FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-11-2008, 21:45   

Teukros, czy osoby z dysfunkcją również będą piętnowane za swoje błędy stylistyczne i ortograficzne?
Nyax, ja mam listę haremków. Oczywiście listę oglądniętych i do oglądnięcia i co najwyżej mogę podzielić się nią na forum;)
Vandread, Love Hina, Ai Yori Aoshi, Amaenaide yo!!, Girls Bravo, Hanaukyou Maid Tai, Maburaho. No chyba starczy tych tytułów...
EDTI:
kokodin: Chobits, Elfen lied, Kashimashi: Girl meets Girl, Mahoromatic, He is my master, Otome wa Boku ni Koishiteru, Mahoromatic, Pita Ten, Rizelmine, Yamato Nadeshiko Shichi Henge to nie haremy!

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Nyax Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Gorlice
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2008, 23:05   

Dzieki wielkie chlopaki ^^. Tez mam spory zbior anime wiec mozemy stworzyc calkiem pokazna baze danych :>

_________________
Refused...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6166059
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-11-2008, 22:12   

Nie mylmy love polygon z haremem. Moim zdaniem harem to jednostka otoczona osobnikami płci odmiennej lub nie plus jakiś wątek uczuciowy. Love polygon to komedia szkolna o pierwszych miłościach na gęsto (rywalizacja o względy w sztucznie zebranych grupach np klasa, obóz). Nie chce się kłócić więc to zostawmy.
Teraz do tematu :P
Czy ktoś może mi polecić jakieś dobre najlepiej leciwe anime o magii klasycznej (czarownice nie mahou shojo). Najlepiej o świeżej czarownicy w treningu poza miejscem zamieszkania (dalsza rodzina, internat, itp.), lub o czarownicy typu życiowy nieudacznik. Oczywiście czary ukryte w świecie zwykłych śmiertelników.
Nie koniecznie komedie ale całość może być chibi. Najlepiej żeby miało to jakąś linię fabularną.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nyax Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Gorlice
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2008, 22:28   

Hmm o czarownicy nieudacznicy i jej chowancu to polecilbym Zero no Tsukaima, ale to Ci moze nie przypasc do gustu, hmmm w rossario to vampire tez przewijaja sie watki czarownic, a moim zdaniem ciekawe jest jeszcze Demonbane mechy, magia i biedny przystojny czarownik, to moze Ci sie spodobac bo jego ksiega magii jest dziewczyna. Jesli nie trafilem z ani jednym tytulem no to przykro mi, wiecej o czarownicach nie wiem :>

_________________
Refused...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6166059
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2008, 22:57   

Cytat:
Czy ktoś może mi polecić jakieś dobre najlepiej leciwe anime o magii klasycznej (czarownice nie mahou shojo).

A jest jakaś różnica? Szczególnie, że...
Nyax napisał/a:
Najlepiej o świeżej czarownicy w treningu poza miejscem zamieszkania (dalsza rodzina, internat, itp.), lub o czarownicy typu życiowy nieudacznik.

Co kłóci się z powszechną wizją europejskiej czarownicy. Ale do tej wizji pasuje tylko jedna mangowa postać jaką znam i akurat mam ją na avatarku.

Wracając do prośby... z tego co pamiętam, to Ultra Maniac powinno być ok.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-11-2008, 23:43   

Moim zdaniem typowa maho shojo to sailor moon czyli "transformacja" a klasyczna wiedźma to kociołek, żaby, księgi, czarny kot, itp. Ultramaniak sie łapie ale już widziałem. Takie typowe wiedźmy to były w muminkach, Magical Pokaan, To Heart, magic users club.
Ogólnie chodzi mi o motyw młodej czarownicy świeżo upieczonej lub niezdarnej na treningu u jakiejś starej wiedźmy takiej suszonej śliwki bez zębów :P lub po prostu w pełni opierzonej wiedźmy. Coś może wyszperam sam ale jak ktoś zna coś dobrego to bardzo bym prosił.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-11-2008, 00:01   

Jak na moje oko, to jak ulał pasowałaby seria Ojamajo Doremi
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=1190
Ma kilka sequeli i jest wystarczająco długa chyba :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-11-2008, 16:38   

Niestety. Było kilka podejść ale to nie o to chodzi.
To wygląda bardziej wróżkowato niż wiedźmowato.
Najlepiej by było gdyby wiedźma wyglądała:
Włosy rude, proste, sianowate, do ramion lub dłuższe.
Strój czarny, powłóczysty z pelerynką i spiczastą tiarą lub kapturem.
Wyposażenie miotła, kociołek, księga.
Wiadomo jak to czarownica taki dziecięcy obraz prawdziwej czarownicy prawie jak Yakko z Akazukin Chacha chociaż ta jest fioletowowłosa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-11-2008, 17:22   

Wprawdzie Soul Eater nie jest stricte o takich wiedźmach, ale motyw się przewija w pierwszych odcinkach bardzo często, może Ci się spodoba (nie wiem, czy już nie oglądałeś ^^') , warto dać szansę (chociaż jeszcze wychodzi, a nie każdy lubi oglądać bieżące serie).

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-11-2008, 17:40   

xxxholic mi się kojarzy

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Harun Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Paź 2008
Skąd: Jak ktoś wie gdzie to jest to Brenna
Status: offline
PostWysłany: 05-11-2008, 19:05   

Witam ja właśnie obejrzałem Fate / stay night i poszukuje czegoś w podobnym klimacie mimo że strasznie mnie końcówka rzeczonego anime zdołowała :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9597599
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-11-2008, 19:21   

Harun, Ciężko o coś podobnego, co będzie równie dobre. Szczerze polecam Ci grę przetłumaczoną już w całości na język angielski. Anime ukazuje tylko 1/3 scenariusza (Fate), większość omijając.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 05-11-2008, 19:26   

Harun napisał/a:
Witam ja właśnie obejrzałem Fate / stay night i poszukuje czegoś w podobnym klimacie mimo że strasznie mnie końcówka rzeczonego anime zdołowała :D


Shingetsutan Tsukihime i Kara no Kyoukai może cię zainteresować
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-11-2008, 19:28   

Wydaje mi się że moda na czarownince była jakieś 15 lat temu ;p więc prawdopodobnie w tamtych starociach można by oś upolować - będe tam szperać po recenzjach na animedb albo gdzieś.
Zobaczę czy coś z poleconych podpasuje ;D

Harun obejżyj sobie Shakugan no Shana nie wiem czy jest podobne ale am też "bawią się" ludzkim życiem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Overture Płeć:Mężczyzna
The luck of the draw


Dołączył: 09 Paź 2008
Skąd: Oświęcim
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2008, 02:36   

Kończą mi się pomysły... poszukuję coś w stylu Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora/Kimi Ga Nozomu Eien/Koi Kaze - poratujcie :)

_________________
... With finesse comes vision
With practice comes experience
With control comes agility
With power... comes inviolability ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 73 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group