FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-11-2008, 18:50   

Sola - pierwsza polowa serii może wynudzić, ale to co dzieje się potem to najprawdziwsze WTF i zwrot akcji o 180 stopni. Zdecydowanie warto. Plus oryginalne zakończenie, bo

Spoiler: pokaż / ukryj
rzadko się zdarza, by pod koniec anime zginęła dwójka głównych i ulubionych bohaterów (!!!)


Oraz serie przeze mnie nie oglądane:
Ef - a tale of memories i obecnie wychodzące Ef - a tale of melodies
Da Capo (wszystkie serie)
Przejdź na dół
Costly
Gość
PostWysłany: 19-11-2008, 14:43   

CainSerafin, masz może jeszcze jakiegoś asa w rękawie równie mocnego co CG? :] Wpadłem w rytm, szkoda teraz to marnować ;)
Powrót do góry
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-11-2008, 15:23   

Costly jeśli tego nie widziałeś, to polecam ci: Higurashi no Naku Koro ni, inna tematyka niż w CG, ale daje ci słowo że się nie zawiedziesz, i niech cie pierwszy odcinek nie zmyli ;-).
Powrót do góry
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-11-2008, 16:16   

Costly, jeżeli nie widziałeś jeszcze Tengen Toppa Gurren Lagann, to koniecznie obejrzyj! Nie dość, że absolutnie genialne, to we mnie budziło zachwyt w podobny sposób, w jaki robił to Geass, więc raczej się nie zawiedziesz. Pozornie bardzo różne serie, ale według mnie w odbiorze są dość podobne. No i jednak z całym szacunkiem dla Geassa po "odczekaniu" muszę przyznać, że TTGL było chyba jednak lepsze ;) (chociaż tu zdania są, wśród moich wielu osobowości, podzielone ;D)

A Higurashi jest bardzo specyficzne. Jednych morze odrzucić, ale potrafi niektórych zachwycić, więc to trochę ruletka. Ja powiem tylko tyle, że jeżeli dasz się wciągnąć i porwać, to Twoje szczęście ;)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-11-2008, 18:17   

Moim zdaniem po 3-7 tytułach to tak na prawdę nie wie się jeszcze czego się szuka. Więc jeśli koledzy i koleżanki :] polecają cokolwiek w dobrej intencji nie należy wybrzydzać tylko grzecznie zabrać się za oglądanie. Zwłaszcza że polecane tytuły najczęściej są tymi perełkami i nawet jak nie trafi się w gust to i tak są interesujące na tyle żeby je obejrzeć. A po obejrzeniu co najmniej jednego odcinka a najlepiej trzech określić czy się podobało i czy warto to ciągnąć.
Higurashi po prostu trzeba zobaczyć ale bardziej przypomina ono butterfly effect niż ring no i trzeba obejrzeć "kai" co daje ok 50 epków w sumie.
Inne świetne anime "horror" to jigoku shojo (hell girl) z tym że w tym tytule wątek trzeba zauważyć inaczej jest to zbitek schematycznych uprowadzeń.
Więc costly nie wybrzydzaj, oglądaj, zarejestruj się i proś o więcej nikt ci tu ochłapów nie rzuci co tytuł to watr obejrzenia.(te nudne tytuły zostają w japonii :P)
Sory za lekki oftop.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-11-2008, 18:38   

Costy - po pierwsze lepiej obniż poziom oglądanych pozycji, bo anime w stylu CG, albo w ogóle rewelacyjnych nie jest tak dużo jak może się wydawać.

Poza tym lepiej nie oceniać serii po recenzji. Kazdy ma własny gust, nawet recenzent, wiec oceny są w pewnych granicach subiektywne. Poza tym pojedynczy odcinek anime trwa jedynie ponad 20 min - jeśli nie wiesz sadzić o danym tytule to obejrzenie pierwszego odcinka niewiele kosztuje.

Tengen Toppa Gurren Lagann - Juz dwie osoby Ci to polecały, wiec chyba warto zobaczyć przynajmniej pierwszy odcinek. Poza tym pasujące do tej pozycji określenie "oryginalne mecha" jest bardzo rzadko spotykane.

Death Note - Podobny schemat jak w CG - genialny nastolatek znajduje "zgubiony" przez boga smierci notatnik, umożliwiający pod pewnymi warunkami zabicie dowolnej osoby i wykorzystuje go by zmienić świat. CG przypomina także postacią zuego i genialnego głównego bohatera i seryjnymi zwrotami akcji.

