FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Zachowanie ludzi w Necie:
Wersja do druku
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-03-2006, 20:31   

Ale w slowach Kielona cos jest...
Oceniamy ludzi wedlug siebie. Normalnym staje sie cos, gdy orzeknie tak grupka ludzi o podobnych pogladach. Przyklad bardzo prosty: Dawniej zabijanie w imie zemsty za krzywde wyrzadzona komus bliskiemu bylo moralnie usprawiedliwione (patrz moralnosc Germanow). Dzis np. religia chrzescijanska potepia zabijanie w ogole. I kto tu ma racje?

Przyznam sie, ze u mnie tzw. pierwsze wrazenie ma bardzo duzy wplyw na to, czy polubie kogos czy nie. Nie chodzi tu o sam wyglad fizyczny... ale takze o drobne niuanse jak ton glosu, zachowanie sie, mimika, gestykulacja. Pewna taka aura...
To wszystko dostrzegam w przeciagu kilku minut rozmowy z kims albo chociazby przypatrujac sie danej osobie.
Zdarzylo mi sie bardzo, bardzo znielubiec kogos, tak ze reagowalam alergicznie na sama wzmianke imienia - wlasciwie bez zadnego racjonalnego powodu. Po prostu cos bylo w tej osobie, co mnie z miejsca odrzucalo.

Internetowe trolle sa zabawne. Przeciez to z miejsca widac, ze dzieciaczki dostaly Neostrade czy inne lacze i probuja pokazac, czego to oni nie potrafia. Przy rodzicach pewnie siedza jak trusie [albo i nie, teraz te bezstresowe wychowanie...], a na sieci, gdy nikt nie widzi ich twarzy, nagle staja sie super odwazni.

Wielu ludzi uwaza siec za zupelnie inny swiat - i to mnie irytuje ostatnio bardziej niz dotychczas. W zyciu codziennym zachowuja sie inaczej, a na sieci inaczej. Przywdziewaja pewne maski, chowaja sie za jakas wymyslona na sieciowe potrzeby osobowoscia. Dotyczy to tez malych drobiazgow jak pewne gesty czy slowa, ktore dla wypowiadajacych traca znaczenie i staja sie pusta ikonka, ktora nalezy wlasnie w tym miejscu umiescic, bo tak wypada/ jest zgodne z konwencja/ bla bla bla.

Chyba troche zjechalam z tematu. A moze nie.

W kazdym badz razie... To, co zacytowales Zegu, naprawde nie bylo AZ TAK straszne. Gdybym miala moje archiwum z GG, zacytowalabym Ci kilka rozmow... Rozszerzylbys definicje trolla sieciowego. I tak, ciesz sie, ze jestes mezczyzna. Ciebie nikt nie probuje w chamski sposob poderwac na sieci.

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-03-2006, 20:41   

Mai_chan napisał/a:
Wiesz Kielon, jednak "dobre pierwsze wrażenie" dla wielu osób nie zależy li i tylko na wyglądzie. Dla mnie np. pierwsze wrażenie zależy głównie od tego, w jaki sposób dana osoba się przedstawia...

Mao napisał/a:
Jeśli chodzi o pierwsze wrażenie to uważam tak jak Mai_chan. Nie chodzi o to jak się ubiera czy jaką ma fryzure, tylko o to jak się odnosi do innych ludzi, czy się wywyższa i pogardza innymi,

Wiecie co? Ja pisze z własnego doświadczenia, nie podaje wyimaginowanych przykładów. I na prawde nie potrzebuje tekstów w stylu:"my nie oceniamy po wyglądzie, tylko po tym jak się ten "osobnik"prezentuje" OK? Ja tego nie kupuje. Wiem jak jest. A jak nazwiesz pisanie o kimś:"debile, kretyni, analfabeci, chamy, prymitywi i nadpobudliwi, agresywni idioci"?? Czy to nie wywyższanie sie ponad??
Mai_chan napisał/a:
Nie chodzi tu o kwestię "innych poglądów" czy czegoś w tym guście. Chodzi li i wyłącznie o najzwyczajniejszą kulturę osobistą, której wiele osób nie zabiera ze sobą do netu...

