FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
Ksenian Płeć:Kobieta

Dołączyła: 11 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2007, 23:18   

Lain, Salva bardzo Wam dziekuje aczkolwiek te anime juz widzialam :) mam nadzieje ze znajdzie sie osoba ktora bedzie mogla mi jeszcze cos polecic...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2007, 09:21   

Podobnie efektowny "harem" jak w Pretear znajdziesz w Harukanaru Toki no Naka de - http://anime.tanuki.pl/strony/anime/875/rec/896 - ja tego bardzo wysoko nie oceniłam, bo to rzecz "dla amatorek", ale właśnie Tobie ma spore szanse się podobać. Z innych ze stadem panów (ale bohaterka nie ma żadnych supermocy) jest La Corda d'Oro ~Primo Passo~. No i oczywiście jest jeszcze Ouran High School Host Club...

Pytanie, co bardziej Cię interesuje - jeśli efektowni faceci, to w grę wchodzi jeszcze na przykład Get Backers, mnie się to bardzo przyjemnie oglądało. A z magical girls o ile się nie mylę dobra jest Nanoha - http://anime.tanuki.pl/strony/anime/599/rec/606 albo Princess Tutu - http://anime.tanuki.pl/strony/anime/731/rec/743

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2007, 12:05   

Może
Mahou Shoujo Lyrical Nanoha
albo klasyke :p Czarodziejki z księżyca :p

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2007, 21:31   

Hmm, właśnie obejrzałem do końca Beck - anime genialne, zwaliło mnie po prostu z nóg i mógłbym pisać o nim do samego rana..

W związku z tym mam pytanie, czy znacie podobne tytuły do Beck? (chodzi mi o realistyczne, anime pozbawione super mocy i tym podobne.. traktujące o życiu codziennym - jakiś dramat, może komedia romantyczna - tylko bez nawiązań do szkół ^^ bo tych to akurat masę już obejrzałem ; )) z góry dziękuję :)

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Bajachikoma Płeć:Mężczyzna
Indywiduaristo


Dołączył: 18 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2007, 13:10   

Zobaczyłem własnie Samurai Champloo :) Niesamowita seria. Naprawde wspanieła przygoda. Poszczególne odcinki czasami miażdza, duzo chumoru ale i powagi a ta podana naprawde miażdząco. I teraz szukam czegos podobnego ?? Anime o samurajach, raczej takiej realnej ( a nie jakies potwory i spółka). Własnie czekam na Afro Samurai, ale szukam czegos w podobie ?? Albo chociaż dobra historia o samurajach.

_________________
!! !! !! Fruźki wolą optymistów !! !! !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4220472
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2007, 18:39   

Veritas: Piano? Ale nie oglądałem, jakby co. :)
Poza tym - http://anime.tanuki.pl/strony/anime/lista/title/1/?geid=83&noalt=1 - lista anime z wyróżnikiem 'Realizm'.

Bajachikoma: dobre anime o samurajach? Zapewne Hakkenden bądź Basilisk. Z bardziej humorzastego Rurouni Kenshin.
Nie widziałem żadnego. :D Sugeruję się opiniami ludzi i Tanukiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-07-2007, 20:03   

Raczej Basilisk lub Kenshin, niż Hakkenden. To serie bardziej rozrywkowe, łatwiej trafiające w gusta.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
arowe Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Cze 2007
Skąd: Łowicz
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2007, 22:26   

Oglądam właśnie Claymore. Pierwsze skojarzenie jakie przyszło mi do głowy to seria podobna do Vampire Princes Miyu. Ale bardziej przypomina Wiedzmina, tylko w roli głównej blond laska z wielkim mieczem. Jak dla mnie bomba, seria bardzo wciągajca, jestem na 7 ep i mogę powiedziec że sporo się dzieje i będzie się działo. Może ci sie spodoba, Polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2007, 23:00   

Veritas, obawiam się, że to dość wąski zakres. Ale z tego, co oglądałam, mógłbyś spróbować Human Crossing. Albo Rumic Theater - tak, tam się pojawiają elementy nadprzyrodzone, ale nie wszystkich opowieściach, a zapewniam, że jest to rzecz bardzo warta obejrzenia. Poza tym koniecznie Hataraki Man - to jedna z lepszych serii, jakie widziałam. A jeśli nie przeszkadzają Ci studenci (nie wiem, na ile "szkoła" odnosi się do szkoły = liceum), to polecam jeszcze Honey & Clover oraz Nodame Cantabile. Poza tym Planetes, bo wprawdzie to jest science-fiction, ale dość solidne i bez cudów0-wianków-mechów, za to właśnie z silnym akcentem na wątki obyczajowe. I jeszcze z filmów: Only Yesterday i Umi ga Kikoeru :)

Bajachikoma - z samurajskich jako takich parę by się znalazło, ale Champloo jest mocno oryginalny, więc jeśli chodzi o samurajów - to tak, ale samuraje w tym klimacie, to ciężko. Wbrew pozorom "podobne" w klimacie wydało mi się Kemonozume, ale ze względu na kreskę może być ciężkie do przyswojenia. Natomiast proponowałabym rzucić też okiem na Ayakashi Ayashi, to jest całkiem udana seria.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-07-2007, 09:25   

Veritas - jeżeli masz ochotę na naprawdę poważne klimaty, spróbuj Koi Kaze albo Perfect Blue. Traktują właśnie o życiu codziennym - czy może raczej o tym, jak bardzo i jak łatwo "życie codzienne" może zamienić się w dramat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2007, 23:22   

Możecie polecić jakieś postapokaliptyczne anime? Oprócz Hokuto no Ken i powiedzmy Triguna. Coś w klimatach Mad Maxa, Fallouta itp. Mangi też mogą być (poza oczywistymi kandydatami, które mam: Akira, Alita, Eden).

Przeglądając internet znalazłem jeszcze Avengera, a pod gatunkiem SciFi animenfo i aniDB rozumieją dużo różnych rzeczy.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2007, 23:36   

Texhnolyze oraz Ergo Proxy. Oba moim zdaniem świetne, ze wskazaniem na to pierwsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2007, 00:24   

Appleseed to typowe anime postapokaliptyczne, nie zaskakujące niczym szczególnym. Wolf's Rain ukazuje standardowe postapokaliptyczne scenerie, ale z punktu widzenia istot, które do tego upadłego świata nie przynależą. Gin-iro no kami no Agito epatuje niesamowitymi krajobrazami, ale niestety jest raczej słabe jeżeli chodzi o fabułę. Yokohama Kaidashi Kikou stawia sytuację na głowie - pokazuje zniszczony, wyludniony świat w taki sposób, że wydaje się atrakcyjny. Bardzo przewrotne anime, i zdecydowanie najlepsze z całej czwórki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2007, 22:00   

Z powyższych jedynie Texhnolyze nie widziałem. W przypadku Ergo Proxy czekam na dalsze wydania A-G. Dzięki za pomoc. Szukam dalej.

Avenger okazał się niezbyt fajnym anime i nie w temacie:/

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2007, 23:10   

Hmm... trudny przypadek. Mogę zaproponować Nausicaä of the Valley of Wind - dobre anime, ale nie umywające się do epickiej mangi. Może jeszcze Gilgamesh, seria z kilkoma ciekawymi pomysłami i oryginalną grafiką, ale niestety raczej słaba jeżeli chodzi o ogólną fabułę. Jeżeli jesteś naprawdę zdesperowany, pozostaje Daphne, ale raczej nie polecam. Jedyne, co w tej serii może budzić zainteresowanie to świat, cała reszta leży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group