FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-12-2008, 20:59   

Użytkownik Animowiec90 otrzymuje ostrzeżenie za: spam, reklamowanie strony zawierającej nielegalne treści oraz za nie zapoznanie się z regulaminem i pierwszym postem w temacie.

IKa
Zua Biurokratka.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosc
Gość
PostWysłany: 10-12-2008, 23:16   

Cześć, szukam jakiegoś anime do obejrzenia albo mangi do poczytania (może byc jeszcze nie tłumaczona z japońskiego na jakikolwiek cywilizowany język)
Szukam czegoś co będzie:
emocjonalne ale nie łzawe raczej chce coś co pokazuje dno ludzkiej psychiki/zachowań (Kannon i Clannad mi się podobały ale jakoś romansów mam dość, chyba że coś negatywnego w stylu School Days -choć wiem ze sie wielu nie podobała, ma swoje wady ale ja ogólnie ja lubię) będącego psychodelicznego dziwnego innego(może w stylu Ergo Proxy) najlepiej żeby seria po obejrzeniu zostawiła mętlik w głowie zaskoczyła skopała emocjonalnie albo psychicznie zryła beret :)
Co polecacie? (wiele widziałem myślę że ponad 100 animców/mang się uzbiera)
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-12-2008, 23:53   

Bokurano, zdecydowanie. Nie wiem jak anime, ale manga spełnia wszystkie podane warunki. Ewentualnie możesz spróbować Narutaru.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2008, 00:39   

nareszcie pole do popisu :>

na początek parę anime:
Xamd' - najlepsze obecnie emitowane anime (a najpewniej ogólnie najlepsza seria anime jaką widziałem). O ile już tego nie oglądasz, powinieneś zacząć.
Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Tsuiokuhen - anime samurajskie z tragedią w wątku fabularnym.
Genius Party - Baby Blue - to jest romans, ale bardzo nietypowy. Baaaardzo nietypowy. I do tego doskonały.
FLCL - czyli coś kompletnie z innej beczki. Tutaj różne kwestie socjologiczno-psychologiczne wplątane są w opary bardzo absurdalnej komedii. Jedno z tych anime, które potrafią zjeść twój mózg na śniadanie. No i doskonała muzyka.
Tekkonkinkreet - młody chuligan opiekujący się lekko spowolnionym bratem, szef yakuzy obserwujący zatracanie się wartości w świecie przestępczym i tym podobne tematy. Doskonałe anime, świetne (acz nie klasyczne) wykonanie studia 4'C.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-12-2008, 12:53   

Higurashi no Naku Koro ni powinno idealnie spełnić stawiane wymagania.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosc
Gość
PostWysłany: 11-12-2008, 13:23   

dziekuje :)
Fooly Cooly widziałem było super, Roruni Kenshina tez reszty nie :) więc będe miał pożywke dla swojego uzależnienia w świeta XD
pozdrawiam
Powrót do góry
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2008, 17:48   

Higurashi to zdecydowanie ryje beret, jak chcesz coś z tej beczki to jeszcze może być Elfen Lied (swoją drogą tą całą głębie też tam można dostrzec).

Clannad, Kanon? Młodszy brat Air, ale to też raczej łzawe(i od wspomnianych tytułów sporo gorsze).

Do tego Ef - tale of memories, rozpisałem się na jego temat w odpowiednim temacie, więc tutaj się wstrzymam. Wystarczającą rekomendacją powinno być tylko to, że jest to świetne.

Dałeś duże pole do popisu, więc nie koniecznie to co poleciłem musi ci się podobać, nie mniej jednak te tytułu wcześniej czy później należy obejrzeć ^^

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-12-2008, 20:31   

Gość napisał/a:
najlepiej żeby seria po obejrzeniu zostawiła mętlik w głowie zaskoczyła skopała emocjonalnie albo psychicznie zryła beret :)

... i cokolwiek dziwne odpowiedzi:
Cytat:
Xamd'

Achmed napisał/a:
Clannad, Kanon? Młodszy brat Air, ale to też raczej łzawe(i od wspomnianych tytułów sporo gorsze).

To chyba nie do końca pasuje (choć, oczywiście, Xamda trzeba polecać zawsze i wszędzie - zasłużył, jak najbardziej)...