Czyli jak ktoś jej ma troche "mniej" to już zasługuje na jedno z powyższych określeń? Super:D
Mai_chan napisał/a:
I widzisz, jeśli 10-latek zaczyna wyzywać dwukrotnie od niego starszą nieznajomą kobietę od panienek lekkich obyczajów, to nie zamierzam mieć o nim dobrego mniemania, podobnie jak o jego rodzicach, którzy tak cudownie synka wychowali...

CYTAT Z MOJEGO PIERWSZEGO POSTA W TYM TEMACIE:"Ja do tej sprawy podchodze w ten sposób: szanuje tych, którzy szanują mnie. Z resztą ludzi, to już zależy do tego jaki mają do mnie stosunek." Widzisz związek miedzy tymi dwoma wypowiedziami? Ja nie pisze, abyś od razu pałała do niego głeboką sympatią...

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2006, 20:48   

Varda napisał/a:
Przyznam sie, ze u mnie tzw. pierwsze wrazenie ma bardzo duzy wplyw na to, czy polubie kogos czy nie. Nie chodzi tu o sam wyglad fizyczny... ale takze o drobne niuanse jak ton glosu, zachowanie sie, mimika, gestykulacja. Pewna taka aura...
To wszystko dostrzegam w przeciagu kilku minut rozmowy z kims albo chociazby przypatrujac sie danej osobie.
Zdarzylo mi sie bardzo, bardzo znielubiec kogos, tak ze reagowalam alergicznie na sama wzmianke imienia - wlasciwie bez zadnego racjonalnego powodu. Po prostu cos bylo w tej osobie, co mnie z miejsca odrzucalo.

Ja też tak często mam, a jak ktoś się zapyta czemu nie lubię tej osoby to moje odczucia mogą być dla niego śmieszne....
A jeśli chodzi o podrywanie przez gg to czasami zbiera mi się na wymioty :/ Ostatnio przychorowałam troche i siedziałam w domu i ściągałam sobie anime, a tu zagadauje jakiś 19 lat i o nieprzyzwoitych rzeczach mi pisze i że podobno ja dobrze robie to i to.... O_o fajnie, że był całkiem z innego miasta....tego "kolege" po krótkiej chwili zablokowałam.

Kielon napisał/a:
A jak nazwiesz pisanie o kimś:"debile, kretyni, analfabeci, chamy, prymitywi i nadpobudliwi, agresywni idioci"?? Czy to nie wywyższanie sie ponad??

Możliwe....
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-03-2006, 21:18   

Cytat:
Czyli jak ktoś jej ma troche "mniej" to już zasługuje na jedno z powyższych określeń? Super:D


O, właśnie tak. Jak ktoś nie ma kultury osobistej, to zasługuje na bycie określanym jako cham. Do tego właśnie takie określenie się odnosi. Nie wiem, może Ty uważasz bycie obluzgiwanym dla rozrywki za normalne - jakoś mam wielu znajomych, w różnych kręgach, i wszyscy za normalne przywitanie uważają jakąś odmianę 'hej, jestem XXY', nie 'jesteście pokochani, ta gra jest częścią anatomiczną'. Uważasz, że powinno się takie zachowania tolerować? Nie będę się zamykać w bunkrze, o nie. Będę mówić głośno i wyraźnie, że takie odnoszenie się do ludzi jest niedopuszczalne.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-03-2006, 22:02   

Kielon, dyskusja jest o zachowaniu w sieci. Ty zaś przesuwasz punkt ciężkości na tolerancję dla tych, którzy inaczej wyglądają. Otóż w internecie nikt nie wygląda, dopóki nie wklei zamiast awka swojego zdjęcia, dość oczywiste więc, że mowa tylko i wyłącznie o tym, "jak kto się prezentuje". Więc jeśli chcesz pogadać o ludziach, którzy nie lubią hiphopowców za sam wygląd (a widzę, że chcesz), to załóż sobie własny temat.

Co do cytatów z chata to cytuj dokładnie, nie pytałem o podział na ziomków i brudasów, a ziomków i satanów. Była to delikatna aluzja, że ja wypraszam sobie sugerowanie, że jestem satanem. Miło, że awansowałem jeszcze na brudasa. To tyle jeśli chodzi o tolerancję i szacunek.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-03-2006, 22:14   

Kielon napisał/a:
A jak nazwiesz pisanie o kimś:"debile, kretyni, analfabeci, chamy, prymitywi i nadpobudliwi, agresywni idioci"?? Czy to nie wywyższanie sie ponad??

