FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Nowa nazwa? a.k.a Bez paniki - to tylko awaria

Nowa nazwa?
Nekoteka
6%
 6%  [ 1 ]
Nekopedia
33%
 33%  [ 5 ]
Nekotomi
26%
 26%  [ 4 ]
Soyokaze
13%
 13%  [ 2 ]
Mangarium
0%
 0%  [ 0 ]
Neko no Tabi
0%
 0%  [ 0 ]
inna nazwa
0%
 0%  [ 0 ]
nie zmieniać nazwy!
20%
 20%  [ 3 ]
nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-05-2005, 00:19   

Dzisiejsze(wczorajsze) nasze pomysły:

Tama no Tabi,
Neko no Tabi

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-05-2005, 00:36   

Ja zgłaszam veto. Są nie do zapamiętania przez osobę nie osłuchaną z japońskim: jak wiele razy będzie musiała na stronę trafić, żeby zapamiętać, że nazywa się jakoś konkretnie, a nie tylko "tak dziwnie"? A przy Tama no Tabi plącze się jezyk.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-05-2005, 00:52   

Zaznaczam, że większość fanów anime jest w jakimś stopniu osłuchana w japońskim_^_.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2005, 08:54   

Zależy która część. Wielka część czytuje wydane w Polsce mangi, ogląda anime puszczane u nas i na dostępnych kanałach niemieckich, francuskich itp, a japoński zna tyle, co z tytyłu czy dialogu, zagłuszonego przez lektora... I też nazywa się fanami, recenzje odbierać może jako "takie cudo, o którym czytać można, ale zobaczyć to się u nas nie zobaczy" - nie wszyscy są oświeceni na tyle, żeby skombinować półlegalne pliki XD

A mam wrażenie, że spora część odwiedzających na takiej właśnie zasadzie wpada, widać przecież, jakie tytuły są najczęściej czytane - te, których mangowe odpowiedniki są w Polsce i te, które puszczane były u nas i u sąsiadów...


Aniversum brzmi mi lepiej, ale czy przypadkiem nie ma już czegoś takiego? ^^''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2005, 09:10   

Ka_tka niby tak ale wnioskując że taka osoba ma internet prawdopodobnie po sieci rozglada sie za czymś takim nie po razp ierwszy i nie koniecznie będzie patrzeć tylko na nazwę, i 99% coś tam jednak ściąga, 1% to faktycznie świeże nabytki które z netem mają kontakt od neidawna...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-05-2005, 10:11   

Ryu, ka_tka -> no nie, chyba ze liczysz stalych bywalcow. A dla takich "co to telewizor" nie mamy nic ciekawego wiec ich u nas duzo nie bywa - moze z piosenkami zacznie ich sie troche pojawiac. a by the point gdy bedziemy dla tego typu ludzie interesujacy to juz bedziemy mieli nowa marke.

notabene, aniversum znowu nie za bardzo chodzi ze skladowymi....... -pedie bym jednak odrzucila "z powodow technicznych" - chyba ze jednak bedziemy wchodzic w "wysoce informacyjne" (bo nekopedia + fanfiki = ????, uczymy jak pisac fanfiki ????)

(zeby nie bylo, ja osobiscie promuje nekoteke), ale moze jakis glosowanie na tym watku by sie jednka przydalo, chociazby po to by odrzucic te propozycje co to maja 0-1 zwolennikow.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-05-2005, 10:28   

Kat_ka ma rację. Wielu - nawet zaawansowanych fanów - nie posiada netu, lub kożysta z niego przelotnie. Wielu - nawet zaawansowanych fanów - ma lepsze rzeczy do roboty, niż poświęcać się tylko swemu chobby. Wiele osób ogląda anime, ale nie zajmuje się wkuwaniem japońskich słówek, siedzeniu na forach itd. tylko podziwia niezłe filmy.

By przyciągnąć czytelników musimy być zrozumiali praktycznie dla wszystkich.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-05-2005, 10:48   

albo latwo zapamietywalni..........
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-05-2005, 19:48   

Cytat:
Wiele osób ogląda anime, ale nie zajmuje się wkuwaniem japońskich słówek,


Kto mówi o wkuwaniu? Przecież wystarczy, że oglądasz anime, by przyzwyczaić się do brzmienia języka. Przecież większość z nas kojarzy co znaczy choćby "arigatou".

