FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
kurremkarmerruk Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-11-2008, 12:33   

tak!!!! thx :*
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yakow Płeć:Mężczyzna
Devil Luck


Dołączył: 17 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-11-2008, 16:37   

Znacie może jakieś "hakerskie" anime? Takie w stylu Battle Programmer Shirase, bez żadnych mechów i laserów, w okolicach dzisiejszych czasów. Najlepiej serial, a nie film, chyba że też znacie jakieś pasujące do opisu (poza Ghost In The Shell 1 i 2).

_________________
Życie jest ciągiem następujących po sobie chwilowych rozwiązań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 21-11-2008, 18:49   

@yakow: wydane całkiem niedawno Real Drive. Aczkolwiek to trochę kino familijne i nie każdemu musi przypasować. Trzeba się dobrze do niego nastroić... No i jest umiejscowione w przyszłości, ale bez szczególnych udziwnień (mamy androidy i cyborgi jak w Gits).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly
Gość
PostWysłany: 22-11-2008, 15:16   

Ostatnio pogrzebałem trochę na własną rękę i obejrzałem kilka ciekawych produkcji (Air, Melancholy of Haruhi Suzumiya) jak i kilka dość mocno polecanych odrzuciłem po kilku epizodach (Death Note, School Rumble). Znaczy reasumując nadal nie mam zielonego pojęcia co mi się podoba i jakim kluczem szukać mam czegoś dla siebie :] Takie małe podsumowanie tego co widziałem:

- Code Geass
- FMP!
- Gurenn Lagann
- Slayers
- Melancholy of Haruhi Suzumiya
- Air (z góry mówię, na odpowiedniki tego w postaci Clannada czy Kanona nie mam ochoty, to fajna historia, ale oglądanie jej trochę zmienionej ponownie jakoś mnie odrzuca)
- Zero no Tsukaima

Co zacząłem oglądać, ale jakoś mi nie podeszło:

- Death Note (naiwność wierzeń głównego bohatera wywoływała u mnie wieczny uśmiech politowania na twarzy)
- Elfen Lied (ciężko mi wskazać konkretną przyczynę, było po prostu nudne)
- School Rumble (odrzucała mnie strasznie kreska, no i ogółem jakoś nie dostrzegłem tego niesamowitego humoru który ponoć miał być wszechobecny w serii)

Za co teraz się zabrać - nie mam pojęcia. Ma ktoś jakiś pomysł? Do tej pory najlepsze z tego co widziałem było zdecydowanie CG - obejrzałem po nim 3 inne serie, całkiem dobre, a i tak nadal po głowie krążą mi motywy z CG, a w tle gdzieś tam leci Stories :]
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-11-2008, 16:30   

Nie dostrzeżenie humoru w school rumble to już herezja, no może przesadzam. Ale tak ogólnie school rumble to parodia komedii romantycznej. Dwoje głównych bohaterów jest tak głupie że nie potrafią się dogadać, no ale jak to kogoś nie śmieszy to co zrobić.
Wychodzi na to że musisz omijać tag "daily life" po naszemu "okruch życia" albo po prostu do nich dorosnąć. Tak więc dużo dobrych tytułów po prostu cie znudzi.
Może obejżyj shakugan no shana albo vandread najlepiej jakaś wersja dual audio żeby zobaczyć co ci lepiej smakuje.
Twoim tagiem wydaje się być akcja i mistycyzm/magia do tego na pół serio bo typowa parodia czy komedia chyba ci nie pasuje.
Napisz co o tym sądzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly
Gość
PostWysłany: 22-11-2008, 16:51   

Cóż, nie jestem od sądzenia, po prostu sprawdzę podane tytuły i zobaczę efekty. Wystawioną diagnozę będę mógł komentować, gdy zobaczę już wystarczającą ilość pozycji, aby realnie określić właściwe dla mnie tagi. Na ten moment sam tego nie umiem zrobić, więc chętnie sprawdzę trop podany przez ciebie. Choć szczerze mówiąc podchodzę do tej diagnozy lekko sceptycznie.