W przypadku, kiedy osoba pisze np. "EJ CO MAM ZROBIC RZEBY POGRAĆ W WOWA ZA FRIKO :((( BO SIE NIE ZNAM POMURZCIE!!!!!!!!!!!!", lub też, w wypadku, jeśli ktoś zakłada 10 takich samych topiców na temat opisany w FAQ. Albo też przeklina zupełnie bez powodu, wchodzi -> bluzga -> wychodzi. Te przykłady nie-do-końca zmyślone, które są chyba tym, o co chodziło komuś z przedmówców, kiedy wspomniał/a o "braku kultury" (tu przykład 3), lub głupocie (przykład 1). Wybacz Kielon, ale nie będę starał się być tolerancyjny w stosunku do takich osób, ani zastanawiał się "hm, może w RL to w porządku ludzie". Nie widzę powodów ku temu. Czy w tym momencie "wywyższam się"?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-03-2006, 01:04   

Irian Baratai napisał/a:
Uważasz, że powinno się takie zachowania tolerować? Nie będę się zamykać w bunkrze, o nie. Będę mówić głośno i wyraźnie, że takie odnoszenie się do ludzi jest niedopuszczalne.

Ok i co dalej? Nazwiesz ich "odpowiednio"? Wtedy dostaniesz jeszcze większą porcje "niedopuszczalnych" tekstów. To oczywiście nie jest powód, aby milczec czy zamknąc się w bunkrze, ale co chesz zrobic? Masz jakiś pomysł? Wiem, powiedzmy głośno: ale cham... I to coś zmieni??
Ysengrinn napisał/a:
Kielon, dyskusja jest o zachowaniu w sieci. Ty zaś przesuwasz punkt ciężkości na tolerancję dla tych, którzy inaczej wyglądają.

Ja mówie raczej ogólnie o tolerancji zarówno w sieci jak i "w realu". Myśle że zachowanie w necie i poza nim to praktycznie to samo, pomijając to że w realu może dojśc np. do fizycznej konfrontacji w przypadku skrajnych rozbierzności zdań (chyba że ty rozgraniczasz te zachowania i np. tu udajesz cichego typa, a w rzeczywistości kozaczysz do wszystkich).
Ysengrinn napisał/a:
Więc jeśli chcesz pogadać o ludziach, którzy nie lubią hiphopowców za sam wygląd (a widzę, że chcesz)

Nie mam zamiaru, wypłakiwac się tu, jak to hiphopowcy są strasznie pokrzywdzeni:) itp. Mówie ogólnie o zachowaniach ludzkich jakie zaobserwowałem, a ten temat idealnie do tego pasuje...
Ysengrinn napisał/a:
to załóż sobie własny temat

Własny temat? Jeśli to co pisze, moimz daniem, mieści się w tym, to zakładanie nowego będzie spamowaniem, nie? Mówie ogólnie o aspekcie zachowania, przypominj sobie temat Wkurzająca Muza czy jakoś tak...
Ysengrinn napisał/a:
Co do cytatów z chata to cytuj dokładnie, nie pytałem o podział na ziomków i brudasów, a ziomków i satanów. Była to delikatna aluzja, że ja wypraszam sobie sugerowanie, że jestem satanem. Miło, że awansowałem jeszcze na brudasa. To tyle jeśli chodzi o tolerancję i szacunek.

Ciesze się, że sie cieszysz ze swojego "awansu" A tak na poważnie, to nie ja podzieliłem świat. Jak dla mnie to nie ma różnicy miedzy brudasem a satanem... i nigdzie nie napisałem, że ty jesteś jednym z nich.
Keii napisał/a:
Wybacz Kielon, ale nie będę starał się być tolerancyjny w stosunku do takich osób, ani zastanawiał się "hm, może w RL to w porządku ludzie". Nie widzę powodów ku temu. Czy w tym momencie "wywyższam się"?

Moim zdaniem tak...

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-03-2006, 09:52   

Moim zdaniem to trochę tak, jakby ktoś zaszedł mnie od tyłu i trzasnął czymś twardym w głowę, a ja zacząłbym się w tym momencie zastanawiać, czy aby na pewno chciał źle. A może to w porządku człowiek, ale akurat mu się nudzi etc.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-03-2006, 10:00   

Nic dodać, nic ująć.

