie bez polskich znaków.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-05-2005, 11:09   

ok, natomiast inne pytanie: skoro sie nie pali, to po co sie spieszyc. zanim nastapi pomiedzy nami a Martinem jakis konflikt, minie conajmniej pare miesiecy...... czy nie warto troche ochlonac (i niech spadnie histeria spowodowana poszukiwaniem nazy na wczoraj) i zobaczyc czy ktos cos fajnego nie wymysli (bo zwykle tak bywa)
Powrót do góry
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-05-2005, 11:29   

Nie mam nic przeciw niepolskim nazwom, ale używanie japońskich nazw własnych (tym bardziej zaczerpniętych z serii) mi niezbyt leży. Po pierwsze łatwo się pomylić, a po drugie niejako od razu profiluje stronę co w przypadku serwisu z recenzjami niemal wszystkiego, nie jest najlepsze. Tak, że z propozycji Ave kocie wariacja jak najbardziej, ale ten statek kosmiczny już nie konieczie, tym bardziej, że "The Irresponsible Captain Tylor" z którego ponoć pochodzi nie jest ani poweszechni znaną ani rozpoznawaną przez przeciętnego "zjadacza anime" serią, co dopiero mówiś o kojarzeniu występujących w niej nazw.

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.


Ostatnio zmieniony przez Eltanin dnia 12-05-2005, 12:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-05-2005, 11:31   

- po pierwsze, w planach jest nawiązanie wspólpracy z wydawnictwami (w przyszłości, kiedyś)
W tym przypadku, strony Martina - np. ze skanlacjami, robią nam za przeproszeniem koło pióra. Jeszcze gorzej będzie, jeśli znowu zacznie on sprzedawać anime przez internet jak to było poprzednio - wtedy nikt nie nie będzie patrzył czy .info, czy .net. -> w końcu ta sam nazwa, nie?
- po drugie - zwlekanie w tym przypadku ze zmianą nazwy, to przyzwyczajenie czytelników do nazwy Wszechbiblia, i nabijanie Martinowi ogladalności, gdy my zmienimy nazwę POTEM (za 2-3 miesiące) -> trzeba będzie znów zaczynać od początku ... a im prędzej tym lepiej --> ok. miesiąca na przekierowaniu, albo z andnotacją "dawniej Wszechbiblia Anime" a potem już na własnej nazwie.
- po trzecie - jak najszybciej, bo wszystkich wkrótce trafi szlag i jasna cholera, a w centrum Wa-wy pozostanie wielki krater po przypadkowym przechodniu Marcinie R. trafionym pociskiem artyleryjskim!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group