FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2008, 00:26   

CainSerafin napisał/a:
Berserk. Zdecydowanie Berserk.

Dodam jeszcze, że z całą pewnością Berserk i że z największym przekonaniem mogę polecić Berserka.
Tyle, że sam koniec anime nie jest zbyt satysfakcjonujący i typowy widz albo rzuca odbiornikiem o ścianę z wrzaskiem "Czemu!?", albo sięga po mangę (nietypowym widzom anime się nie podoba). Polecam drugie rozwiązanie (pomijając już koszt monitora/telewizora).

Dodam jeszcze wspomnianego wspomniane wcześniej anime Bastard!, który przez długi czas był wskazywany jako drugi obok Berserka tytuł dark fantasy (od paru lat wskazuje się jeszcze na Claymore).
A jeśli zależy ci głównie na krwi, a mniej na potworach, to idealne będzie najlepsze anime gore, czyli Shigurui (Tytuł ładnie tłumaczy się jako "szał zabijania". Jest to jedna z autentycznych cnót samurajów zaproponowanego przez jakiegoś ichniejszego wymachującego mieczem filozofa z okresu średniowiecza).
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
sarneeh Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2008, 14:50   

Witam.
Mam takie pytanko.
Co polecilibyście za anime, chodzi mi o coś typu:

Naruto,
FullMetal Alchemist
,

czy też
Great Teacher Onizuka ( Masakra :D )

Jestem tu nowy i nie mam zbytniego doświadczenia z anime.
Mało oglądałem, mało wiem :)

Z góry dzięki :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bubu
Gość
PostWysłany: 13-12-2008, 15:13   

Sarnech
A blecha oglądałeś? Dosyć podobne IMHO :) Z innych tamsiemów to D.gray-men też dosyć ciekawe.

Co do GTO to może school rumble? Szkolna komedia, jedna z lepszych jakie widziałem.


A ja poszukuję czegoś z bardzo wciągającą fabułą, tak żebym po każdym odcinku miał ochotę na więcej. Powinna być ciągła, a nie dzielić się na pojedyncze wątki. Coś jak Code Geass, czy Death Note. Gatunek jest mniej ważny, byleby wciągało, bo ostatnio wszystko mnie nudzi po 2. czy 3. odcinku :(
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2008, 16:00   

Gość napisał/a:
A ja poszukuję czegoś z bardzo wciągającą fabułą, tak żebym po każdym odcinku miał ochotę na więcej. Powinna być ciągła, a nie dzielić się na pojedyncze wątki. Coś jak Code Geass, czy Death Note. Gatunek jest mniej ważny, byleby wciągało, bo ostatnio wszystko mnie nudzi po 2. czy 3. odcinku :(


Może Legend of the Galactic Heroes? Wciąga definitywnie, ma skomplikowaną fabułę, jest absolutnie nieprzewidywalne (przynajmniej mnie zaskoczyło w parunastu momentach), mnóstwo bohaterów i ma 110 odcinków, więc szybko się nie kończy. Nie ruszaj jednak jeśli nie lubisz starej kreski, czy klimatów wojskowych.

Wciągnęło mnie też Simoun - owszem, fabuła powoli przesuwa się do przodu, ale jest interesująca, jest tu posunięty do pewnego stopnia mistycyzm, dramatyzm powietrznych bitew, dobrze skonstruowane postacie. Dwa ostrzeżenia: specyficzna kreska i shoujo-ai - to może odrzucać.

Wciąga też Inuyasha - shounen numer jeden na mojej liście. Świetny umilacz wolnego czasu.

Wciągnąć potrafiło mnie również sześcioodcinkowe Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora - to jest akurat wyciskacz łez w pełnym tego słowa znaczeniu.

Jednak najbardziej wciągający tytuł jaki spotkałem to bez wątpienia I’’s (tyle, że to manga - anime nie widziałem, więc nie ośmielę się polecać, szczególnie że słyszałem niepochlebne opinie) - mamy tu bohaterów do których czytelnik się przywiązuje, całkiem niezłą fabułę, realizm, dobry wątek romantyczny, no i wciąga, wciąga niesamowicie.


+cytat
literówka


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 13-12-2008, 17:08, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-12-2008, 16:21   

Naruto czy Full Metal Alchemist to dość lekkie pozycje, oparte na akcji. W tym guście dodał bym jeszcze poza wymienionymi:

Full Metal Panic! - Pierwsza seria mniej więcej dzieli równo elementy komediowe z akcją. Druga jest nastawiona na komedie, a trzecia na akcje. Wszystkie trzy są warte obejrzenia.

Shakugan no Shana - lekkie połączenie akcji, komedii i romansu.

Code Geass - trochę cięższe w porównaniu z dwoma poprzednimi, ale za to diablo wciągające. Nastawione na akcje, która toczy się w świetnym tempie i wciąga niesamowicie (ja pochłonąłem obie serie, czyli 50 epizodów w dwa dni, zwyczajnie nie mogłem się oderwać).

Fate/Stay Night - sporo akcji z ciekawymi walkami, do tego lekki romans w tle. Przyjemny i wciągający seans.