Gość napisał/a:
psychodelicznego dziwnego innego


Najlepszy będzie chyba Paranoia Agent, albo inne tego samego autora. I oczywiście wspomniane już Higurashi.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gosc
Gość
PostWysłany: 11-12-2008, 20:53   

Achmed napisał/a:
Higurashi to zdecydowanie ryje beret, jak chcesz coś z tej beczki to jeszcze może być Elfen Lied (swoją drogą tą całą głębie też tam można dostrzec).

widziałem, EL jest hmm specyficzne dla mnie za dużo odrywania kończyn i nagich dzieci/nastolatek...
Cytat:

Do tego Ef - tale of memories, rozpisałem się na jego temat w odpowiednim temacie, więc tutaj się wstrzymam. Wystarczającą rekomendacją powinno być tylko to, że jest to świetne.

Dałeś duże pole do popisu, więc nie koniecznie to co poleciłem musi ci się podobać, nie mniej jednak te tytułu wcześniej czy później należy obejrzeć ^^

Fakt :) każdy ma pewnie swoją serie która odcisnęła na nim swoje "piętno" i na pewno nie wszystkim podpasuje to samo (mi się podoba school days - po recenzjach patrząc mało komu się podoba) ale jak duża liczba osób rzuci swoje tytuły to na pewno znajdzie się coś czego nie widziałem a co do mnie przemówi :) więc dziękuje wszystkim za polecane tytuły i jak to mówią w juesej "kip it kaming..." ;)
pozdrawiam
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2008, 21:06   

JJ napisał/a:
Paranoia Agent

Zdecydowanie tak, to anime faktycznie się kwalifikuje. Sam się zastanawiałem czy go nie polecić, ale w głowie utkwił mi tu tylko odcinek o samobójcach (genialny skądinąd), który średnio pasuje.

JJ napisał/a:
Xamd'

Dlaczego Xmad? Odpowiedź jest prosta. To jet anime z bardzo wyraźnie zarysowanymi emocjami bohaterów. Może nie jest to mindblower, taki jak FLCL, czy Paranoia Agent ale jak na moje standardy jest dość mocno zryty.

Spoiler: pokaż / ukryj
Mamy dzieci terrorystów-samobójców. Eksperymenty na dzieciach. Furuichiego z jego rozterkami nerwowymi (to jak urywa sobie głowę zrobiło na mnie spore wrażenie). Fujireikę, która na normalną nie się również nie zapowiada. No i jest dość zakręcona warstwa fantastyczna.
Tyle, że to zostało dość ładnie wplecione w fabułę i tak nie razi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Taikoubou Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Cze 2008
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2008, 17:24   

szukam czegoś podobnego do Devil May Cry, Claymore.
Dużo krwi, potwory itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5113434
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2008, 17:35   

Mnemosyne
Kikoushi Enma
Gantz
Blood+
Tokko
klasyka Berserk
a dla zdesperowanych Ichi the Killer Episode 0 ;]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yakow Płeć:Mężczyzna
Devil Luck


Dołączył: 17 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2008, 17:37   

Pewnie juz oglądałeś, ale co tam: Hellsing - rozrywkowa seria z dobrą (imho) muzyką i niezłą akcją. Nawet dokładnie podobnie pistoletami się tam posługują jak Dante w DMC, więc podobieństwo jakieś (;p) jest. Poza tym jest jeszcze Hellsing Ultimate OAV, ale jeszcze go nie oglądałem. Podobno kreska lepsza niż w pierwowzworze... a z resztą, wszystko masz w recenzji ;>

_________________
Życie jest ciągiem następujących po sobie chwilowych rozwiązań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2008, 17:39   

Hellsing Ultimate cały czas jeszcze wychodzi ale jest jak narazie o niebo lepsze od serialowki ;]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-12-2008, 21:29   

Berserk. Zdecydowanie Berserk. Najlepsze mangowe dark fantasy, jeżeli nie fantasy w ogóle. Przy czym bardziej polecam wybiegającą znacznie dalej od anime mangę. Obecnie wychodzą chaptery do tomu 34, a końca historii nie widać. Bardzo dobra fabula, bardzo duża brutalność, świetna kreska (szal bojowy głównego bohatera jest nie do zapomnienia) i wciąga. Wciąga po uszy.

ps. A krwi, flaków i latających części ciała jest pod dostatkiem. Potworów (pomysłowo narysowanych, swoją drogą) tez jest dużo. Szczególnie w Millenium Falcon Arc, gdzie pojawiają się ich cale armie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 85 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group