Cytat:
Ok i co dalej? Nazwiesz ich "odpowiednio"? Wtedy dostaniesz jeszcze większą porcje "niedopuszczalnych" tekstów. To oczywiście nie jest powód, aby milczec czy zamknąc się w bunkrze, ale co chesz zrobic? Masz jakiś pomysł? Wiem, powiedzmy głośno: ale cham... I to coś zmieni??


Jakby wszyscy mieli takie wyrąbiste nastawienie dziś bym pewnie jadł mózg z czachy jakiegoś szamana, by samemu zyskać przedwieczną mądrość. Względnie polował na mamuty i plisnoty. Oczywiście nic nie da podejście do jakiegoś ulicznego huligana i powiedzenie mu, co się o tym myśli, bo od mówienia takich rzeczy jest policja, uzbrojona w argumenty łatwiej trafiające do świadomości. A jeśli odpowiednio dużo ludzi będzie to mówić, to policja wreszcie ruszy tyłek i przystąpi do opiniotwórstwa wśród chamów. Tak więc spuszczanie uszu "bo on mi przecież spuściłby wpieprz jakbym się odezwał i nie ma sensu tym się przejmować" to argument nieuzasadniony, bo zakłada, że jesteśmy zdani na siebie. Ponieważ nie żyjemy w buszu, zagrożeni przez silniejsze plemiona, ale w cywilizowanym państwie, powinniśmy usprawnić to państwo.


Cytat:
Jeśli to co pisze, moimz daniem, mieści się w tym, to zakładanie nowego będzie spamowaniem, nie?


Owszem. Tyle, że się nie mieści. Ty mówisz o byciu miłym dla tych, którzy może są w rzeczywistości mili, a jedynie nie wyglądają. Temat mówi o ludziach, którzy nie są mili, więc problem ich nie dotyczy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-03-2006, 10:13   

Kielon napisał/a:
Na przykład Ty dzielisz go na "normalnych" i reszte czyli "debili, kretynów, analfabetów, chamów, prymitywów i nadpobudliwych agesywnych idiotów".


Wierz mi... Gdybym dzielił w ten sposób świat nie rozmawialibyśmy tutaj, bo nie dałbym ci na to szans. Ja jestem jak Lenin, a przed nim Robespierre. Dziele świat tylko na dobrych i złych obywateli.

Cytat:
W kazdym badz razie... To, co zacytowales Zegu, naprawde nie bylo AZ TAK straszne.


Nie, to tylko głupie. Nie miałem lepszego komentarza pod ręką.

Cytat:

Rozszerzylbys definicje trolla sieciowego. I tak, ciesz sie, ze jestes mezczyzna. Ciebie nikt nie probuje w chamski sposob poderwac na siec


HAHAHAHAHAHAHAHA!!! Oprócz kobiet w przedziale wiekowym 12-40 lat oraz facetów w tym samym wieku udających kobiety dla jaj. I to nie ja jeden... Ktoś w Morii kiedyś narzekał, że na GG prześladuje go jakiś facet ksywka "Treser".

Kielon napisał/a:
Czyli jak ktoś jej ma troche "mniej" to już zasługuje na jedno z powyższych określeń?


Tak, dokładnie. Takich ludzi nazywamy niewychowanymi chamami i prymitywami.

Podobnie osobę, która pisze tak: "CZ3!!! SUPR AniM3! Po PrOsTu SpOX! PoZDR D4 KlANu PomTy SZ4taN:::::::::))))))))))))" nazywamy debilem, kretynem lub wtórnym analfabetom, albowiem poprawnego czytania i pisania uczy się dzieci już wieku lat sześciu, więc jeśli ktoś tego nie potrafi, to rzeczywiście jego władze umysłowe są ograniczone.

Nadpobudliwymi idiotami natomiast nazywa się takich ludzi, którzy na przykład dostają ataków szału na widok Shoutboksa na forum (co Avellana wypomina mi po dziś dzień). Szkoda, że nawet w tym gronie nie jestem czarną owcą.

Zasada jest prosta: jak cię widzą, tak cię piszą. To czysty bechawioryzm: jak zachowujesz się jak Cham, to jesteś Chamem. Jak zachowujesz się jak Idiota jesteś Idiotą, jak zachowujesz się jak Analfabeta jesteś Analfabetą.

A że, w realu ktoś może sobie być Kulturalnym, Wykształconym Literatem? Nie ma czegoś takiego, jak świat po tej i po tamtej stronie firewalla. To przesąd. To, co robisz w necie jest dla mnie równoznaczne z tym, co się robi na ulicy.

