FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 11-11-2008, 08:39   

Do pierwszego HunterxHunter.

_________________

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-11-2008, 12:00   

Ysengrinn napisał/a:
"Texnolyze" (tak to się pisze?)?


Pisze się Texhnolyze, ale akurat do tego pytania zdecydowanie bym serii nie polecał. Do Death Note i Geassa ma się jak... No, właściwie w ogóle się nie ma. Jeśli ktoś oczekuje szybkiej, trzymającej w napięciu akcji, to na Texhnolyze moźe przysnąć (na Monsterze zresztą też...). To świetna rzecz, ale w zupełnie innej kategorii.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
danio_mag Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2008, 15:42   Podobne do Fate/stay night

Witam, czy możecie podać mi tytuły podobnych anime Fate/stay night? Chodzi o takie z rozbudowanym wątkiem miłosnym między bohaterami (ale nie jakieś hentai czy coś w tym stylu, po prostu ten wątek ma się rozwijać w trakcie) i jakąś dobrą akcją :) Z góry wielkie dzięki!

Scalono z właściwym tematem.

Używanie opcji "Szukaj" nie boli, boli za to spamowanie. Podwojony temat usunięto, a delikwent idzie się zapoznać z Konstytucją Forum. Jest widoczna na każdym podforum.
Idź i nie spamuj więcej.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly
Gość
PostWysłany: 13-11-2008, 21:09   

Witam. Z anime za dużo nie miałem do tej pory styczności, ale w przeciągu ostatnich miesięcy przeszedłem najpierw przez Full Metal Panic, a potem przez Slayersów. I trzyma mnie ochota na więcej :] Możecie polecić coś podobnego? Wiem, że oba te cykle mocno się różnią, ale miałem nieustanie wrażenie w czasie oglądania, że jednak sporo też je łączy (zwłaszcza jeżeli chodzi o profile bohaterów ;p), więc może jednak znajdzie się coś takiego.
Z góry dzięki za pomoc ;)
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-11-2008, 22:02   

Costly

Chodzi Ci o shouneny z elementami komedii. Polecam:
- Soul Eater - Teoretycznie parodia gatunku, ale w praktyce czerpie z niego pełnymi garściami to co najlepsze. Genialny humor, zadziwiająca jak na serial animacja i ciekawa koncepcja świata (dusze, duety: technik i bron).
- Zero no Tsukaima - fantasy + ecchi + humor
- Gurenn Lagann - świetna parodia mecha + pokręcone (spiralne?) postacie i świat

danio_mag

Zero no Tsukaima, Shakugan no Shana, Tsubasa Chronicle, Chobits
Pod to zapytanie podpadają także dramaty: Kanon 2006, Clannad

Dodaje jeszcze Loveless, ale jest to seria... charakterystyczna.
Powrót do góry
Costly
Gość
PostWysłany: 13-11-2008, 22:09   

Nie wiem czym są "shouneny", ale to raczej rzecz drugorzędna. Sprawdzę te tytuły, dzięki raz jeszcze ;)
Powrót do góry
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-11-2008, 22:46   

Słowniczek Tanuki.pl: shounen ;)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
danio_mag Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2008, 00:09   

Dzięki CainSerafin, na pewno obadam te serie i dam znać jak mi się spodobają ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xXXx Płeć:Kobieta


Dołączyła: 14 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2008, 22:14   

mogę polecić czołową trojkę moich ulubionych anime

Bleach - jak lubicie walki, humor i różnorodne postacie to na pewno się wam spodoba, mi osobiście Bleach przypadł do gustu już w pierwszym odcinku, ale jeśli nie lubicie przeciągań, wydłużeń i innych podobnych rzeczy to radzę pominąć fillery :|
Wolf's Rain - ciekawa fabuła, ładna kreska i ten klimat...... mimo, że zwierzęta (wilki) w roli głównej jakoś mnie zniechęcają to anime na duży plus, polecam
Death Note - niby nie ma żadnej akcji, prawie całe anime to plany i "pojedynek" głównych bohaterów (do odcinka 25) - Raito i L, ale jak to wciąga...... i do tego ten mroczny klimat..... nie bez powodu jedno z moich ulubionych anime