No i idąc w stronę Great Teacher Onizuka to dodał bym:

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu - ciekawa, oryginalna i bardzo przyjemna rzecz. Uwaga, w serii występuje coś nazwanego "epizod 0", który lepiej na początku sobie darować, bo można uzyskać bardzo błędny obraz serii.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarneeh Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2008, 16:59   

Oj to będę miał już co oglądać :D
Dzięki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Myszołapka
Gość
PostWysłany: 13-12-2008, 17:35   

Mam pytanko ;).Czy jest jeszcze takie anime w którym jest dużo wątków "miłosnych"?Szukałam,ale jakoś nie mogę znaleźć.Może ktoś z was zna takie? ;)

Scalono do właściwego tematu.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2008, 17:59   

Cytat:
Mam pytanko ;).Czy jest jeszcze takie anime w którym jest dużo wątków "miłosnych"?Szukałam,ale jakoś nie mogę znaleźć.Może ktoś z was zna takie? ;)


Sprecyzuj co przez to rozumiesz - komedię haremową, dużo pairingów, czy coś innego? Bo w tej chwili nie mam pojęcia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-12-2008, 18:31   

Cóż, możesz wybrać tu "romans" jako gatunek i po prostu dać "szukaj". Znajdziesz pozycji więcej niż jesteś w stanie obejrzeć.

Natomiast do polecenia czegoś konkretnego musisz faktycznie powiedzieć coś więcej - czy to ma być na wesoło, czy na poważnie. Czy chodzi o sam romans, czy może z innymi elementami (akcja etc.). Oczekujesz realizmu, czy mistycyzmu? I tak dalej. Jeżeli chodzi o tytuły tego rodzaju, to jest naprawdę w czym wybierać. No ale, jeżeli chodzi ci przede wszystkim o wątek romantyczny, to kilka tytułów mogę polecić w ciemno:

Air - produkcja studia Kyoto Animation, odpowiedzialnego także za dwa następne tytuły. Jedna z najczęściej polecanych pozycji w tym gatunku.

Kanon - jak wyżej. Uwaga, ta seria obecna jest w dwóch wersjach. Starszej i odnowionej, nazywanej Kanon 2006. Ja polecał bym wersje po liftingu.

Clannad - trzecia produkcja Kyoto. Wszystkie reprezentują zbliżony poziom i są chwalone przez fanów gatunku (i nie tylko).

Kimi ga Nozomu Eien - Ciężka i bardzo dramatyczna produkcja. Bez wątpienia dobra, ale należy się naszykować na trudny seans.

Sola - poprzednie tytuły pojawią się prawie cały czas gdy mówi się o najpopularniejszych romansach w anime, ta produkcja rzadziej, choć ja osobiście ją bardzo cenie. Sporo mistycyzmu i duży nacisk na fabułę.

Ef - A Tale of Memories - podobnie jak poprzednia, choć bardzo ceniona przeze mnie, to nie tak popularna jak pierwsze cztery. Ostrzegam, że seria jest bardzo wciągająca i przyjemna do oglądania, ale dość przeciętnie się rozpoczyna. Trzeba początek jakoś przeboleć, jeżeli chce się docenić całość.

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora - krótka, zaledwie 6-ścio odcinkowa seria. Przez niektórych uwielbiana, przez niektórych chwalona. Ale w zasadzie nie spotkałem się jeszcze z kimś, komu by się nie spodobała (nie wliczając ludzi nie tolerujących w ogóle romansów).

To wszystko było na poważnie, a z tych bardziej na wesoło:

Nogizaka Haruka no Himitsu - relatywnie nowa produkcja, bardzo pozytywna i przyjemna w odbiorze.

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu - więcej tutaj nastawienia jest na fabułę niż sam romans, mimo to można polecić w tej kategorii. Uwaga, seria zawiera tzw. "epizod 0", który radzę sobie na początku darować.

School Rumble - klasyka jeżeli chodzi o komedie romantyczne. Według wielu jedno z śmieszniejszych anime w ogólę.

Final Approach - lekkie, pozytywne i przyjemne.

Jeżeli chodzi o romanse bardziej na wesoło, to jest to zdecydowana większość gatunku i jest tu od groma propozycji. Na pewno każdy użytkownik będzie mógł jednym tchem wymienić 5-10 ulubionych tytułów i dość często będą to różne tytuły. Jest więc w czym wybierać, wystarczy popatrzeć na bazę recenzji.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Quaigon Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2008, 15:12   

Poszukuje jakiegos fajnego anime w stylu green greena lub fajnego shounena tylko zeby wciagalo to jest najwazniejsze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2270514
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-12-2008, 15:26   

Wciągający shounen, no to wybór jest spory. Kilka polecić mogę. Opisy sobie daruje, bo wszystkie produkcje spod tej bandery są dość podobne w ogólnej formie: Shakugan no Shana, Zero no Tsukaima, Chrno Crusade, Inuyasha (uwaga, tasiemiec), Baccano!, Fullmetal Alchemist. Do green green się niestety nie odniosę, bo nie widziałem.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-12-2008, 15:58   

Quaigon napisał/a:
Poszukuje jakiegos fajnego anime w stylu green greena lub fajnego shounena tylko zeby wciagalo to jest najwazniejsze

Umisho powinno pasować.
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-12-2008, 18:09   

Quaigon napisał/a:
Poszukuje jakiegoś fajnego anime w stylu green greena...


Kanokon? I Rosario + Vampire.
Powrót do góry
Taikoubou Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2008, 15:15   

Szukam czegoś podobnego do Tales of the Abyss lub Slayers. Magia, smoki i te sprawy. Ale nie Fate/Stay Night.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5113434
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2008, 15:54   

Tales of ... (phantasia, Eternia, Symhonia )
Bastard!
Record of Lodoss War

również fantasy, ale jakby trochę inne:
Berserk
Escaflowne
Juuni Kokki
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 86 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group