Wedłóg mnie w internecie złudna anonimowość i poczucie bezpieczeństwa powoduje, że ludzie zdejmują maski i wyłanczają chamulce. Z człowieka wychodzi to, jakim jest naprawdę. Jak się okazuje jedni są destruktywnymi, niszczycielskimi chamami opętanymi przez najniższe instynkty, lub zwyczajnie złośliwymi. Stąd biorą się scriptkids, twórcy wirusów, trolle i inna zaraza. Inni natomiast ujawniają ukryte zdolności, do których nacodzień baliby się przyznać i na codzień nie eksponowane, szlachetne cechy charakteru.

Kielon napisał/a:
CYTAT Z MOJEGO PIERWSZEGO POSTA W TYM TEMACIE:"Ja do tej sprawy podchodze w ten sposób: szanuje tych, którzy szanują mnie. Z resztą ludzi, to już zależy do tego jaki mają do mnie stosunek." Widzisz związek miedzy tymi dwoma wypowiedziami? Ja nie pisze, abyś od razu pałała do niego głeboką sympatią...


To dlaczego zmuszasz nas, byśmy ukajali się za naszą nietolerancję wobec osób, które wyraźnie nas nie szanują?

Bo przekleństwa (tak, jak niechlujny ubiór, ale to inna sprawa) są wyrazem braku szacunku!
Bo pisownia - taka jak podałem wyżej - też jest przejawem braku szacunku i naprawdę nie potrafie jej inaczej uzasadnić.
Bo agresywne zachowanie także jest przejawem braku szacunku.

Nie mam zamiaru szanować ani tego typu osób, ani ich poglądów. I co im zrobie? Będę usuwał je z forum, jak zwykle to robię. Bo mogę.

I kończąc: tak, czuje się lepszy od wymienionych kategorii ludzkich. W naszej kulturze utarł się stereotyp, który zakazuje chwalić się swoimi osiągnięciami i pozytywnymi cechami. To jest błąd... W poczuciu własnej wartości nie ma niczego złego, pod warunkiem, że jest ono uzasadnione.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-03-2006, 14:02   

Widzę, że Zeg i Ysen napisali praktycznie to wszystko, co ja bym odpowiedziała. Wobec tego nie będę powtarzać, dodam tylko, że możesz ode mnie usłyszeć podczas ostrej kłótni 'kotku słodki', albo 'słonko ty moje kochane', co oznacza, że jestem potężnie wkurzona i mam dość. Jeszcze jakieś uwagi?

(Natomiast na mój komputer przeklinam ostro a wymyślnie, ale to już inna historia. Jakbyś miał takie dziadostwo, też byś klął ><)

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 15:16   

Zegarmistrz napisał/a:
I kończąc: tak, czuje się lepszy od wymienionych kategorii ludzkich. W naszej kulturze utarł się stereotyp, który zakazuje chwalić się swoimi osiągnięciami i pozytywnymi cechami. To jest błąd... W poczuciu własnej wartości nie ma niczego złego, pod warunkiem, że jest ono uzasadnione.


O, święte słowa. Aż się specjalnie zarejestrowałam wreszcie, żeby między innymi coś takiego napisać, ale już nie będę się powtarzać.

Kielon napisał/a:
Ok i co dalej? Nazwiesz ich "odpowiednio"? Wtedy dostaniesz jeszcze większą porcje "niedopuszczalnych" tekstów. To oczywiście nie jest powód, aby milczec czy zamknąc się w bunkrze, ale co chesz zrobic? Masz jakiś pomysł? Wiem, powiedzmy głośno: ale cham... I to coś zmieni??


Tak, może zmienić i warto nazwać rzecz po imieniu ponieważ
a) Tego typu osoby w praktyce często okazują się biednymi, zakompleksionymi tchórzami i zaraz pokornieją, gdy okazuje się, że mają innych przeciwko sobie, ew. przenoszą się gdzie indziej.
b) Są tacy, którzy wewnętrznych hamulców za bardzo nie posiadają, ale zachowują się przyzwoicie, bo tak im narzuca społeczeństwo. A gdy to społeczeństwo przestanie potępiać pewne zjawiska, "bo to i tak nic nie da", to wiadomo, jaki będzie efekt.