Zalety:
- wciąga
- niesamowite zwroty akcji.
Wady:
- słabe kreacje postaci - główny bohater to kandydat na największego %#%^ świata i nie ma w sobie nic z charyzmy i godności Leloucha
- poziom obniża się po pewnym punkcie kulminacyjnym, który powinien być właściwym finałem

Melancholy of Haruhi Suzumiya - czyli twórcze wykorzystanie schematycznych postaci w nieschematyczny sposób. Genialne i zwariowane. Oglądać od drugiego odcinka (pierwszy może pozostawić mylne pierwsze wrażenie)! I oglądać po kolei, czyli w porządku niechronologicznym.
Powrót do góry
Raziel aoe
Gość
PostWysłany: 19-11-2008, 18:41   Prośba

Czy ktoś może mi polecić anime związanego z mafią ? Najlepiej coś w stylu Gungrave, czy Black Lagoon. Prosze by anime polecone nie było zbyt stare, a raczej preferuje nowsze produkcje, to jest od 2001 roku. Z góry dziękuje.
Powrót do góry
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-11-2008, 18:47   

Baccano. Koniecznie Baccano. Może w stylu Gungrave toto nie jest, ale zdecydowanie świetne i w mafijnych klimatach.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xXXx Płeć:Kobieta


Dołączyła: 14 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2008, 19:15   

Mógłby mi ktoś polecić anime, komedię szkolną, coś typu School Rumble lub Lovely Complex???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-11-2008, 19:26   

Co do 'charyzmy i godności' to ja raczej parskałem śmiechem, zaś Light przynajmniej na początku był całkiem porządnym typem psychopaty, ale koniec offtopu - to nie temat o CG vs. DN. Chciałem tylko pokazać, że niektórzy widzą w CG komedię i autoparodię.

CG sugerować się nie będę, bo jak mądrze poprzednik stwierdził po paru seriach ciężko coś określić.

Ogólnie polecam Dzieła Studia Ghibli (no może poza Gedo Senki, bo to mocno średnie) - absolutna klasyka, szczególnie Spirited Away, który może (zasłużenie) pochwalić się Oskarem.

Z komedii mógłbym polecić Azumangę Daioh (chociaż uprzedzam, że to jedna z serii, które albo się kocha albo nienawidzi - vide trójka totema i dziewiątka Avellany dla tej serii).

Z serii polityczno-wojskowych (tych, jak na lekarstwo, ale są; tak podanie tej kategorii jest uzasadnione twoim zachwytem co do CG) - Legend of the Galactic Heroes - autor recenzji słusznie twierdzi, że jest to "być może najlepsze anime w swojej klasie". Dodam jeszcze, że twórcy CG czerpali z tej serii całymi garściami. Dobrą serią jest też Crest of the Stars i jego kontynuacja - Banner, aczkolwiek dużo mniej tu polityki.

xXXx - zobacz może Azumangę Daioh - świetna komedia szkolna, ale z tymi samymi zastrzeżeniami, co wyżej. Czy podobne do Lovely Complex, albo School Rumble? Nie wiem, tych nie widziałem, ale IMO i tak jedna z najlepszych komedii szkolnych, jakie powstały.


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 20-11-2008, 17:06, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-11-2008, 21:04   

Fakt Higurashi zbudowane z pętli w których coś poszło źle w rezultacie czego ktoś strzelił bereska trzeba zrozumieć. Do czego owa przemoc stoi w opozycji bo niejako przesłania syzyfową prace Riki by tym razem nikt nie zginął. Osoby uznawane za wrażliwe po prostu odstrasza krew i całkiem omijają "efekt motyla" . Dobra ale dosyć na dzisiaj na ten temat. Ten kto nie kocha nie zrozumie tego który kocha :P
Costly zastraszę cie. Anime z 45 minutowymi odcinkami o małych dziewczynkach i kosmitach :P Figure 17 tytuł genialny chociaż końcówka trochę przesadzona.

Co do komedii szkolnej ... lovly complex i school rumble to romansidła więc takie coś wygrzebie.
I My Me! Strawberry Egg **
Karin
Mahoromatic **
Midori no hibi
Nanaka 6/17
Onegai teacher / twins
Otome wa Boku ni Koishiteru ***
Ouran High School Host Club
Nogizaka Haruka no Himitsu ***
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2008, 21:44   

Kokodin jak zwykle sie obszernie rozpisze:P
Ja do komedii szkolnych dorzuciłabym jeszcze Kare Kano: komedia+romans.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Overture Płeć:Mężczyzna
The luck of the draw


Dołączył: 09 Paź 2008
Skąd: Oświęcim
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2008, 17:37   

A ja dodałbym od siebie jeszcze (nieco bardziej odleciana komedia): Hayate no Gotoku!

_________________
... With finesse comes vision
With practice comes experience
With control comes agility
With power... comes inviolability ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurremkarmerruk Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-11-2008, 12:03   

Poszukuje tytuly pewnego anime. Opis... Zima, snieg, dziewczyna o niebieskich wlosach i druga z plecakiem z takimi malymi skrzydelkami ;) wiem ze to niedokladny opis ale moze ktos pamieta tytul. Please help
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 21-11-2008, 12:21   

Kanon 2006 zapewne.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 77 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group