Tak czy inaczej - dzięki za pomoc, sprawdzę te pozycje.
Powrót do góry
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-11-2008, 17:44   

Costly spróbuj Gundam Seed klimatycznie chyba najbardziej podobne do CG.
Do CG podobne jeszcze będzie, albo raczej to CG jest podobne do Legend of the Galactic Heroes (w dużym uproszczeniu można powiedzieć że Reinhard to Lulu bez geassa)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly
Gość
PostWysłany: 22-11-2008, 18:48   

Dodałem do listy oczekujących, dzięki za pomoc ;)

btw. kokodin, zacząłem Shakugan no shana, mimo ciekawego konceptu od serii bije banalność jak żar od ognia. Wyłączając mózg można to w sumie obejrzeć, ale bez żadnych emocji. Może z Vandredem uda się lepiej ;)
Powrót do góry
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-11-2008, 19:03   

Costly trudno ci dogodzić ;-), ewentualnie zaproponuje ci coś starszego: Berserk.
Powrót do góry
Costly
Gość
PostWysłany: 22-11-2008, 19:15   

Added. Po raz kolejny dzięki za pomoc ;)

Wiem, że trochę nielogicznie trafiają do mnie tytuły, nieraz mam zupełnie różne odczucia względem dwóch bardzo podobnych serii. Widać diabeł tkwi w szczegółach - ale to ma też swoje zalety. Korzyści odnosi nie tylko ten, któremu doradzono, ale też ten, który doradza. Można powiedzieć, że macie wyzwanie przed sobą ;)
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-11-2008, 19:22   

Altruista napisał/a:
Costly trudno ci dogodzić ;-), ewentualnie zaproponuje ci coś starszego: Berserk.


Dopiszę, że to brutalność i mrok jakich ja nie widziałem nigdzie indziej. A anime mogę powiedzieć, że jak najbardziej dobre, mimo, że sam jestem w trakcie oglądania.

Ze swojej strony polecę (mimo, że moje typy oprócz Gurrena chyba nie trafiały, ale to raczej zbieg okoliczności, chociaż kto wie) Fate/Stay Night - walki, magia na poważnie, dobra akcja, która trzyma w napięciu. Minus? Główny bohater jest idiotą, ale da się to przeżyć. I jakbyś mógł - spróbuj ocenić po dwóch-trzech odcinkach - pierwszy właściwie mało co mówi.

To ja dla odmiany poproszę o coś do polecenia - szukam chłamu. Czegoś absolutnie beznadziejnego - tak beznadziejnego, żebym się śmiać musiał z głupoty scenarzysty. Odpada Crystal Triangle - niestety, bardzo ciężko to dorwać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-11-2008, 19:46   

Może Puni Puni Poemi? Ma toto tylko dwa odcinki, a jest tak bezdennie wręcz głupie, że odpadłem po połowie pierwszego.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-11-2008, 20:29   

Prawdziwie idiotyczne serie:
maze tv,
Dragon Half,
Hare + Guu,
Ninja Nonsense,
Paniponi Dash!,
potemayo,
digi chart,
Mahou Yuugi 2D,
panio panio gidi chart,
tsukune chan
Może nie aż tak randomowo głupie ale mimo że lobię gatunek to sobie więcej nie przypomne.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-11-2008, 20:43   

Popatrzę, dzięki. Chociaż po przejrzeniu paru rzeczy wydaje mi się, ze zostałem nieco źle zrozumiany, prawdopodobnie nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Nie szukam głupiej komedii z głupimi gagami. Szukam czegoś robionego na poważnie, co byłoby tak beznadziejne i nonsensowne, że śmiałbym się nie z samego anime, ale odczuwał dziwną przyjemność z patrzenia na wady. Dobrze takie coś scharakteryzował Zegarmistrz w tym poście: http://forum.tanuki.pl/tematy10/3979,15.htm#159534.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-11-2008, 21:28   

Fakt exel saga i poemi są po prostu kretyńskie aż do bólu. Co do kiczu i najbardziej nieudanych słyszałem że odcinek o krabowej planecie z lost univerce został uznany za najbardziej skopany/kiczowaty odcinek w historii anime ale nie pamiętam gdzie o tym czytałem (i czy mi się nie przyśniło)

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 78 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group