Znaczenie zaś nie jest ważne, jak będą chcieli je znać, to poszukają na stronie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2005, 20:44   

Przecież ja chodzę do szkoły, znam fanów, znam i "fanów", przynajmniej w mojej grupie wiekowej. Zaręczam, że duża część ogranicza się do "telewizor, manga po polsku, pisemko, czasem coś w sieci zerknę i poczytam... Ściągać? Nie umiem/mama/tata/brat nie pozwala/nie mam czasu/a co to znaczy ściągać? Zagłosuję na topliście u wydawnictwa, to może do nas sprowadzą, to wtedy kupię jeden tytuł i szczęśliwy będę"

Uwierzcie, w porównaniu z większością moich znajomymi to JA jestem komputerowiec i w ogóle geniusz. Może to tylko ja mam takie towarzystwo, ale być może reszta forumowiczów w moim wieku potwierdzi. Ludzie nie potrafią. Poważnie, ostatnio znajomemu polecałam anime, i chociaż muzykę ciągnie jak niemal każdy, NIE POTRAFIŁ ściągnąć, bez przerwy na jakieś amvki wpadał i inne takie XDDD Nie pytajcie, nie wiem... XD

Tak czy inaczej, zdaję sobie sprawę, że moi rówieśnicy to tylko mała część docelowych odwiedzających, ale jednak jakaś część. Może inni jednak potrafią... XD

Arigatou a Neko no Tabi, czy co to tam było, to jednak jest różnica. Arigatou nauczyć się można choćby z reklamy XD

A więc nie popieram tezy, że każdy fan osłuchany jest. Ja też zbytnio nie jestem, mimo, że anime poza telewizornią oglądam od jakichś 3-4 lat...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2005, 21:04   

No dobrze, szybko podsumujmy kawałek. Wygląda na to, że opcja nr 1 - nazwa japońska - ma w tej chwili mniej zwolenników. Będzie trudniejsza do zapamiętania, bez dwóch zdań. Z drugiej strony polska będzie trudniejsza do odróżnienia, bo nie znajdziemy chyba słowa, które byłoby tylko nasze albo kojarzyło się jednoznacznie z anime i było po polsku. Sporo zwolenników ma w tej chwili Nekoteka, która mnie nie zachwyca, ale jako mariaż japońskiego i polskiego brzmienia mieści się w granicach błędu. Mamy w odwodzie "Herbaciarnię", która ma tę wadę, że sama w sobie brzmi mało animowo i japońsko. Czy mamy coś innego, co byłoby polskim słowem i mogło być z nami/anime kojarzone? Bajorko Chaosu odpadło (a w skrócie BCh, jakoś to brzmi) na razie, ale może trzeba przejrzeć te "polskie" propozycje?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-05-2005, 21:15   

Bajorko Chaosu jest fazowe (and my own, my precioussssss...), ale to tyle, jeśli chodzi o zalety. Nie kojarzy się z anime ani trochę. Ale za to zapamiętywalne bez problemu.

Herbaciarnia jest fajna, ale też się nie kojarzy. I uwaga: ile domen będzie już zajętych dla prawdziwych herbaciarni? Z całą pewnością większośc, wystarczy wpisać w googlach!

Nekoteka mnie nie zachwyca. Ale też nie mam do niej poważnych zastrzeżeń - jeśli nic innego się nie trafi, można przy tym zostać.

Z tego, co w tej chwili pada na czacie: Imbryczek? Koszyk?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-05-2005, 23:55   

I nic. Z dzisiejszego dnia wyciągnęłam Mangarium i Nekonetkę (wolne całkowicie, obydwa).

Mangarium mi się nawet podoba... Tylko wtedy odpada robienie grupy portali - jedna, duża strona z podstronami o danej tematyce, co wcale nie jest takie głupie. A Nekonetka jest śmieszna.

[oraz Kurną Chatę i Stalin-Anime ma specjalne życzenie Ysengrinna, któremu nie potrafiłam odmówić]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-05-2005, 01:18   

Nekotomi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 12-05-2005, 01:36   

IKa napisał/a:
Nekotomi

Ładne!
Kocie bogactwo, koci skarb..... dostatek kotów? ^__^
Po japońsku, a na dodatek może kojarzyć się z tomami, jak w bibliotece. Wizja w nocy zawsze jest najlepsza. /me zauroczony, słucha jak Shimokawa Mikuni śpiewa "Sore ga Ai, deshou?" (..bo to właśnie miłość, czyż nie?)

<zaczyna śpiewać i tańczyć razem z Mikuni>

\o/ o// \o\ \\o o// /o/ o// \o/ \o\ o// \o/ /o/ \o/ o// \\o o// o// \o/ o// \o/ /o/ /o/ \o/ \o/ \o\ o// \\o \o/ /o/ \o/

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group