FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2008, 20:39   

Twelve Kingdoms jest fantasy i to jest dobre fantasy, ale jeśli szukasz kina akcji tam tego nie znajdziesz. Za to fabułe i klimat tak :).

Z fantasy:
Fate Stay Night
Claymore
Scrapped Princess
Fushigi Yuugi (szczególnie gorąco polecam, stary klasyk, dziewczyna wciągnięta do innego świata itd ;])

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ishamael Płeć:Mężczyzna
Tkacz Sieci


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Shayol Ghul, więzienie dla potępionych
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2008, 16:08   

Cytat:
Fushigi Yuugi (szczególnie gorąco polecam, stary klasyk, dziewczyna wciągnięta do innego świata itd ;])


Jak Fushigi Yuugi to także Vision of Escaflowne. Są smoki, bizony (nie zwierzątka tylko tacy śliczni chłopcy;)), mechy i ciekawy świat alternatywny. Oglądałęm to na Hyperze dobre dwa lata temu i ciągle sporo pamiętam czyli zabawa była niezła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arcade
Gość
PostWysłany: 26-04-2008, 20:27   

Witam, szukam anime typu science - fiction z motywem "kosmicznym" , cos w stylu gwiezdnych wojen, gdzie glowni bohaterowie, to kosmici, obcy (nie ludzie) , najlepiej jakby opieralo sie na walce, jakis mitycznych i magicznych mocach, sztukach walki.
Chodzi mi o takie prawdziwe anime, nie z dziecinna, jaskrawa animacja, ani grzecznymi i pozbawionymi dramatu, smierci i grozy bajeczki...
Powrót do góry
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 26-04-2008, 21:19   

Cowboy Bebop, może bez obcych i mitycznych, magicznych mocy, ale również umieszczone w kosmosie, są sztuki walki poniekąd. Spora dawka humoru jak i również dramatyzmu w odpowiednich miejscach, dla dojrzałego widza.

Być może Heroic Age, ale widziałam tylko odrobinę, więc raczej na wyczucie. Mamy tu ładny misz masz pomysłów, jest kosmos, są obcy i tajemnicze mocy, na dodatek w całkiem patosowym sosiku.

Cała saga Crest of the Stars i Banner of the Stars, ale to space-opera, trudno tu o kosmitów (no Abh to nie kosmici suma sumarum), tajemniczych mocy, a kreska jest dosyć leciwa, bohaterowie dopiero dorastaja wraz z rozwojem serii, więc mogą nie spełnić kryteriów kina akcji.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2008, 22:01   

powiem ci, że mnie zagiołeś, pierwsza myśl to Lost Universe, spróboj a noż, aczkolwiek kreska taka jak w slayersach, niektórym nie pasuje do kosmosu w tym mi

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2008, 23:17   

Arcade, z czystym sumieniem mogę dwa tytuły polecić.

Pierwszy to Heroic Age, zaś drugi to Terra E. Oba to klasyczne science fiction (więcej tego fiction, niż science), aczkolwiek zrobione niedawno, to utrzymane w konwencji sf z drugiej połowy ubiegłego wieku (czyli mniej więcej to, o czym piszesz). Obie serie są bardzo na poważnie, nie ma w nich popularnego obecnie "mrugnięcia okiem" do widza. Jeżeli lubisz patos, heroizm, dramat bez wtrętów komediowych, powinny Ci się spodobać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Arcade
Gość
PostWysłany: 27-04-2008, 11:37   

Dzieki wszystkim, napewno zobacze pare tych tytułow, narazie obejrzalem 1 czesc Heroic Age i powiem, ze mnie to nawet zaciekawilo :)
Powrót do góry
Al Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2008, 18:07   

Aktualnie szykam czegoś co spełniało by kilka elementów:
-ładna,niezdeformowana i nieeksperymentalna kreska
-happy-end
-może być napięcie, ale brak elementów czystostresujących...
-niezbyt wielka długość

czyli mówiąc krótko: anime na czasy przedmaturalne (a matura za tydzień).
Mile widziane postacie męskie, określane mianem bizonów ;]

Myślałam o czymś w stylu Furuby lub Onegai Teacher, aczkowleik jeśli to możliwe prosiłabym bez kosmitów.

*(ps:oglądałam już Chobits i Love Hina)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-04-2008, 18:26   

Al spróbuj może La Corda D'Oro - spełnia właściwie wszystkie twoje wymagania, o ile nie przeszkadza Ci muzyka klasyczna. Możesz też obejrzeć Hatenkou Yuugi, Lovely Complex, Ouran High School Host Club lub Ultra Maniac. Recenzje wszystkich są na Tanuku.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2008, 20:19   

dodam od siebie School Rumble, Myself Yourself

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Silvermmer Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Lis 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2008, 14:44   

Ohayo,
Szukam anime, w którym głównym bohaterem jest "antybohater". Ktoś taki jak Lelouch z Code Geass, czy Raito z Death Note. Oczywiście obie pozycje już obejrzałem ;). Czy ktoś zna coś podobnego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darashinai Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2008, 00:27   

Witam mam prośbę może ktoś mógłby mi polecić jakoś Anime a nawet kilka :D z komedii ecchi ,dramatu,fantasty, może ktoś zna podobno anime do Seirei no Moribito albo elfen lied

_________________
http://myanimelist.net/profile/darashinai


Ostatnio zmieniony przez darashinai dnia 03-05-2008, 10:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-05-2008, 00:45   

Ecchi dramat to z całą pewnością będzie Limeiro Senkitan. Z całą pewnością jest to dramat (i to naprawdę dramatyczny: fabuła to dramat, grafika też dramat, muzyka również jest dramatem, a postacie to nawet tragedia) i w dodatku ecchi.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Elof Płeć:Mężczyzna
Kowal


Dołączył: 12 Paź 2007
Skąd: Chmmm... dobre pytanie...
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2008, 10:41   

Mushishi - zero akcji, zlepek różnych(niesamowitych) historii no i ten klimat. Polecam każdemu kto ceni sobie dzieła spokojne i pouczające. Ciężko znaleźć anime tego typu, które dorównywałoby przytoczonemu przeze mnie tytułowi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Astek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Maj 2008
Skąd: zależnie od kaprysu :D
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2008, 10:46   

czt mógłby mi ktoś polecić jakieś anime, które klimatem zbliżone byłoby do Monstera?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 31 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group