I nie zamierzam zawierać bliższej znajomości z kim, kto zrobił z siebie chama i/lub kretyna. Jeśli nim nie jest, to zrozumie błąd i przeprosi- widywałam takie przypadki, ale na pewno nie była to większość. Nie obchodzi mnie też, czy ktoś zachowuje się mocno antypatycznie, bo mu matka pasem przylała w dzieciństwie i mu uraz pozostał, bo w ten sposób możemy dojść do wniosku, że zawsze coś innego nie zawiniło, tylko nie sprawca. Umówmy się, że dorosły człowiek jest świadom swoich czynów i ponosi za nie konsokwencje, choćby miało to być "tylko" wykluczenie z towarzystwa.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 16:36   

Moi drodzy. Po pierwsze: wiele osob piszacych tutaj robi ledy ortograficzne, wytykajac je innym. Po drugie: pierwsze wrazenie jest wazne, ale bardzo czesto mylne. Nie mowie tutaj o wulgaryzmie w formie jaka podajecie, ale nie raz spotkalam sie z bezsensownym odtraceniem, bo po co dawac komus szanse? Jakos tak ludzie sie chwala, ze nie zareagowali zbyt emocjonalnie na wstawiony cytat o masturbacji. Jakby bylo sie czym chwalic. Znieczulica pospolita to naprawde modna choroba. :)

Piszecie o dziesieciolatkach. A ile lat macie wy, piszacy tutaj? Wiadomo, ze siec jest dostepna takze dla dzieci w wieku lat dziesieciu, ze ludzie na sieci bywaja wulgarni podobnie jak w rzeczywistosci.

Co do bycia lepszym i gorszym... I poczucia wyzszosci. Nie wiadomo, czy pewne okolicznosci nie zrobilyby z grzecznej osoby wulgarnej i bez hamulcow. To, jaki jest czlowiek z charakteru ma wplyw na jego zachowanie, owszem, ale czesciowo. Bo duzo zalezy od srodowiska w jakim sie wychowuje/wychowal, co mialo na niego wplyw etc. Moze ktos nie bylby lepszy, gdyby na przyklad wychowal sie w dzielnicy, gdzie jedyna szansa na przetrwanie jest zaciagniecie sie w wieku la dwunastu do bandy? Ktos moze czuc sie lepszym teraz, bo wydaje mu sie, ze sie kontroluje, bo srodowisko stwarza mu takie warunki. Ale moze gdyby to srodowisko zostalo zmienione ta osoba stalaby sie zupelnie inna pod wzgledem zachowania? :)

Co do umawiania sie, ze dorosly czlowiek jest swiadom swoich czynow to nie ide na to. Jest wielu ludzi doroslych, ktorzy od swoich dzieci moga sie sporo nauczyc. Powinni o tym wiedzie - to juz inne podejscie. Ale nawet dorosli nie zawsze zdaja sobie sprawe z tego, ze za swoje czyny sie odpowiada. Co do urazow, Abigail, radze poczytac o tym nieco. Bo w tym momencie jestes niesprawiedliwa. I nie obchodzi mnie to, cytujac ciebie, czy chce ci sie czy nie, po prostu to nie jest przyklad.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-03-2006, 16:58   

Mariko napisał/a:
Moze ktos nie bylby lepszy, gdyby na przyklad wychowal sie w dzielnicy, gdzie jedyna szansa na przetrwanie jest zaciagniecie sie w wieku la dwunastu do bandy?


Mamy takiego...

Mimo wszystko jestem daleki od nazywania Redwampire: chamem, idiotą, analfabetom etc. Odwrotnie - jest to człowiek, którego inteligencje, poglądy i odwagę w ich obronie oraz doświadczenie bardzo szanuje, choć trudno mi się z nimi niekiedy zgadzać. Mógłby jednak trochę powściągnąć słownictwo.

Mariko napisał/a:

Piszecie o dziesieciolatkach. A ile lat macie wy, piszacy tutaj?


Osoby biorące udział w dyskusji na tym wątku? Między 16 a 24 lat. Któraś z dziewcząt może być troche młodszych. Generalnie to jest forum emerytów:D

Mariko napisał/a:
Po pierwsze: wiele osob piszacych tutaj robi ledy ortograficzne, wytykajac je innym.