a dla fanów szkolnych komedii i innych podobnych anime mogę polecić moje 2 (po Bleachu, Wolf's Rain i Death Note) ulubione serie - School Rumble i Lovely Complex (to drugie bardziej przypadło mi do gustu)


zna ktoś może anime typu Lovely Complex???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly
Gość
PostWysłany: 15-11-2008, 12:58   

Hm, tak się zastanawiam - przeleciałem właśnie jedną z poleconych mi serii, Zero no Tsukaima, z pewnymi oporami, bo twórcy dość mocno się starali, aby wyglądało to na bajeczkę (choć to może dziwny zarzut wobec czegoś, co jest animowane bądź co bądź). Tak czy inaczej zastanawia mnie jedna rzecz - czy ten absolutnie identyczny schemat jest stałym punktem owych shounenów? Zawsze arogancka dziewczyna, która twardo przez większość serii nie przyzna się, że coś czuje do swojego obrońcy, zawsze musi go czymś klepać. Do tego koleś, zawsze z tekstem "I'll protect you", zawsze z inną zakochaną w nim laską obok, która choć dla niego zawsze dobra, to jednak z góry nie mająca szans. Mam się spodziewać, że w następnych wymienionych seriach będzie równie schematyczne?
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-11-2008, 13:05   

Za wyjątkiem paru serii (Gurenn Lagann, Soul Eater chociażby), tak.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-11-2008, 14:23   

Chociażby stary dobry Dragon Ball, gdzie panie to raczej ozdobniki nie hołduje temu schematowi. Z nowszych -FMA, 12 królestw

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2008, 17:14   

12 królestw to nie shounen. I tak, shouneny są dość schematyczne. Oczywiście nie wszędzie mamy wątki miłosne.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
milo5h Płeć:Mężczyzna
zimno mi...


Dołączył: 09 Cze 2008
Skąd: Schonau
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2008, 19:18   

Można powiedzieć, że schemat się powtarza w każdym z schounen'ow, lecz jest on modyfikowany bądź okraszany, co sprawia, że anime drugiemu nie równe. Zdarzają się również wyjatki.

Chciałbym Was prosić o pomoc poszukuje czegoś nowego, czego jeszcze nie było mi dane obejrzeć. Mógłby być to dobry schounen z wartką akcją i emocjonującym zakończeniem. Przydała by się również jakaś dawka dobrego humoru. Najlepiej nie za długi 13-70 epów. Poszukuję również anime w klimacie okruchów życia/komedii, magii/nadprzyrodzonych mocy, miejscem: przyszłość/ ew. teraźniejszość, lekki harem z ładną kreską.
Jeśli by się nie udało nic polecić uwzględniając uwcześniej podanych wytycznych prosiłbym o coś od siebie godnego polecenia :).

After Me: MyAnimeList

Ps. Witam, jestem nowy :).
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4610635
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-11-2008, 20:34   

Z haibane renmei to u mnie podpadłeś :P
ale chcesz coś z akcją i humorem no to coś wymyślimy:D
.Hack//Sign
.Hack//Legend of the Twilight
Tetsuwan Birdy Decode
Blood+
Daphne In The Brilliant Blue
Darker than BLACK
Ergo proxy
Iria: Zeiram the animation
Jubei-chan: 1&2
Kurau: Phantom memory
Lost universe
Mahoromatic
Manabi Straight!
Nana 7 of 7
Nuku Nuku ova
Rozen maiden
Sakura wars
Trinity Blood
Vandread
I może coś jeszcze :P wybierz sobie lepiej po gatunku który preferujesz. W każdym razie to nie są przeciętniaki.
Pozdrawiam i obejżyj haibane :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 75 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group