W którym miejscu? Pamiętam jeden przypadek w ciągu 4 lat. Nasze podejście do błędów ortograficznych jest bardzo swobodne. My (władze) uważamy, że post jest dobry, póki można go przeczytać. Problem tworzą takie rzeczy:

"CZ3!!! SUPR AniM3! Po PrOsTu SpOX! PoZDR D4 KlANu PomTy SZ4taN:::::::::))))))))))))"

albo

"cze supr forum moja ulubone czarodziejka z ksieca z marsa pozdr ziomy osiedla"

Obie stylizacje nawiązują do autentycznych, usuniętych postów i komentarzy. Rozumiesz coś z nich?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-03-2006, 17:07   

Cytat:
Moim zdaniem to trochę tak, jakby ktoś zaszedł mnie od tyłu i trzasnął czymś twardym w głowę, a ja zacząłbym się w tym momencie zastanawiać, czy aby na pewno chciał źle.

Ok, czyli poruwnujesz sytuacje, w której twoje życie jest bezpośrednio zagrożone do: "EJ CO MAM ZROBIC RZEBY POGRAĆ W WOWA ZA FRIKO :((( BO SIE NIE ZNAM POMURZCIE!!!!!!!!!!!!" Nieźle masz pozamiatane:)
Ysengrinn napisał/a:
Jakby wszyscy mieli takie wyrąbiste nastawienie dziś bym pewnie jadł mózg z czachy jakiegoś szamana, by samemu zyskać przedwieczną mądrość. Względnie polował na mamuty i plisnoty. Oczywiście nic nie da podejście do jakiegoś ulicznego huligana i powiedzenie mu, co się o tym myśli, bo od mówienia takich rzeczy jest policja, uzbrojona w argumenty łatwiej trafiające do świadomości. A jeśli odpowiednio dużo ludzi będzie to mówić, to policja wreszcie ruszy tyłek i przystąpi do opiniotwórstwa wśród chamów. Tak więc spuszczanie uszu "bo on mi przecież spuściłby wpieprz jakbym się odezwał i nie ma sensu tym się przejmować" to argument nieuzasadniony, bo zakłada, że jesteśmy zdani na siebie. Ponieważ nie żyjemy w buszu, zagrożeni przez silniejsze plemiona, ale w cywilizowanym państwie, powinniśmy usprawnić to państwo.

Ja nie radziłem ci siedziec cicho i bac się, to ty sam napisałeś (czytając to co tutaj wszyscy wypisują, dochodze do wnoisku, że jesteście tak niesamowitymi kozakami, którzy biją wszystkich jak leci:) Co do policji, to jak chesz zostac kapusiem to twój wybór. Bedziesz jak społeczniacy obczajał wszystko przez okno i dzwonił na psy. Wszyscy pozamykają sie w strzeżonych osiedlach i bedzie super...
Zegarmistrz napisał/a:
Wierz mi... Gdybym dzielił w ten sposób świat nie rozmawialibyśmy tutaj, bo nie dałbym ci na to szans.

Czuje sie niesamowicie zaszczycony faktem rozmowy z tobą, serio, aż sobie w notatniku zapisałem:)
Zegarmistrz napisał/a:
I co im zrobie? Będę usuwał je z forum, jak zwykle to robię. Bo mogę.

Powiedzmy, że bez komentaża:)
Zegarmistrz napisał/a:
I kończąc: tak, czuje się lepszy od wymienionych kategorii ludzkich. W naszej kulturze utarł się stereotyp, który zakazuje chwalić się swoimi osiągnięciami i pozytywnymi cechami. To jest błąd... W poczuciu własnej wartości nie ma niczego złego, pod warunkiem, że jest ono uzasadnione.

Jak dla mnie, to możecie się czuc lepsi od wszystkich, szczerze mi to zwisa. Wiem tylko tyle, że aby ocenic kogoś musze BYC od niego prawdziwie "lepszy". Poza tym, kto albo co daje do tego prawo? Sami je sobie przyznajemy? Za dotychcasowe osiągnięcia? Jedyne co chciałem tutaj napisac to: "Ja do tej sprawy podchodze w ten sposób: szanuje tych, którzy szanują mnie. Z resztą ludzi, to już zależy do tego jaki mają do mnie stosunek". Zgadzajcie sie z tym, lub nie, ale to moje zdanie. Tak w tym momencie uważam. Byc może jest to błedne, byc może nie, ale to wszystko, co mam na ten temat do powiedzenia.

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group